صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 14

موضوع: دیگر کنسولگری ها - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال 2018

ApplyAbroad Veteran
    simani آواتار ها

پیش فرض دیگر کنسولگری ها - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال 2018

کاربران گرامی
    با سلام

لطفاً از این موضوع برای بیان تجربیات خود در روز مصاحبه دیگر کنسولگری ها در سال 2018 استفاده بفرمایید.

با تشکر
    تیم مدیریت
    .God has a bigger plan for me than I have for myself

Junior Member

پیش فرض پاسخ : دیگر کنسولگری ها - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال 2018

سلام دوستان

1. آیا کسی تجربه ای از کنسولگری های آمریکا تو آلمان داره؟

2. من تو زمینه ی کامپیوتر گرافیک پذیرش با بورس کامل دارم برای یک سال که هر سال تمدید میشه.
    اونطور که من فهمیدم دانشگاه های کالیفرنیا همچین سیاستی دارن. استاد من اما گفته که عرفاً
    و عملاً بورس برای کل طول دکترا تضمین شده هست. سوال من اینه که نیازی نیست نامه ای از
    استادم ببرم سفارت که بورس رو برای کل زمان دکترا تضمین کنه؟

3. گواهی ای برای معافیت تحصیلی نیازه آدم ببره؟ من هیچ گواهی ای ندارم از معافیت تحصیلیم و کارت
    پایان خدمت هم ندارم!! اینطور که تجربیات بقیه از ایروان و آنکارا رو میخودم از اونا کارت پایان خدمت یا
    گواهی اشتغال به تحصیل خواستن

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد

پیش فرض پاسخ : دیگر کنسولگری ها - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال 2018

نقل قول نوشته اصلی توسط minimalist نمایش پست ها
    سلام دوستان

1. آیا کسی تجربه ای از کنسولگری های آمریکا تو آلمان داره؟

2. من تو زمینه ی کامپیوتر گرافیک پذیرش با بورس کامل دارم برای یک سال که هر سال تمدید میشه.
    اونطور که من فهمیدم دانشگاه های کالیفرنیا همچین سیاستی دارن. استاد من اما گفته که عرفاً
    و عملاً بورس برای کل طول دکترا تضمین شده هست. سوال من اینه که نیازی نیست نامه ای از
    استادم ببرم سفارت که بورس رو برای کل زمان دکترا تضمین کنه؟

3. گواهی ای برای معافیت تحصیلی نیازه آدم ببره؟ من هیچ گواهی ای ندارم از معافیت تحصیلیم و کارت
    پایان خدمت هم ندارم!! اینطور که تجربیات بقیه از ایروان و آنکارا رو میخودم از اونا کارت پایان خدمت یا
    گواهی اشتغال به تحصیل خواستن
    1- I20 کافیه
    2- معمولا پیشنهاد می کنند فقط توی 3تا سفارت مشخص برید چون توی آلمان با کیس های ایرانی آشنا نیستند ممکنه کیستون رو رد کنند. برای سربازی هم یا معافیت یا پایان خدمت لازمه

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط omidoo نمایش پست ها
    1- I20 کافیه
    2- معمولا پیشنهاد می کنند فقط توی 3تا سفارت مشخص برید چون توی آلمان با کیس های ایرانی آشنا نیستند ممکنه کیستون رو رد کنند. برای سربازی هم یا معافیت یا پایان خدمت لازمه
    ممنون از پاسختون. معافیت تحصیلی رو باید ترجمه کنم؟

ApplyAbroad Veteran
    Royal2009 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط omidoo نمایش پست ها
    1- I20 کافیه
    اتفاقا برعکس.. توی اروپا راحتتر ویزا میدن!! چون همین که شما توی اروپا هستی خودش بزرگترین امتیاز هست!
    هیچ به فردا نیاندیش!!..فردا اندیشه ای برای خود دارد!!..رنج هر روز برای آن روز کافی است!!..

Junior Member

سلام, من دیروز رفتم کنسولگری آمریکا تو فرانکفورت. تجربم رو مینویسم اینجا شاید به درد بقیه بخوره چون من ندیدم از این کنسولگری کسی چیزی بنویسه.

من 3 سال تو آلمان درس میخوندم و به خاطر همین این کنسولگری رو انتخاب کردم. به انتخابم قابل توجیه هست برای اونها. نمی‌دونم اگر که آلمان زندگی نکرده باشید انتخاب خوبی هست این کنسولگری برای شما یا نه.

