صفحه 86 از 136 نخستنخست ... 36767778798081828384858687888990919293949596 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 851 تا 860 , از مجموع 1356

موضوع: چه شهری را برای اقامت در کانادا انتخاب میکنید؟ و چرا؟

پیش فرض پاسخ : چه شهری را برای اقامت در کانادا انتخاب میکنید؟ و چرا؟

نقل قول نوشته اصلی توسط sama19 نمایش پست ها
    سلام من اطلاعاتی در مورد ادمنتون میخوام
    آب و هواش
    مردمانش
    کارش
    هزینه زندگی
    ممنون میشم راهنمایی کنید

آب و هواش که نگو و نپرس یه کم از قطب گرمتره هواش وحشتناک مردمش بد نیستند ولی بیشتر کارگر ماب هزینه متوسط مواد غذایی نسبتا گرون کار
    کار هم که بستگی داره شاید کارسطح پایین راحتتر گیر بیاد ... در کل شهر جالبی نیس دهات بزرکیه ....
    آنقدر شکست میخورم تا راه شکست دادن را بیاموزم .............

ApplyAbroad Hero ali.1361 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط imag نمایش پست ها
    البته توجه داشته باشید برخلاف صحبت دوستمون گلوب همه چیز هم شغل نیس .. شاید تو معدن خوب پول بدن آیا میرید کار کنید .. لذت بردن از زندگیتون هم یه
    فاکتور مهمی هست که باید توجه کنید وقتی میاید کانادا باید به رویای کانادا رسیدن دست پیدا کنید اگه قرار باشه بیاید زجر بکشید تو یه شهر دور اقتاده
    ممکنه پشیمون بشید ... کار هم واسه هر کسی فرق میکنه کلی نمیشه گفت نسخه پیچید به کامیونیتی ایرانیها بزرگ بودن شهر کمترسرد بودن اون و موو
    توجه کنید ... هرجا بیشتر میرن ایرانیها جای بهتریه اونجا ....
    البته قلوب عزيز درست ميگن كساني مثل من كه سرمايه انچناني ندارن و وابسته به درامد اينجا هستن مهم اول كار است بعد مسايل ديگه، ثانيا لذت بردن از اين كاميونيتي ايرانيان كه ميگيد كاملا نسبيه و براي همه صدق نميكنه
    يك نكته اشتباهي هم كه درباره سرد بودن من متوجه شدم اين بود كه من سرماي منهاي ٣٠ درجه كلگري رو خيلي بهتر از سرماي منهاي ٢ درجه تورنتو تونستم تحمل كنم و كلا مفهوم home رو در اين شهر بهتر از تورنتو متوجه شدم

ApplyAbroad Guru

البته توجه داشته باشید برخلاف صحبت دوستمون گلوب همه چیز هم شغل نیس .. شاید تو معدن خوب پول بدن آیا میرید کار کنید .. لذت بردن از زندگیتون هم یه
    فاکتور مهمی هست که باید توجه کنید وقتی میاید کانادا باید به رویای کانادا رسیدن دست پیدا کنید اگه قرار باشه بیاید زجر بکشید تو یه شهر دور اقتاده
    ممکنه پشیمون بشید ... کار هم واسه هر کسی فرق میکنه کلی نمیشه گفت نسخه پیچید به کامیونیتی ایرانیها بزرگ بودن شهر کمترسرد بودن اون و موو
    توجه کنید ... هرجا بیشتر میرن ایرانیها جای بهتریه اونجا ....
    منظور بنده در مورد انتخاب بین بی کاری و نداشتن درآمد، و کار در یک منطقه دورافتاده است. طبعا اگر شما دو موقعیت کاری در مناطق مختلف دارید بین آن دو بر اساس پارامترهای مختلفی علاوه بر درآمد ارزیابی خواهید کرد و مسائلیکه فرمودید هم طبعا مهم میشه. ولی اگر به یک نفر در شرایط بیکاری و در حالیکه دارد دلار سه هزار تومانی از سرمایه ایرانش را خرج میکند پیشنهاد کار در یک معدن در آلبرتا بدهند قبول میکند. چرا که نه. مگر در ایران خیلی ها دور از خانواده در عسلویه کار نمیکردند؟

ApplyAbroad Hero ehsan1983 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Génie des Matériaux-Université du Québec(Material Eng. Msc)

شهرهاي شمالي كبك تا حالا كسي تجربه داشته؟
    کربلایم آرزوست...

