صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 41

موضوع: اوضاع کار آکادمیک با تحصیلات PHD از استرالیا و مسائل مرتبط

پیش فرض اوضاع کار آکادمیک با تحصیلات PHD از استرالیا و مسائل مرتبط

سلام دوستان

من میخوام بدونم اگر شخصی تو ذهنش ادامه زندگی با کار آکادمیک باشه (به عنوان یک محقق در آزمایشگاههای مختلف) آیا گرفتن PHD از دانشگاههای خوب استرالیا، کار درستیه؟ به خصوص در مقایسه با کانادا و ... یا اینکه اصلا مناسب کار آکادمیک نیست؟

ممنون

ApplyAbroad Veteran
    vahidR آواتار ها

پیش فرض پاسخ : کار آکادمیک با تحصیلات PHD از استرالیا

نقل قول نوشته اصلی توسط orion188 نمایش پست ها
    سلام دوستان

من میخوام بدونم اگر شخصی تو ذهنش ادامه زندگی با کار آکادمیک باشه (به عنوان یک محقق در آزمایشگاههای مختلف) آیا گرفتن PHD از دانشگاههای خوب استرالیا، کار درستیه؟ به خصوص در مقایسه با کانادا و ... یا اینکه اصلا مناسب کار آکادمیک نیست؟

ممنون
    چرا که نه !!

فقط دقت کنید اگه بعدش میخواید در خارج از کشور استرالیا وارد دنیای آکادمیک بشید سعی کنید حتما از دانشگاههای تاپ استرالیا که در دنیا هم اسم و رسمی داشته باشن فارغ التحصیل بشید ....
    لطفا از فرستادن پیام خصوصی خودداری کنید. اطلاعات من بهیجوجه بروز نیست و متاسفانه فرصت سر زدن به فروم رو هم ندارم .
    ممنون

سلام
    ممنون از پاسختون
    در مجموع شهرت این دانشگاهها در مقایسه با دانشگاههای آمریکای شمالی (به خصوص کانادا) در چه حده؟
    مثلا دانشگاه رنک 5 استرالیا در مقایسه با دانشگاههای رنک 10 کانادا چطور دیده میشن؟
    (بیشتر از همون دید خارج از استرالیا منظورمه. حتی از دید دانشگاههای ایران)

ApplyAbroad Veteran
    vahidR آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط orion188 نمایش پست ها
    سلام
    ممنون از پاسختون
    در مجموع شهرت این دانشگاهها در مقایسه با دانشگاههای آمریکای شمالی (به خصوص کانادا) در چه حده؟
    مثلا دانشگاه رنک 5 استرالیا در مقایسه با دانشگاههای رنک 10 کانادا چطور دیده میشن؟
    (بیشتر از همون دید خارج از استرالیا منظورمه. حتی از دید دانشگاههای ایران)
    گروه G8 مطرح هستند تو دنیا ...

در مورد مقایسه گرچه نمیشه نظر صریحی داد در این مورد (چون هزار تا پارامتر وجود داره) اما یکی از بهترین ملاکها برای این کار رنکینگ Times هستش. چون چندین پارامتر بسیار مهم رو پشتیبانی میکنه و بوسیله دانشگاههای بزرگ جهان هم حمایت میشه .
    میتونید لیست ۲۰۰۹ رو اینجا ببینید :
    http://www.topuniversities.com/unive...s/2009/results
    لطفا از فرستادن پیام خصوصی خودداری کنید. اطلاعات من بهیجوجه بروز نیست و متاسفانه فرصت سر زدن به فروم رو هم ندارم .
    ممنون

مسلما بعد از فارغ شدن از استرالیا در خارج موقعیت های زیاد هست ولی بیشتر از اینکه به رتبه کلی دانشگاه توجه کنید بهتره به رشته خاص خودتون نگاه کنید. مثلا تو دانشگاه موناش یه مرکزی هست به نام Accident Research Centre که تو دنیا جزو بهترین هاست. یا مرکز GIS دانشگاه ملبورن خیلی قوی هست. یا دپارتمان Environmental Studies تو دانشگاه Griffith خیلی قویه و مطرحه در حالی که خود دانشگاه خیلی جالب نیست در کل.

