صفحه 4 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 63

موضوع: آنکارا(ترکیه) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال 2018

پیش فرض پاسخ : آنکارا(ترکیه) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال 2018

سلام دوستان

برای تاریخ ۲ آگوست ۲۰۱۸ در انکارا مصاحبه داشتم. من فول فاند با RA برای رشته فیزیک داشتم. تقریبا تا ساعت ۱۰ صبح اونجا بودم و به جز خودم دانشجوی ایرانی دیگه ای ندیدم!! تعداد ایرانی ها در کل کم بود.

*برای رفتن به سفارت کت و شلوار با کراوت بپوشید تاثیر مثبت داره.
    *من ساعت ۹ صبح مصاحبه ام بود و ساعت ۷ صبح اونجا بودم. شما هم سعی کنید که زود برین.
    *به هیچ عنوان هر نوع وسایل الکترونیکی و هر نوع کیفی رو با خودتون نبرین. من کل مدارکی خودمو تو پوشه پلاستیکی رنگی برده بودم.
    *رفتار کارمندان در کل خوب بود.
    *افسری که از من سوال می پرسید یه خانم بودند که کاملا جدی بود.
    *سوالات به انگلیسی پرسیده شد: برای چی میری آمریکا؟ کدوم دانشگاه میری؟ هزینه رو کی میده؟ رشته ات چیه؟ یکم از رشته و گرایشی که توش کار می کنی بگو؟ از کجا این دانشگاه رو پیدا کردی؟ و در آخر گفت سال ۲۰۱۴ فارغ التحصیل شدی توی این مدت ۴ سال چی کار میکردی؟ من گفتم رفتم سربازی. گفت کجا بودی؟ ارتش؟ من واقعیت رو گفتم و گفتم که پلیس ترافیک بودم. و گفتم همزمان هم تدریس میکردم.

*مدارکی که من برده بودم: سی وی و یه توضیح ۲ صفحه ای از تز ارشدم - مدارک ترجمه شده و اصل مدارک تایید شده سازمان اموردانشجویی برای لیسانس و ارشد (بهش نشون دادم برسی کرد و بهم پسش داد)-ریسرچ پلن برای دوره دکترا (حتمن از استادتون بخواین اینو خیلی خیلی مهمه که داشته باشین)-نامه های رسمی دانشگاه در مورد فاند و شرایط پذیرش-فرم دی اس ۱۶۰-پرداخت سی ویس-پاسپورت- فرم آی ۲۰- یه قطعه عکس ۵ در ۵

*در آخر برگه زرد که نشانه رفتن به مرحله کلیر هستش رو به من داد.

*سوالاتشون رو هم برای من ایمیل کردن که در مورد برادر و خواهرام بود و داشتن شبکه های اجتماعی و شماره تلفن و جاهایی که من زندگی کردم و یا سفر رفتم و همچنین تجربیات کاری و ادرسشون .

حالا ببینیم خدا چی میخواد.

سوالی دیگه ای داشتین همین جا بپرسین؟

Talking پاسخ : آنکارا(ترکیه) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال 2018

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza3412 نمایش پست ها
    سلام دوستان

برای تاریخ ۲ آگوست ۲۰۱۸ در انکارا مصاحبه داشتم. من فول فاند با RA برای رشته فیزیک داشتم. تقریبا تا ساعت ۱۰ صبح اونجا بودم و به جز خودم دانشجوی ایرانی دیگه ای ندیدم!! تعداد ایرانی ها در کل کم بود.

*برای رفتن به سفارت کت و شلوار با کراوت بپوشید تاثیر مثبت داره.
    *من ساعت ۹ صبح مصاحبه ام بود و ساعت ۷ صبح اونجا بودم. شما هم سعی کنید که زود برین.
    *به هیچ عنوان هر نوع وسایل الکترونیکی و هر نوع کیفی رو با خودتون نبرین. من کل مدارکی خودمو تو پوشه پلاستیکی رنگی برده بودم.
    *رفتار کارمندان در کل خوب بود.
    *افسری که از من سوال می پرسید یه خانم بودند که کاملا جدی بود.
    *سوالات به انگلیسی پرسیده شد: برای چی میری آمریکا؟ کدوم دانشگاه میری؟ هزینه رو کی میده؟ رشته ات چیه؟ یکم از رشته و گرایشی که توش کار می کنی بگو؟ از کجا این دانشگاه رو پیدا کردی؟ و در آخر گفت سال ۲۰۱۴ فارغ التحصیل شدی توی این مدت ۴ سال چی کار میکردی؟ من گفتم رفتم سربازی. گفت کجا بودی؟ ارتش؟ من واقعیت رو گفتم و گفتم که پلیس ترافیک بودم. و گفتم همزمان هم تدریس میکردم.

*مدارکی که من برده بودم: سی وی و یه توضیح ۲ صفحه ای از تز ارشدم - مدارک ترجمه شده و اصل مدارک تایید شده سازمان اموردانشجویی برای لیسانس و ارشد (بهش نشون دادم برسی کرد و بهم پسش داد)-ریسرچ پلن برای دوره دکترا (حتمن از استادتون بخواین اینو خیلی خیلی مهمه که داشته باشین)-نامه های رسمی دانشگاه در مورد فاند و شرایط پذیرش-فرم دی اس ۱۶۰-پرداخت سی ویس-پاسپورت- فرم آی ۲۰- یه قطعه عکس ۵ در ۵

*در آخر برگه زرد که نشانه رفتن به مرحله کلیر هستش رو به من داد.

