صفحه 7 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 86

موضوع: ایروان (ارمنستان) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال 2018

پیش فرض پاسخ : ایروان (ارمنستان) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال 2018

با سلام
    بچه ها من بعد از ٤٢روز امروز كلير شدم
    اميدوارم همتون موفق باشيد و سريع ويزاتون بيايد

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    mechanical engineering

پیش فرض پاسخ : ایروان (ارمنستان) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال 2018

سلام دوستان
    من و خانواده ام در تاریخ 7 آگوست مصاحبه داشتیم ( جهت ویزای دانشجویی ) . شروع کلاسها هم 27 آگوست بود و هر چقدر به دانشگاه ایمیل زدم که نامه Late arrival به من بدند قبول نکردند و گفتند اگه تا 30 آگوست اینجا نباشی باید برای ترم دیگه مجددا اپلای کنی. کیس نامبر خودم 28 آگوست تو سایت اعلام شده ولی کیس نامبر همسر و فرزندانم هنوز اعلام نشده. پاسپورتهامون را هم قبلا فرستادیم ارمنستان ولی به پست تحویل ندادم هنوز.
    با توجه به این توضیحات اقدام بعدی من چی باید باشه ؟
    - آیا بهتر نیست که پاسپورتهایمون را برگردونیم و صبر کنیم تا بقیه کیس نامبر ها هم اعلام بشه و پس از اپلای مجدد ، I20 جدید را برای سفارت بفرستم تا ویزا را به تاریخ جدید بدهند ؟
    - تاریخ اعتبار کیس نامبر من تا دسامبر 2018 است . چه تاریخی باید I20 جدید را براشون بفرستم؟
    - اصولا آیا اگر برای ترم بهار 2019 اپلای کنم نیازی به مصاحبه جدید هست یا خیر ؟

لطفا دوستانی که اطلاعاتی دارند راهنمایی نمایند و سوالهای بالا را جواب دهند. ممنون از همه

Junior Member Nobile آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sepehr85 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من و خانواده ام در تاریخ 7 آگوست مصاحبه داشتیم ( جهت ویزای دانشجویی ) . شروع کلاسها هم 27 آگوست بود و هر چقدر به دانشگاه ایمیل زدم که نامه Late arrival به من بدند قبول نکردند و گفتند اگه تا 30 آگوست اینجا نباشی باید برای ترم دیگه مجددا اپلای کنی. کیس نامبر خودم 28 آگوست تو سایت اعلام شده ولی کیس نامبر همسر و فرزندانم هنوز اعلام نشده. پاسپورتهامون را هم قبلا فرستادیم ارمنستان ولی به پست تحویل ندادم هنوز.
    با توجه به این توضیحات اقدام بعدی من چی باید باشه ؟
    - آیا بهتر نیست که پاسپورتهایمون را برگردونیم و صبر کنیم تا بقیه کیس نامبر ها هم اعلام بشه و پس از اپلای مجدد ، I20 جدید را برای سفارت بفرستم تا ویزا را به تاریخ جدید بدهند ؟
    - تاریخ اعتبار کیس نامبر من تا دسامبر 2018 است . چه تاریخی باید I20 جدید را براشون بفرستم؟
    - اصولا آیا اگر برای ترم بهار 2019 اپلای کنم نیازی به مصاحبه جدید هست یا خیر ؟

لطفا دوستانی که اطلاعاتی دارند راهنمایی نمایند و سوالهای بالا را جواب دهند. ممنون از همه

سلام. حتماً میدونید که با این اوضاع خیلی دیر برای مصاحبه اقدام کردید و واقعاً شانس آوردید که لااقل خودتان 21 روزه کلیر شدید.
    خیلی عجیبه که دانشگاه نه اجازه late arrival میده نه گزینه دیفر کردن رو پیش روتون میذاره و در مقابل میگه که باید دوباره اپلای کنید. به نظرم از استادتون، هد دپارتمان، و graduate coordinator حتما درمورد امکان defer کردن (یعنی به تاخیر انداختن شروع تحصیلتون) بپرسید ... بعید میدونم واسه یه ترم تأخیر مجبور باشید از نو اپلای کنید.
    در ضمن، اگه اسم دانشگاه و رشته تون رو ذکر کنید شاید کسی اینجا باشه که اطلاعات دقیقی راجع به امکان دیفر کردن داشته باشه. یا حتی میتونید با دانشجویانی که ممکنه اونجا باشند مشورت کنید.

