صفحه 2 از 127 نخستنخست 12345678910111252102 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 1266

موضوع: پرسش ها و مسایل پیرامون سایت universityadmissions.fi و admissions.fi

ApplyAbroad Veteran

پیش فرض پاسخ : مشکلات مربوط به سایت universityadmissions

یه سوال دیگه

آیا مثله سوئد نیست که اولویت بندی داشته باشه؟یعنی مثلا ما هر رشته رو که انتخاب می کنیم بالاش میزنه رشته ی 1 از کل رشته ی انتخابی یا اینکه هر کدوم رو بررسی می کنند و نتیجه رو اعلام می کنند؟

در ضمن در مورد اون دو رشته ی انتخابی از یه دانشگاه فکر کنم سایت UAF بر اساس صفحه ی ادمیشن رشته ی مورد نظر تو فرم سایت فیلدهای مربوطه رو میاره....

رشته ای که برای اولین باره ارائه میشه تو صفحه ی مورد نظرش نوشته:
    Diploma and transcript of a Bachelor’s degree or equivalent basic university degree. The documents submitted must be officially certified photocopies of both the documents in the original language as well as their translations. The transcript must indicate the grading scale used in the assessment of the degree.
    Certificate of language skills
    A motivation letter as part of the online applicant e-registration. The applicants should describe their academic, professional and personal competencies and write a preliminary study plan, including a plan for the topic of the Master’s thesis
    Applicant’s CV (optional)
    Letter of recommendation (optional)
    همانطور که می بینید انگیزه نامه و سایر موارد رو ذکر کرده و تو فرم سایت UAF هم دیدم ولی رشته ی دومی مدارک مورد نظرش فقط ایناست:
    Photocopy of the personal data page of your passport
    Diploma and transcript of your Bachelor’s degree or equivalent qualification
    Certificate of English language skill
    همانطور که می بینید اولی انگیزه نامه و از این حرفها خواسته و دومی به جاش گفته فتوکپی پاسپورت!
    حالا برای اولی هم باید فتوکپی معمولی صفحه ی اول پاسپورت که مشخصاتمون هست رو که نگفته هم باید بفرستیم؟یا در مورد دومی که انگیزه نامه و این حرفها رو نخواسته بفرستیم یا نه؟معلوم نکرده که مثه استودرا به مدارک اضافی حساسه!

ApplyAbroad Veteran
    tornado آواتار ها

ببینید دانشگاه TKK کلا سیستم اپلای متفاوتی داره با سیستم ای که شما در آن اپلای می کنید.
    من هر دو کیس را جداگانه در آن کامل نمودم، سپس کل application رو نهایی و پرینت کردم.

اما در مورد اولویت، نیازی نیست، شما ممکنه از همه دانشگاه هایی که اپلای می کنید پذیرش بگیرید و خودتون در نهایت انتخاب کنید که کدوم رو می خواهید بروید.
    مثل سوئد نیست که قبولی در یکی باعث بشه در بقیه قبول نشوید.
    اطلاعات من بر مبنای تجربیات و شنیده های من است که ممکن است در برخی مواقع هم نادرست باشد یا به روز نباشد!

ApplyAbroad Veteran

درود مجدد

در قسمت educational background قسمتی هست که گفته:

From the background education you have given above, please select the one that entitles you to apply to preferred degree programme. Please send the required enclosures accordingly

در اینجا مجبور بودی که اسم دانشگاه و اسم مدرسه ی دبیرستانتو بنویسی و وقتی این سوال رو کرد من از بین دبیرستان و دانشگاه ، دانشگاه رو انتخاب کردم....درسته؟
    چون برای فوق داریم اپلای می کنیم مدارک لیسانس رو میخاد...درست میگم؟
    -------------------------------------------------------------

یکی از فیلدهای اجباری برای پر کردن در همین قسمت مورد زیر هست:
    The following title has been/will be awarded (in original language, written in latin letters)

من هم نوشتم:
    GOVAHINAMEYE PAYANE TAHSILATE DOREYE MOTAVASETE

برای به زبان انگلیسی هم نوشتم:
    Diploma of high school

در مورد سالهای تحصیل در این دوره هم نوشتم:
    Years attended
    9/2000 - 5/2003 (اینو 5 بذارم یا 6)
    من سال 79 وارد دبیرستان شدم یعنی ترتیبش اینجوری بود 79-80/80-81/81-82 یعنی خرداد82 فارغ شدم

بعد پرسیده که:
    Have you completed these studies?
    Yes, degree awarded on (day/month/year)

من نوشتم:
    15.06.2003 این ماه و روز رو مشکل دارم...

