صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 33

موضوع: ناامنی ، جرم و دزدی و .... در ایتالیا

ApplyAbroad Hero

Post ناامنی ، جرم و دزدی و .... در ایتالیا

خیلی ها میگن که ایتالیا نامن هست ، دزدی در اونجا زیاده و..... بعضی ها میگن تا تکون بخوری جیبت رو زدند و .... اما من فکر میکنم که اینها همه شایعه است ، اگه فکر میکنید شایعه نیست اینجا با دلیل برای بقیه بیان کنید ، این هم یه سری مطالب در مورد ایتالیا (لطفا اگه منبع خوبی دارید اضافه کنید) :

مقایسه ایتالیا با چند کشور مهم :
    Total crimes (per capita) (most recent) by country :
    United Kingdom: 85.5517 per 1,000 people
    United States: 80.0645 per 1,000 people
    Germany: 75.9996 per 1,000 people
    Canada: 75.4921 per 1,000 people
    Italy: 37.9633 per 1,000 people
    Weighted average: 71.0 per 1,000 people
    منبع : http://www.nationmaster.com/red/grap...sw&id=uk&id=us

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of..._homicide_rate
    http://answers.yahoo.com/question/in...6075343AAdohbN
    http://answers.yahoo.com/question/in...5015140AAvxq2i
    http://sowf.moi.gov.tw/stat/english/...89criminal.htm
    http://www.homeoffice.gov.uk/rds/pdfs2/hosb1203.pdf (امارش مربوط به قبل از 2001 هست)
    http://andromeda.rutgers.edu/~wcjlen...ats/italy.html
    goodbye forever

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Building Structures

پیش فرض پاسخ : ناامنی ، جرم و جنایت ، دزدی و .... در ایتالیا

آره بابا! ما اين چيزا رو زياد مي شنويم چون در كشورهاي آزاد آمار و اطلاعات دقيق هست و ما به حساب همين فكر مي كنيم الان امن ترين كشور دنيا ايران هست! حالا جالب اينجاست ما ايراني ها از همه حساس تريم رو اين موضوع!!!
    به خدا امن تر از ايرانه نگران نباشيد...
    دوستان گرامی، متاسفانه بنده دیگر در این انجمن فعال نیستم و توانایی پاسخ به سوالات شما را ندارم، همینطور دانش و اطلاعاتم به روز و کمک حال شما نیست. سپاسگزارم.

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط azim_utd نمایش پست ها
    آره بابا! ما اين چيزا رو زياد مي شنويم چون در كشورهاي آزاد آمار و اطلاعات دقيق هست و ما به حساب همين فكر مي كنيم الان امن ترين كشور دنيا ايران هست! حالا جالب اينجاست ما ايراني ها از همه حساس تريم رو اين موضوع!!!
    به خدا امن تر از ايرانه نگران نباشيد...
    درسته !
    حالا یه چیزی براتون تعریف کنم ، مطمئنم به دردتون میخوره : یه نفر که میگفت من تو ایتالیا دانشجو بودم و برگشتم (دلیل برگشتش رو هم نمیگفت !) به من گفت که رفتار ایتالیایی ها با خارجی ها خیلی بده ! اصلا جوابشون رو نمیدهند ! و .... . من ازش در مورد جزئیات این رفتار پرسیدم (یعنی دقیقا چه اتفاقی افتاده بوده براش و .... ) با هزار خواهش و تمنا و .... بالاخره راضی شد که بگه ، گفتش که من میخواستم تو یه شرکت نقشه کشی کار کنم اما به من کار ندادند (تنها دلیلش همین بود) خوب خودتون قضاوت کنید ، به یه نفر که دیپلم هست ، زبان ایتالیایی کم بلده ، سابقه کار نداره و از همه مهمتر اینکه اجازه کار نداره !!!!!!!! (ظاهرا کسانی که بورس بگیرند اجازه کار ندارند) کی میاد کار بده ! تاه این چه ربطی به رفتار بد داره من نفهمیدم ..... خوب هر کسی حقشه که هر کس رو بخواهد به کار بگیره ، حالا این مورد که جای خود داره .......
    حالا هدفم از طرح این مسئله این بود که اگر کسی چیزی بهتون گفت در مورد جزئیاتش بپرسید ، اونوقته که معلووم میشه طرف راست میگه یا نه !
    goodbye forever

Senior Member reza1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PHD Architecture in polimi

