صفحه 130 از 136 نخستنخست ... 3080120121122123124125126127128129130131132133134135136 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,291 تا 1,300 , از مجموع 1356

موضوع: چه شهری را برای اقامت در کانادا انتخاب میکنید؟ و چرا؟

پیش فرض پاسخ : چه شهری را برای اقامت در کانادا انتخاب میکنید؟ و چرا؟

راستش من یک نکته ای را متوجه نمیشم ، مگه این تایپیک برای این نیست که دوستان بگویند چه شهری را ترجیح میدهند و چرا ؟ پس چرا باید کسی برای اینکه کلگری را به انتاریو ترجیح میده یا میخواد بره اونجا کار کنه ، یا کبک را به انتاریو ترجیح میده یا برعکس و یا اصلا از تورنتو خوشش میاد یا نه ، به دیگران حساب پس بده . سلایق آدمها و اولویت هاشون برای زندگی کاملا با هم متفاوته. ممکنه من یک شهر را به دلیلی دوست داشته باشم و شما دقیقا به همان دلیل از آن شهر متنفر باشید . تا وقتی که کسی اطلاعات نادرست و خلاف واقع نمیدهد، این نظرات برای دوستانی که هنوز نیامدن خیلی مفیده و بهتر میتوانند ارزیابی کنند که کجا برایشان مناسبتره. من یادمه که در مورد انتخاب یک شهر ، مردد بودم و توضیحات خوب دوستمون اقای قلوب در آن زمان خیلی بهم کمک کرد

ApplyAbroad Hero chemistrymaste آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biophysical and Bioanalytical Chemistry

نقل قول نوشته اصلی توسط zilloo نمایش پست ها
    راستش من یک نکته ای را متوجه نمیشم ، مگه این تایپیک برای این نیست که دوستان بگویند چه شهری را ترجیح میدهند و چرا ؟ پس چرا باید کسی برای اینکه کلگری را به انتاریو ترجیح میده یا میخواد بره اونجا کار کنه ، یا کبک را به انتاریو ترجیح میده یا برعکس و یا اصلا از تورنتو خوشش میاد یا نه ، به دیگران حساب پس بده . سلایق آدمها و اولویت هاشون برای زندگی کاملا با هم متفاوته. ممکنه من یک شهر را به دلیلی دوست داشته باشم و شما دقیقا به همان دلیل از آن شهر متنفر باشید . تا وقتی که کسی اطلاعات نادرست و خلاف واقع نمیدهد، این نظرات برای دوستانی که هنوز نیامدن خیلی مفیده و بهتر میتوانند ارزیابی کنند که کجا برایشان مناسبتره. من یادمه که در مورد انتخاب یک شهر ، مردد بودم و توضیحات خوب دوستمون اقای قلوب در آن زمان خیلی بهم کمک کرد
    کاملا درسته.
    هم اینوبه خودم باید بگم هم اینکه داشتم فکر میکردم که ماها اومدیم یه کشور توسعه یافته ولی هنوز داریم همدیگه رو شدیدا نقد و محاکمه میکنیم و از بالا به بقیه نگاه میکنیم و هیچ فرقی بین یه سری از ماها و بابابزرگم که همه عمرشو توی کشور عزیزم بوده از نظر دنیا دیدگی نیست انگار.
    واقعا هم قرار نیست من به بقیه جواب پس بدم (یا اقای زینی جواب پس بده که چرا کلگری رو دوست دارن) که چرا دوست دارم برم یکی دو سال کلگری کار کنم یا بخوام ثابت کنم که بابا انتاریو رو هم دوست دارم فقط میخوام برم ببینم کلگری چطوریه! اصلا دوست دارم برم کلگری عشقم میکشه.
    این پستتونو خوندم و خیلی متاسف شدم برای خودمون.

دوستم که توی کلگری به دنیا اومده و بزرگ شده و برای درسش اومده اینجا، امروز دیدیم همو، و ازش خواستم یه ذره توضیحات بیشتر ارائه کنه.
    گفت کلگری خیلی تمیزتره و تو اگه بری کلگری بخدا دیگه برنمیگردی انتاریو.
    از طرفی کلگری چون وایت نشین تر از انتاریو هست ممکنه نژادپرست تر به نظر برسن ولی نژادپرست نیستن، فقط تعجب میکنن و مردم البرتا یه ذره اخلاقیات کابویی دارن. روم نشد بهش بگم که ما ایرانیا و ما خاورمیانه ایا و اصلا تمام آدمهای جهان نژادپرستی و حس برتر بودن رو در خودشون دارن و اگه نداشتن اینقدر توی خاورمیانه ( و بقیه جهان) جنگ و بحث و تهدید در کار نبود. اینقدر این first nation ها توی کانادا با سختی زندگی نمیکردن خیلیاشون. فقط یه عده همش با درون خودشون میجنگن و میکشن این حس رو و بقیه ولش کردن و بقیه مردمو اذیت میکنن.
    ما نسبت به یه شهر کانادا که اصلا ارث بابامونم نیست اینقدر حساسیت داریم نژاد دیگه که بماند.
    بعد این لینکو برام فرستاد که بخونم
    منم خوشم اومد و تصمیم گرفتم بذارمش اینجا:
    http://www.cbc.ca/news/canada/calgar...639232?cmp=rss

"We believe in "Possibility

به هر چیزی که فکر کنید از ته دلتون، بهش میرسید!

