صفحه 3 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 63

موضوع: آنکارا(ترکیه) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال 2018

پیش فرض پاسخ : آنکارا(ترکیه) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال 2018

نقل قول نوشته اصلی توسط Saeed140265 نمایش پست ها
    سلام دوستان. من دو تا سوال دارم.
    1. برای آنکارا وقت سفارت گرفتم. الان می خوام هتل رزرو کنم. با توجه به میزان زمان صدور ویزا من باید چند روز هتل رزرو کنم؟ اصن امکان داره من بمونم تا ویزام صادر بشه و برگردم یا حتما باید برم و دوباره برای پیکاپ برگردم؟
    2. من یه خورده بابت مهارت اندکم در زبان استرس دارم. ایلتس 5.5 دارم و با همین نمره هم پذیرش گرفتم. البته تو فرم آی بیستم زده Student is proficient. حالا دو تا نگرانی دارم. یکی اینکه بعضی از سوال های آفیسر رو متوجه نشم. دوم اینکه به خاطر عدم تسلطم در زبان ریجکت بشم. ممکنه چنین چیزی؟

ممنون
    سلام . شما هتل رو برای همون روزای مصاحبه بگیر دلیلی نداره بیشتر بگیری مگر این که بخوای مثل من چند هفته ای بری گردش ( البته من دبی رفتم گردش ، کلی هم دوست و رفیق پیدا کردم ) چون میای ایران یه پول اندکی میدی ویزا رو برات پیکاپ میکنند .
    در مورد زبانت باید بگم اصلا سوال زیادی نمیپرسه . فقط میگه " F1 " یا مثلا " bank statemnet " در صورتی که پایان نامه داشته باشی شاید بگه یه خورده توضیح بده . یا مثلا در مورد سربازیت . من نمیدونم شرایط شما چیه . ولی در کل سوال خاصی نمیپرسه . مثلا اسم دانشگاه و از این قبیل .
    مطلب آخر ، استرس چی آخه . هر چی لول استرست بالا تر باشه ، احتمال ریجکت شدنت بیشتره .

سلام ببخشید من یک سوال در مورد رفتن به انکارا برای مصاحبه دارم شاید هم خیلی مضحک باشه برای شما. زمانی که ما پاسپورت را تحویل سفارت میدهیم و میخوایم برگردیم ایران، چه مدرکی را باید به هواپیمایی یا در فرودگاه نشان دهیم برای سوار شدن به هواپیما؟ یا اینکه اگر ماندیم در ترکیه برای گرفتن ویزا با چه مدرکی میشود ماند و رفت به اداره پست برای گرفتن ویزا و پاسپورت؟

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد

نقل قول نوشته اصلی توسط persianstudent نمایش پست ها
    سلام ببخشید من یک سوال در مورد رفتن به انکارا برای مصاحبه دارم شاید هم خیلی مضحک باشه برای شما. زمانی که ما پاسپورت را تحویل سفارت میدهیم و میخوایم برگردیم ایران، چه مدرکی را باید به هواپیمایی یا در فرودگاه نشان دهیم برای سوار شدن به هواپیما؟ یا اینکه اگر ماندیم در ترکیه برای گرفتن ویزا با چه مدرکی میشود ماند و رفت به اداره پست برای گرفتن ویزا و پاسپورت؟
    واللا تا اونجا که من میدونم ویزای درجا ب کسی نمیدن. پاسپورت رو بهتون تحویل میدن و وارد کلیرنس میشید. هر وقت کلیر شدید پاسپورت رو پست می کنید براشون و مهرش می کنند.

سلام دوستان
    من 4June در سفارت آنکارا مصاحبه داشتم. همه چی عالی پیش رفت. من با 3 تا از بچه های ایرانی که اونجا برای مصاحبه اومده بودند و آشنا شده بودم، همشون وارد مرحله کلیرنس شدند و برگه زرد دریافت کردند. اصلا استرس نداشته باشید و موفق باشید.

من این پیج رو ندیده بودم ولی الان حاضرم تجربه خودم رو به اشتراک بذارم.

من وقتم ساعت ۸ و نیم بود اما به حرف خانومی که در هتل ملاقات کرده بودم (که شلوغ می شه) از ۷ و نیم رفتم دم سفارت و حتی رفتم داخل و گفتن زوده یه ربع یا نیم ساعت قبل از وقتت بیا. منم رفتم یه کافه اون اطراف پیدا کردم و نشستم.

