صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 33

موضوع: اشتباه احتمالی در متن توصیه نامه

Junior Member

Question اشتباه احتمالی در متن توصیه نامه

با سلام,

من برای Apply برای 5 تا دانشگاه از یکی از اساتیدم 5 تا Recom گرفتم که همشون Sealed شده بودند. من از روی کنجکاوی یکی از اونا رو باز کردم (البته طوری که اصلا معلوم نشه) و دیدم که خیلی خوب نوشته. اما فقط یک جاش اسم کوچیکمو اشتباه نوشته بود (فکر کنم فقط یک جای نامه یادسش رفته بود اسم کسی رو که قبلا براش Recom نوشته بود رو تغییر بده!) اما بقیه جاهاش اسممو درست نوشته بود. حالا به نظر شما چیکار باید کرد چون نمیشه برم بگم استاد اینجا رو اشتباه نوشتی چون بهم Sealed شده داده؟! میشه تو Online Application ها اون اسم رو به جای اسم مستعارم بنویسم؟! شما چه راهی رو پیشنهاد میکنید؟

با تشکر.

Senior Member

Talking پاسخ : اشتباه احتمالی در توصیه نامه!

نقل قول نوشته اصلی توسط Ahoura نمایش پست ها
    با سلام,

من برای Apply برای 5 تا دانشگاه از یکی از اساتیدم 5 تا Recom گرفتم که همشون Sealed شده بودند. من از روی کنجکاوی یکی از اونا رو باز کردم (البته طوری که اصلا معلوم نشه) و دیدم که خیلی خوب نوشته. اما فقط یک جاش اسم کوچیکمو اشتباه نوشته بود (فکر کنم فقط یک جای نامه یادسش رفته بود اسم کسی رو که قبلا براش Recom نوشته بود رو تغییر بده!) اما بقیه جاهاش اسممو درست نوشته بود. حالا به نظر شما چیکار باید کرد چون نمیشه برم بگم استاد اینجا رو اشتباه نوشتی چون بهم Sealed شده داده؟! میشه تو Online Application ها اون اسم رو به جای اسم مستعارم بنویسم؟! شما چه راهی رو پیشنهاد میکنید؟

با تشکر.
    چند روز دیگه برو بگو استاد من مدارک یکی از دانشگاه ها رو فرستادم، اما باهام تماس گرفتن و گفتن تو recommendation letter استاد اسامی متفاوته و اشکال داره. لطفا چک کنید ببینید واقعا اینطوره؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اشتباه احتمالی در توصیه نامه!

سهیل جان دستت درد نکنه. فکر خوبیه! اما مشکل اینجاست که زیاد وقت ندارم! به نظر خودم 2 تا راه بیشتر ندارم:
    1) همون جور که گفتم تو Online Application و یا CV اون اسم رو به عنوان اسم مستعارم(Nick Name) بیارم.
    2) نامه رو خودم بنویسم و خودم امضا کنم (که اینم غیر اخلاقیه)!

واقعا I'm running outta time! حالا با این تفاسیر نظر شما و دیگر دوستان چیه؟!

پیشاپسش ممنون!

سلام منم رکام از استاد گرفتم 5 تا امروز که باز کردم میبینم مثین کپی کرده اسم و دانشگاه و رشته ای که قراره برمو برای همین یه جاهایی اشتباه شده
    مثلا
    , I am very pleased to see sahel given the opportunity to pursue her studies in in communications technology in at university of ULM.
    تمام 5 تا ریکام فقط یکیش درسته
    و اینکه درس ماشین های الکتریکی رو نوشته
    electrical machin
    البته جلو خودم کپی کرد تقصیر خودم بود اونجا نگاه نکردم
    حالا چی میشه خیلی بده؟ دوباره برم ریکام بگیرم ازش؟ سربرگ دانشگاه بزور پیدا کردم آخه

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering at Bogazici University