درست نوشتم؟
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    آیا صحت اینها واقعا مهمه؟ما که مدرکی از دیپلمان به آنها نشان نمی دهیم...پس برای چی می خواهند اینها رو؟!
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    to be continued!

ApplyAbroad Veteran

.........

در قسمت Information regarding studies at an institution of higher education هم سوالاتی برام پیش اومده...

در مورد سوال زیر که عنوان لیسانس رو به زبان فارسی میخاد درسته؟
    The following diploma/degree title has been/will be awarded (in original language, written in Latin letters)

LISANSE MOHANDESI KESHAVARZI-OULUME KHAK

و به زبان لاتین:B.Sc: Soil Science آیا اینجا لازمه مهندسی کشاورزی(agricultural engineering)رو بیارم؟

در مورد سالهای تحصیل و تاریخ فارغ التحصیلی که 31شهریور 88 بوده درست هستند دوستان؟

Years attended
    9/2005 - 9/2009

22.09.2009
    ------------------------------------------------------------------------------------
    در مورد سوال زیر هم ممنون میشم اگر ایرادی در جواب می بینید گوشزد شید:
    How do you intend to finance your studies? *

With helps of my parents

-------------------------------------------------------------------------------------
    با سپاس

شب خوش

Junior Member

سلام.سوالات جناب soilman برای من هم سوال هست.میشه نظر بدن دوستان مطلع.ممنون.

در قسمت Information regarding studies at an institution of higher education هم سوالاتی برام پیش اومده...

در مورد سوال زیر که عنوان لیسانس رو به زبان فارسی میخاد درسته؟
    The following diploma/degree title has been/will be awarded (in original language, written in Latin letters)

LISANSE MOHANDESI KESHAVARZI-OULUME KHAK

و به زبان لاتین:B.Sc: Soil Science آیا اینجا لازمه مهندسی کشاورزی(agricultural engineering)رو بیارم؟

در مورد سالهای تحصیل و تاریخ فارغ التحصیلی که 31شهریور 88 بوده درست هستند دوستان؟

Years attended
    9/2005 - 9/2009

22.09.2009
    ------------------------------------------------------------------------------------
    در مورد سوال زیر هم ممنون میشم اگر ایرادی در جواب می بینید گوشزد شید:
    How do you intend to finance your studies? *

With helps of my parents

ApplyAbroad Veteran
    tornado آواتار ها

ببینید من در مورد انتخاب دو رشته از یک دانشگاه از طریق universityadmissions چیزی نمی دانم چون این کار را انجام نداده ام و فقط برای دانشگاه TKK دو رشته اپلای کرده بودم که سیستم آن هم پارسال از سیستم universityadmissions کلا جدا بود و فقط برای اینکه تجربه یک سیستم دیگر را داشته باشید اینجا ذکر کردم.

در مورد تاریخ؛ من تاریخ رو از روی دیپلم خودم دیدم و از طریق converter تبدیلش کردم و در جای مربوطه نوشتم.

کلا فکر نمی کنم اینقدر که شما ها دارید مته به خشخاش می گذارید سخت بگیرند
    گفت اسان گیر بر خود کارها کز روی طبع - سخت می گیرد جهان بر مردمان سخت کوش

در فیلد فارسی، آن طوری که نوشته اید مناسب هست، در فیلد انگلیسی نیز خوب توضیح اضافی هیچ وقت ضرری نداره
    اطلاعات من بر مبنای تجربیات و شنیده های من است که ممکن است در برخی مواقع هم نادرست باشد یا به روز نباشد!

