صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 33

موضوع: ناامنی ، جرم و دزدی و .... در ایتالیا

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ناامنی ، جرم و جنایت ، دزدی و .... در ایتالیا

من یک سال در ترنتو (شمال ایتالیا) زندگی‌ کردم و باید بگم بسیار امن بود، بدون تردید امن‌ترین شهری که در زندگیم دیدم.
    الان هم آمریکا (پرتلند) هستم. با اینکه پرتلند از امن‌ترین شهرهای آمریکا به حساب میاد، به جرات میگم که امنیت در ایتالیا به مراتب بیشتر از اینجاست.
    امنیت در شهرهای خوب ایتالیا (که دانشگاههای خوب دارن و دانشجو‌های خارجی‌ می‌رن اونجا) کلا بالاست. به طور کلی‌ هرچه به سمت شمال ایتالیا برید امنیت و کیفیت زندگی‌ بیشتر می‌شه. البته شهرهای بزرگ و توریستی مثل میلان و رم مشکلات خودشون رو دارند، مثلا باید مواظب جیبتون و وسایلتون باشید. اما هیچکس با اسلحه جلوتون رو نمی‌گیره و معتاد و بی‌ خانه مان هم خیلی‌ کم هست (بر خلاف آمریکا)

Junior Member dandelion آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mathematic.Ferdowsi University

نا امنی که همه جا هست،بستگی داره شانست چی بگه؟؟؟؟
    اما در کل ایتالیا کشور نا امنی نیست.مخصوصا نسبت به اینجا خیلی بهتره.واقعا چیزایی که امکان داره اینجا ببینی به ندرت تو ایتالیا ببینی(با اینکه اسم ایتالیا هم یه ذره بد رفته تو اروپا)
    تنها کسی که با من درست رفتار می کند خیاطم است که هر بار که مرا می بیند، اندازه های جدیدم را می گیرد؛ بقیه به همان اندازه قبلی چسبیده اند و توقع دارند من خودم را با آنها جور کنم.(جرج برنارد شاو)

Junior Member dandelion آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mathematic.Ferdowsi University

اما یه چیزی من متعجب کرده!!!!
    برخورد ایتالیا ها تا اونجا که خبر دارم اصلا بد نیست ،اتفاقا خیلی هم خون گرمن و ادم های خوبین.
    اما نمی دونم چرا ادم های تو سفارت ایتالیا همه چیز خراب کردن!!!!!!خیلی بر خورد بدی دارن.
    تنها کسی که با من درست رفتار می کند خیاطم است که هر بار که مرا می بیند، اندازه های جدیدم را می گیرد؛ بقیه به همان اندازه قبلی چسبیده اند و توقع دارند من خودم را با آنها جور کنم.(جرج برنارد شاو)

Member kazhal آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    معماری

من از نزدیک با ایتالیایی ها برخورد نداشتم اما از طریق یه سایت اموزش زبان دوست خارجی زیاد دارم ولی بیش از همه از ایتالیا دوست پیدا کردم علتشم اینه که واقعا ادمای خونگرمی به نظر میرسن. هیچکدومشون اونقدر که ایتالیایی ها برای حرف زدن باهات علاقه نشون میدن نیستن. حتی اگه کمکی هم ازشون بر بیا د انجام میدن. همونطور که یکیشونتوپیدا کردن دانشگاه و رشته مناسب بهم کمک کرد و یکی دیگه تو فتوشاپ کمکم میکنه

Member
    رشته و دانشگاه
    Automation Engineering - PoliMi

کلا واقعا خون گرم و اهل کمک هست مخصوصا هر چی بیشتر به سمت جنوب برید آدمها خیلی باحالتر میشن. از طرفی میگن رو به جنوب نا امن تر میشه... من نمیدونم اما فکر نکنم شهرهای توریستی اینطور باشه... من جنوب تر از ناپل نرفتم اما بر خلاف چیزهایی که میگفتن هم آدمها فوق العاده باحال بودن هم اینکه هیچ نا امنی ندیدم... البته کلا همیشه آدم باید حواسش به خودشو وسایلش و دور و برش باشه. من تاحالا هیچ جا به اندازه ترمینال جنوب تهران احساس نا امنی نکردم...
    اماااا همه جا ممکنه اتفاقات استثنا و عجیب و غریب پیش بیاد.... همینجا میلان سر خیابون ما که خیابون اصلی هم هست و این حرفا چند ماه پیش هم خونه ایم رفته بود خرید که سرقت مصلحانه شده بود... کسی چیزیش نشده بود اما خب اوندن دزدی دیگه! تفنگ و همه چی هم واقعی... دزد واقعی.... البته اینم بگم این تو تعطیلات سال نو بود که همه جا سوت و کور و خلوت هست و کلا باید احتیاط بیشتری کرد تو این شرایط... یا مثلا جاهایی هست که هر شهر و کشوری نباید تنهایی بعد یه ساعت هایی رفت! این شامل اینجا هم میشه.... اما در کل ساعت ۳ شب دختر تنها تو خیابون راه میره با اتوبوس میره میاد... جاهایی که نمیدونید نرید موقعی که تنها هستید و دیره!

