صفحه 4 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 86

موضوع: ایروان (ارمنستان) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال 2018

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ایروان (ارمنستان) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال 2018

نقل قول نوشته اصلی توسط omidoo نمایش پست ها
    چه جالب ولی هرچی کمتر وارد جزییات بشن بهتره

سلام ، متاسفانه من بخاطر اشتباهی که سهوا در یه بخش از فرم ds-160 انجام داده بودم در مصاحبه رد شدم. افیسر گفت مشکل رو وقتی حل کردی دوباره درخواست بده. میخواستم از شما سوال کنم تلفنی اگر اشکال نداره که دفعه بعد فرم رو اشتباهی پرنکنم. من واقعا گیج شدم. چون شما اخیرا فرم ds-160 رو پرکردید شما میتونید من رو راهنمایی کنید.

با تشکر.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ایروان (ارمنستان) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال 2018

نقل قول نوشته اصلی توسط omidoo نمایش پست ها
    شما همینجا مطرح کنید سوالو هر کسی بلد بود جواب میده

سلام مجدد

من یه ds-160 جدید سابمیت کردم. فقط اطلاعات یه صفحه رو میخوام دوباره چک کنم. اگر Id رو وارد کنم و بگم create new application میره بخشی از اطلاعات رو از اون ds-160 که سابمیت کردم توی این جدیده میزاره. میخوام بدونم با این کار اون ds-160 که سابمیت کردم مشکلی برای اطلاعتش ایجاد میشه؟ تغییری میکنه؟ یا اینکه فقط اطلاعاتش به فرم جدید منتقل میشه؟!

ممنون

سلام به همگی!
    من روز 16 می مصاحبه داشتم. با پذیرش فول فاند دکترا، و سابقه ی دوبار ریجکتی برای مستر دوم (دو سال پیش).
    وقتم ساعت 10 صبح بود! تقریبا on time فرستادنم داخل. آفیسر یه مرد جوون (حدود 35-36 ساله) بور خیلی خوش برخورد بود.
    مدارکی که ازم خواست: I-20 و CV.
    سوالایی که پرسید:

• ارتباط رشته ای که برای دکترا پذیرش گرفته بودم با رشته ی کارشناسی و ارشدم.
    • در مورد تجارب TA که داشتم (که بخشی از کورس تحصیلیم بوده یا کنار تحصیلم انجامشون دادم).
    • در مورد تجارب کاریم (من توی یه دفتر معماری چند ماه کارآموزی کرده بودم و سه تا هم تجربه ی طراحی freelance داشتم).
    • گفت تو آمریکا فامیل داری؟ که من راستشو گفتم و گفتم یه دختر عمه م اونجاست و اتفاقا پرسید کدوم ایالته که از قضا دختر عمه ی من همون ایالتیه که من پذیرش دارم.

درنهایت یه برگه ی سفید در آورد که روش نوشته بود با بند 221(g) ریجکت شدین، مگر اینکه اطلاعات و مدارک اضافی رو که ازتون خواسته میشه فراهم کنین (امسال همه رو با این پروسه وارد کلیرنس میکنن، برگه ی سفید دیگه لزوما نشونه ی ریجکتی نیست). بعد آفیسر توی همون برگه تیک administrative processing رو چک زد برام و گفت نگران نباش، یه روند اداری باید طی بشه و میتونی ویزاتو بین دو هفته تا چند ماه دیگه بگیری.
    همون روز برام یه ایمیل 6 سوالی اومد (در مورد social media ها و آدرس های محل زندگیم و ...). فرداش جواب دادم و روز بعدش تاییدیه ش اومد برام. 2 هفته بعدش هم کلیر شدم.

برای همه تون آرزوی موفقیت دارم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    PhD in Management at Illinois Institute of Technology

سلام دوستان عزیز
    من هفته آینده وقت سفارت از ارمنستان دارم
    همیشه این مطلب بیان میشه که آفیسر باید مطمئن بشه که فردی که واسه ویزای دانشجویی داره اقدام میکنه قصد موندن تو آمریکا نداره و میخواد برگرده.
    حالا سوال من اینه که تو روز مصاحبه، این مطلبو باید با دلایل مختلف مستقیم بیان کنیم؟
    یعنی مثلا من به آفیسر مستقیما بگم که من اگه در این مقطع ادامه تحصیل بدم موقعیت شغلیم بهتر میشه و اینم پیشنهاد کاریم یا اینکه باید بطور غیر مستقیم بهش بفهمونیم.
    نمیدونم تونستم خوب بیان کنم سوالمو یا نه :دی
    و اینکه پیشنهاد کاری چه خصوصیاتیو باید داشته باشه؟
    آیا یه نامه تو سر برگ شرکت با شماره تلفن و ایمیل و اینکه توش نوشته شده باشه که آقای فلانی با گرفتن فلان مدرک میتونه فرصت شغلی خوبی اینجا داشته باشه، کفایت میکنه؟