*سوالاتشون رو هم برای من ایمیل کردن که در مورد برادر و خواهرام بود و داشتن شبکه های اجتماعی و شماره تلفن و جاهایی که من زندگی کردم و یا سفر رفتم و همچنین تجربیات کاری و ادرسشون .

حالا ببینیم خدا چی میخواد.

سوالی دیگه ای داشتین همین جا بپرسین؟
    من با شلوارک رفتم مصاحبه، ویزا هم گرفتم.
    خواهشمند است در صورت مفید بودن مطلب، با امتیاز دهی بازخورد خود را باطلاع برسانید
    با تشکر

سلام دوستان
    از افرادی که اخیرا برگ زرد از سفارت آنکارا گرفتن کسی هست کلیر شده باشه؟؟
    من حدودا دو ماه پیش برگ زرد گرفتم و هنوز خبری نیست.آخرین آپدیت هم فردای روز مصاحبه هست.این ترم که که از دست دادم و دارم با دانشگاه صحبت میکنم که دیفر کنم.

دوست عزیز k_najafian شما درجا ویزا گرفتید؟؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط doosdashtani نمایش پست ها
    سلام دوستان
    از افرادی که اخیرا برگ زرد از سفارت آنکارا گرفتن کسی هست کلیر شده باشه؟؟
    من حدودا دو ماه پیش برگ زرد گرفتم و هنوز خبری نیست.آخرین آپدیت هم فردای روز مصاحبه هست.این ترم که که از دست دادم و دارم با دانشگاه صحبت میکنم که دیفر کنم.

دوست عزیز k_najafian شما درجا ویزا گرفتید؟؟
    سلام، متاسفم كه ويزاتون دير شده ، ويزاى درجا نداريم فعلن ، و بله تعداد زيادى از آنكارا كلير شدن اخيرا ، سفارت بسيار كند و بى نظمى هست و بايد صبر كنيد.

نقل قول نوشته اصلی توسط eliyou نمایش پست ها
    سلام، متاسفم كه ويزاتون دير شده ، ويزاى درجا نداريم فعلن ، و بله تعداد زيادى از آنكارا كلير شدن اخيرا ، سفارت بسيار كند و بى نظمى هست و بايد صبر كنيد.
    خیر عزیز، بنده سال 2016 بعد از 100 روز کلیر شدم و لحظه آخر به ترمم رسیدم. کلاً کلیرنس اغلب طولانی میشه، بالاخره میاد نگران نباشین و اگر باید دیفر کنین سریعتر این کار رو بکنین چون فکر کنم اگر دیفر کنین باید به سفارت اطلاع بدید که تاریخ ویزاتون رو درست کنه. از دوستانی که دیفر کردن بپرسین
    خواهشمند است در صورت مفید بودن مطلب، با امتیاز دهی بازخورد خود را باطلاع برسانید
    با تشکر

نقل قول نوشته اصلی توسط k_najafian نمایش پست ها
    خیر عزیز، بنده سال 2016 بعد از 100 روز کلیر شدم و لحظه آخر به ترمم رسیدم. کلاً کلیرنس اغلب طولانی میشه، بالاخره میاد نگران نباشین و اگر باید دیفر کنین سریعتر این کار رو بکنین چون فکر کنم اگر دیفر کنین باید به سفارت اطلاع بدید که تاریخ ویزاتون رو درست کنه. از دوستانی که دیفر کردن بپرسین
    سلام مجدد، ممنون دوست عزیز.من که مجبور شدم دیفر کنم.الان از کجا باید کسایی که دیفر کردن رو پیدا کنم ببینم پروسه به چه نحو هست؟
    والا شانس ماست توی این وضعیت سفارت ترکیه هم شده ....

Junior Member

شنيدم الان مدارك واكسيناسيون ايران رو قبول ندارن!!! و همه رو بايد اونجا بزنيم ،، درسته عايا!؟!؟

سلام دوستان

من با سایت های تعیین وضعیت کلیر سفارت آمریکا در آنکارا مشکل دارم و اصلا نمیتونم ورود کنم. چه با ف ی ل ت ر شکن و چه بدون اون.

http://ankaraniv.net

https://ceac.state.gov/CEACStatTracker/Status.aspx

راه حلی برای این مشکل وجود داره؟

Junior Member

اين اواخر نشنيدين كسي ويزا گرفته باشه عايا؟
    من پر از دلشوره هستم برا چند روز ديگه كه مصاحبه دارم.

نقل قول نوشته اصلی توسط Marykamy نمایش پست ها
    اين اواخر نشنيدين كسي ويزا گرفته باشه عايا؟
    من پر از دلشوره هستم برا چند روز ديگه كه مصاحبه دارم.
    جای نگرانی نیست. فقط ۴ تا ۶ هفته پروسه کلیر طول میکشه ....

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)