صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 34

موضوع: برتری رشته علوم تجربی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : برتری رشته علوم تجربی

با سلام به عنوان کسی که 27 سالم هست نظرم رو بیان می کنم شاید مناسب دوستان باشه سال 87 که بنده کنکور دادم و مهندسی قبول شدم با کلی سختیو یکی از دبیرستان های خوب تهران بودم در دبیرستان ما 12 تا تجربی بیشتر نبود و حتی انسانی وجود نداشت اون سال ها خیلی از دوستان تجربی سراسری شهرستان و آزاد قبول شدن دوستانی هم بودن که تغذیه قبول شدند و به آلمان رفتند و وارد دندان پزشکی شدند اون زمان و اون سال در آمد رشته مهندسی بیشتر از پزشک بود حتی جراح پدر من و خیلی از افراد اون زمان شرکت مهندسی داشتند و پول هایی رو در می آوردند که واسه یک دندان پزشک و متخصص رویا بود اما اوضاع افول کرد من سال 87 به راحتی میتونستم پزشکی پردیس قبول شم یا اینکه مثل خیلیا راهی فیلیپین و هند بشم و تحصیل کنم و برگردم من بعد از ترم دوم مهندسی فهمیدم علاقه ای اصلا به مهندسی ندارم و با روحیات من سازگار نیست اما به اصرار خانواده و با کلی هزینه تمام کردم بعد هم دوباره کلی هزینه ارشد قبول شدم و نتونستم ادامه تصور اینکه دکتری بگیری خیلی مسخره است فکر کن رشته ای رو که دوس نداری بخوایی بخونی بعد با کی ارتباط پدر وارد کار شدم اما واقعا درآمد ها کفاف نیاز های روزمره رو نمیده من کلی کلاس رفتم کلی دوره نرم افزار که چی به من ماهی 1300 یا 1700 بدن یا نه اصلا ماهی 3 میلیون بدن با هزینه ها تو تهران اصلا سازگاری نداره و خیلی برای یک مرد سخت هست که دوست دخترت دامپزشک باشه و از تو بیشتر در بیاره یا دختر رادیولوژی خونده بیشتر از ماهی 3 تومان داره در میاره .همون سال هایی که من راهنمایی بودم شوهر عمه بنده از آذربایجان دندان پزشکی گرفته بود و به ایران آمد در خانه پدر بزرگم زندگی میکرد اول که مدرک قبول نداشتن بعد که کلی مخفی کار میکرد تا مدرک فبول کردند شد دندان پزشک به قاصله 10 سال زندگیش از این ور به اون ور شد اما چیزی که مهم هست اینکه که خودش و شریکش که بنگلادش درس خونده میگن که بازار کار مثل سابق نیست شوهر عمه بزرگترین کلینیک شبانه روزی شیراز رو داشت زمانی اما الان با 30 یونیت فقط 3 تاش فعال هست!شریک شوهر عمم میگه زمانی تو شیراز فقط ما دو کلینیک قوی بودیم و از کشور های حوزه خلیج فارس کلی میومدن اما الان شده 45 کلینیک در سطح شیراز!در اینکه در آمد پزشکان و دندان پزشکان زیاد هست شکی نیست اما زمان مناسب در هر چیزی خیلی مناسب هست خیلی از دوستان تجربی تصورات کاملا نا معقولی دارند و تحت تاثیر مشاورین کنکور فکر میکنند که قبولی در پزشکی یعنی الان بهشت رویایی و زندگی لاکچری بنده شوهر عمم دندون پزشک هست زن عموم پزشک عمومی دختر خالم پزشک متخصص زنان هست و زمانی که این افراد شروع کردند رقابت در این سطح نبود که اینا جا افتادند اما الان تبدیل به برده داری شده شما دندان پزشک صفر کیلومتر باشید تو درمانگاه ها حتی تعرفه 70 به 30 هست یعنی 70 درصد صاحب 30 درصد دندان پزشک این در شروع کار خیلی فشار میاره شما حداقل 6 سال تحصیل میکنید تو ایران 2 سال طرح دارید بعد به سمت امتیاز مطب و درمانگاه میرید تا اسمی به دست بیارید و مطب خودتون رو بزنید اما شوهر عمه من میگه