و یه سوال دیگه که مربوط نمیشه به اینجا ولی لطف میکنید اگه جواب بدید.
    من شماره تلفنی که تو بخش شرکتی که کار میکنم در فرم ds-160 نوشتم با شماره ای که در سر برگ توصیه نامه یا جاب آفر گرفتم متفاوته. آیا میشه به آفیسر توضیح بدم که مثلا دقتر مرکزی تغییر کرده و این شماره جدیدشونه؟ پیشنهادتون چیه؟
    سپاس فراوان

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد

نقل قول نوشته اصلی توسط pouya_hn نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز
    همیشه این مطلب بیان میشه که آفیسر باید مطمئن بشه که فردی که واسه ویزای دانشجویی داره اقدام میکنه قصد موندن تو آمریکا نداره و میخواد برگرده.
    حالا سوال من اینه که تو روز مصاحبه، این مطلبو باید با دلایل مختلف مستقیم بیان کنیم؟
    یعنی مثلا من به آفیسر مستقیما بگم که من اگه در این مقطع ادامه تحصیل بدم موقعیت شغلیم بهتر میشه و اینم پیشنهاد کاریم یا اینکه باید بطور غیر مستقیم بهش بفهمونیم.
    آیا یه نامه تو سر برگ شرکت با شماره تلفن و ایمیل و اینکه توش نوشته شده باشه که آقای فلانی با گرفتن فلان مدرک میتونه فرصت شغلی خوبی اینجا داشته باشه، کفایت میکنه؟

من شماره تلفنی که تو بخش شرکتی که کار میکنم در فرم ds-160 نوشتم با شماره ای که در سر برگ توصیه نامه یا جاب آفر گرفتم متفاوته. آیا میشه به آفیسر توضیح بدم که مثلا دقتر مرکزی تغییر کرده و این شماره جدیدشونه؟ پیشنهادتون چیه؟
    سپاس فراوان
    در مورد سوال اول پیشنهاد من اینه که تا چیزی نگفته چیزی نگید. یعنی اگه از برنامتون بعد از برگشت نپرسید شما هم چیزی نگید
    ولی اگه مثلا پرسید چرا می خواهید تو آمریکا دکتری بگیرید یا بعد از گرفتن دکترا برنامتون چیه بگید ک می خواهید برگردید و اینا و باز پیشنهاد میدهم تا وقتی ازتون چیزی نخواسته ارائه نکنید.
    پیشنهاد کاری من این طوری بود ک فلانی فلان مدت اینجا کار می کرده حالا می خواهد بیاد اونجا درس بخونه و ما بعد از بازگشت بهش احتیاج خواهیم داشت. من بردم ولی کار ب اونجاها نکشید
    سوال آخر: فکر کنم فرض بر این هست که شما از محتوبات توصیه نامه اطلاع نداریدااا. به هر حال اگه کار ب اونجا کشید ک ب احتمال 99 درصد نمیکشه همون جواب خودتون مناسبه.

سلام بچه ها
    من از یکی از دانشگاه های امریکا پذیرش گرفتم
    27 جون مصاحبه دارم ایروان
    پذیرشم با فاند کامله و رشته غیر حساس
    خیلی استرس گرفتم. تا حالا اخیرا کسی با شرایط من ویزا گرفته امسال؟
    مممنون میشم جواب بدید

