صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 21

موضوع: َAct of Info راهکاری برای دریافت اطلاعات از وضعیت درخواست ویزای تحصیلی یا روشی برای تسریع فرایند؟

Member
    رشته و دانشگاه
    B.Sc. & M.Sc.: Ferdowsi, Chem Eng- PhD Student: British Columbia, Materials Eng

پیش فرض َAct of Info راهکاری برای دریافت اطلاعات از وضعیت درخواست ویزای تحصیلی یا روشی برای تسریع فرایند؟

سلام دوستان عزیز

ما برای گرفتن ویزای تحصیلی برای خودم و کار برای همسرم درخواست داده بودیم. بعد از گذشت normal processing time هروقت ایمیل میزدیم، سفارت میگفت تو مرحله Background Check هستیم و نمیتونن زمان دقیق و بهمون بگن
    یکی از دوستانم که در کانادا زندگی میکنه، بهم پیشنهاد داد که یک فرم خاص و به نام Act of info پر کنیم. با پر کردن این فرم شما میتونین از دپارتمان ها و سازمان های مختلف کانادا درخواست اطلاعات بکنین. فقط کسی که این درخواست و انجام میده باید در کانادا باشه. (در کانادا بودن کافیه و شهروند بودن یا اقامت دائم داشتن ضروری نیست)
    پس شما که الان منتظر ویزاتون هستین میتونین با پر کردن یک فرم ساده وکالت به یکی از دوستانتون در کانادا اجازه بدین تا از طرف شما فرم Act of info رو پر کنه و درباره وضعیت و کامنت های آفیسر پروندتون سوال کنه از دولت کانادا
    هزینه این درخواست فقط 5 دلار کاناداست! پس چیز خاصی و از دست نمیدین
    درسته که این فقط درخواست اطلاعات درباره پرونده هست، ولی بعضی ها اعتقاد دارن که این کار باعث تسریع پروسه رسیدگی به پرونده میشه.
    من دوشنبه این فرم و پر کردم. جمعه آپدیت شدم، دوشنبه هفته بعد بهم گفتن تو فاینال استیج هستم و چهارشنبه هم پاس ریکوئست شدم.
    حالا این نتیجه این درخواست بوده؟ نمیدونم!
    فقط چون برای من نتیجه داد و میدونم بچه هایی که منتظر ویزا هستن چه استرسی و تحمل میکنن، دوست داشتم این تجربم و در اختیارتون بذارم
    هر سوالی درباره نحوه پر کردن فرم ها داشتین من تا اون جایی که بلدم در خدمتم.
    امیدوارم پروسه دادن ویزای دانشچویی به ایرانی ها از این وضعیت خارج بشه و بچه ها انقدر اذیت نشن
    این لینک صفحه مربوط به درخواست هست که باید توسط دوست شما در کانادا پر بشه (اطلاعاتی و که میخواد خودتون آماده کنین تا وقت دوستتون حتی 15 دقیقه هم گرفته نشه) :
    https://atip-aiprp.apps.gc.ca/atip/welcome.do?lang=en
    این فرمی هست که باید برای دادن وکالت پر کنین
    https://www.canada.ca/content/dam/ir...s/imm5744e.pdf
    و این هم اطلاعات تکمیلی
    https://www.canada.ca/en/immigration...ation-act.html

Member
    رشته و دانشگاه

پیش فرض پاسخ : َAct of Info راهکاری برای دریافت اطلاعات از وضعیت درخواست ویزای تحصیلی یا روشی برای تسریع فرایند؟

دوستان عزیز لطف کنین سوال هاتون و همین جا بپرسین به جای خصوصی، چون احتمال اینکه سوال شما شوال بقیه هم باشه زیاده. ممنونم

Member
    رشته و دانشگاه

پیش فرض پاسخ : َAct of Info راهکاری برای دریافت اطلاعات از وضعیت درخواست ویزای تحصیلی یا روشی برای تسریع فرایند؟

چون چندتا از دوستان درباره مرحل پرسیدن، اینجا یک مقدار توضیح میدم، امیدوارم مفید باشه:
    بعد از تایید شرایط و رفتن به صفحه سوم در جواب اولین سوال، دپارتمان Immigration, Refugees and Citizenship Canada رو انتخاب کنین
    در جواب سوال دوم تعیین میکنین که اون شخصی که داره این فرم و برای شما پر میکنه وضعیتش در کانادا چطور هست
    بعدش اطلاعات اون شخص وارد میشه
    (این فرم در حقیقت باید توسط دوست شما در کانادا به صورت آنلاین پر بشه چون در قدم آخر باید با کارت اعتباری 5 دلار و پرداخت کنن)
    در پایین صفحه ایشون باید انتخاب کنن که فرم و برای خودشون پر نمیکنن
    در صفحه بعدی باید
    Access to Information Act رو انتخاب کنن و در جواب سوال بعد Case file
    در این صفحه باید اطلاعات مربوط به شما پر بشه
    در جواب سوال ستاره دار بعدی باید Temporary Residence رو انتخاب کنین و بعدش گزینه
    the electronic notes of the immigration or citizenship officer(s) رو اتخاب میکنین، فایل نامبر هم در حقیقت همون Application Number شما هست
    در قسمت پایانی هم توضیح میدین که کی اپلای کردین و منتظر ویزا هستین تا به ترمتون برسین و میخواین بدونین پرونده در چه مرحله ای هست.
    در صفحه بعدی باید اسکن فرم وکالت که توسط شما امضا شده رو اتچ کنین به همراه مدرکی که نشون بده دوست شما الان در کانادا هستن.
    در صفحه بعد هم با تایید اطلاعات وارد صفحه پرداخت میشین
    بازم اگر سوالی بود لطفا اینجا بپرسین، من در خدمتم