پروسه اداری کاملا معمولی و مثل سفارت های داخل ایران بود اما با نظم تر. گرچه انگلیسی صحبت نکردن نگهبانا گیج کننده بود که یکی از مصاحبه شونده ها ترکی بلد بود و ترجمه می کرد به انگلیسی.

تو همون اول کار خودشون یه فولدر قهوه ای رنگ می دن که مدارکی شامل آی ۲۰ و رزومه رو می خواد.

من با تک تک افراد داخل باجه ها سلام و علیک کردم مثل یک آدم عادی و احساس کردم هم شرایط رو برای اونا راحت تر کردم هم خودم.

کلا فضای داخل بیشتر شبیه بانک بود و با سفارت های اروپایی کمی از این بابت فرق می کرد. مصاحبه هم ایستاده بود.

مصاحبه کننده من دختر خانوم جوون و بلوندی بودن که به نظرم به خودم شباهت داشت ))‌ سلام کردم و حالشو پرسیدم. تشکر کرد و گفت مرسی خوبم، شما؟ و منم گفتم عالیم.

ازم پرسید چرا می ری امریکا؟ کدوم دانشگاه؟ چه رشته ای؟ چرا این رشته و دانشگاه؟ گفت بورست اکثر خرجاتو می ده، بقیه ش از کجاس؟
    کارشناسی چی خوندی؟ ارشد چی خوندی؟ چرا ارشد مطالعات بریتانیا خوندی؟

من جواب تک تک سوالاشو با حوصله می دادم. کلا سعی می کردم از خودم همیشگی کمتر صحبت کنم ولی با لبخند و تسلطم به تمامی سوالا هم خیال خودم راحت می شد و هم وایب بهتری ازش می گرفتم.

گفت از اتمام ارشدت چی کار می کردی؟ گفتم تحقیق کردم و مقاله داشتم و کنفرانس و سامرسکول شرکت کردم. کنارشم به عنوان خبرنگار مستقل (فری لنس) کار کردم. گفت how's that working out for you؟

اینجا من از موقعیت استفاده کردم و سوال سربازش رو جوری جواب دادم که یه سری سوالای بعدیش رو نپرسه. گفتم که خوبه و از درامدم راضی هستم و از این که خودم رئیس خودمم. نوشتن هم دوست دارم ولی چون بیمه و مزایا و مرخصی ندارم یه کمی با بالا رفتن سنم فکر می کنم زندگی سخت شه. همین طور بعضی از بازه های زمانی چیزی برای نوشتن نیست. برای همین می خوام با مدرکم برگردم ایران و یکی از جاهایی که قبلا کار داوطلبانه یا کارآموزی کردم مثل سازمان ملل (که تو رزومم بود) کار کنم و کنارش status فری لنسم رو هم حفظ کنم.

احساس کردم کاملا قانع شد.

گفتم ویزاهای قدیمیم تو یه پاسپورت دیگه س. می خواین؟ که گفت نه.

یه کمی تایپ کرد و بعد گفت شما کوالیفای هستی و مشکلی نداری. مدارکت رو بگیر باهات تماس می گیریم که چطوری ویزاتو تحویل بگیری. (برگه زرد کلیرنس داد)

شب هم برام ۶ سوال فرستادن که با جزئیات تمام جواب دادم.

در کل فکر می کنم تسلط شما به زبان (برای من زبان مادری محسوب می شه تقریبا)‌ و مهم تر از اون تسلطتتون به کیس خودتون هست که مهمه و نه چیز دیگه. و این که اگه خودتون همه چیو آماده داشته باشین، اعتماد به نفس بیشتری دارین. من یه زوم کن پر از همه چی داشتم، از نمونه کار تا نامه دانشگاه های دیگه و حتی یه نسخه از پایان نامه ام! ولی خیلیاش رو نخواست (یه نمونه ش اسنادی بود بود که کلی خرج ترجمه کرده بودم برای سوشال تای اما حتی نگاه نکرد!)

