صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 16

موضوع: دبی(امارات) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال 2018

ApplyAbroad Veteran
    simani آواتار ها

پیش فرض دبی(امارات) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال 2018

کاربران گرامی
    با سلام

لطفاً از این موضوع برای بیان تجربیات خود در روز مصاحبه در سفارت دبی در سال 2018 استفاده بفرمایید.

با تشکر
    تیم مدیریت
    .God has a bigger plan for me than I have for myself

Junior Member

پیش فرض پاسخ : دبی(امارات) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال 2018

با سلام خدمت دوستان

مادر من امروز در دبی وقت سفارت داشت که متاسفانه ریجکت شد. پدر من در ایران هستن. سال 2015 مادر و پدرم به امریکا امدن و بعد از 4 ماه برگشتن. اینبار مادرم به تنهایی می خواست بیاد که موفق نشد. من الان 6 سال هست که ساکن امریکا هستم و گرین کارت دارم. افیسر به مادرم گفته که شما همه شرایط رو برا سفر به امریکا دارید ولی من به علت دستور رییس جمهور نمیتونم الان ویزا بدم. البته من میدونستم که این اتفاق میافته ولی دیگه مادرم در واقع حوصله نداشت دوباره بره برا مصاحبه. این رو فقط خواستم در اینجا با همه در میان بگذارم جهت اطلاع دوستان.

Member payamf1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

پدر و مادر من بعد از ۹ ماه ریجکت شدن صرفا بخاطر فرمان ترامپ (توی ایمیل سفارت نوشته شده بود) بار اول بود و ۲ نفری با هم اقدام کرده بودند. افسر ماه می ۲۰۱۷ باهاشون مصاحبه کرد. من هم فقط جهت اطلاع کاربران گذاشتم.

لطفا اگر کس دیگه ای هم هست که تجربه ای اینچنینی داره اینجا بزاره. مخصوصا برای ویزای کاری

سلام
    من روز ۳۰ می در دبی مصاحبه سفارت داشتم برای ویزای دانشجویی F-1. چون خودم قبل مصاحبه جزییات برام مهم بود اینجا سعی می کنم با جزییات توضیح بدم.

مثل اکثر مصاحبه های دانشجویی در دبی ساعت ۸ صبح وقت مصاحبه بود. خیلی نیاز نیست زودتر برید و ۳۰ دقیقه زودتر اونجا باشید کافیه. وقتی که رسیدم چند نفری تو صف جلو در سفارت بودند. روال کار ساده است و اگه تو حساب یوتیوب سفارت آمریکا در دبی نگاه کنید یک ویدیویی وجود داره که روال کار رو توضیح داده و تقریبا همون پروسه انجام میشه. خیلی فرآیند استرس زایی نداره و مامورهای سفارت هم تقریبا کامل راهنمایی می کنند (البته چون تقریبا به غیر از افسر مصحابه کننده بقیه هندی یا جنوب شرق آسیایی هستن فهمیدن لهجه انگلیسی اشون سخته و من خداییش چیزی از حرفاشون نمی فهمیدم). سعی کنید گوشی با خودتون نبرید چون جلو در میگیرن (من شماره ای که بهم دادن رو تو خود ساختمون سفارت گم کردم و مامور جلو در کلی گیر داد بهم تا گوشی رو پس بده!)

از نظر مدارکی که برای مصاحبه نیاز هست چیزی بیشتر از اون مدارکی که تو همین فروم گفته شده (قسمت مدارک روز مصاحبه) لازم نیست. عکس هم نخواستن و خیلی از پرینت ها (مثل SEVIS Fee) رو هم نخواستن. ولی برای اطمینان سعی کنید همه اون مدارکی که گفته شده اینجا رو با خودتون حتی الامکان همراه داشته باشید. افسر از من رزومه، SOP و Research Plan (با وجود این که TA قرار باشم ولی اصلا از نوع فاند سوال نپرسید) رو خواست. I-20 رو هم اول همه چک کرد. کارنامه و نامه ادمیشن دانشگاه و نامه سابقه کار و غیره و ذالک رو هم اصلا نخواست ازم. اول کار هم ازم یه برگه ای که نشون بده معاف تحصیلی هستم ازم خواستن (تو یه بادجه دیگه). (در مورد پذیرشمم بگم که PhD تو Computer Science تو یک دانشگاه با رنک ۷۰-۸۰ و فول فاند)

مصاحبه کننده من یک آقای جوون موبوری بود که خیلی خنثی بود... یعنی نه گیر الکی میداد و نه خیلی خودمونی و راحت میشد با آدم. انگلیسی صحبت کردنش عادی بود و خیلی قابل درک تر از مامورهای سفارت (که خیلی لهجه بدی دارند) بود. صحبت کردن من هم خیلی عادیه و اونم مشکلی نداشت تو فهمیدن حرف های من. فقط یک سوالش رو متوجه نشدم که بازم تکرار کرد بازم نفهمیدم و یه جور دیگه پرسید. خیلی مصاحبه من طول نکشید (شاید ۵ تا نهایت ۱۰ دقیقه). همون سوالات مرسوم که چرا می خوای بری آمریکا و چه دانشگاه و چه رشته ای و چرا این دانشگاه رو انتخاب کردی. چه دانشگاه های دیگه ای اپلای کردی. فامیل دارید اونجا. برادر خواهرات ایران چه کاره هستن. برنامه ات برای بعد از تحصیلاتت چی هست و چیزی که دو سه جور مختلف ازم پرسید این که هیچ پروژه ای که برای دولت باشه انجام دادی یا نه. فکر کنم رو این حساس هستن چون به نفر قبلی من هم خیلی سر این موضوع بهش گیر داد. کلا سابقه همکاری مستقیم یا غیر مستقیم با دولت براشون مهمه انگار. آخر سر هم بهم گفت که به نظرم همه چیز اوکیه و از این به بعدش باید بره واشنگتن و فرآیند کلیرنس. (یادتون باشه تو برگه بنفش که میدن لازم نیست کیس نامبر بنویسن چون همون شماره ds-160 کیس نامبره خودش)