کسی که کارش خوبه تو کلینیک ماهی 15 تا در میاره با مطب شخصی بین 20 تا 30 میلیون اما الان هزینه مطب از جایگاه خودش تا وسایلش حداقل 500 میلیون تومان تا خدا تومن هست شما کافیه سری به محصولات دندان پزشکی بزنید متوجه میشید درسته که 50 درصد به بالا سود هست اما شما همیشه هزینه های مصرفی و قدرت خرید مردم رو باید در نظر بگیرید خیلی از مطب ها مثل سابق گردش مالی ندارند و شوهر عمه من وشریکش خیلی دنبال بیزنس دیگری مثل کترینگ یاخرید ماشین آلات یا حتی فرشگاه سبزی خرد کنی !!!!!! هستد که پول بزارن مغازه بگیرند و سبزی و پیاز سزخ شده و پروتین بفروشند!!!!! و......... کارهای دیگه اما چون شرایط مملکت قفل هست کار خاصی نمیکنند الان.اینکه علاقه خودتون رو درک کنید خیلی خوبه سال 87 دوست من رتبه زیر 50 کنکور ریاضی شد مهندسی برق شریف میخوند ول کرد و رفت رتبه 11 انسانی کشور شد و حقوق دانشگاه تهران میخونه و الان در حال روند گرفتن پروانه وکالت هست شما حق الزحمه ای که از وکالت به دست میارید اصلا قابل قیاس یا هیچ پزشکی نیست اما اما اما خیلی مهمه به روحیتون سازگار باشه یا خیر .در اینکه بازا کار رشته های مهندسی از بین رفته جز تعداد محدودی مثل کامپیوتر و علوم کامپیوتر و تا حدی برق شکی نیست و ارشد خوندن و دکتری خوندن جز اتلاف وقت و هزینه هیچ سودی نداره به نظر من جای دکتری مهندسی یکی پولش رو ماشین بخره خیلی بهتره تا اینکه عمرش رو این طور تلف کنه زمانی که پدر من ارشد مهندسی داشت و یا دوستانش دکتری مهندسی تو بازار کار اینقدر دانشجو و اینقدر مهندس نبود اما الان خود روزنامه نوشته تا سال 1400 ما کارگر ساده نداریم که تحصیلکرده نباشه و حدافل مدرکش فوق دیپلم هست این واسه یه مملکت فاجعه هست من خودم به فکر دندان پزشکی و یا پزشکی هستم اما شما یه روز برو وزارت خونه ببین تو روز چند نفر میان که میخوان برن روسیه میخوان برن فیلیپن میخوان برن مجارستان و...... درسته مملکت ما به سمت پیری میره اما واقعا با وجود پذیرش 8000 نفری پزشکی دندان پزشکی دارو سازی و این حجم فارق التحصیل آیا واقعا بازار کار این طور میمنونه؟اینا قابل پیش بینی نیست شما امسال سنجش رو نگاه کن ماه آذر هست و هنوز پزشکی پر نشده آیا واقعا قبلا همین اتفاقی می افتاد که پزشکی تا ماه آذر خالی بمونه؟؟؟؟؟؟ هزینه های پردیس هم طوری شده الان بری خارج بهتر هست حتی بعدش هم بیایی باز حداقل چند سال از فضای مملکت دور بودی و خیلی خوبه و چیزی که شوهر عمه من میگیه این که خودش شریکش هیچ آزمون خارجی نتونستد قبول شن مهاجرت کنند فرانسه و کشور های دیگه و جایی هم بهتر از ایران نیست برای پول در آوردن اما خودش میگه بعضی جاها که میرم یا اینکه سطح سوادم این هست اما دندان پزشک و رتبه های برتر داخل نه تخصص لازم رو دارند نه اینکه توانایی لازم میگفت رفتم جایی واسه جراحی پرسیدم دکتر وسایل استریل هست گفت آره فکر کنم!!!! یعنی دکتر ما نمی دونست که استریل هست یا نه! گقت منتظر شدیم وسایل رو بزارن داخل اتوکلاو . شما الان این هزینه تحصیل خارج رو تو هر کاری بزاری معلوم نیست برگشت مالی داشته باشه یا نه مثلا بری فست فود بزنی یا بری بانک بزاری یه روز 20 درصد سوده یه روز 15 درصد یا میکشن بالا میبرند و ...