حرفایی که این سفارت بده و اون خوبه روی منم تا قبل از ورودم به سالن خیلی تاثیر منفی داشت. ناامید نباشین و با اعتماد به نفس برین جلو. من نگاهم این بود که اگه ویزا ندن و منو نخوان، خودشون یه نیروی موفق رو از دست دادن برای من جاهای دیگه موقعیت هست

نقل قول نوشته اصلی توسط persianstudent نمایش پست ها
    یا ویزای درجا می گیرین که فردای مصاحبه آماده س و با همه مدارکتون برمی گردین. یا وارد کلیرنس می شین که باز همه مدارک رو بهتون می دن که وقتی کلیر شدین بفرستین

برای اطمینان نهایت دو روز بعد از مصاحبه کافیه بمونین (ترجیحا وسط هفته وقت بگیرید که به تعطیلی نخوره)‌

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ThePrince نمایش پست ها
    سلام به همه،
    من هم این هفته آنکارا بودم و خلاصه روز مصاحبه رو توضیح می دم، شاید به درد یکی از دوستان بخوره.

صبح ساعت 7:30 رفتم که شلوغ نبود و تقریبا 4-5 نفر اومده بودن. پروسه اداری به شکل معمول پیش رفت. نکته اینکه کیف با خودتون نبرید. پیشنهاد می کنم همه مدارک رو تو یک فلدر ببرید.
    پروسه اداری خوب پیش رفت، اول کنترل مدارک، بعد انگشت نگاری و نهایتا باید صبر کنید تا مصاحبه بشید.

مصاحبه کننده همون خانم که دوستمون بالا بهش اشاره کرد. یه خانم آمریکایی تقریبا 40 ساله بنظر می رسید. مشکل اصلی اینکه راحت نمی شه متوجه شد چی می گه ولی از کلماتی که به کار می بره سوالش رو متوجه می شید. با صدای آرومی صحبت می کنه. در مجموع این بخشش خیلی مشکل جدی نبود و منظورش رو می شد فهمید. کل مصاحبه شاید حدود 10 دقیقه طول کشید. همون سوال های معمولی که از همه می پرسن. چرا می ری آمریکا، بعد از فارغ التحصیلی برنامه ات چیه، کجا خدمت کردی، الان کجا کار می کنی، چرا تو ایران دکتری نمی خونی و ...

یک سری مدارک رو باید از قبل تو پوشه می گذاشتیم: CV، Research plan، SOP، Bank statement نامه های دانشگاه، ریز نمرات آخرین مقطع تحصیلی، لیست مقالات، مدارک سربازی (من ترجمه رسمی کارت معافیتم رو گذاشتم و اصلش رو هم موقع مصاحبه ازم گرفت)

و در آخر گفت که برو منتظر جواب کلیرنس باش.

سلام من از آنکارا ریجکت شدم ولی نمیدونم چرا؟

میخوام در رشته مهندسی شیمی که بهش علاقه دارم تحصیلاتم رو تکمیل کنم و دکترا بگیرم.

2- اسم دانشگاهی که میخوای درس بخونی چیه؟
    منم اسم دانشگاه رو گفتم.

3-how did you find about the university?
    یه مقاله خوندم که توسط یکی از اساتید این دانشگاه نوشته شده بود. بعد به پروفایل استادا مراجعه کردم تا اطلاعات بیشتری کسب کنم.

4- what is your plan?
    من درست نفهمیدم منظورش از پلن چیه. چون توی پوشه که ازم خواسته بودن ریسرچ پلن بود. منم در حد 2 خط پلن رو که در ربطه با استفاده از ذرات نانو برای بهبود بسته بندی هستش توضیح دادم.

5- what is your background?
    من هم گفتم که رشته ایسانسم اینه وچون علاقه به ادامه تحصیل داشتم فوق گرفتم توی این گرایش و خیلی کوتاه راجع به پروژه فوقم توضیح دادم.

6- ازدواج کردی یا نه؟
    نه ازدواج نکردم.

7- از 2015 تا 2018 چیکار میکردی؟
    من 2015 تا 2018 گپ دارم. توی این مدت وقتم رو روی مقاله گذاشتم تا بتونم ازش برای پذیرش گرفتن استفاده کنم.

توی جواب گفتم مقاله ای رو که مربوط به تز فوق لیسانسم بود رو تکمیل کردم وبعد مهارت های زبان رو تکمیل کردم و خودم رو برای آزمون های تافل و جی آر ای آماده میکردم و دانشگاههایی رو که مد نظرم بود رو پروفیل اساتید رو بررسی میکردم تا دانشگاه مناسب رو پیدا کنم.