Red face پاسخ : ناامنی ، جرم و جنایت ، دزدی و .... در ایتالیا

من با چند نفر این 2-3 روز برخورد کردم متاسفانه همگی متفق القول (جداگانه) میگفتند ایتالیایی ها آخر کلک هستند و نهایت دزد هستند!
    یکیشون میگفت در فرودگاه یه طرف آمد از من آدرس اطلاعات را پرسید طرف تیپش هم خوب و با کلاس ! بود. وقتی رویم را برگرداندم تا آدرس را برای طرف نشان بدهم وقتی تمام شد متوجه شدم کیف و پاسپورت و زندگیم نیست!!!
    طرف در ایتالیا تحصیل کرده بود
    2-یکی دیگه میگفت در فرودگاه دوربین بین پاهام بود روی صندلی هواسم پرت شد بعد از مدتی متوجه شدم چای کیف دروبین چوب بین پاهام هست!
    3- کلا در مجموع اون طور که من متوجه شدم همگی میگن در مناطق شلوغ جیب زنی ساعت دزدی و کیف زنی زواج داره
    در مناطقی که آفریقایی ها و چینی ها و آسیا شرقی ها هستند دزدی مسلحانه با چاقو و... زیاد هست
    درسته ایران خودمون هم مناطق نا امن داره ولی چون غریب نیستیم مشکلات کمی کمتر هست
    خلاصه من این چند روز زیاد جالب نشنیدم
    در ضمن مثل همجا حتی ایران خودمون برخورد اداریشون با خارجی ها به خصوص تروریست هاش !!! بد هست یا درست نیست
    البته من شنیدم اداره ضد تبعیض نژاد هم دارند که فعال هم هست
    3- یک نکته جالب دیگه پدر دوست من برای کنفرانس درخواست ویزا داد متا سفانه جواب ندادند علت را که پرسید گفتند عربستان و کربلا رفتی احتمال همکاری با طالبان هست!!!!

رشته و دانشگاه

یک نکته که من متوجه شدم نا امنی بیشتر برای تازه وارد ها و کسایی که با محیط آشنا نیستند هست .
    نکته 2- در کشورهایی که همه چیز جای خودش هست کمی نا امنی زیاد به چشم میاد
    3-اگر جرم را دسته بندی کنیم و ایتالیا را منطقه بندی کنیم از صحبت ها این طور میشه نتیجه گرفت که جیب زنی و کیف زنی و کف زنی در میلان رایج هست جرم های دیگه به نسبت کمتر هست
    ویرایش توسط reza1 : October 28th, 2009 در ساعت 11:24 PM

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Building Structures

ببينيد، جاهايي مثل ميلان، ونيز، پراگ، پاريس و... چون توريستي هستن به همون ميزان هم جيب بري توشون زياده!!!
    البته بماند كه همه اينجا هم ميگن مواظب ايتاليايي ها و (...) ها باشيد!

ايتاليايي ها آدماي خوبين بايد باهاشون گرم بشيد، البته بايد زبونشون رو بلد باشيد، خيلي دوست ندارن با ناهمزبونشون رفاقت كنن...
    من خودم اينجا يه دوست ايتاليايي دارم، دوست خوبيه ولي فقط تو كلاس! اونم چون نياز داره! پسراشونم خيلي حرف مي زنن
    البته تو ايتاليا چون كشور خودشونه بهترن، اينجا غريبن خيلي دوست دارن با خودشون باشن...
    دوستان گرامی، متاسفانه بنده دیگر در این انجمن فعال نیستم و توانایی پاسخ به سوالات شما را ندارم، همینطور دانش و اطلاعاتم به روز و کمک حال شما نیست. سپاسگزارم.

ApplyAbroad Hero nima56 آواتار ها

من یک ماه ایتالیا بودم و جز خوبی آنجا ندیدم.رفتارشون با خارجیها خیلی خوب بود ولی زبان انگلیسی شون قوی نیست ، نه اینکه نخواهند جواب بدهند خیلیهاشون بلد نیستند.کلا در محل هایی كه باستانی بود و فروشگاه ها خیلی خوب میدانستند كه با توریست ها چطور بر خورد کنند.
    من شهر های میلان،جنوا، پیزا ،فلورانس،ونیز ، رم و ۲ -۳ تا دهکده تفریحی را دیدم و این مواردی كه در این تاپیک گفته شد ندیدم.البته شما باید مواظب مال خودتان باشید و همسایه را دزد نکنید.وقتی بیرون می روید پول نقد زیاد با خود نبرید.دوربین خود را برای عکس گرفتن دست هر کسی ندهید و البته هر محله ای نیز نروید.مسلما در محله های خلاف احتمال وقوع جرم بیشتره.
    من یک مدتی با ایتالیایی ها همکار بودم و آدمهای خون گرم هستند ولی تا حدودی بی نزاکت هستند و زیر کار در رو (دو دره باز) ببخشید از کار برد این اصطلاح !و ضمنا از نظر ظاهر و اخلاق به ایرانیها شبیه اند. در ایتالیا که چند بار منو اشتباه گرفتند و فکر کردند ایتالیایی هستم.
    اگر مواظب باشید، از ایران امن تر است.
    روزگار است، آنكه گه عزت دهد گه خوار دارد. چرخ بازيگر از اين بازيچه ها بسيار دارد. "قائم مقام فراهانی"

رشته و دانشگاه

به جاي گذراندن اوقات در زندان
    جام جم آنلاين: خلاف‌كارها در شهري در ايتاليا وظيفه‌ راهنمايي گردشگران را برعهده گرفته‌اند.

