صفحه 129 از 136 نخستنخست ... 2979119120121122123124125126127128129130131132133134135136 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,281 تا 1,290 , از مجموع 1356

موضوع: چه شهری را برای اقامت در کانادا انتخاب میکنید؟ و چرا؟

Senior Member KavehKaveh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA - University of Toronto

پیش فرض پاسخ : چه شهری را برای اقامت در کانادا انتخاب میکنید؟ و چرا؟

نقل قول نوشته اصلی توسط chemistrymaste نمایش پست ها
    من فکر میکنم چون دوستان چند ساله کانادا زندگی میکنن دغدغه هاشون یکمی سطحش فراتر رفته (یا شاید از اول رفاه ایران رو با خودشون آوردن توی کانادا)
    دقیقا همینجوره. من الان دنبال کارم، دنبال فارغ التحصیلیم. چه فرقی داره کلاس موسیقی سنتی داره شهرم یا نه؟ مگه من روی گنجم که برم کلاس موسیقی سنتی؟
    یه سال و چهار ماهه خوشنویسی نکردم چون قلم و دواتهامو نیاوردم و "تورنتو" گرون میفروشه و گفتم بعد از فارغ التحصیلیم و کار پیدا کردن میخرم.
    گیتاری ندارم که بزنم، چون باید گیتار بخرم. و اونم قراره بعد از فارغ التحصیلی بخرم (وقتی کار پیدا کنم).
    چه فرقی داره مدت پرواز به ایران هشت ساعته یا ده ساعت یا بیست ساعت برای منی که هنوز ایران نرفتم از وقتی اومدم؟ چه فرقی داره سراحساسات دخترانه من چی میاد؟ اصلا چه فرقی داره چند تا ایرانی دور و بر من هست وقتی من اصلا دور و برم ایرانی ندارم اینجا؟ اگه واقعا اینقدر وابستگی به ایرانیا مهم بود که من تا الان باید میمردم.
    اینا دغدغه دو گروه میتونه باشه به نظرم:
    1. کسایی که اومدن زندگیشونو با زحمت ساختن و الان به ثبات رسیدن و به فکر ارتقای زندگی برای خودشون و همسر و فرزندان هستن
    2. کسانی که از ایران پول اوردن و ددیشون هر چند وقت یه بار میاد سر میزنه بهشون و پول وام هاشونو میده (من همچین کسی رو میشناسم اینجا) و هرگز بلیط های هواپیماشون از بیزینس کلس پایین تر نیومده. برای اونها بله مدت سفر و "تهران" بودن تورنتو مهمه. بعدم ما اگه اینقدر دنبال شبیه سازی کشور خودمون بودیم، چرا خب در به در دنبال شهری هستیم که شبیه تهرانه؟
    در کل بحث کردن توی این فروم و هر فرومی و کلا بحث کردن ارزش نداره. ولی میخوام برم کلگری کار کنم ببینم چجوریه! فکر میکنم تجربه جالبی باشه. این دوستای کاناداییمم خیلی تعریف میکنن البرتا رو.
    یه تصحیح هم بکنم پست قبلمو (خطاب به جناب uxmal) درست میفرمایین نباید اونجوری جمع میزدم جنوب استان اونتاریو رو. عذرخواهی میکنم. من فقط مشاهداتمو از شهر خودمون و 4 تا شهر بغلیمون و تورنتو (اونم فقط دو سه تا نقطه ش) و نیاگارا عرض کردم.

منظورمم این نبود که همه اینجورین. ولی این چیزا رو منم میبینم. همین مسائلی که اقای زینی میبینه.
    دقت کنین، من 1000 بار دیگه هم همین شهرمون و اونتاریو رو به زندگی تو خیلی جاهای ایران ترجیح میدم. اینجا دوستایی پیدا کردم که با هیچی تو دنیا عوضشون نمیکنم و مال همین انتاریو هستن. واقعا دوست دارم شهرمونو. وقتی 4 تا جمله درباره ش صحبت میکنی دلیل بر این نیست که ازش بدت میاد که. ما عادت کردیم تا یکی یه نظری میده میپریم وسط میزنیم سرش. ولی البرتا تجربه جالبی باید باشه حداقل برای دو سال زندگی
    اینکه شما نمیتونی یه کاری رو بکنی (خطاطی) دلیل نمیشه که بی ارزش هست یا اولویت نمیتونه باشه.
    خیلی از مردم هستن که اتفاقا از نون شب براشون واجب تر هست که یک فعالیت دیگه ای رو انجام بدن.
    شما ممکنه کار کردن برات اولویت باشه ، یکی دیگه ممکنه کار و کلاس عکاسی رفتن یک میزان براش وزن داشته باشه.
    اینکه شما متفاوتی دلیل نمیشه بشین رفرنس فروم. پاسخ افراد باید تا جایی که میشه کامل باشه تا همه قشری رو کاور کنه.