Junior Member

سلام به همگی.
    من هفته ‍
    پیش مصاحبه داشتم با پذیرش پارشال فاند برای مستر.
    من ۴۰ دقیقه زودتر از وقتم رسیدم که بهم گفتن برو سر وقت بیا.یک ایستگاه اتوبوس نزدیک سفارت هست که رفتم همونجا نشستم. سر وقتم که رفتم اول پاسپورتم رو دم در چک کردن که ببینن اسمم تو لیست هست یا نه.بعدش فرستادنم داخل که قسمت سکیوریتی فکر کنم بود که اونجا میشد وسایل اضافه ای که اجازه نداشتیم ببریم داخل رو بهشون بدیم تا نگه دارند و برگشتن تحویل بگیریم.بعد رفتم داخل ساختمان بعدی که اونجا ازم تاییده ی فرم ds 160 , sevis fee و I-20 و عکس رو ازم خواستن.بعدش بهم شماره دادن که برم برای انگشت نگاری. بعد انگشت نگاری رفتم نشستم تا شماره ام اعلام بشه برم برای مصاحبه با کنسول.
    پیش کنسول که رفتم اول ازم پاسپورت و I-20 رو خواست. سوالایی که کرد این بود:
    ۱-چرا این دانشگاه؟
    ۲-برنامه ات چیه برای بعد از اینکه درست تموم شد؟
    ۳-رزومه ام رو خواست بعد که رزومه ام رو دید گفت چرا رشته ات رو عوض کردی؟
    ۴-کی هزینه ات رو میده و چکاره هست؟
    ۵-بعد گفت مدرکی داری که ثابت کنه پدرت(که گفته بودم اسپانسرم هست) توانایی پرداختن هزینه ات رو داره؟(که من بانک استیتمنت رو نشونش دادم)
    ۶-ازم راجع به سربازی پرسید که گفتم معاف شدم و کارتم رو نشونش دادم.
    ۷-گفت دانشکاه دیکه ای هم تو آمریکا اپلای کرده بودی ؟که منم اسم همه دانشگاه های دیگه هم که اپلای کرده بودم گفتم بعد پرسید که از کدوماشون پذیرش گرفتی که من گفتم همشون.
    ۸-بعد دوباره پرسید از بین همه اون دانشگاه ها چرا این یکی رو انتخاب کردی؟
    ۹-ازم شناسنامه ام رو خواست و همه صفحاتش رو نگاه کرد و من فکر کنم روی صفحه ی انتخابات بیشتر توجه کرد که البته من هیچ مهری نداشتم.
    ۱۰-ازم ریز نمراتم رو خواست که من ترجمه اش رو بهش دادم.
    بعد از این ریز نمراتم و رزومه ام رو به هم الصاق کرد و گذاشت تو یک قفصه و بقیه مدارک رو بهم برگردوند و گفت همه چی خوب به نظر میاد فقط یه روند اداری (
    administrative processing) باید طی بشه که بین چند هفته تا چند ماه طول میکشه و یه مقدار راجع به این روند توضیح داد. بعدش هم همون برگه سفید رو آورد و تیک administrative processing زد و بهم داد. بعدش پرسد سوالی نداری که گفتم سینگل هست یا مالتیپل که گفت هنوز مشخص نیست. بعدش هم پرسیدم به دانشگاهم میرسم که گفت ۱۰۰٪ نمیتونم بهت بگم ولی گفت ما کیسایی که زمان شروع دانشگاهشون نزدیک هست رو تو اولویت میذاریم و گفت فکر نکنم مشکلی باشه.
    بعد از چند روز هم ۶ سوال رو برام فرستادن و منم جواباش رو دو روز بعد فرستادم و فرداش تاییده اش برام اومد.هنوزم کیسم تو AP هست.
    راستی من برادرم هم تو آمریکا زندگی میکنه و من توی ds-160 هم نوشته بودم اینو ولی کنسول هیچ سوالی راجع بهش ازم نپرسید.
    به امید موفقیت همتون.
    ویرایش توسط marzoom : June 17th, 2018 در ساعت 04:23 PM

سلام.
    من در حد تجربه ای که خودم داشتم جواب سوالتونو میدم. اما باز هم نظر بقیه رو بپرسین!
    در مورد اینکه خودتون باید به دلایلی که میخواین بعد از تحصیل برگردین اشاره ی مستقیم کنین یا نه، به نظرم تا آفیسر خودش سوالی ازتون در این مورد نپرسیده چیزی نگین. معمولا سوالاتی که میپرسن خیلی واضح و شفافه و شما بهتره توضیح اضافه ندین. کلا در هر مورد صادقه این قضیه، مثلا من خودم محض احتیاط با اینکه فاند داشتم Bank Statement هم برد بودم، که اگر گیر داد نشونش بدم. و یه ریسرچ پلن خیلی طولانی هم داشتم، اما چون فقط CV رو خواست و چیزی در مورد حساب بانکی یا ریسرچ پلن نپرسید منم اصلا حرفی ازشون نزدم! کلا فکر میکنم اگر خودتون بخواین قبل از اینکه چیزی بپرسه در مورد برنامه تون برای برگشت به ایران و job offer حرفی بزنین، ممکنه فکر کنه زیادی دارین تلاش میکنین قانعش کنین و بدتر مشکوک بشه... البته این نظر منه! و معمولا دیدم که یا در مورد برگشتتون چیزی نمیپرسن، یا مستقیما میپرسن، یا یه جوری سوال میکنن که خودتون میتونین بفهمین الان لازمه در مورد job offerتون توضیح بدین یا نه (مثلا ممکنه بگن چرا میخوای فلان رشته رو بخونی و به چه دردت میخوره!).