در مورد این سوال که آیا پاسپورتتون رو بفرستید سفارت یا صبر کنید بقیه کلیر شن من میتونم چند تا گزینه پیشنهاد بدم:

1- به نظرم حالا که شما به سلامتی تو مدت زمان خیلی مناسبی کلیر شدید این شانس رو نسوزونید. پاسپورت خودتون رو پست کنید و ویزاتونو بگیرید. دو حالت پیش میاد:

1-الف- اگر برای خانواده تون مشکلی پیش نمیاد که بدون شما سفر کنند، شما بعد از گرفتن پاسپورت به آمریکا سفر کنید تا به شروع این ترمتون برسید ( از قبل با استاد و دپارتمان هماهنگ کنید که چند روزی دیر میرسید و مثلا کپی بلیط و ... رو بفرستید براشون). بعد از یه مدت هم ایشالا همسر و فرزندانتون کلیر میشن و ویزاشونو میگیرن و میان پیش شما.

1-ب - درصورتیکه الف مناسب نیست باز هم بد نیست پاسپورت خودتون رو پست کنید سفارت و ویزا رو بگیرید. اگه ویزا صادر بشه سه ماه فرصت دارید وارد آمریکا بشید... با دانشگاه مکاتبه و مذاکره کنید ببینید میذارن دیفر کنید و بهار شروع به تحصیل کنید. اگه که قیول میکنند، شما برنامه سفرتون رو برای دسامبر یا اوایل ژانویه (بسته به اینکه کی دقیقا ویزا issue میشه و سه ماه بعدش چه زمانی میشه) بریزید. میتونید چند هفته دیرتر پاسپورتتون رو بفرستید سفارت که هم ببینید شاید همسر و فرزندان کلیر شدند و هم اینکه سه ماه به ژانویه و یه ذره قبل از شروع ترم بهار برسه که بیشترین وقتو داده باشید برای کلیرنس همسر و فرزندان.

* هردو گزینه فوق، نیاز به هماهنگی و پرسش از دانشگاه و (حتی مشورت از افراد آگاه به قوانین اون دانشگاه خاص) داره قبل از هر اقدامی

2- درصوتیکه دانشگاه به هیچ وجه قبول به late arrival یا defer به ترم بهار نکرد و شما را ملزم به اپلای مجدد کرد، قضیه ریسکی تر میشه. اولا اغلب دانشگاهها فقط برای ترم پاییز ورودی جدید از طریق اپلای میگیرند. (یعنی حدود دسامبر یا ژانویه مهلت اپلیکیشن ها تموم میشه، بعد کمیته استادها بررسی میکنن و حدود مارچ و آپریل نتیجه قبولی رو اطلاع میدن که دانشجوها برای ترم پاییز آماده شن و ثبت نام کنن). بنابراین حتما ازشون بپرسید تا مطمئن شوید که درصورت اپلای مجدد برای ترم بهار پذیرفته میشوید یا پاییز بعد!
    در ضورت پذیرش مجدد I-20 و Sevis Number عوض میشه و شما دوباره باید برای ویزا با اطلاعات و مدارک جدید اپلای کنید و دوباره مصاحبه و کلیرنس و .....