در نهایت اینکه به نظر بنده فاکتور اصلی برای موفقیت در آینده قوت دانشگاه در رشته تخصصی شماست و نه رتبه کلی دانشگاه.

Member ako_1983 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    George Mason University

دوستان سوال من اینه که اگه شما Ph.D. رو تو یه دانشگاه استرالیایی بگیرین، فرض کنیم یکی از اعضای گروه هشت، حالا می شه تصور کرد که تو همون استرالیا بشه به عنوان محقق یا مدرس مشغول شد، حالا تو یه دانشگاه با رنک پایین تر؟
    نه در رفتن حرکت بود/ نه در ماندن سکونی.

و ستارۀ پر شتاب/درگذرگاهی مأیوس
    بر مداری جاودانه می‌گردد.

ApplyAbroad Veteran
    vahidR آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ako_1983 نمایش پست ها
    دوستان سوال من اینه که اگه شما Ph.D. رو تو یه دانشگاه استرالیایی بگیرین، فرض کنیم یکی از اعضای گروه هشت، حالا می شه تصور کرد که تو همون استرالیا بشه به عنوان محقق یا مدرس مشغول شد، حالا تو یه دانشگاه با رنک پایین تر؟
    معلومه که میشه
    ممنون

Member ako_1983 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    George Mason University

ممنونم وحید عزیز، به نظر شما اگه آدم علاقه مند باشه و واقعا سعی شو بکنه، می تونه تو مراکز تحقیقاتی مشغول بشه؟

می دونید چی می خوام بگم؟ من تو دوره فوق واقعا وقت گذاشتم، خیلی با انگیزه، تمام وقت رو هم روزایی که استادم دانشگاه بود اتاقش بودم، رسما دستیارش! از همکاری تو تدوین کتاب، کمک تو ویرایش مقالات، کمک به بچه های دیگه برای پابان نامه شون و سرچ و ... تا تصحیح ورقه! باقی وقت رو هم خونه یا زبان می خوندم، یا رو تزم کار می کردم، اما .... بعدش هیچی! به مشکل مالی خوردم و به خاطر سربازی مجبور شدم از تهران برگردم خونه، تنها جایی هم که پیشنهاد همکاری داد چندتا از هم دوره ای هام سر کلاس فلوئنت بودند که گقتن بیا وزارت دفاع، هم واسه سربازی هم تامین و...
    اما من رد کردم، استادم هم می گفت که من تا حالا دانشجوی این طوری نداشتم، اما حیف که نه دانشکده دکتری می گیره، نه امکان تعریف شده ای برای دستیار استادی هست،

حالا می خوام بدونم تو استرالیا اگه واقعا مایه بزاری، می تونی امیدوار باشی که بعدا محقق بشی و مجبور نشی بری بیرون دانشگاه سر کار؟ یعنی اینکه بچه ها می گن که تو آمریکا و کانادا واقعا باید تاپ باشی تا نگهت دارن، اگه نه باید بری سر کار و اون داستان ها... برای استرالیا چطوریه؟

ممنون
    نه در رفتن حرکت بود/ نه در ماندن سکونی.

و ستارۀ پر شتاب/درگذرگاهی مأیوس
    بر مداری جاودانه می‌گردد.

ApplyAbroad Veteran
    vahidR آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ako_1983 نمایش پست ها
    ممنونم وحید عزیز، به نظر شما اگه آدم علاقه مند باشه و واقعا سعی شو بکنه، می تونه تو مراکز تحقیقاتی مشغول بشه؟