تو پاسخم ، من سعی کردم توضیح بدم چرا از جوانب مختلف امکانات در تورنتو میتونه پاسخگوی بهتری برای یک مهاجر باشه. این امکانات از بازار کار پویا تر شروع میشه و تمام مواردی رو که گفتم شامل میشه.

دغدغه افراد نسبت به طول سفر و امکان سفرشون هیچ ربطی به سطح رفاهشون نداره.
    شخصی که 1 سال کار میکنه و تنها 3 هفته مرخصی داره ، دنبال کوتاه ترین مسیر ممکن برای رسیدن به مقصد و استراحت هستش.
    افراد شاغل معمولا مرخصیشون رو تو بازه های کوچیک میگیرن و لذا فاکتور مدت سفر براشون مهم میشه.

تمام ایرانی ها از ایران خارج شدن که به چیزهایی که تو ایران نداشتن برسن ، ماشالله همه کار میکردن صبح تا شب. چی نداشتن؟ کار ؟ یا آرامش - تفریح - رفاه ؟
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع
    2. این سایت برای جستجو بین تمام دانشگاه ها

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط KavehKaveh نمایش پست ها
    معیارهای انتخاب یک شهر برای یک مهاجر چه چیزهایی هستن؟
    آیا این مسائلی که اینجا بحث میشه هستن؟

متاسفانه نظرهای سلیقه ای و بعضا نادرست تو این فروم اینقد زیاد هست که آدم نمیدونه بیخیال بشه یا دم به ساعت بشینه و پاسخ این و اونو بده!

من نمیدونم بر چه اساسی کلگری با تورنتو اصلا قیاس میشه؟
    کار کردن تو بخش انرژی تنها فاکتوری هست که توجیح کننده اقامت تو کلگری هست.

یک مهاجر بیشتر از اینکه به کیفیت آسفالت شهر و یا تعداد سفید پوست در واحد سطح بخواد اهمیت بده ، دنبال کار و درآمد هست. موقعیت های شغلی تو تورنتو به مراتب از شهر های دیگه بیشتر هست.
    جمعیت بیشتر امکانات بیشتری رو به همراه میاره، رفاه و تنوع زیادتر میشه، لذا یک فرد تازه وارد بهتره تو شهری وارد بشه که جمعیت بیشترش ضامن امکانات بیشتر براش باشه.
    تورنتو یک هاب هست، فرودگاه پیرسون در شرق کانادا مهمترین فرودگاه هست که پروازهای مستقیم به اروپا و آمریکا و آمریکای مرکزی و جنوبی داره! از تورنتو پرواز مستقیم به دوبی و استانبول هست.
    کلگری یه شهر وسط کاناداس که پروازهاش باید یه جایی تو کانادا یا نهایت آمریکا استاپ کنن و کانکشن بخورن.
    تصور کنین بخواین از کلگری برین ایران، ۴ ساعت میرین تا تورنتو بعد یه استاپ که خدا میدونه بعد ۱۱ ساعت تا استانبول بعد یه استاپ که خدا میدونه و بعد ۳ ساعت تا تهران! (هزینه بلیط رو هم قیاس نکنیم)
    دست کم نگیرین، تمام این فاکتورها رو کیفیت زندگی فرد مهاجر خصوصا خانم ها که ارتباط عاطفی عمیقی با خانواده هاشون غالبا دارن تاثیر میذاره.
    خیلی ها دوست دارن تو کامینیوتی خودشون باشن و یا فعالیت هایی داشته باشن که به فرهنگ ما نزدیکه مثلا برن کلاس موسیقی سنتی!! (تو تورنتو مقدور تره)
    دما !
    تورنتو سرده، کلگری افتضاحِ !
    یه جا میخوندم متوسط دمای زمستون تورنتو ۳ درجه اس و کلگری منفی ۷ درجه (لطفا سرچ کنین) -خلاصه تفاوت اصلا کمی نیست و رو رضایت شما از زندگیتون خیلی تاثیر داره.