آفیسر: کوآلیفای نیستی. با بند 214 (ب) ردم کرد.

من فول فاند هستم و در طول مصاحبه استرس داشتم ولی توی حرف زدن مشکل نداشتم. ولی نمیدونم دلیل اصلی رد شدنم چیه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط arghavan_b نمایش پست ها
    سلام من از آنکارا ریجکت شدم ولی نمیدونم چرا؟

میخوام در رشته مهندسی شیمی که بهش علاقه دارم تحصیلاتم رو تکمیل کنم و دکترا بگیرم.

2- اسم دانشگاهی که میخوای درس بخونی چیه؟
    منم اسم دانشگاه رو گفتم.

3-how did you find about the university?
    یه مقاله خوندم که توسط یکی از اساتید این دانشگاه نوشته شده بود. بعد به پروفایل استادا مراجعه کردم تا اطلاعات بیشتری کسب کنم.

4- what is your plan?
    من درست نفهمیدم منظورش از پلن چیه. چون توی پوشه که ازم خواسته بودن ریسرچ پلن بود. منم در حد 2 خط پلن رو که در ربطه با استفاده از ذرات نانو برای بهبود بسته بندی هستش توضیح دادم.

5- what is your background?
    من هم گفتم که رشته ایسانسم اینه وچون علاقه به ادامه تحصیل داشتم فوق گرفتم توی این گرایش و خیلی کوتاه راجع به پروژه فوقم توضیح دادم.

6- ازدواج کردی یا نه؟
    نه ازدواج نکردم.

7- از 2015 تا 2018 چیکار میکردی؟
    من 2015 تا 2018 گپ دارم. توی این مدت وقتم رو روی مقاله گذاشتم تا بتونم ازش برای پذیرش گرفتن استفاده کنم.

توی جواب گفتم مقاله ای رو که مربوط به تز فوق لیسانسم بود رو تکمیل کردم وبعد مهارت های زبان رو تکمیل کردم و خودم رو برای آزمون های تافل و جی آر ای آماده میکردم و دانشگاههایی رو که مد نظرم بود رو پروفیل اساتید رو بررسی میکردم تا دانشگاه مناسب رو پیدا کنم.

آفیسر: کوآلیفای نیستی. با بند 214 (ب) ردم کرد.

من فول فاند هستم و در طول مصاحبه استرس داشتم ولی توی حرف زدن مشکل نداشتم. ولی نمیدونم دلیل اصلی رد شدنم چیه؟
    سلام،
    فیلد کاریتون نانو بوده؟ بیشتر میشه توضیح بدید؟ بنظر شخصی من به دلیل فیلد کاریتون که نانو بوده ریجکتتون کردن. بهر حال برای سفارت دیگه اقدام کنید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehran1986 نمایش پست ها
    سلام،
    فیلد کاریتون نانو بوده؟ بیشتر میشه توضیح بدید؟ بنظر شخصی من به دلیل فیلد کاریتون که نانو بوده ریجکتتون کردن. بهر حال برای سفارت دیگه اقدام کنید.

سلام
    نه نبوده، ریسرچ پلنی که دانشگاه مقصد برای من تعریف کرده استفاده از (cellulose nanocrystals (CNC) and cellulose nanofibers (CNF)برای ارتقای کیفیت بسته بندی مواد غذایی برای محافظت از غذا در مقابل خوردگی و سایر آسیبهاست.

نقل قول نوشته اصلی توسط arghavan_b نمایش پست ها
    سلام
    نه نبوده، ریسرچ پلنی که دانشگاه مقصد برای من تعریف کرده استفاده از (cellulose nanocrystals (CNC) and cellulose nanofibers (CNF)برای ارتقای کیفیت بسته بندی مواد غذایی برای محافظت از غذا در مقابل خوردگی و سایر آسیبهاست.
    آنکارا امسال ریجکتی بی دلیل و منطق با بند 214 زیاد داشته. سریعاً از ارمنستان وقت بگیرید. قطعاً از ارمنستان کلیر میشید. من حداقل 5، 6 مورد دیدم که با فاصله دو سه هفته از ریجکت شدن از آنکارا رفتن ارمنستان و الان تو کلیرنس هستن.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)