ApplyAbroad Hero iman7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical & Aerospace Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط zini_zinparast نمایش پست ها
    بله چارت واضح هست اما نه برای دمای زیر صفر. دقیقا برای دمای زیر صفر نتیجه عکس داره. در ضمن من دلیل علمی رو در یک لینک گذاشتم
    لینکی که شما دادین ظاهرا یه سری سوال و جواب هست مشابه همین فروم اپلی ابرود خودمون! نوشته های متناقض و گاها بی ربط هم داره. مثلا یکی جواب داده شیرجه رفتن توی استخر صفر درجه احساس سرمای بیشتری به ادم میده تا بودن تو هوای صفر درجه. البته درسته ولی ربطی به بحث نداره چون تو هوا رطوبت به صورت بخاره نه فیلم مایع! من هم که از اول گفتم اگه لباس خیس بشه احساس سرما بیشتره.چون ضریب جابجایی مایع از هوا بزرگتره بنابراین مقدار انتقال حرارت زیاد میشه. ولی رطوبت نسبی هوا به صورت بخار هست نه مایع.
    در مبحث انتقال حرارت در معادلات انتقال حرارت هدایت و جابجایی تفاوتی بین دمای بالای صفر و زیر صفر نداریم. رابطه ریاضی نسبت به اختلاف دما رابطه "خطی" هست. زیر صفر و بالای صفر فرقی نداره فقط مقدار "اختلاف دما" مهمه.
    اصلا صفر سلسیوس یه قرارداده برای ما. تو سیستم انگلیسی مگه فارنهایت صفرش بر سلسیوس منطبقه؟! طبیعت صفر سلسیوس و فارنهایت را نمی فهمه. قوانین طبیعی فقط صفر مطلق (کلوین) را می فهمن چون مفهوم فیزیکی هست (حداقل بودن انتروپی)
    من تو متن لینک "دلیل علمی" نمی بینم. دو تا نقل قول هست از The Columbia Electronic Encyclopedia و popular mechanics (؟؟) که دلیلی نیاورده فقط مدعاست.
    از اولی نقل قولی اورده به این شکل :
    Cold air with high relative humidity "feels" colder than dry air of the same temperature because high humidity in cold weather increases the conduction of heat from the body.
    که در مورد انتقال حرارت هدایتی یا conductoon هست در حالیکه هدایت در مایعات و گازها ضعیفه.در واقع مکانیسم غالب در انتقال حرارت بین پوست و هوا و یا حتی پوست و فیلم مایع روی اون هدایت نیست بلکه جابجایی یا convection هست. من نمی دونم اون منبع چی هست ولی غلط واضحی که در موردش صحبت کرده از تعریف مرجع علمی فاصله می گیره.
    اگه بحث علمی هست باید با قوانین حاکم بر انتقال حرارت (قانون هدایت فوریه - قانون سرمایش نیوتون - قانون تشعشع استفان بولتزمن و ...) قابل بیان باشه. اگه علمی هست چرا نوشته :
    For lower temperatures, a related interplay was identified only qualitatively
    چطور quantitatively مشخص نشده؟!
    «اگر می‌اندیشید که با کشتن من می‌توانید کسی را از نکوهش زندگی زیان‌آورتان بازدارید، سخت در اشتباهید. آسان‌ترین و شریف‌ترین راه، از پای درآوردن دیگران نیست؛ بلکه بهتر ساختن خویشتن است.»
    مرگ سقراط

Senior Member KavehKaveh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA - University of Toronto

نقل قول نوشته اصلی توسط zilloo نمایش پست ها
    دقیقا این حرف درسته.

توسعه فضای مجازی منافع و مضراتی داره. منافع اون این هست که اطلاعات به راحتی و با کمترین هزینه منتقل میشه. ضرر اون این هست که اطلاعات نادرست هم به همون سرعت و راحتی منتقل میشه.