اجاره مسکن تو کلگری خیلی محسوس کمتر هست که این نکته بسیار مهمی محسوب میشه و برای یک تازه وارد فاکتور میتونه باشه.

دانشگاه! اصلا بیاین حرفش رو نزنیم که کیفیت آموزش تو تورنتو اصلا قابل قیاس با کلگری نیست. (حالا یکی میاد میگه: آیا میدانستید دانشگاه کلگری در حوزه شناخت تک یاخته ها رتبه ۱۱ ام دنیا را داراس!! - منظور قیاس کلی هست ، دانشگاه ها و مراکز آموزشی تورنتو و حومه خیلی بهتر از کلگری و غیره هستن)

نکته آخر، از مرکز شهر تورنتو که خارج میشی هر بخشیش یه جوره. مثل تهران که از جنوب تا شمال و از شرق تا غربش کاملا متفاوت هست.
    پس مثلا کسی که از اسکاربرو هست نمیتونه در خصوص کل تورنتو نظر جامع بده، مثل این میمونه که ساکن میدون ونک بخواد از نگاه خودش تحلیل جامعی از تهران و خصوصا خیابون منیریه بده. (هیچ ربطی بهم ندارن)
    دوست عزیز، موقعیت کاری رو قبول دارم اما فرض کنید به من نوعی که الان هم اونتاریو رو دیدم و هم کلگری رو، یه شغل با ۱۵ درصد حقوق کمتر در کلگری پیشنهاد کنند که پی آر من تضمین بشه بر میگردم کلگری. چطور ممکنه تورنتو با اون گرونی خونه بالاتر از کلگری باشه مگر اینکه وزن پیدا کردن شغل در این ارزیابیها بالا باشه. چطور میتونه تورنتو بالاتر از کلگری باشه وقتی شما فقط ۵ درصد مالیات بر ارزش افزوده در کلگری میدهید؟ چطور تورنتو می تواند بالاتر از کلگری باشه وقتی بی نظمی بیشتری در تورنتو دیده میشه؟ شاید فردی که ارزیابی کرده خودش از تورنتو بوده؟ در ضمن خیلی از این ارزیابی ها درست نیست چون آنچه که شما با زندگی درک میکنید با اعداد و ارقام نمیشه مقایسه درست کرد.

مورد آخر رتبه دانشگاه چه ربطی به کیفیت زندگی داره؟ در ضمن دمای منفی ۳ با منفی ۷ چه فرقی داره وقتی شما در تورنتو به دلیل رطوبت احساس منفی ۱۵ میکنید؟
    با خوندن نمیشه دو شهر رو مقایسه کرد باید تجربه کرد!
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

Senior Member KavehKaveh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA - University of Toronto

نقل قول نوشته اصلی توسط zini_zinparast نمایش پست ها
    دوست عزیز، موقعیت کاری رو قبول دارم اما فرض کنید به من نوعی که الان هم اونتاریو رو دیدم و هم کلگری رو، یه شغل با ۱۵ درصد حقوق کمتر در کلگری پیشنهاد کنند که پی آر من تضمین بشه بر میگردم کلگری. چطور ممکنه تورنتو با اون گرونی خونه بالاتر از کلگری باشه مگر اینکه وزن پیدا کردن شغل در این ارزیابیها بالا باشه. چطور میتونه تورنتو بالاتر از کلگری باشه وقتی شما فقط ۵ درصد مالیات بر ارزش افزوده در کلگری میدهید؟ چطور تورنتو می تواند بالاتر از کلگری باشه وقتی بی نظمی بیشتری در تورنتو دیده میشه؟ شاید فردی که ارزیابی کرده خودش از تورنتو بوده؟ در ضمن خیلی از این ارزیابی ها درست نیست چون آنچه که شما با زندگی درک میکنید با اعداد و ارقام نمیشه مقایسه درست کرد.

مورد آخر رتبه دانشگاه چه ربطی به کیفیت زندگی داره؟ در ضمن دمای منفی ۳ با منفی ۷ چه فرقی داره وقتی شما در تورنتو به دلیل رطوبت احساس منفی ۱۵ میکنید؟
    با خوندن نمیشه دو شهر رو مقایسه کرد باید تجربه کرد!