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    منظور بنده در مورد انتخاب بین بی کاری و نداشتن درآمد، و کار در یک منطقه دورافتاده است. طبعا اگر شما دو موقعیت کاری در مناطق مختلف دارید بین آن دو بر اساس پارامترهای مختلفی علاوه بر درآمد ارزیابی خواهید کرد و مسائلیکه فرمودید هم طبعا مهم میشه. ولی اگر به یک نفر در شرایط بیکاری و در حالیکه دارد دلار سه هزار تومانی از سرمایه ایرانش را خرج میکند پیشنهاد کار در یک معدن در آلبرتا بدهند قبول میکند. چرا که نه. مگر در ایران خیلی ها دور از خانواده در عسلویه کار نمیکردند؟

متاسفانه یا خوشبختانه برخلاف تصور شما هدف ایرانیان مهاجر اسکیل ورکر به کانادا زندکی بهتر واسه خود وخانوادشون هست نه صرفا زنده ماندن جیز
    که هتدیها چینیها و فیلیپینیها دنبالش هستند چون جمعمیت چند صد میلیونی دارن اما ایرانیا همه یه شغل و درآمد معمولی داشتن ... یه نمونه اون هم اینه که
    بهترین جاهای کانادا و حتی بهترین ایالتهای امریکا ساکن و متمرکز هستند . خود شما بر مبتای همین اصل در بریتیش کلمبیا ساکن شدید جون در نظرکرفتن
    اسایش خانواده هم مهم هس تا صرفا شغل ... قطعا اکه شغلی تو شمال البرتا و یا حتی بریتیش کلمبیا مثلا فورت سنت جان پیشنهاد بشه بهمون دلایل فوث
    فوق الذکر نمیرید ....+ واسه زنده موندن که هرجا باشید شغل به قول شما بخور و نمیر گیرنون میاد ( کارای جترال) نیازی به تو معدن رفتن و تامین
    مایحتاچ خانواده نیس ...همونجور که شما تو شهر خودتون کار پیدا کردید این امکان واسه بقیه هم هست ... نسخه پیچیدن کارسختی نیس ...یه
    خونواده که شبا خواب کانادا رو میدیده با امید و ارزو اومده خوب این اکه به قول شما بره روستای یوکان یا هرجای پرت مثلا البرتا یا ساسکاچوان .
    دیگه انگیره ای واسش نمیمونه .... واقع بین بودن مهمه ....

ApplyAbroad Hero anihoo آواتار ها

ایشاللا همینطور باشه که شما میگین.
    ولی خانواده ی تحصیل کرده ای که توی ایران درآمد متوسطی داشته و حالا بعد سه سال توی کانادا بعد گذروندن دوره های مختلف و با وجود تواناییهای مناسب نتونسته کار متناسب با رشته ش گیر بیاره. همه ی پولهاش تموم شده. هرجا هم برای کار جنرال میره میبینه جوونترها رو استخدام میکنن و حالا تنها راه براش برگشتنه ولی بچه هاش دیگه حاضر نیستن برگردن.
    مدام داره صرفه جویی میکنه. از هزینه ها میزنه. نه تفریحی داره و نه میتونه خرج درستی داشته باشه.....
    این آدم یواش یواش افسرده میشه. و پشت سر همین افسردگی متاسفانه خیلی اتفاقهای بد میفته.
    شاید اگه همون اولش میرفت جاهای دور افتاده تر و برای مایحتاج خانواده از یک سری مسائل رفاهی میگذشت کار به اینجا نمیکشید و بعد چند سال میتونست جای مناسبتر و درآمد مناسبتر گیر بیاره.
    واقع بین بودن یعنی اینکه این آدمها رو هم ببینیم. الان من یک نمونه ی زنده ش جلوی چشممه و خیلی هم متاسفم و کاری هم ازم برنمیاد.
    ایشون هم راهنمایی درستی میکنن.
    متاسفانه یا خوشبختانه برخلاف تصور شما هدف ایرانیان مهاجر اسکیل ورکر به کانادا زندکی بهتر واسه خود وخانوادشون هست نه صرفا زنده ماندن جیز
    که هتدیها چینیها و فیلیپینیها دنبالش هستند چون جمعمیت چند صد میلیونی دارن اما ایرانیا همه یه شغل و درآمد معمولی داشتن ... یه نمونه اون هم اینه که
    بهترین جاهای کانادا و حتی بهترین ایالتهای امریکا ساکن و متمرکز هستند . خود شما بر مبتای همین اصل در بریتیش کلمبیا ساکن شدید جون در نظرکرفتن
    اسایش خانواده هم مهم هس تا صرفا شغل ... قطعا اکه شغلی تو شمال البرتا و یا حتی بریتیش کلمبیا مثلا فورت سنت جان پیشنهاد بشه بهمون دلایل فوث
    فوق الذکر نمیرید ....+ واسه زنده موندن که هرجا باشید شغل به قول شما بخور و نمیر گیرنون میاد ( کارای جترال) نیازی به تو معدن رفتن و تامین
    مایحتاچ خانواده نیس ...همونجور که شما تو شهر خودتون کار پیدا کردید این امکان واسه بقیه هم هست ... نسخه پیچیدن کارسختی نیس ...یه
    خونواده که شبا خواب کانادا رو میدیده با امید و ارزو اومده خوب این اکه به قول شما بره روستای یوکان یا هرجای پرت مثلا البرتا یا ساسکاچوان .
    به هرکجا که روی آسمان به رنگ شیشه های عینکی ست که به چشم زده ای.