همون ناپلش با این همه نا امنی که مثلا میگن به خدا ساعت ۳-۴ شب از کوچه پس کوچه هایی شب تنهایی یابا کسایی می رفتیم که اگه قرار بود چیزی بشه کاری نمی تونستیم بکنیم در حالیکه من حاضر نبودم تو محله ی خودم تو ایران برم و بیام با اینکه کامل میشناختم همه جا را.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    معماری-دانشگاه ازاد

نقل قول نوشته اصلی توسط digipars نمایش پست ها
    کلا واقعا خون گرم و اهل کمک هست مخصوصا هر چی بیشتر به سمت جنوب برید آدمها خیلی باحالتر میشن. از طرفی میگن رو به جنوب نا امن تر میشه... من نمیدونم اما فکر نکنم شهرهای توریستی اینطور باشه... من جنوب تر از ناپل نرفتم اما بر خلاف چیزهایی که میگفتن هم آدمها فوق العاده باحال بودن هم اینکه هیچ نا امنی ندیدم... البته کلا همیشه آدم باید حواسش به خودشو وسایلش و دور و برش باشه. من تاحالا هیچ جا به اندازه ترمینال جنوب تهران احساس نا امنی نکردم...
    اماااا همه جا ممکنه اتفاقات استثنا و عجیب و غریب پیش بیاد.... همینجا میلان سر خیابون ما که خیابون اصلی هم هست و این حرفا چند ماه پیش هم خونه ایم رفته بود خرید که سرقت مصلحانه شده بود... کسی چیزیش نشده بود اما خب اوندن دزدی دیگه! تفنگ و همه چی هم واقعی... دزد واقعی.... البته اینم بگم این تو تعطیلات سال نو بود که همه جا سوت و کور و خلوت هست و کلا باید احتیاط بیشتری کرد تو این شرایط... یا مثلا جاهایی هست که هر شهر و کشوری نباید تنهایی بعد یه ساعت هایی رفت! این شامل اینجا هم میشه.... اما در کل ساعت ۳ شب دختر تنها تو خیابون راه میره با اتوبوس میره میاد... جاهایی که نمیدونید نرید موقعی که تنها هستید و دیره!

همون ناپلش با این همه نا امنی که مثلا میگن به خدا ساعت ۳-۴ شب از کوچه پس کوچه هایی شب تنهایی یابا کسایی می رفتیم که اگه قرار بود چیزی بشه کاری نمی تونستیم بکنیم در حالیکه من حاضر نبودم تو محله ی خودم تو ایران برم و بیام با اینکه کامل میشناختم همه جا را.
    موافقم
    منم ایتالیای زندگی کرئم
    جنوب یکم نا امن تر هست ولی بد تر از ایران که نیست

Junior Member

من سفر زياد ميرم!و هميشه هم تنها سفر مي کنم!
    شهر هاي مختلف ايران رفتم،و معمولا تا نيمه هاي شب تو سفرهام در حال قدم زدن توي شهر هستم(به خاطر رشتم و وقت کمي که براي بازديد دارم)
    چنين وضعيتي توي سفرم به رم هم پيش اومد،من از 3 بعد از ظهر،تا 7 صبح روز بعد،توي رم بودم! از پوپولو تا پانتئون و بعد سن پيترو و کولوسئو و روما ترميني! همه رو پياده رفتم و ساعت هايي مثل 2 3 و 4 صبح! من احساس امنيت مي کردم! بيشتر از سفرهام تو ايران! البته بگم که اين حس امنيت با ديدن ماشينهاي پليس که همه جا بودن و پليس هاي گنده و خوشتيپ ،به اضافه دخترهايي که با خيال راحت داشتن 3 نيمه شب راه مي رفتن به من دست داد!
    البته وقتي خواستم سمت حمام کاراکالا برم،انصافا خيلي ترسيدم و نرفتم اون طرف! اما به هرحال رم خودشو يک شهر خيلي خوب نشون داد
    فلورانس هم من هميشه احساس آرامش داشتم توش!بدون يک درصد نگراني تا نيمه هاي شب مي شد از خيابون ها و معماري و مجسمه ها لذت ببري! اين شهرا به خاطر توريستي بودنشون اصلا خواب ندارن و هميشه بيدارن
    مردم ايتاليا هم انصافا خوش برخورد هستن و خونگرم! بديشون عدم آشنايي با انگليسيه! که اونم با دونستن زبان ايتاليايي در حد مکالمات اوليه خيلي خوب پيش ميره

Junior Member Saman_60 آواتار ها

سلام.
    توی تاپیک
    ناپل یکی می گفت اگه می خوای ناپل زندگی کنی، اسلامشهر شرف داره!
    خواستم با اطلاعات بیشتر و دلایل مستند و محک توضیح بده که کلا برای زندگی نامناسبه یا حتی برای 3،4 سال درس خوندن هم نامناسبه؟، چیزی تا الان نگفته. اینجا از دوستان خواهش می کنم در مورد این شهر یه کم اطلاعات بدن و تجریبات خودشون - اعم از دیده ها و شنیده ها - در اختیار بذارن.
    ممنون.