اما واقعیت اینه شما ببینید چه تعداد دندان پزشک بیکار داریم چه تعداد پزشک بیکار داریم با تمام این مسائل خیلی با دقت انتخاب کنید به نظر من سمت رشته های برید که خدمات محور باشه مثل دندان پزشکی مثل روان شناسی مثل تاسیسات این رشته ای هر قدر هم اشباع شه نیاز بهش هست اما باز روحیتون مهمه یا طب سالمندان. رشته خوبیه اوقتی به خیلی دانشجو میگن چی میخوایی میگن تخصص قلب بعد خون و سرنگ میبیند غش میکنند من خیلی از دوستان خودم تغییر رشته دادند بعد از درس خوندن به انسانی و به تجربی دوستان من هم که مهندس بودند رفتند کانادا و اروپا دکتری گرفتن دارن بیکار میچرخن شما اقامت کانادا رو داریا اما کار نداری یا تو هلند هستی با دکتری مکانیک اما کار نداری بعد هم سران مملکت ما مهم نیست که چه تعداد پزشک و دندان پزشک داریم بیکار شما اگر بری بخونی ببینی با روحیت سازگار نیست خود به خود افسرده میشی وقتی میخونی میبینی با عمومی خیلی کار نیست افسرده میشی اگر حاضر نباشی بری مناطق محروم مناطق محروم این طور نیست بزنی اینترنت پر سرعت و یوتیوب ببینی تو یک شهر کاملا ساده و یکنواخت هستی من یادمه همون اوایل شوهر عمم با این مینی بوس قراضه های میرفت ناکجا آباد تو استان فارس الان بی او دبلیو داره اما شما الانش رو نبین اون زمان یه کیف داشت و خیلی ها حتی آدم حسابش نمیکردند یه فولکس خرید بخاری نداشت توش گاز پیکنیکی روشن میکرد خیلی مهمه ببینی با روحیت سازگار هست یا نه همین الان پزشک عمومی داریم واسه ماهی 3 میلیون جون میکنه روان شناس داریم ماهی 8 میلیون در آمد داره و شماخیلی فاکتور ها رو باید در نظر بگیری روان شناسی بد نیست فرضا کاریه که تخصص محور هست اما تو شرایط بحرانی شما میری پزشک یا روان شناس؟؟؟؟ معلومه میری سمت پزشک خیای شرایط احتماعی و اقتصادی مهمه. وقتی 3 تا کارشناس میگن تا 8 سال آینده هزینه آب مصرفی تو تهران اینقدر گران میشه که صرفه اقتصادی نداره خوب شما کجا میخوایی بری من دوستام ارشد مدیریت منابع آبی دارند باهاشون که صحبت میکنم بیان میکنند خیلی باید با دقت انتخاب کنید و درگیر حرف مشاوران کنکور نشید اونا فقط مسئول قبولی هستند نه از علایق شما خبر دارند نه روان شناس هستند فقط پول ساعت مشاوره میگیرند آینده شما هم واسشون اصلا مهم نیست متاسفانه مملکت ما قفل شده وگرنه تو کشوری مثل آلمان تفاوت درآمد ها زمین تا آسمون نیست پسر عمه من رو بکشی دست از ورزش بر نمیداره بره پزشکی چون زندگیش راحت میچرخه تو آلمان اما از اون ور فامیل ما برق خونده رویای خارج داره بهشت خارج ار گشور زد به زمین و زمان ویزا کار قاچاقی بره و.... اخر نتونست کلی پولم نابود کرد الانم افسردس خیلی با دقت تصمیم بگیرید اینکه بخونید یا نه با شماست درسته پزشکی شان اجتماعی رو داره که هیچ رشته ای نداره اما شان اجتماعی الزاما مساوی با در آمد نیست.البته این رو هم بگم پزشکان عمومی داریم که تخصص ندارند اما زمینه های رو دارند دنبال میکنند که جالب و پول ساز هست مثل ایریودولوژی یا همیوپاتی و یا طب سوزنی و ..... که در آمد های بسیار زیادی دازند خیلی روش های درمانی جدیدی هست الزام به تخصص نداره اما شرایط آتی مملکت و شرایط اقتصاد عمومی هیلی تاثیر گذاره حتما پای حرف های بجه تحربی بشینید ببینید سهم بیمارستان چه قدر گرونه و ........ طول میکشن جا بیفتن
    ویرایش توسط payammak : December 21st, 2017 در ساعت 02:50 PM