نقل قول نوشته اصلی توسط sahel12 نمایش پست ها
    سلام منم رکام از استاد گرفتم 5 تا امروز که باز کردم میبینم مثین کپی کرده اسم و دانشگاه و رشته ای که قراره برمو برای همین یه جاهایی اشتباه شده
    مثلا
    , I am very pleased to see sahel given the opportunity to pursue her studies in in communications technology in at university of ULM.
    تمام 5 تا ریکام فقط یکیش درسته
    و اینکه درس ماشین های الکتریکی رو نوشته
    electrical machin
    البته جلو خودم کپی کرد تقصیر خودم بود اونجا نگاه نکردم
    حالا چی میشه خیلی بده؟ دوباره برم ریکام بگیرم ازش؟ سربرگ دانشگاه بزور پیدا کردم آخه
    سلام
    به هر حال بهتر اینه که تصحیحش کنید و دوباره پرینت کنید. این غلطا جزئی هستن البته. ولی به هر حال هرکسی که نامه ی رسمی غلطی بهش برسه و بخونه مطمئنا یه مقدار تاثیر منفی روش میذاره. اگه سربرگ رو گرفتید میتونید اسکنش کنید و خودتون ازش درست کنید.
    در ضمن این جمله ای که به عنوان قسمتی از ریکام نوشتید، اگه آخرش به نقطه ختم شده و ادامه نداره، غلطه و فعل نداره. Given باید با Be(am , is ,... )p بیاد حتما اگه میخواد فعل باشه.
    اینجا هم بپرسید سوالتون رو تا بچه های دیگه راهنماییتون کنن.

مرسی همون طور که گفتید سربرگو درست کردم مجبورم دوباره برم امضا بگیرم همین جوریش کلی امتیاز منفی دارم
    یعنی فعل be بیارم؟ اینو از یکی از ریکام های دیگه کپی کرده باشه مرسی بابت اشاره به این موضوع

This letter of recommendation is to certify that the prospect student, I am very pleased to see sahel given the opportunity to pursue her studies in communications technology at university of ULM.
    ویرایش توسط sahel12 : January 2nd, 2012 در ساعت 10:34 PM

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط sahel12 نمایش پست ها
    مرسی همون طور که گفتید سربرگو درست کردم مجبورم دوباره برم امضا بگیرم همین جوریش کلی امتیاز منفی دارم
    یعنی فعل be بیارم؟ اینو از یکی از ریکام های دیگه کپی کرده باشه مرسی بابت اشاره به این موضوع
    خواهش میکنم. اینجوری که گفته غلطه.
    I am very pleased to see Sahel has been given the opportunity to pursue her studies in communications technology at university of ULM.i

آها الان افتاد مرسی آقا

Member
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

آقا یکی از اساتید ما هم آنلاین اپلیکیشن رو پر کرد، بعدش یه فایل پی.دی.اف هم باید آپلود می کرد به عنوان ساپورت حرفاش...بعد اینکه تموم شد و سابمیت کرد، فرداییش فهمید غلط املایی داشته تو اون فایل!!! یعنی چند تا کلمه رو به هم چسبونده، ظاهراً ُSpell Checker تو Word رو خاموش کرده بود! منتظر ریجکت بمونم یعنی؟!!!
    خدابیامرز انیشتین اون دم آخری وقتی بر بالینش بودم یه نصیحتی بهم کرد.
    گفتش: مهدی جان! موفقیت 1 درصدش استعداده و 99 درصدش پشتکار.
    نور به قبرش بباره، چیزایی می گفت!

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط dash_metti85 نمایش پست ها
    آقا یکی از اساتید ما هم آنلاین اپلیکیشن رو پر کرد، بعدش یه فایل پی.دی.اف هم باید آپلود می کرد به عنوان ساپورت حرفاش...بعد اینکه تموم شد و سابمیت کرد، فرداییش فهمید غلط املایی داشته تو اون فایل!!! یعنی چند تا کلمه رو به هم چسبونده، ظاهراً ُSpell Checker تو Word رو خاموش کرده بود! منتظر ریجکت بمونم یعنی؟!!!
    اگه در همین حد باشه اصلا هیچ اشکالی نداره. بهتره توی نامه رسمی غلط نباشه ولی پیش میاد دیگه. نه بابا ریجکت چیه!
    مهم متن نامست که چی نوشته حالا اینکه توش چند تا اشکال باشه، مهم نیست و اونا هم میدونن که پیش میاد. نگران نباش.

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)