این کنسولگری جایی برای نگه‌داری از وسایل شما نداره و من ناچار شدم کیفم رو ببرم بدم به یه دکه‌ای که حدوداً 200 متر دورتر از کنسولگری بود. کل زمان مصاحبه و تو صف وایسادن شاید 30-45 دقیقه طول کشید.
    کارمند فارسی زبان هم داره کنسولگری فرانکفورت اما با من انگلیسی حرف زد!! سوالایی که پرسید رو می‌نویسم اینجا:
    1. برای چی میری آمریکا؟
    2. کدوم دانشگاه میخوای بری؟
    3. چند سال تو آلمان زندگی کردی؟
    4. تو آلمان چه می‌کردی؟
    5. کارت اقامتت رو داری؟ (نشونش دادم)
    6. بعد گفت که پس این اقامت رو دیگه تمدید نمیکنی و میری آمریکا؟
    7. پول تحصیلت تو آمریکا رو کی می‌ده؟
    8. مدارکی داری از پشتیبانی مالی برای تحصیل تو آمریکا؟ (اینجا برگه ی I-20 رو بهش دادم, برگه ی پذیرش, برگه‌ی توضیحات فلوشیپ و بورس و..., و Research Planای که استادم نوشته بود و توضیح داده بود که منبع بورس کجا هست و آیا از تکنولوژی های حساس استفاده می کنم یا نه. این Research Plan رو هم از یک نمونه ای که توی همین وبسایت گشته بودم نوشتم و دادم به استادم که کاملش کنه. Research Plan رو نمی‌گرفت اگه خودم نمی‌دادم بهش)
    9. رشتت به Computer Networks ربط داره؟
    10. رشتت به Artificial Intelligence ربط داره؟
    11. با ارتش کار کردی؟
    12. مدرکی داری که نشون بده با ارتش کار نکردی؟ (من میخواستم ترجمه ی نامه‌ی معافیت تحصیلی رو بدم - اون نامه‌ای که نظام وظیفه می‌نویسه برای وزارت علوم, اما خودش به مهر خروجی که سفارت توی گذرنامم زده بود اشاره کرد و گفت اینه؟ و گفتم که آره. و دیگه اون برگه ترجمه رو نشون ندادم اصلاً)
    ** از من نپرسید که نشون بده که برمیگردی ایران بعد از اتمام تحصیل

بعد از همه ی این سوال‌ها, بهم گفت که باید Clearance انجام بشه و بعدش بهت اطلاع می‌دیم. یه برگه‌ی زرد هم داد و گفت که اگه خبری نشد تا یک ماه خودت ایمیل بزن و بپرس.

Junior Member Nobile آواتار ها

سلام . از دوستانی که در سال 2017-2018 در سفارت آمریکا در فرانکفورت مصاحبه کردند کسی هست که دانشجوی ریترنینگ باشه؟administrative processing چه مدت طول کشیده ؟ رشته و شرایطتون هم ذکر کنید. ممنون.
    من ماههاست منتظرم . امکان داره الان که نزدیک شروع ترم پاییزه کلیر بشم؟ در مورد فرانکفورت زیاد مطمئن نیستم که به شروع ترم اهمیت بدن. شما نظری دارید؟

سلام و وقت بخیر دوستان کسی در سفارت یا کنسولگری آمریکا در چین تجربه ای داشته؟ پیشاپیش ممنون.

کسی از دوستان اخیرا از آلمان برای J1 اپلای کرده؟ کسی می دونه اخیرا کلیرنس چقدر طول میکشه برای J1? من سه ماهه منتظرم.

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط genius نمایش پست ها
    کسی از دوستان اخیرا از آلمان برای J1 اپلای کرده؟ کسی می دونه اخیرا کلیرنس چقدر طول میکشه برای J1? من سه ماهه منتظرم.
    من هیچ دیتابیس برای کیس های سه سفارت که تعیین شده در اینترنت ندیدم. این دیتابیس ببینید منتها برای چین هست. شاید یک دید به شما بدهد. میتونید با اینترنشنال افیس دانشگاه یا مرکز تماس بگیرید یا باسناتور ایالت صحبت کنید یا به سفارت ایمیل ارسال کنید یا به DOS و پیگیری کنید.
    https://www.checkee.info/
    https://checkcheck.info/

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)