Landing :2014

نقل قول نوشته اصلی توسط anihoo نمایش پست ها
    ایشاللا همینطور باشه که شما میگین.
    ولی خانواده ی تحصیل کرده ای که توی ایران درآمد متوسطی داشته و حالا بعد سه سال توی کانادا بعد گذروندن دوره های مختلف و با وجود تواناییهای مناسب نتونسته کار متناسب با رشته ش گیر بیاره. همه ی پولهاش تموم شده. هرجا هم برای کار جنرال میره میبینه جوونترها رو استخدام میکنن و حالا تنها راه براش برگشتنه ولی بچه هاش دیگه حاضر نیستن برگردن.
    مدام داره صرفه جویی میکنه. از هزینه ها میزنه. نه تفریحی داره و نه میتونه خرج درستی داشته باشه.....
    این آدم یواش یواش افسرده میشه. و پشت سر همین افسردگی متاسفانه خیلی اتفاقهای بد میفته.
    شاید اگه همون اولش میرفت جاهای دور افتاده تر و برای مایحتاج خانواده از یک سری مسائل رفاهی میگذشت کار به اینجا نمیکشید و بعد چند سال میتونست جای مناسبتر و درآمد مناسبتر گیر بیاره.
    واقع بین بودن یعنی اینکه این آدمها رو هم ببینیم. الان من یک نمونه ی زنده ش جلوی چشممه و خیلی هم متاسفم و کاری هم ازم برنمیاد.
    ایشون هم راهنمایی درستی میکنن.
    QUOTE=anihoo;1816828]ایشاللا همینطور باشه که شما میگین.
    ایشون هم راهنمایی درستی میکنن.[/QUOTE]

درست میکید ولی این صورت قضیه رو عوض نمیکنه .. و چنانچه حتما مستحضرید جستجوی مشاغل بصورت اینترنتی هس و نیاز نیس تمام دهات
    کانادا رو دور بزنیم با رزومه تا ببیتیم کجا کار هس + وضعیت بیکاری جهانی هس .. حتی امریکا هم وضعیت همچین خوبی تداره ..+ این مشکل
    افرادی که درسنین بالا میان و طبیعییه واسه بچه ها مهاجرت خوبه و با افزایش سن ضعیفتر میشه + اگه این آقا بعد از سه سال یه کار جنرال پیدا نگکرده
    بهتره که برگرده .. نتونسته اداپته بشه با اینجا به هر دلیلی ....
    راهنماییهای این دوستمون هم مثله نصیحت های کلیشه ای که میگن درس بخون میمونه ... ایشون تو خوش آب و هواترین شهر کانادا میگن برید تو م
    معدن تو روستاهای البرتا کار کنید ...

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

متاسفانه همینجور تفکر در بین برخی از ایرانیها هست که میان اینجا به شدت سرخورده میشند و تنها بدیهای اینجا رو می بینند.