Junior Member

با سلام
    از اونجایی که اخیرا حس میکنم این بحث بین مهندسی و پزشکی خیلی داغ شده چند نکته را به نظر شخص خودم عرض میکنم:
    1- اگر قرار اسن دانشجو یا دانش اموز ضعیف باشید در هر رشته ای و در هر دانشگاهی باشید راه به جایی نمی برید.
    2- اگر قرار است دانش اموز/دانش جویی باهوش و کوشا باشید در هر دو حالت آینده ی خوبی (به نظر من) در انتظار شماست.
    3- از جهت تحصیل در خارج از کشور و در نتیجه مهاجرت: قطعا رشته های مهندسی ارجح هستند (البته در دانشگاه های خوی مثل شریف و پلی تکنیک). این را تجربه نشان داده است. فقط باید توجه داشت که برای فرصت های خوب شغلی در خارج از کشور و دانشگاه های خوب که آینده ای درخشان را تضمین کنند باید از اینجا وارد دانشکده های خوب چند دانشگاه برتر تهران شد. (به عنوان مثال نتایج اپلای و آینده ی کاری بچه های شریفی مصدق این نکته است)
    4- خواندن پزشکی در هند و مجارستان و .... : را به کلی از ذهن خارج کنید. به یاد داشته باشید که این جور راه حل ها نه به پرستیز اجتماعی شما اضافه می کنند و نه در ایران و وزارت بهداشت مقبولیتی دارند بنابراین امکان پیدا کردن موقعیت شغلی حرفه ای را کاهش میدهند که افزایش نمی دهند. اگر در هدفتان جدی هستید درس بخوانید و همیجا در دانشگاه های برتر تهران مشغول شوید و وقتتان را تلف نکنید.
    5- قطعا علاقه یکی از رکن های پیشرفت است که شما را زیرمجموعه ی افراد مشمول بند دوم قرار می دهد.
    6- همیشه استثنا وجود دارد. این یک حقیقت است. ولی نباید مبنای برنامه ریزی زندگی خورد را فلان آشنا و بهمان دوست قرار داد.
    باز هم تاکید میکنم که موارد بالا نظر شخصی است.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط jame نمایش پست ها
    با سلام
    از اونجایی که اخیرا حس میکنم این بحث بین مهندسی و پزشکی خیلی داغ شده چند نکته را به نظر شخص خودم عرض میکنم:
    1- اگر قرار اسن دانشجو یا دانش اموز ضعیف باشید در هر رشته ای و در هر دانشگاهی باشید راه به جایی نمی برید.
    2- اگر قرار است دانش اموز/دانش جویی باهوش و کوشا باشید در هر دو حالت آینده ی خوبی (به نظر من) در انتظار شماست.
    3- از جهت تحصیل در خارج از کشور و در نتیجه مهاجرت: قطعا رشته های مهندسی ارجح هستند (البته در دانشگاه های خوی مثل شریف و پلی تکنیک). این را تجربه نشان داده است. فقط باید توجه داشت که برای فرصت های خوب شغلی در خارج از کشور و دانشگاه های خوب که آینده ای درخشان را تضمین کنند باید از اینجا وارد دانشکده های خوب چند دانشگاه برتر تهران شد. (به عنوان مثال نتایج اپلای و آینده ی کاری بچه های شریفی مصدق این نکته است)
    4- خواندن پزشکی در هند و مجارستان و .... : را به کلی از ذهن خارج کنید. به یاد داشته باشید که این جور راه حل ها نه به پرستیز اجتماعی شما اضافه می کنند و نه در ایران و وزارت بهداشت مقبولیتی دارند بنابراین امکان پیدا کردن موقعیت شغلی حرفه ای را کاهش میدهند که افزایش نمی دهند. اگر در هدفتان جدی هستید درس بخوانید و همیجا در دانشگاه های برتر تهران مشغول شوید و وقتتان را تلف نکنید.
    5- قطعا علاقه یکی از رکن های پیشرفت است که شما را زیرمجموعه ی افراد مشمول بند دوم قرار می دهد.
    6- همیشه استثنا وجود دارد. این یک حقیقت است. ولی نباید مبنای برنامه ریزی زندگی خورد را فلان آشنا و بهمان دوست قرار داد.
    مورد سه و چهار کاملا میرسونه که شما اطلاعات کافی و وافی و به روز راجب تحصیل علوم پزشکی در خارج ندارید.
    یک مثال:طبق سایت کیو اس کارازین اوکراین رتبه ۴۰۰ جهان و شفچنکو اوکراین در رتبه ۴۲۰ قرار دارد (رتبه بهترین دانشگاه ایران یعنی شهید بهشتی ۸۰۰ میباشد)
    موفق باشید.
    ویرایش توسط kavehast96 : December 23rd, 2017 در ساعت 11:20 PM

