صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 16 , از مجموع 16

موضوع: ريز نمرات ليسانس

Senior Member vv_matin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UTSA

پیش فرض پاسخ : ريز نمرات ليسانس

نقل قول نوشته اصلی توسط hsnkh7 نمایش پست ها
    اگر دانشگاههای اونطرف اصراری بر مستقیم فرستاده شدن مدارکت تحصیلیتون از دانشگاه مبدا نداشته باشن, مشکلی پیش نمیاد.. اما مثلا برای دانشگاههای کانادا که رو این مطلب تاکید دارن باید حتما مدارک رو بعد از ترجمه داخل پاکت دانشگاه بذارید و مهر و موم کنید
    ممنون.
    خب حالا اگر بخوایم جانب احتیاط رو رعایت کنیم. روال به چه صورت هست؟
    الان من معافیت تحصیلی دارم، یعنی هنوز فوقم تموم نشده. اگر بخوام برای اپلای اقدام کنم و ریز نمره لیسانسی بگیرم که دانشگاه بعد ترجمه Sealاش کنه، این کار رو به راحتی انجام میدن یا باید کار خاصی انجام داد؟
    حقیقتش انقدر پیچیده میکنند این داستان رو که من اینهمه هم تو فروم میخونم، باز آخرش این دو ریالی ما نمیافته.

Senior Member hsnkh7 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط vv_matin نمایش پست ها
    ممنون.
    خب حالا اگر بخوایم جانب احتیاط رو رعایت کنیم. روال به چه صورت هست؟
    الان من معافیت تحصیلی دارم، یعنی هنوز فوقم تموم نشده. اگر بخوام برای اپلای اقدام کنم و ریز نمره لیسانسی بگیرم که دانشگاه بعد ترجمه Sealاش کنه، این کار رو به راحتی انجام میدن یا باید کار خاصی انجام داد؟
    حقیقتش انقدر پیچیده میکنند این داستان رو که من اینهمه هم تو فروم میخونم، باز آخرش این دو ریالی ما نمیافته.
    نه قاعدتا نباید مشکلی پیش بیاد.. آخه بستگی به مسئولین دانشگاهتون داره که قبول کنن یا نه.. وظیفشونه و هیچ کاری براشون نداره ولی گاهی اذیت میکنن .

ببین اگه دانشگاه گفته باشه مدارکتون مستقیم باید ارسال بشه شما بعد ترجمه (اگه خود دانشگاه کارنامه انگلیسی صادر نمیکنه) اونها رو میبری دانشگاه و ازشون میخوای که تو پاکت بذارن و مهروموم کنن.. بعد هم خودت با بقیه مدارک پست میکنی.. حالا این بین چون قراره بگیم مدارک مستقیم از طرف دانشگاه فرستاده شده گاهی مهر خارجه و دادگستری هم دیگه نمیزنن و همون ترجمه با مهر مترجم رو تو پاکت دانشگاه گذاشته و میفرستن.. اینجا رو بخون
    بعضی دانشگاهها بعنوان مثال سوئدیها هم هستن که این مستقیم فرستاده شدن براشون اهمیتی نداره اما مثلا مدارکتون باید تمام تاییدات دادگستری و خارجه رو داشته باشه (که اگه سراسری باشی قبل همه اینها باید مدرکت رو آزاد کنی و بعد هم بری مهر برجسته وزارت علوم رو بزنی و بدی ترجمه بشه-آزاد رو نمیدونم دقیقا چیه روندش-)

یکم خارج از تاپیک هم شد ولی سعی کردم هر چی احتیاجه و خودم میدونم رو بگم.. موفق باشی
    -- دیگه نیستم٬ خوبی بدی دیدین حلال کنین. خداحافظ همگی

ApplyAbroad Guru Sunrise آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط doublin2000 نمایش پست ها
    سلام من معدل دیپلمم وپیش دانشاهی 19 و 17 ومعدل لیسانس 13 حالا بره ارشد و دکترا هردو رو اهمیت می دن یا فقط کارشناسی رو؟
    اکثرا (تقریبا همه) نمرات کارشناسی به بعد رو می‌خواهند. فقط تعداد محدودی هستند نمره secondary school رو لازم دارند. محض احتیاط بهتره جایی که اپلای میکنید ببینید secondary school خواسته شده یا نه.

دوستان اگه ریز نمرات لیسانس و فوق جدا از هم پست بشن اشکال نداره؟ کلا مدارک در چند مرحله ارسال بشه مساله ای نیست؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ژنتیک - دانشگاه اصفهان

سلام. من از دانشکده ریزنمرات غیررسمی انگلیسیم رو گرفتم. دانشنامه م رو هم ترجمه کردم. ولی ترجمه ی ریزنمراتم گرون میشه. میخوام بدونم دانشگاههای آمریکا بعد که نتیجه ی پذیرش اومد، برای ثبت نام اصل مدرک و ریزنمرات رو با ترجمه و مهر دادگستری میخوان؟ یا فقط اصل مدرک رو میخوان و ترجمه رو دیگه نمیخوان؟

Junior Member

سلام دوستان کسی هست که در کارنامه اش ترم تطبیقی داشته و برای توجیهش با مشکل مواجه شده باشه؟ چون رشته من خود به خود 9 ترمه است و ترم تطبیقی به صورت یک ترم جداگانه ثبت شده که تعداد کل ترم ها رو به 10 عدد میرسونه و نگرانم که سیستم ترم تطبیقی نداشته باشن و در نهایت برام امتیاز منفی محسوب بشه.

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)