به گزارش آسوشيتدپرس ، لوييجي سال‌ها پيش به جرم كيف‌قاپي و مصرف مواد مخدر دستگير شد و بايد مدت زيادي از عمر خود را در زندان سپري مي‌كرد اما اكنون او در قالب طرح جديد شهرداري شهر ناپل در شمال ايتاليا به جاي گذراندن اوقات خود در زندان ، دوران محكوميت‌اش را به شيوه‌ متفاوتي سپري مي‌كند.

حدود 70 خلاف‌كار در قالب يك طرح آزمايشي شش‌ماهه به‌عنوان راهنماي گردشگران مدت محكوميت خود را سپري مي‌كنند. بانيان اين طرح كه اجراي آن از ماه مي آغاز شده، دليل استفاده از محكومان را آشنايي آن‌ها با تمام مناطق شهر ناپل از جمله هتل‌ها، موزه‌ها، پارك‌ها و رستوران‌ها مي‌دانند و بر اين باورند كه هيچ‌كسي بيش‌تر از خلاف‌كاران، شهرها را نمي‌شناسد.

خلاف‌كارها با جليقه‌هاي زرد‌رنگ در نقاط مختلف شهر ناپل مستقر شده‌اند و به گردشگران در زمينه‌ جاذبه‌هاي گردشگري ناپل اطلاعات مي‌دهند. حتي برخي از آن‌ها انگليسي و اسپانيايي نيز مي‌دانند كه اين امر، كار را براي گردشگران آمريكايي، انگليسي، استراليايي، ايرلندي، اسپانيايي و كشورهاي منطقه‌ي آمريكاي جنوبي راحت كرده است.

البته برخي گردشگران از ترس خود براي گفتگو با اين افراد سخن گفته‌اند. آن‌ها مي‌گويند، به‌دليل اين‌كه احتمال دارد، اين خلاف‌كارها وسائل قيمتي آن‌ها را سرقت كنند، ترجيح مي‌دهند، با استفاده از نقشه و تابلوهاي شهري به مقصد خود برسند و از اين افراد كمك نگيرند.

اجراي اين طرح، مخالفت‌هايي را نيز در شهر ناپل برانگيخته كه از آن جمله مي‌توان به اعتراض يكي از اعضاي شوراي شهر ناپل اشاره كرد كه حضور اين خلاف‌كارها را در سواحل شهر موجب ايجاد ناامني و تخريب چهره‌ اين شهر تاريخي فرهنگي دانسته است.

مواظب باشيد گير اينها نيفتيد

رشته و دانشگاه

من بعد از 3 ماه زندگی در میلان با تمام مواردی که آقا نیما در پست 7 گفته کاملا موافقم و جدا تمام موارد را درست و به جا گفته فقط میخوام یه مورد را اضافه کنم
    ترافیک و تصادف و دعوا من هنوز اینجا ندیدم !
    به جز یک مورد که اون هم خودش مقصر بود از بچه ها در مورد دزدی نشنیدم به جز پست
    اگر هم در میلان دزدی بشه 70-80 درصدش مهاجرها هستند به خصوص آفریقایی ها که غیر قانونی هستند
    راستی شیک بیایید که اینجا شهر مد هست و کسی را با لباس بد یا ست نشده نمی بینید !!!

Junior Member hamidreza64 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Aerospace- turin

اگه یه روز پاتون به افسریه برسه می فهمید ناامنی یعنی چی. من در دانشگاه آزاد واحد تهران- جنوب تحصیل می کردم توی اون 4 سال 5 بار ضبط ماشینمو از توی پارکینگ دانشگاه دزدیدند و شیشه ماشینمو شکستند. حداقل 10 تا تصادف بد دیدم که چند تا از دوستای خودمو با ماشین زدند و در رفتن. ماهی 2 3 بار کیف زنی جلوی چشم خودم می دیدم.
    همه جای تهران اینجوری نیست. پس وقتی می گید ایتالیا نا امنه بگید کدوم شهر یا کدوم منطقه(مثلا جنوب ایتالیا بیشتره)

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)