*** من شخصا به شما و همه کسانی که میخوان برای فرستادن پاسپورت و پیکاپ ویزاشون "صبر و تعلل" کنند توصیه میکنم هرگز اینکارو نکنید. توی این اوضاع تراول بن ( که هرچند ماه کامل تر و سختگیرانه تر میشه برای ایرانی ها و حتی دانشجوها) "کلیر شدن" غنیمتی است موقتی. چه بسا تا زمانیکه شما تصمیم گرفتید پاسپورتتان را بفرستید برای سفارت یک فرمان پرزیدنشال دیگه effective شده باشه از اون تاریخ، و کیس شما دوباره بره برای administrative processing. این اتفاقی است که برای خود من افتاد و هنوز منتظرم کلیر بشم شاید اگه دوهفته زودتر فرستاده بودم با اون تاریخ تلاقی نمیکرد!

موفق باشید

سلام.
    دوستان کسی میدونه که جدیدا اگه عکس یه خانم باحجاب باشه گیر میدن یا نه؟ تا حالا اتفاق افتاده که بگن عکس بی حجاب برامون بفرست بعد از مصاحبه؟؟!!
    ممنون
    قبل از ریپورت رسمی نمرات تافل و GRE، با دپارتمان مورد نظر مکاتبه کنید. برخی دانشکده ها ریپورت غیر رسمی تافل و GRE را برای بررسی اولیه قبول می کنند.
    متاسفانه این حساب کاربری فعال نمی باشد.

Junior Member Nobile آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mehran4iut نمایش پست ها
    سلام.
    دوستان کسی میدونه که جدیدا اگه عکس یه خانم باحجاب باشه گیر میدن یا نه؟ تا حالا اتفاق افتاده که بگن عکس بی حجاب برامون بفرست بعد از مصاحبه؟؟!!
    ممنون
    نه کاری به حجاب ندارن ... اگه نکاتی رو که درمورد عکس گفتند رعایت کرده باشند (مثلا گردی صورت و ...) ، مشکلی نباید باشه.

Junior Member

سلام آیا سفارت ارمنستان همون روز پس میده پاس رو و باید بلیط برگشت رو همون روز مصاحبه بگیرم ؟ برای ویزا نامزدی میرم که ریجکت یا اپرووه نه دانشجویی

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط nahid333 نمایش پست ها
    سلام
    می شه از شما خواهش کنم در این مورد من را راهنمایی کنید
    من برای اول اکتبر باید امریکا باشم
    دو بار هم ریجکت شدم در دبی در تاریخ 16 جولای و 1 اگست
    الان برای 6 سپتامبر وقت دوباره برای ارمنستان گرفتم
    به نظر شما امیدی برای پذیرش هست ؟
    سلام، میتونم بپرسم نتیجه مصاحبه اخیر شما چه شد؟

سلام دوستان. بعد مصاحبه برای گرفتن ویزا وقتی کلییریت اومد باید پاسپورتو پست کنی یا خودت ببری؟ اگه پست کردی سفارت هم پاسپورتتو برای آدرس ایرانت پست میکنه ؟؟؟؟

سلام . شما برای سفارت پست کردید پاسپورتتونو یا خودتون بردید؟

نقل قول نوشته اصلی توسط niloofar1393 نمایش پست ها
    سلام دوستان. بعد مصاحبه برای گرفتن ویزا وقتی کلییریت اومد باید پاسپورتو پست کنی یا خودت ببری؟ اگه پست کردی سفارت هم پاسپورتتو برای آدرس ایرانت پست میکنه ؟؟؟؟
    سلام
    شما موقع ثبت نام فرم DS 160 تو سایت یه اداره پست نزدیک سفارت آمریکا در ایروان رو انتخاب می کنید و بعد کلیر شدن دوباره باید تو همون سایت ثبت نام لاگین بشین و فرم مربوط به پست مدارک رو پرینت بگیرید و با خودتون ببرین ... وقتی برای پیک اپ ویزا رفتین ایروان باید برین به همون اداره پست و این برگه پرینت گرفته شده رو بهشون نشون بدین و مدارک تونو رو از اونجا به سفارت پست کنید ... بعد ۵ یا ۷ روز کاری ویزا روی پاسپورت ایشود میشه و سفارت پاسپورت رو به همین اداره پست برمیگردونه و شما دوباره میرین پست اونو میگرین و تمام ...

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)