رتبه دانشگاه ، نه ! کیفیت آموزش.
    کیفیت آموزش فرزند شما دغدغه شما نیست؟

دما 3 درجه و منفی 7 درجه (یعنی متوسط 10 درجه تفاوت داره) - لطفا متن رو با دقت تر بخونین.

تو جمله آخر شما یک فاکتور هست که تایید میکنه ما نباید ادامه بدیم این بحث رو.
    من دوست دارم تجربه کنم ولی مطالعه و کسب اطلاعات از منابع معتبر میتونه رفرنس خوبی باشه - باید انسان یک جایی اعتماد کنه به اطلاعات جاری تا تجربه دیگران. من نمیتونم همه چیز رو تجربه کنم تا بفهمم چی خوبه!
    اگه تنها به تجربه باشه پس باید یه سر ادمونتون هم بریم و چند سال باشیم مطمئن بشیم. بعد مونترال و اوتاوا رو هم ببینیم تا دلمون آرام بگیره؟

یک مثال خیلی بزرگ میزنم در خصوص این دوشهر - شرکت Amazon دنبال انتخاب یک شهر هست تا Headquarter خودش رو اونجا تاسیس کنه ، تو long list اول شهر کلگری کنار تورنتو بود و در short list نهایی ، تنها شهری که از کانادا باقی مونده تورنتو هست.
    شرکت عظیمی مثل آمازون ، تنها معیار انتخابش اقتصاد نیست ، کلی reputation پشت این تصمیم خوابیده. نیروی کار ، بازار پویا ، امنیت ، رفاه ، زیرساخت و... همه اینها وزن داده میشن تا یک شهر انتخاب بشه. اینکه کلگری حذف میشه خودش گویای این مهم هست که کلگری جذابیتی برای سرمایه گذار بزرگی مثل آمازون رو نداره. وقتی آمازون سمت اون شهر نمیره ، یک فرد یا خانواده مهاجر چرا باید اون شهر رو انتخاب کنن؟ مگه اون شهر قراره کدوم دغدغه یا نیاز اولیه اونها رو پاسخ بده؟
    آمازون داره شهری جدید برای کارمند هاش و نیرو کارش پیدا میکنه که اونها اونجا راضی زندگی کنن ، مطمئنا فاکتورهای بسیار زیادی مطالعه میشه و نهایتا کلگری حذف میشه و تورنتو میمونه. دلیلش چی هست؟ مطمئنا سیاست هم هست ولی همه چیز نیست
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع
    2. این سایت برای جستجو بین تمام دانشگاه ها

ApplyAbroad Guru

در ضمن دمای منفی ۳ با منفی ۷ چه فرقی داره وقتی شما در تورنتو به دلیل رطوبت احساس منفی ۱۵ میکنید؟
    !
    رطوبت که احساس سرما رو کمتر میکنه (برعکس باد). همیشه فکر میکردم سرمای خشک تجملش سخت تره.

همون طور که گفتم بحث اقتصاد فرق میکنه. بیشتر شرکتها سعی میکنند بیان تورنتو برای اینکه جمعیت بیشتری داره و در نتیجه مشتری بیشتری میتونند جذب کنند.
    بحث آموزش هم تا قبل از دانشگاه، فکر میکنم کلگری بهتر باشه (تجربه ندارم) چون وقتی جمعیت کمتر باشه و منابع زیاد دیگه مدرسه با مدرسه فرق چندانی نمیکنه و همه دانش آموزها از کیفیت یکسان آموزشی بهره میبرند. اما وقتی جمعیت زیاد باشه و منابع محدود، کیفیت آموزشی پایین میاد.
    اما خوب دانشگاه دارای داستان متفاوتی است که البته رنکینگ دانشگاه خودش جای بحث داره. مثلا اگر من در تورنتو در رشته یکسان درس میخوندم دارای شهرت کمتری بودم نسبت به الان که در کلگری درس خوندم. این هم به خاطر تخصصی بودن یک رشته خاص هست. به هر حال برای دانشگاه، دانشجوها میتونند برند شهرهای دیگه همون طور که خیلی ها از شهرستان به تهران برای تحصیل میرند و این دلیلی نیست که تهران دارای کیفیت زندگی بهتری نسبت به شهرای دیگه هست