می دونید چی می خوام بگم؟ من تو دوره فوق واقعا وقت گذاشتم، خیلی با انگیزه، تمام وقت رو هم روزایی که استادم دانشگاه بود اتاقش بودم، رسما دستیارش! از همکاری تو تدوین کتاب، کمک تو ویرایش مقالات، کمک به بچه های دیگه برای پابان نامه شون و سرچ و ... تا تصحیح ورقه! باقی وقت رو هم خونه یا زبان می خوندم، یا رو تزم کار می کردم، اما .... بعدش هیچی! به مشکل مالی خوردم و به خاطر سربازی مجبور شدم از تهران برگردم خونه، تنها جایی هم که پیشنهاد همکاری داد چندتا از هم دوره ای هام سر کلاس فلوئنت بودند که گقتن بیا وزارت دفاع، هم واسه سربازی هم تامین و...
    اما من رد کردم، استادم هم می گفت که من تا حالا دانشجوی این طوری نداشتم، اما حیف که نه دانشکده دکتری می گیره، نه امکان تعریف شده ای برای دستیار استادی هست،

حالا می خوام بدونم تو استرالیا اگه واقعا مایه بزاری، می تونی امیدوار باشی که بعدا محقق بشی و مجبور نشی بری بیرون دانشگاه سر کار؟ یعنی اینکه بچه ها می گن که تو آمریکا و کانادا واقعا باید تاپ باشی تا نگهت دارن، اگه نه باید بری سر کار و اون داستان ها... برای استرالیا چطوریه؟

ممنون
    ساختار آکادمیک تمام کشورای غربی مخصوصا اون سه کشور (US,CA,AUS) تا حدود زیادی شبیه همه . البته تفاوتهایی هم دارن اما از نظر اونچه که مدنظر شماست شبیه هم هستن.

اگه میخواید بعد از اتمام دکترا وارد دنیای آکادمیک بشید باید publication پرباری داشته باشید . منظورم از پربار نه فقط مقاله دادن در هر جاییه . منظورم ارایه مقالات در جاهاییه که impact factor بالایی دارن . روحیه research هم بشدت مهمه چون دانشگاهها اساتیدی میخوان که در درجه اول محقق خوبی باشن و بتونن از صنعت فاند بگیرن و از این طریق به دانشگاه هم کمک کنن. این مساله مخصوصا در آمریکا به نحو حساسی روش تاکید میشه . تا اونجا که من میدونم منظور از تاپ بودن همین مساله است . اگه در خودتون چنین روحیه ای هم میبینید ... پس به دنیای آکادمی خوش آمدید .

ضمنا بدیهیه که باید position خالی هم باشه تا یه استاد مشغول به کار بشه ولی به هر حال معمولا چنین مواردی هست و میشه روش حساب کرد .... به عقیده من اگه هدفتون گذران زندگی از مسیر science هست بهتره با تحقیق و پرس و جو دانشگاهی رو انتخاب کنید که در زمینه تخصصی شما قویتره و اساتید بهتر - فعال تر و خوشنام تری در دنیا داره . شاید بعدها position های بهتری در نقاط مختلف دنیا واستون پیش بیاد که ترجیح بدید اونجا برید . اگه این مورد رو رعایت کنید قدرت انتخاب بالاتری خواهید داشت ....

در انتها اینکه بدیهیه اگه شما تلاش بسیار زیاد کنید قطعا قدر شما رو خواهند دونست . این یکی از آشکارترین تفاوتهای فرهنگ غرب با کشورهای جهان سومی مثل ایرانه ..... غرب با Science تبدیل شده به غرب
    ویرایش توسط vahidR : February 21st, 2010 در ساعت 08:00 PM
    ممنون

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Chemical Engineering- Monash Uni- Aus

پیش فرض پاسخ : اوضاع کار آکادمیک با تحصیلات PHD از استرالیا و مسائل مرتبط

من این رو در تاپیک آمریکا پرسیدم. اونجا یک جواب دیگری دادند(ریسرچ مهم نیست خیلی و کورس پاس کردن مهم تره!) ! خب مثلا موناش یا کوئنزلند که در رشته من (مهندسی شیمی) زیر 50 جهان هستند و سال به سال هم رنکینگ جهانیشون بهتر می شه، رنکینگ جهانی هم خود آمریکایی ها مثلا قبول ندارند؟ بابا اینو کیو غیر خودشون قبول دارند
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...
    PhD positions:Switzerland*** Netherlands***Norwa

صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)