Member
    رشته و دانشگاه
    https://t.me/pump_upp

با سلام
    -بند سه :
    چه کسی گفته فقط مهندسی ارجح هستند؟ این منطق ار کجا اومده!
    فرمودین حتما باید شریف و تهران تحصیل کرد تا بشه اونور موفق بود. کم ادم بودن که توی دانشگاه های ناکجااباد ایران بودند ولی اونور جزو بهترین افراد در دانشگاه شدند؟
    -بند چهار:
    دانشگاه هند و مجار ده برابر کیفیت اموزشی بهتر نسبت به حتی شریف و تهران دارند. شریف و تهران انگشت کوچیکه ی دانشگاه های اتحادیه اروپا از جمله مجارستان نیستند. دانشگاه های مجارستان مورد تایید وزارت بهداشت ایران هم هستند. برخی از دانشکاه ها هند که اخیرا از لیست وزارت بهداشت خارج شدند دلایل سیاسی داشتند نه علمی.
    همین ایران قبل انقلاب پزشکاش همه هندی بودند!
    لطفا درمورد مطالبی که اطلاع ندارین اظهار نظر نکنید.
    سپاس

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط kavehast96 نمایش پست ها
    مورد سه و چهار کاملا میرسونه که شما اطلاعات کافی و وافی و به روز راجب تحصیل علوم پزشکی در خارج ندارید.
    یک مثال:طبق سایت کیو اس کارازین اوکراین رتبه ۴۰۰ جهان و شفچنکو اوکراین در رتبه ۴۲۰ قرار دارد (رتبه بهترین دانشگاه ایران یعنی شهید بهشتی ۸۰۰ میباشد)
    موفق باشید.
    سلام. اولش که گفتم نظر شخصیم هست میتونه غلط باشه حاصل تجربه ی من هستش. دوستان زیادی داشتم تو دبیرستان که وارد دانشکده های پزشکی و غیره شدند.
    در مورد رده بندی بر منکرش لعنت شما میتونین برین هارواد و UCLA با رنک زیر ده اصلا کسی هم حرفی نداره اونطور که من متوجه شدم کشور های درجه دو مورد تایید وزارت بهداشت نیستند و اون وقتی که می خواد اونور هزینه بشه تو ایران باشه بهینه تر نتیجه میده (فارغ از رنکینگ و این صحبت ها). بازم میگم تجربه ی منه!

Junior Member

1- تو بند 6 اوردم که استثنا وجود داره. "
    کم ادم بودن که توی دانشگاه های ناکجااباد ایران بودند ولی اونور جزو بهترین افراد در دانشگاه شدند؟" این جمله مربوط به استثنا ها میشه که گفتم دیگه. وگرنه ملت بیکارن خودشون رو برسونن دانشکده های تاپ تا اپلای کنن؟
    2- تو بند سه گفتم که اگر هدف اپلای و موفقیت حرفه ای و اقامت گرفتن بعد از فارغ التحصیلی باشه مهندسی ارحج هست. یا به طور کلی تر رشته های STEM رو سرچ کنید. این رشته ها رو خود اطلاعیه های ادارات مهاجرت هم توافق دارند روش. پس "این منطق" بی پایه و اساس نیست.
    3- صرف کیفیت آموزشی شرط پیشرفت نیست. شما که نمیخواین برین پیانو یاد بگیرین که بگین فقط کیفیت آموزشی میخوام بعد بر میگردم از هنرم استفاده می کنم. ابعاد مساله بزرگتر هستش. شما قرار هست توی دوره ی دانشگاه به یک شخص حرفه ای توی اون سیستم تبدیل بشین. به فرض اگر بخواین تو اون کشور بمونین و از مدرکتون استفاده کنید حاضرید تو هند و قبرس (که حتی کیفیت دانشگاهش بیشتره) بمونید و طبابت کنید؟!
    راستی از کی تا حالا قبل انقلاب شده معیار درست بودن؟! قبل انقلاب بسیاری از نام های بزرگ پزشکی امروز تو دانشکده های پزشکی معتبر امریکا به سختی درس خوندند و همزمان کار کردند تا خرجشون دربیاد. وگرنه میگفتن میریم هند خلاص!