اینجا مدینه فاضله نیست اینجا کاناداست دمای امروز کلگری با احساس منفی 35 رسیده. هوا به شدت وحشی و سرد. اینجا باید خودتون رو برای حداقلها و شروع صفر آماده کنید تنها در این حالت هست که راضی خواهید بود
    اینجا برای کسانی که از همون اول به دنبال رفاه و آسایش می گردند جای خوبی نیست.
    اینجا برای منم منم جای خوبی نیست
    اینجا برای غرور جای خوبی نیست
    اینجا برای افرادی که ایده ال گرا هستند جای خوبی نیست چون اینجا هم کاستیهایی داره و تنها باید به مسایل نسبی نگاه کرد نه مطلق
    اینجا برای کسانی که آماده سختی کشیدن نیستند جای خوبی نیست.
    اینجا واقعیاتی وجود داره که اگر دنبال مدینه فاضله باشید بسیار ناراحت کننده است

اینجا برای کسانی خوب هست که می خواهند زندگی به دور از دروغ و ریا و چاپلوسی داشته باشند اما هزینش رو هم حاضرند با از صفر شروع کردن بپردازند
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

ApplyAbroad Guru

بدون اطلاع صحبت نکنید دوست من. اولا که بنده اصلا مقیم بریتیش کلمبیا نیستم و مقیم انتاریو هستم. خودم هم در طول دهسال اول زندگی ام در کانادا در چهار پنج شهر مختلف و بعضا مدتی دور از خانواده و در شهر های دور افتاده کار کردم تا بالاخره جا افتادم. در نتیجه بر اساس تجربه شخصی خودم و دوستانم نسخه میپیچم نه بر اساس بی اطلاعی و توقع بالا. روی همین فروم هم اکثر دوستان موفقی که می بینم کار خوب دارند علتش این بوده که از جابجایی و رفتن به شهرهای دیگر ابایی نداشته اند. اگر کار مناسب را میتوانید در جایی که هستید پیدا کنید که چه بهتر وگرنه اگر ترجیح میدهید در یکجا بمانید و با کار جنرال بخور ونمیر زندگی بگذرانید میل خودتان است ولی روشی نیست که اکثر مردم بخواهند.

این را هم عرض کنم که طبعا این توصیه بنده به شرایط سنی و شغلی هم بستگی دارد و فرضا یک مهاجر در سنین بالاتر یا دوستانی که بقصد سرمایه گذاری و بیزینس آمده اند در شهر های بزرگ راحت تر خواهند بود. ولی یک مهاجر اسکیلدورکر زیر چهل سال اگر حاضر نشود یک کار خوب تخصصی فرضا در شمال آلبرتا را صرفا بخاطر آب و هوا یا دوری از خانواده بپذیرد بنظر من موقعیت خوبی را از دست داده. من دوستانی داشته ام که دو سال دور از زن و بچه در شهر های دیگر کار کردند تا توانستند جا بیفتند و بعد خانواده شان را همراه ببرند.

بعد هم در مورد این عقیده متاسفانه رایج نژادپرستانه که شما هم در پستتان بکار بردید این را عرض کنم که مهاجرین هندی و چینی کانادا هم مثل من و شما اسکیلدورکر و اکثرا از بک گراندهای خوب هستند واز نظر تحصیلات و تخصص و فرهنگ و کلاس و سطح زندگی قبلی در کشورشان اگر بالاتر از ایرانی ها نباشند پایینتر هم نیستند. این عقیده سخیف که بنوعی آنها برای زنده ماندن آمده اند و ما ایرانیهای باکلاس برای زندگی بالاتر آمده ایم را از مغزتان بیرون کنید. یک دفعه که زیر دست یا کنار یک مدیر هندی و چینی کار کردید آن وقت متوجه میشوید. واقعا مانده ام ما ایرانیها این خودبرتربینی عجیب و غریب را از کجا میاوریم!
    ویرایش توسط ghlobe : November 29th, 2014 در ساعت 06:22 PM

با سلام به دوستان
    من و همسر تا چند ماه آینده وارد کانادا می شویم همسرم مکانیک piping و تجربه و سابقه کاری خوبی در این زمینه دارد و خودم هم میکروبیولوژی خوندم . میخواستم بدونم کسی از دوستان می تونه راهنمایی کنه از نظر شرایط کاری برای ما کدوم شهر یا استان بهتر است ؟ با تشکر

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)