همون روز هم ایمیل سفارت اومد که اطلاعات اضافی مثل سابقه کار و حساب های شبکه های اجتماعی و اینا رو بفرست که دو سه روز بعد فرستادم و دیگه از اون روز به بعد آپدیتی ثبت نشده برام تو سایت.

به غیر از من ایرانی های زیادی بودن تو سفارت که چون من جز اولین نفرات بودم خیلی از جوابشون مطلع نشدم ولی اکثرا که اطلاع دارم رفتن تو کلیرنس به غیر از یکی که در جا رد شد(مثل این که همه فاکتورهای بد مثل فامیل درجه یک تو همون شهر، مستر دوم و بدون فاند بودن رو داشته و قبلا هم ریجکت شده بوده)

تجربیات سفر رو هم تو قسمت مربوطه نوشتم. جواب سفارت بیاد همین جا می نویسم.

موفق باشید.

من دیروز مصاحبه داشتم دوبی و ریجکت شدم درجا.2تا خانم هم قبل من بودن و ریجکت شدن.
    من اسپانسر داشتم ولی افیسره اصلا نگاه نکرد فقط گفت خودت نمیتونی ساپورت کنی حساب مالی کافی نداری!!! هیچ سوال دیگه نپرسید و هیچ فرمی جز ای تونی نگاه نکرد!
    من اندازه 1/3 هزینه یک سالم از فاند دانشگاست و 1/3 خودم و 1/3 از اسپانسر. اینجا هم شرکت دارم و مدارک دارم ثابت کنم که میخوام برگردم ولی اصلا مهلت نداد توضیح بدم!
    به نظر شما صلاحه من وقت سفارت از یه جا دیگه مثل ارمنستان یا انگلیس بگیرم(ویزا انگلیس دارم و یه ماه دیگه میرم یه هفته اونجا)؟ یا دلیلش منطقی بوده و باز ریجکت میشم؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    نرم افزار - دانشگاه تهران

سلام دوستان

من وقت برای دوبی گرفته بودم، امروز سفارت ایمیل زد بهم گفت که کنسل شده و افتاده یه روز دیگه. اگه نمیخواین و نمیتونین بیاین، reschedule کنین. من هم زمان تورم به اون تایم نمیخوره.
    ولی مشکل اینه گزینه reschedule رو نمیبینم توی صفحه وقتی لاگین میکنم.
    کسی تجربه ی تغییر زمان رو داره کمکم کنه.
    ممنون میشم

Junior Member

سلام ، عین حکایت شما برای من هم 17 جولای پیش اومد و هنوز تو کیلیرنس ام . شما جواب ویزا تون اومد ؟

با سلام خدمت شما
    من هم تجربه ای مثل شما داشتم فقط اینکه برای ویزای جی ۱ اقدام کرده بودم (۱۴ اگوست دبی) و آفیسر بعد از چند تا سوال ساده بدون گرفتن هیچ مدرکی گفت من هیچ مشکلی با درخواست تو ندارم و برگه بنفش رو بهم داد و گفت دو سه روز دیگه یه ایمیل برات میاد و هیچ توضیح دیگه ای نداد.
    خیلی کنجکاوم بدونم سرانجام پرونده شما چی شد. لطف میکنید بگید؟
    اگر اجازه بدید چند سوال دیگه بپرسم. میشه بگید کیس شما بعد از چند روز آپدیت شد و بعد از چند روز جواب نهایی براتون اومد؟
    شما متوجه شدید معنی این برگه بنفش چیه و چه فرقی با رنگهای دیگه داره؟
    خیلی لطف میکنید به سوالاتم پاسخ بدید.
    ارادتمند
    بدرود

سلام
    ویزای اف وان برای یک دوره ۵ هفته ای
    سفارت دبی
    نتیجه رد درخواست
    مصاحبه کننده اقای باجه شماره ۲
    سوالات
    چرا میخوای بری و این دوره به چه دردت میخوره؟
    ای ۲۰ رو ببینم
    الان چه کار می کنی ؟
    اخرین مدرک تحصیلیت؟
    چند روز دبی هستید؟
    کی ساپورت می کنه این دوره؟ (کمک هزینه و بانک استیمنت نشون دادم)
    متاسفم !
    * ایرانی فکر کنم یک دو تا بود ولی نتیجه اش نمی دونم دو تا پدر و مادرم هم بودن که اونم نتیجه اش نمی دونم...ولی کلا سفارت فقط هندی و پاکستانی و کشورهای دیگه بودند...خود افیسرم فقط برگه صورتی و سفید داشت برگه دیگه ای نداشت

Junior Member

سلام دوستان
    آیا کسی هست که اخیرا سفارت دبی رفته باشه؟
    اگه میشه دوستانی ک رفتن بیان و تجربه هاشونو بگن، کمک بزرگی ب بقیه میکنن...

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)