Member
    رشته و دانشگاه

1- تو بند 6 اوردم که استثنا وجود داره. "
    کم ادم بودن که توی دانشگاه های ناکجااباد ایران بودند ولی اونور جزو بهترین افراد در دانشگاه شدند؟" این جمله مربوط به استثنا ها میشه که گفتم دیگه. وگرنه ملت بیکارن خودشون رو برسونن دانشکده های تاپ تا اپلای کنن؟
    2- تو بند سه گفتم که اگر هدف اپلای و موفقیت حرفه ای و اقامت گرفتن بعد از فارغ التحصیلی باشه مهندسی ارحج هست. یا به طور کلی تر رشته های STEM رو سرچ کنید. این رشته ها رو خود اطلاعیه های ادارات مهاجرت هم توافق دارند روش. پس "این منطق" بی پایه و اساس نیست.
    3- صرف کیفیت آموزشی شرط پیشرفت نیست. شما که نمیخواین برین پیانو یاد بگیرین که بگین فقط کیفیت آموزشی میخوام بعد بر میگردم از هنرم استفاده می کنم. ابعاد مساله بزرگتر هستش. شما قرار هست توی دوره ی دانشگاه به یک شخص حرفه ای توی اون سیستم تبدیل بشین. به فرض اگر بخواین تو اون کشور بمونین و از مدرکتون استفاده کنید حاضرید تو هند و قبرس (که حتی کیفیت دانشگاهش بیشتره) بمونید و طبابت کنید؟!
    راستی از کی تا حالا قبل انقلاب شده معیار درست بودن؟! قبل انقلاب بسیاری از نام های بزرگ پزشکی امروز تو دانشکده های پزشکی معتبر امریکا به سختی درس خوندند و همزمان کار کردند تا خرجشون دربیاد. وگرنه میگفتن میریم هند خلاص!
    -این جمله ی شما که فرمودین کسانی موفق هستند که در دانشگاه های شریف و ... تحصیل کردند رو اصلا قبول ندارم. مثل اینه که بفرمایید کسانی در دانشگاه شریف و تهران قبول می شوند که در مدارس -تیزهوشان درس خونده باشند و بقیه دانش اموزان وقت خودشون رو تلف میکنن.
    درمورد اپلای برای دانشگاه های خوب خارجی و گرفتن کار باید بگم که اون دانشگاه یا کارفرما سر سوزنی به اینکه از کدوم دانشگاه در مقطع پایین تر مدرک گرفته اید توجه ای نمیکنه و ملاک علمی افراد رزومه شخص از قبیل مقاله isi ، چاپ کتاب و ... است و ملاک گرفتن کار مهارت! مگر اینکه درخواست بورسیه داده بشه در کشورهای امریکای شمالی که اونم نادره و اون طرف انقددددر خودش رزومه داره که بازهم دانشگاه مقطع پایینترش دیده نمیشه. این رو از منی که سالها تو کار پذیرشم به شما نصحیت!
    اون دانشگاه هند و مجار هم گه فرمودین جز بهترین دانشگاه های دنیا هستند در زمینه علوم پزشکی. بهتره اینو بدونید که مدرک پزشکی همین دانشگاه تهرانی که ازش تعریف میکنید تو اتحادیه اروپا مورد قبول نیست و شما باید 7 خان رستم رو بگذرونید تا مدرکتون رجیستر شه.
    - در مورد بند 3 همین پست: شما که فرمودین اصلا مورد قبول وزارت بهداشت ایران نیست. حالا دارین درمورد موندن در اون کشور حرف میزنید. کسی درمورد موندن حرف نزد. اصلا چرا درمورد کشورهای حوزه اتجادیه اروپا حرف نمیزنین؟ شما به محض گرفتن مدرک پزشکی خودتون از یه کشور اتحادیه میتونین از فرداش شروع به کار کنین.
    درمورد علوم پزشکی اصلا ایران و کشورهای دیگه به خصوص اروپا قابل مقایسه باهم نیستند. یک معیار ناقص به عنوان کنکور رو گذاشتن معیار پزشک شدن که وقتی قبول شدین دیگه نفس راحت میکشین. همون هند که از نظر شما کشور نامطلوبیه پوست از سر دانشجوها میکنن و به قول شما ادم یک فرد حرفه ای در اون زمینه از اب درمیاد.
    قبل انقلاب هند قطب پزشکی اسیا بود دوست عزیز. من نمیدونم شما چرا هند رو دست کم میگیرین.خیلیها فکر میکنن چون شرایط ورود اسونی داره پس یعنی بدرد نمیخوره. والا بلا اینطوری نیست. این ما هستیم ک کنکور میدیم و فکر میکنیم هرکس که کنکور پزشکی قبول میشه یعنی پسر پیغمبره. کنکور هیچ جای دنیا وجود نداره جز چین و ایران.اون کمبریج انگلستانشم در حد کتاب ALevel ازمون ورودی داره واسه پزشکی
    همین امریکا هم که فرمودین مدرک پزشکی ایران رو قبول نداره
    ویرایش توسط mehrzadjentel : December 24th, 2017 در ساعت 11:14 AM