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    رطوبت که احساس سرما رو کمتر میکنه (برعکس باد). همیشه فکر میکردم سرمای خشک تجملش سخت تره.
    موافق نیستم. کلگری بدلیل خشک بودن سرما زیر لباس شما نفوذ نمیکنه اما در هوای سرد و مرطوب ، سرما تا فیها خالدون نفوذ میکنه

ApplyAbroad Hero iman7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical & Aerospace Engineering

موافق نیستم. کلگری بدلیل خشک بودن سرما زیر لباس شما نفوذ نمیکنه اما در هوای سرد و مرطوب ، سرما تا فیها خالدون نفوذ میکنه
    سلام. رطوبت هوای کم احساس سرما را زیاد می کنه. یعنی اگه دما ۱۰ باشه و رطوبت نسبی ۱۰ درصد دما سردتر از ۱۰ حس میشه.
    رطوبت هوا باعث خیس شدن لباس نمیشه که اذیت کنه. بارون بحثش فرق می کنه. اگه لباس خیس بشه بله اون وقت سرما اذیت کننده میشه.
    لینک زیر تاثیر رطوبت بر دما را توضیح داده:

https://www.weather.gov/arx/heat_index
    «اگر می‌اندیشید که با کشتن من می‌توانید کسی را از نکوهش زندگی زیان‌آورتان بازدارید، سخت در اشتباهید. آسان‌ترین و شریف‌ترین راه، از پای درآوردن دیگران نیست؛ بلکه بهتر ساختن خویشتن است.»
    مرگ سقراط

نقل قول نوشته اصلی توسط iman7 نمایش پست ها
    سلام. رطوبت هوای کم احساس سرما را زیاد می کنه. یعنی اگه دما ۱۰ باشه و رطوبت نسبی ۱۰ درصد دما سردتر از ۱۰ حس میشه.
    رطوبت هوا باعث خیس شدن لباس نمیشه که اذیت کنه. بارون بحثش فرق می کنه. اگه لباس خیس بشه بله اون وقت سرما اذیت کننده میشه.
    لینک زیر تاثیر رطوبت بر دما را توضیح داده:

https://www.weather.gov/arx/heat_index
    فکر میکنم اون لینکی که گذاشتید یه چیز دیگه رو داره توضیح میده هوای مرطوب احساس سرمای بیشتری میده دلیل کاملا علمی هم داره
    https://physics.stackexchange.com/qu...ir-feel-colder

ApplyAbroad Hero iman7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical & Aerospace Engineering

فکر میکنم اون لینکی که گذاشتید یه چیز دیگه رو داره توضیح میده هوای مرطوب احساس سرمای بیشتری میده دلیل کاملا علمی هم داره
    https://physics.stackexchange.com/qu...ir-feel-colder
    متنی که فرستادم به نظرم واضحه. تو اون جدول دمای ۹۵ را با رطوبت ۱۰ درصد تو چارت قطع بدین به دمای ۹۰ می رسین. یعنی رطوبت کم ۱۰ درصد باعث میشه هوا ۵ درجه فارنهایت سردتر حس بشه. همون دمای ۹۵ با رطوبت ۵۰ درصد مثل ۱۰۷ درجه حس میشه.
    تو مباحث تهویه مطبوع هم بحث کاملا جا افتاده ای هست.
    «اگر می‌اندیشید که با کشتن من می‌توانید کسی را از نکوهش زندگی زیان‌آورتان بازدارید، سخت در اشتباهید. آسان‌ترین و شریف‌ترین راه، از پای درآوردن دیگران نیست؛ بلکه بهتر ساختن خویشتن است.»
    مرگ سقراط

نقل قول نوشته اصلی توسط iman7 نمایش پست ها
    متنی که فرستادم به نظرم واضحه. تو اون جدول دمای ۹۵ را با رطوبت ۱۰ درصد تو چارت قطع بدین به دمای ۹۰ می رسین. یعنی رطوبت کم ۱۰ درصد باعث میشه هوا ۵ درجه فارنهایت سردتر حس بشه. همون دمای ۹۵ با رطوبت ۵۰ درصد مثل ۱۰۷ درجه حس میشه.
    تو مباحث تهویه مطبوع هم بحث کاملا جا افتاده ای هست.
    بله چارت واضح هست اما نه برای دمای زیر صفر. دقیقا برای دمای زیر صفر نتیجه عکس داره. در ضمن من دلیل علمی رو در یک لینک گذاشتم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)