Junior Member

سلام دوست عزیز. الان اگه خانوم بنده بخاد پیگیری کنه کار منو هم باید وکالت داشته باشه از من؟

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط arnsr نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز. الان اگه خانوم بنده بخاد پیگیری کنه کار منو هم باید وکالت داشته باشه از من؟
    سلام دوست عزیز.
    توی توضیحاتش به این مورد اشاره ای نشده، ولی دادن وکالت کاری نداره. همین فرم و دانلود کنین، اطلاعات و پر کنین، امضا کنین و اسکنش کنین و بدین به همسرتون که در کانادا هستن.

این کار عملا هیچ سودی نداره در روند پاس شدن زودتر. این فقط اطلاعی در مورد مراحل انجام شده سکیوریتی تا اون لحظه درخواست هست.

سلام دوست عزیز و ممنون از پیشنهاد خوب و توضیحات ارزشمندتون. از آنجاییکه می خواهم درخواست را بدم یکی از بستگان تو کانادا برایم پر کنه و ایشون هم خیلی وارد نیست، می خواهم یک فایل راهنما با ذکر جزئیات براشون درست کنم تا از اشتباهات احتمالی جلوگیری شود. بنابراین داشتن یک تصویر یا کپی سوالات مربوطه در سایتی که معرفی کردین می تونه خیلی مفید باشه (به صفحه اول که مشخصات درخواست دهنده و ... را باید توش نوشت دسترسی دارم ولی صفات بعدی را خیر). اگر احیانا شما پرینت اسکرین از فرم آنلاین دارید یا لیست سوالات را داشته باشید ممنون می شم در اختیار من هم بگذارید.
    با تشکر

Senior Member armita67 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UQAC-Material science and engineering

سلام به همه دوستان گلم.دوستان عزیز این کار هیچ سودی و هیچ تاثیری در روند ویزاتون نداره متاسفانه فقط چندین صفحه گزارش از روند ویزا هست که عملا اگه نگاهی بندازین به این صفحات چیز زیادی رو نمیتونید متوجه بشید دوستانی هستن که این کار رو انجام دادن و هنوز هم بعد از تقریبا 10 ماه خبری از ویزاشون نیست.این رو هم اضافه کنم که دوستانی که بعد از act of info ویزاشون اومده هیچ ربطی به این کار نداشته.در کل این کار کمترین کمکی به روند پروندتون نمی کنه و فقط چندین صفحه کاغذ به دستتون میرسه که عملا نمیتونید تشخیص بدید که الان پرونده در چه مرحله ای هست.ایمیل زدن به سفارت و یا وب فرم پر کردن میتونه مفید تر از این کار باشه.موفق باشید همگی.

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط davood2018 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز و ممنون از پیشنهاد خوب و توضیحات ارزشمندتون. از آنجاییکه می خواهم درخواست را بدم یکی از بستگان تو کانادا برایم پر کنه و ایشون هم خیلی وارد نیست، می خواهم یک فایل راهنما با ذکر جزئیات براشون درست کنم تا از اشتباهات احتمالی جلوگیری شود. بنابراین داشتن یک تصویر یا کپی سوالات مربوطه در سایتی که معرفی کردین می تونه خیلی مفید باشه (به صفحه اول که مشخصات درخواست دهنده و ... را باید توش نوشت دسترسی دارم ولی صفات بعدی را خیر). اگر احیانا شما پرینت اسکرین از فرم آنلاین دارید یا لیست سوالات را داشته باشید ممنون می شم در اختیار من هم بگذارید.
    با تشکر
    سلام دوست عزیز
    کافیه که اطلاعات صفحه اول خودتون وارد کنین و next و بزنین تا به صفحه بعدی هم دسترسی پیدا کنین. متاسفانه پرینت یا اسکنش و ندارم. ولی همه جواب ها رو تو قسمت اول گذاشتم

Member
    رشته و دانشگاه

با حفظ احترام همه دوستان،
    بعضی از دوستان با چنان اطمینانی درباره بعضی مسائل که منبع موثقی هم براش نیست صحبت میکنن که واقعا جالبه. پرداخت 5 دلار و اطلاع پیدا کردن از وضعیت پرونده فکر نمیکنم مشکل خاصی برای کسی ایجاد کنه. ضمن این که اینجا برای اشتراک تجربه هاست و هر بحث هم متعلق به شخص خاصی نیست. اگر به درد کسی خورد استفاده میکنه و اگر هم نخورد استفاده نمیکنه. برای من مفید بود و خواستم به دوستانی که مثل من دوست داشتن کوچکترین اطلاعی هم که شده از روند ویزاشون به دست بیارن منتقل کنم. حالا اگر اطلاعات بعضی از دوستان از تاثیر عوامل مختلف بر رونده رسیدگی به پرونده در حد یک آفیسره، من عذر میخوام از اشتراک اطلاعاتم

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)