ApplyAbroad Hero

بامداد روز گذشته جسد یک دختر دانشجوی ایرانی در کانال آبی در شهر ونیز ایتالیا پیدا شد.

به گزارش فارس، روزنامه «کوریره دلا سرا» ایتالیا از پیدا شدن جسد دختر دانشجوی ایرانی در یکی از کانال‌های آب شهر ونیز خبر داد.

به گزارش این روزنامه، «مهتاب ساوجی» 2 سال پیش برای تحصیل در رشته هنر راهی شهر میلان شد تا در این رشته در آکادمی بررا تحصیل کند اما روز گذشته ساعت 1:30 دقیقه بامداد جسد وی در کانال آبی در ونیز پیدا شد.

وی طی این دو سال در آپارتمانی در میلان زندگی می‌کرد و تنها با عده‌ محدودی از دوستان خود رفت و آمد داشت و بعد از مرگ وی، دوستانش با خانواده ساوجی تماس گرفته و این خبر را اعلام کردند.

جزئیات بیشتری از مرگ این دانشجوی دختر ایرانی ارائه نشده است.
    منبع: پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir)
    دستهای خدا پراز معجزه است... آرزوئی کن ... شاید بزگترین آرزوی تو کوچکترین معجزه او باشد...

ApplyAbroad Hero

روز گذشته قاتلان مهتاب ساوجی، دانشجوی ایرانی در ایتالیا شناسایی و دستگیر شدند.

به گزارش فارس به نقل از نشریه دانشجویی تورین، پس از بررسی‌ها و تحقیقات بسیار پلیس ایتالیا درباره عامل یا عاملین قتل مهتاب ساوجی، دختر ایرانی که در آکادمی بررا میلان و در رشته هنر مشغول به تحصیل بود، روز گذشته قاتلان وی شناسایی شدند

قتل در میلان جسد مقتول در تالاب‌های ونیز

براساس آخرین تحقیقات پلیس مشخص شده است، دختر دانشجوی 29 ساله ایرانی‌ مهتاب ساوجی توسط 2 هم‌خانه خود به قتل رسیده و دلیل این قتل تا کنون قصد تغییر منزل توسط مقتول عنوان شده است.

این گزارش می‌افزاید، تحقیقات پلیس نشان می‌دهد مرگ در میلان در منزل شخصی‌، روز 2شنبه گذشته در ساعت 14 به روش خفگی توسط بالش رخ داده و سپس پیکر بی‌ جان مقتول در یک چمدان تا ونیز حمل شده است.

شناسایی قاتلان

تحقیقات از آنجایی شروع شد که یک هفته پیش یک زن پیش‌خدمت 30 ساله و دیگری مرد 28 ساله دربان هتل به عنوان هم‌خانه‌های مهتاب ناپدید شدن وی را به پلیس گزارش دادند.

پلیس ایتالیا به خاطر وضعیت نامناسب جسد هنگام پیدا شدن به ایرانی‌ها مظنون بود و اینکه شاید "مهتاب ساوجی"در یک ماجرای عشقی کشته شده است.

اما با تحقیقات گسترده از خط موبایل مهتاب و با استفاده از فیلم‌های گرفته شده توسط دوربین‌های ایستگاه قطار مرکزی ونیز مشخص شد همین 2 فرد قاتلان دختر دانشجو هستند.

این زوج قاتل پس از به قتل رساندن مهتاب ساوجی جسد مقتول را در یک چمدان گذاشته و اول تا لکو و بعد تا ونیز حمل کرده اند.

شهادت راننده تاکسی گره گشای راز قتل مهتاب

بر اساس شهادت رانندهٔ تاکسی‌ای که این زوج قاتل را به مقصد رسانده بود این افراد از ایستگاه قطار تا نزدیکی این کانال آب - در خیابان قبرس ونیز به همراه چمدان بسیار سنگین که مسیر کوتاهی است در کمال ناباوری 500 یورو دستمزد پرداخت کرده‌اند که این شهادت در تکمیل تحقیقات پلیس نقش به سزایی داشت.

Fars agency
    دستهای خدا پراز معجزه است... آرزوئی کن ... شاید بزگترین آرزوی تو کوچکترین معجزه او باشد...

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)