من مخالف این اصل نیستم که فردی ممکنه شهری رو دوست داشته باشه. ولی هدف اینجا اطلاع رسانی صحیح هست وگرنه یه نظر سنجی اون بالا میذاریم "از چه شهری خوشتون میاد رای بدین"
    اگه بگیم تورنتو خیلی به شیک و پیکی کلگری نیست ، کلگری سیستم شهری بهتری داره پس انتخاب بهتری هست. این میشه یک گزاره ای که به راحتی میتونه دیگران رو به اشتباه بندازه.
    مشخصا کلگری شهری نیست که یک مهاجر که نمیخواد تو حوزه نفت و گاز کار بکنه بهش وارد بشه.

جا به جا شدن تو کانادا بسیار سخت هست. (حالا الان یکنفر میاد میگه پسرخاله من شد پس راحته!)
    شما وقتی کار تو یک شهر بگیری ، اما بعد از 2 سال به این نتیجه برسی باید بری یه شهر دیگه واقعا توضیح دادن دلیلش و مجاب کردن کارفرما کار راحتی نیست.
    تو کانادا همه از فردی که بیچاره و نا امید (despreat ) هست فرار میکنن (به جای اینکه کمکش کنن) لذا تو این فرهنگ شما فکر کن رفتی کلگری و مهندس خط تولید شدی. بعد از 2 سال فهمیدی شرکت خوب نیست و میخوای محل کار رو عوض کنی.
    1. تو کلگری بازار کار بسیار کوچیک هست ، پس ممکنه موقعیت کاری به این راحتی ها و به سرعت پیش نیاد.
    2. میخواین برین یه شهر دیگه که بزرگتر هست و موقعیت کاری بیشتر داره ، اونوقت HR هزار جور سوال جواب میکنه که چرا میخوای بیای و آخرش هم در قیاس با یک کاندیدی که تو اون شهر مقیم هست پروفایل شما ریجکت میشه. واقعا سخته.

خیلی وقتها کار میگیری عالی - تو شرکت عالی - وسط شهر رجاینا (یک مثال هست) ، مطمئن هستین تا 20 سال آینده هم از اون شرکت بیرون نمیاین. ولی شهر رجاینا اون چیزهایی که شما در اوقات فراغت بهشون علاقه دارین رو نداره بعد از چند سال شما باز جای همون کسی هستین که میخواد بره یه شهر بزرگتر که هم کار داشته باشه و هم سرگرمی های جانبیش سر جاش باشه.

خلاصه کلام اینکه:
    بی تعارف ، کانادا کشور بزرگی هست ولی تعداد شهرهایی که میشه توش رفت و زندگی کرد بسیار محدوده.
    تو تمام این پست ها هدف من این بود که بگم کانادا رو با آمریکا اشتباه نگیرین و به عنوان یک مهاجر کم ریسک بازی کنین و وارد یه شهر بزرگ با موقعیت های کاری زیاد مثل تورنتو بشین.
    حالا اگه جا افتادین و همه چیز رو یادگرفتین و نهایتا دیدین فرهنگ این تورنتویی ها خیلی داغونه ، اونوقت به فکر جا به جایی باشین.
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع
    2. این سایت برای جستجو بین تمام دانشگاه ها

Senior Member fanta آواتار ها

Talking پاسخ : چه شهری را برای اقامت در کانادا انتخاب میکنید؟ و چرا؟

من اون شهری رو انتخاب میکنم که برای من و خانواده ام مزایاش به معایبش بچربه. طبیعتا یکی از مهمترین فاکتورها پیدا کردن کار مناسب هست اما هممون میدونیم که خیلی فاکتورهای دیگه رو هم باید در نطر گرفت، مواردی مثل:
    -سیستم درمانی
    -سیستم آموزشی
    -قیمت ملک
    -تفریحات
    -سیستم حمل و نقل
    و خیلی موارد دیگه که ممکنه روزهای اول حتی احتمالش رو هم نمیدادیم ولی بعدا مهم شدن. یک مثالش برای خود من پیش اومد. من قبل از مهاجرت هرگز سابقه میگرن نداشتم، اولین باد شینوک توی اینجا چنان سردرد میگرنی برام ایجاد کرد که از درد چسبیده بودم به کف آشپزخونه! چند سال اول این قضیه ادامه داشت تا یواش یواش خودش ناپدید شد. منظورم اینه که ما هر چقدر هم که احتمالات رو در نظر بگیریم، باز هم موارد غیر مترقبه میتونه پیش بیاد.
    فقط باز هم تکرار میکنم، مهمترین فاکتور بنظر من کار مناسب هست. ماها هممون یکبار مهاجرت از اون ور دنیا رو تجربه کردیم، اسباب کشی داخل کانادا دیگه نباید اونقدر مشکل باشه
    Don't feed the trolls