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrzadjentel نمایش پست ها
    تایید یا غیر تایید بودن کشورها توسط وزارت بهداشت ایران بیشتر یه کار سیاسیه تا علمی. وگرنه افغانستان تاییده دانشگاه مینسک بلاروس مورد تایید نیست. لبنان مورد تاییده ولی دانشگاه بنگلور هند مورد تایید نیست. یا شعبات دانشگاه چارلز در شهرهای پلژن و اولوموک در جمهوری چک با اون رتبه qs 150 مورد تایید نیست ولی دانشگاه های روسیه چون باهاش ارتباط سیاسی داریم مورد تاییده.
    ایران مجبوره کشورهایی که ازشون دانشجو رو به صورت ورودی میگیره رو تایید کنه مثل تاجیکستان و افغانستان و لبنان و عراق و... و از یه طرفی هم باهاشون ارتباط سیاسی داره.
    ما خودمون کشور درجه 3 هستیم بعد کشورهای دیگه رو قبول نداریم!
    پس ملاک یک پزشک ماهر شدن یا مهندس درجه 1 شدن لیست های وزارت علوم و بهداشت نیستند.
    دانشگاه های علوم پزشکی و مهندسی ایران اصلا درمقابل کشورهای حوزه اتحادیه اروپا و امریکا عددی نیستند.
    خوب برادر من وقتی بچه های شریف و .... میرن دانشگاه های top50 پس چرا بچه های پزشکی دستشون نمیرسه که برن حلا افتادن دنبال مجار و هند؟! واقعا برای من سواله این قضیه اگر توضیح خوبی دارید بفرمایید.
    توضیح من اینه: بچه های باهوش و کوشا کنکور میدن و وارد دانشکده های پزشکی خوب کشور میشن و خوب درسشون رو میخونن عمومی میگیرن و بعدش تخصص و طرح و .... تا اینکه به درامدزایی برسن (تمام مسیر در داخل کشور). این روندی بوده که سالیان سال حاکم بوده. برای اینگونه افرادکه مسیر آیندشون مشخص هست هیچ دلیلی برای ریسک به خارج رفتن وجود نداره. اصلا انگیزه ای نیست چون آیندشون رو تضمین می دونند. در مقابل بچه های مهندسی به دلیل بازار کار بد مشتاق رفتن هستند. و این میشه که شریفی ها و غیره میشن اپلای کن ولی تو تجربی و انسانی همچین روحیه ای رایج نیست.
    حالا این وسط یک گروه جدیدی رشد کرده که افرادی هستن که پزشکی علاقه دارند (خودشون یا والدینشان) ولی توان ورود به دانشگاه با همون "معیار ناقص" کنکور رو ندارند. اکثرا افتادن دنبال دانشگاه های درجه سه اروپای شرقی و خودشون رو توجیه می کنند که قبل انقلاب فلان بود و رنکینگ فلان جا بهمان هست.
    به عنوان مثال شما به کسی که اینجا پزشکی جای خوب قبول شده بگو برو مجارستان ادامه بده قطعا میخنده بهت. ولی بگو برو هاروارد با کله میره. اینه تفاوت.
    این تفسیر من بود. علاقه مند تفسیر شما رو بخونم.