در مورد فرم DS، من خودم مورد مشابهی داشتم که برای آفیسر توضیح دادم که محل شرکت عوض شده و آدرس و شماره تلفنش تغییر کرده! بعید میدونم مشکلی به وجود بیاد.

بازم تاکید میکنم که من تجربه م خیلی زیاد نیست و از دوستان دیگه (بخصوص ادمین های فروم) بیشتر پرس و جو کنین.

موفق باشین

نقل قول نوشته اصلی توسط pouya_hn نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز

سپاس فراوان

سلام!
    با شرایطی که شما دارین بعید میدونم دلیلی برای استرس گرفتن وجود داشته باشه. اگر دانشگاهتون در سطح خوبی باشه، با توجه به فاند کامل و رشته ی غیر حساستون انشالله راحت ویزاتونو میگیرین. من خودم یک ماه پیش رفتم مصاحبه و تجربه م رو تو همین فروم گذاشتم. با وجود دو بار سابقه ی ریجکت، ویزامو گرفتم. شما هم انشالله میگیرین

موفق باشین!

نقل قول نوشته اصلی توسط soilscience201 نمایش پست ها
    سلام بچه ها
    من از یکی از دانشگاه های امریکا پذیرش گرفتم
    27 جون مصاحبه دارم ایروان
    پذیرشم با فاند کامله و رشته غیر حساس
    خیلی استرس گرفتم. تا حالا اخیرا کسی با شرایط من ویزا گرفته امسال؟
    مممنون میشم جواب بدید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    PhD in Management at Illinois Institute of Technology

نقل قول نوشته اصلی توسط mahnazizadi نمایش پست ها
    سلام.
    من در حد تجربه ای که خودم داشتم جواب سوالتونو میدم. اما باز هم نظر بقیه رو بپرسین!
    در مورد اینکه خودتون باید به دلایلی که میخواین بعد از تحصیل برگردین اشاره ی مستقیم کنین یا نه، به نظرم تا آفیسر خودش سوالی ازتون در این مورد نپرسیده چیزی نگین. معمولا سوالاتی که میپرسن خیلی واضح و شفافه و شما بهتره توضیح اضافه ندین. کلا در هر مورد صادقه این قضیه، مثلا من خودم محض احتیاط با اینکه فاند داشتم Bank Statement هم برد بودم، که اگر گیر داد نشونش بدم. و یه ریسرچ پلن خیلی طولانی هم داشتم، اما چون فقط CV رو خواست و چیزی در مورد حساب بانکی یا ریسرچ پلن نپرسید منم اصلا حرفی ازشون نزدم! کلا فکر میکنم اگر خودتون بخواین قبل از اینکه چیزی بپرسه در مورد برنامه تون برای برگشت به ایران و job offer حرفی بزنین، ممکنه فکر کنه زیادی دارین تلاش میکنین قانعش کنین و بدتر مشکوک بشه... البته این نظر منه! و معمولا دیدم که یا در مورد برگشتتون چیزی نمیپرسن، یا مستقیما میپرسن، یا یه جوری سوال میکنن که خودتون میتونین بفهمین الان لازمه در مورد job offerتون توضیح بدین یا نه (مثلا ممکنه بگن چرا میخوای فلان رشته رو بخونی و به چه دردت میخوره!).

در مورد فرم DS، من خودم مورد مشابهی داشتم که برای آفیسر توضیح دادم که محل شرکت عوض شده و آدرس و شماره تلفنش تغییر کرده! بعید میدونم مشکلی به وجود بیاد.

بازم تاکید میکنم که من تجربه م خیلی زیاد نیست و از دوستان دیگه (بخصوص ادمین های فروم) بیشتر پرس و جو کنین.

موفق باشین
    خیلی خیلی ممنون بابت توضیحاتتون
    فقط اینکه در مورد اون اشکال در فرم DS، شما خودتون توضیح دادید یا اول آفیسر پرسید چرا آدرس مغایرت داره؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)