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط fanta نمایش پست ها
    من اون شهری رو انتخاب میکنم که برای من و خانواده ام مزایاش به معایبش بچربه. طبیعتا یکی از مهمترین فاکتورها پیدا کردن کار مناسب هست اما هممون میدونیم که خیلی فاکتورهای دیگه رو هم باید در نطر گرفت، مواردی مثل:
    -سیستم درمانی
    -سیستم آموزشی
    -قیمت ملک
    -تفریحات
    -سیستم حمل و نقل
    و خیلی موارد دیگه که ممکنه روزهای اول حتی احتمالش رو هم نمیدادیم ولی بعدا مهم شدن. یک مثالش برای خود من پیش اومد. من قبل از مهاجرت هرگز سابقه میگرن نداشتم، اولین باد شینوک توی اینجا چنان سردرد میگرنی برام ایجاد کرد که از درد چسبیده بودم به کف آشپزخونه! چند سال اول این قضیه ادامه داشت تا یواش یواش خودش ناپدید شد. منظورم اینه که ما هر چقدر هم که احتمالات رو در نظر بگیریم، باز هم موارد غیر مترقبه میتونه پیش بیاد.
    فقط باز هم تکرار میکنم، مهمترین فاکتور بنظر من کار مناسب هست. ماها هممون یکبار مهاجرت از اون ور دنیا رو تجربه کردیم، اسباب کشی داخل کانادا دیگه نباید اونقدر مشکل باشه
    باور کنید اسباب کشی داخل کانادا به مراتب سخت تر از اسباب کشی از ایران به کاناداست چون شما با دو تا چمدون میاید کانادا اما از یک شهر به شهر دیگه ماشین و بقیه وسایل رو هم میخواید ببرید مخصوصا اگر بخواهید از آلبرتا به یه استان دیگه برید چون هر دارید همونطوری ۸ درصد ارزونتر از جاهای دیگه کاناداست (به دلیل مالیات بر ارزش افزوده بالا در سایر استانها)
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط zini_zinparast نمایش پست ها
    باور کنید اسباب کشی داخل کانادا به مراتب سخت تر از اسباب کشی از ایران به کاناداست چون شما با دو تا چمدون میاید کانادا اما از یک شهر به شهر دیگه ماشین و بقیه وسایل رو هم میخواید ببرید مخصوصا اگر بخواهید از آلبرتا به یه استان دیگه برید چون هر دارید همونطوری ۸ درصد ارزونتر از جاهای دیگه کاناداست (به دلیل مالیات بر ارزش افزوده بالا در سایر استانها)
    با توجه به هزینه های بالای حمل و نقل بیشتر ترجیح میدهند تمام وسایل را به جز لوازم شخصی بفروشند و در محل جدید دوباره بخرند. با وجود تفاوت مالیات باز هم شاید به صرفه تر باشد البته برای کسانی که ایالتهای مبدا و مقصد فاصله طولانی دارند.
    خیلی از دوستان هم البته از ایران بیش از دو چمدان می آورند و بعدا در صورت جابجایی هم وسایل شخصی و ضروری زیادتری دارند که لزوما نیاز به اثاث کشی دارند.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

پیش فرض پاسخ : چه شهری را برای اقامت در کانادا انتخاب میکنید؟وچرا؟

سلام دوستان.یه سوالی دارم خیلی ممنون میشم نظر بدید
    این استا ساسکاچوان که ویزا اکسپرسش هم راحتره بقیه جاهاست و هواشم که گرمتره. چرا طرفدار نداره؟
    میخوام اگه کسی میدونه در مورد معایبش بگه.مرسی

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط ghazal89522 نمایش پست ها
    سلام دوستان.یه سوالی دارم خیلی ممنون میشم نظر بدید
    این استا ساسکاچوان که ویزا اکسپرسش هم راحتره بقیه جاهاست و هواشم که گرمتره. چرا طرفدار نداره؟
    میخوام اگه کسی میدونه در مورد معایبش بگه.مرسی
    هواش به هیچ وجه گرم نیست. زمستان های سختی داره. صنعت خاصی درش نیست و فرصت شغلی کمه. کلا خیلی مقصد پرطرفداری برای زندگی در کانادا نیست.
    Solitary trees, if they grow at all, grow strong.

نقل قول نوشته اصلی توسط uxmal09 نمایش پست ها
    هواش به هیچ وجه گرم نیست. زمستان های سختی داره. صنعت خاصی درش نیست و فرصت شغلی کمه. کلا خیلی مقصد پرطرفداری برای زندگی در کانادا نیست.
    فکر میکنم استان ساسکاچوان بزرگترین استخراج کننده و صادر کننده اورانیوم و پتاس دنیاست،صنعت معدن و کشاورزی ،نفت و گاز و چوب داره.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)