خوب برادر من وقتی بچه های شریف و .... میرن دانشگاه های top50 پس چرا بچه های پزشکی دستشون نمیرسه که برن حلا افتادن دنبال مجار و هند؟! واقعا برای من سواله این قضیه اگر توضیح خوبی دارید بفرمایید.
    توضیح من اینه: بچه های باهوش و کوشا کنکور میدن و وارد دانشکده های پزشکی خوب کشور میشن و خوب درسشون رو میخونن عمومی میگیرن و بعدش تخصص و طرح و .... تا اینکه به درامدزایی برسن (تمام مسیر در داخل کشور). این روندی بوده که سالیان سال حاکم بوده. برای اینگونه افرادکه مسیر آیندشون مشخص هست هیچ دلیلی برای ریسک به خارج رفتن وجود نداره. اصلا انگیزه ای نیست چون آیندشون رو تضمین می دونند. در مقابل بچه های مهندسی به دلیل بازار کار بد مشتاق رفتن هستند. و این میشه که شریفی ها و غیره میشن اپلای کن ولی تو تجربی و انسانی همچین روحیه ای رایج نیست.
    حالا این وسط یک گروه جدیدی رشد کرده که افرادی هستن که پزشکی علاقه دارند (خودشون یا والدینشان) ولی توان ورود به دانشگاه با همون "معیار ناقص" کنکور رو ندارند. اکثرا افتادن دنبال دانشگاه های درجه سه اروپای شرقی و خودشون رو توجیه می کنند که قبل انقلاب فلان بود و رنکینگ فلان جا بهمان هست.
    به عنوان مثال شما به کسی که اینجا پزشکی جای خوب قبول شده بگو برو مجارستان ادامه بده قطعا میخنده بهت. ولی بگو برو هاروارد با کله میره. اینه تفاوت.
    من دوست خودم دندانپزشکی ایران رو ول کرد رفت اوکراین!
    الان داره کار میکنه و من تازه باید برم طرح!!!

Member
    رشته و دانشگاه

ازاینکه ایران قبولی سخته و کسانی در رشته های علوم پزشکی قبول می شوند که تلاش بیشتری کردند و یه سری هستن که پولشو دارن و پول خرج میکنند و میرن پزشک میشن این حرف شماروقبول دارم.
    ولی در مورد کیفیت کشورهای حوزه اتحادیه با شما موافق نیستم.بهترین دانشگاه علوم پزشکی ایران انگشت کوچیکه دانشگاه های علوم پزشکی مجارستان نمیشوند.شماچرا فکر میکنید فقط امریکا کشور پدر و مادر دار دنیاست و بقیه کشورها بدرد نخورند و ایران مدینه فاضله است؟
    اصلا از کی تاحالا مجارستان شرق اروپا شده؟ یه نگاه به نقشه بندازین بد نیست!

چرا فقط دانشگاه تهران را مقایسه میکنید؟ با منطق شما کسی که دانشگاه ازاد و پردیس بین الملل هم قبول میشه پزشک بهتری نسبت به کسی هست که توی اتحادیه اروپا درس خونده چون به هرحال از سد کنکور گذشته و قبولی در این دست از دانشگاه ها هم کار ساده ای نیست و تلاش لازمه.
    رتبه بندی qs بهترین ملاک برای ارزشیابی کیفیت یک دانشگاه است. دانشگاه های مجار، المان، چک، فرانسه و اکثر کشورهای حوزه اتحادیه اروپا رتبه ی qs زیر 200 دارند و کم از دانشگاه های امریکا ندارند. حتی دانشگاه درجه 3 به قول شما (مثلا اوکراین و روسیه) هم رتبه بندی بهتری نسبت به دانشگاه های برتر ایران دارند.حالا یکی پول کمتری داره میره اوکراین یکی پول بیشتری داره میره چک و مجار.
    مگر در ایران بزرگتر از پروفسور سمیعی در حوزه مغز و اعصاب داریم؟ایشون خودشون از دبیرستان تا بالاترین مقطع تحصیلی در حوزه پزشکی رو در المان گذروندند.

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)