سلام بچه ها
    من چند تا سوال راجع به پر کردن فرم دارم، میشه لطفا زودتر جواب بدین:

1- Deadline برای رشته مورد نظر من در سایت دانشگاه 18 jan گذاشته شده، آیا این تاریخ برای پر کردن فرم هست یا برای فرستادن مدارک؟ http://finland.cimo.fi/df/details.php?id=293 این هم لینکشه.
    2-گرفتن مدرک لیسانس من 4.5 سال طول کشید یعنی 1995 تا 2000 . باید 4 سال بنویسم یا 5 سال؟
    3-در قسمت question باید مشخصات استادایی که ازشون توصیه نامه گرفتیم رو بنویسیم؟

مرسی

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط ladan_ladan نمایش پست ها
    سلام بچه ها
    من چند تا سوال راجع به پر کردن فرم دارم، میشه لطفا زودتر جواب بدین:

1- Deadline برای رشته مورد نظر من در سایت دانشگاه 18 jan گذاشته شده، آیا این تاریخ برای پر کردن فرم هست یا برای فرستادن مدارک؟ http://finland.cimo.fi/df/details.php?id=293 این هم لینکشه.
    2-گرفتن مدرک لیسانس من 4.5 سال طول کشید یعنی 1995 تا 2000 . باید 4 سال بنویسم یا 5 سال؟
    3-در قسمت question باید مشخصات استادایی که ازشون توصیه نامه گرفتیم رو بنویسیم؟

مرسی
    لادن خانم درود
    در مورد تاریخ ها من خودمم هنوز مشکل دارم
    در مورد ددلاین درسته که دانشگاه تون گفته تا 18 ژانویه پس همینه...ددلاین دانشگاه های فنلاند دقیقا یکی نیست ولی اگر مشکلی ندارید تا قبل از یک فوریه بفرستید...هر چه زدوتر بهتر
    اینجا دقیق تر ددلاین ها رو گفته:
    http://www.universityadmissions.fi/i...t01returnid=15
    در مورد سوال سه هم اگر تو فرم UAF خواسته باید بنویسید....و گرنه نه!

شب خوش
    ویرایش توسط soilman : January 2nd, 2010 در ساعت 10:27 PM دلیل: ........

پیش فرض پاسخ : سوال های پیرامون سایت universityadmissions

نقل قول نوشته اصلی توسط ladan_ladan نمایش پست ها
    سلام
    سوال من راجع به Deadline اینه که آیا این تاریخی که مشخص کرده مربوط به پر کردن فرم online است یا رسیدن document ها
    https://www.jyu.fi/hum/laitokset/tai...plicationinfo/
    مرسی
    من از دانشگاه پرسیدم و گفتن این تاریخ آخرین فرصت ارسال مدارک هم هست.

ApplyAbroad Veteran

پیش فرض پاسخ : سوال های پیرامون سایت universityadmissions

درود...
    در سایت فوق در آخرین مرحله وقتی فایل پی دی اف رو میده نکاتی رو اشاره کرده:
    To complete your application please follow the instructions given below:
    1. Sign the Application Form.
    2. Collect the required enclosures (listed below). Mark down your Application Form number into every document. Please
    note, that language test score report may be required to arrive directly from the test organiser.
    3. Put the Application Form and the enclosures into an envelope. Mark your Application Form number into the lower left
    corner of the envelope.
    بعد از امضا کردن فرم اپلای مورد نظر که بهش اشاره شده این مورد عجیب نیست که باید تو هر مدرکی شماره فرم اپلای اون رشته رو بیاریم؟
    یعنی من باید تو پلمپ دارالترجمه که شامل ریز نمرات و گواهی هست+کپی آیلتس+کپی پاسپورت و گوشه ی پایین پاکت توصیه نامه شماره ی مورد نظر رو بیارم؟
    این مورد برام سواله واقعا....
    بعد هم این همش گفته بذارید تو پاکت بذارید تو پاکت...این دیگه چه صیغه ایه؟
    من که میخام هر فرم اپلای رو همراه با مدارک مورد نظرشو بذارم تو یه کاور A4... به نظرتون مشکلی ایجاد نمی کنه؟
    ممنون میشم دوستان نظرشونو بگن....

شب خوش

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)