صفحه 4 از 127 نخستنخست 123456789101112131454104 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 1266

موضوع: پرسش ها و مسایل پیرامون سایت universityadmissions.fi و admissions.fi

ApplyAbroad Veteran
    ali-composite آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering- Linkoping University

پیش فرض پاسخ : سوال های پیرامون سایت universityadmissions

نقل قول نوشته اصلی توسط nothingelse نمایش پست ها
    دوستان عزیز.
    من دارم کم کم کلآ قاطی می کنم.می شه یه نفر به این سوالای من یه جوری جواب بده که بفهمم داستان چیه! فکر کنم من دارم یه کار رو از دو راه انجام می دم و همین باعث شده گیج بزنم.

شرح موضوع:

من در مورد این سایت universityadmission اطلاعات دارم. رفتم و توی قسمت programme search دوره هایی رو که می خواستم پیدا کردم و add to basket زدم. اما آخرش هیچی به هیچی ! ... نمی تونم online form رو پر کنم.
    یعنی لینکش رو که می زنم دو تا dropdown داره اما هیچ کاری نمی شه باهاش کرد !
    داستان چیه؟

حالا راه دوم ، من یکی از دانشگاه هایی که می خوام اپلای کنم رو قبلآ و زودتر از دوتای دیگه انتخاب کرده بودم و توی helsinki . اون یه لینک داده بود که باید اینجا user درست کنی که من ایجاد کردم. همین الان آدرسش رو دقت کردم دیدم اینه : https://admissions.it.helsinki.fi/uaf/pages ... این همین uaf یی که universityadmission رو داره ؟! پس چرا لینک ایجاد userش از سایت دانشگاه هلسینکی بود؟
    نکته بعدی اینکه من user درست کردم و باید این مراحل رو طی کنم :
    personal information,education background,degree program تا preview و print . می خوام بدونم که همین جایی که توی user دارم همین universityadmission ه ؟
    یا این مخصوص خود دانشگاه هلسینکی ه ؟!

الان که دارم دقت می کنم می بینم که رنگ background جفتشون آبی آسمونی ه !! ... یه Application Form number هم بالای یکی از ستون ها دارم .. این همین Application Form number معروفه ؟!

اگه دارم درست می رم بعد از اینکه این مراحل رو رفتم باید چی کار کنم ؟ مدارکم رو به universityadmission بفرستم ؟
    خیلی سوال شد. شرمنده!
    آره, شما از همون لینکی که گفتی ثبت نام رو شروع کن واونجا یکی یکی باید به تعداد اون برنامه هایی که میخوای اپلای کنی باید فرماشو پر کنی.نحوه کارم اینجوره که شما واسه رشته مثلا الف یه دور اطلاعات رو پر می کنی ودانشگاه و رشته الف رو انتخاب میکنی.وقتی تموم شد ازت می پرسه رشته دیگه ای هم وجود داره یا نه.که اگه داشته باشی باید همون مراحل رو برا رشته ب ادامه بدی.
    در پایان پر کردن هر فرم واسه هر دانشگاه شما یه اپلیکیشن نامبر میگیری که باید رو پاکت مربوط به اون دانشگاه و تمامی مدارکش بنویسی.ضمنا واسه ارسال هم به نظرم همرو باهم بفرست دیگه.اما دقت داشته باش که واسه هر دانشگاه وبرنامه که اپلای میکنی یه ست کامل از همه مدارک بفرستی و اپلیکشن نامبر رو هم بنویسی و تو پاکت های جدا بکنی.این نیس که یه دونه مثلا اس او پی بنویسی و اونا خودشون به همه جا بفرستن.
    ضمنا اگه فرومو بخونی فکر کنم همه چیزو بچه ها توضیح داده باشن.
    I am not in this site anymore.Alireza

نقل قول نوشته اصلی توسط ali-composite نمایش پست ها
    آره, شما از همون لینکی که گفتی ثبت نام رو شروع کن واونجا یکی یکی باید به تعداد اون برنامه هایی که میخوای اپلای کنی باید فرماشو پر کنی.نحوه کارم اینجوره که شما واسه رشته مثلا الف یه دور اطلاعات رو پر می کنی ودانشگاه و رشته الف رو انتخاب میکنی.وقتی تموم شد ازت می پرسه رشته دیگه ای هم وجود داره یا نه.که اگه داشته باشی باید همون مراحل رو برا رشته ب ادامه بدی.
    در پایان پر کردن هر فرم واسه هر دانشگاه شما یه اپلیکیشن نامبر میگیری که باید رو پاکت مربوط به اون دانشگاه و تمامی مدارکش بنویسی.ضمنا واسه ارسال هم به نظرم همرو باهم بفرست دیگه.اما دقت داشته باش که واسه هر دانشگاه وبرنامه که اپلای میکنی یه ست کامل از همه مدارک بفرستی و اپلیکشن نامبر رو هم بنویسی و تو پاکت های جدا بکنی.این نیس که یه دونه مثلا اس او پی بنویسی و اونا خودشون به همه جا بفرستن.
    ضمنا اگه فرومو بخونی فکر کنم همه چیزو بچه ها توضیح داده باشن.

اهاا متوجه شدم!
    چونکه باید نمراتم رو دانشگاه پست کنه، می تونم همه این سه تا پاکت رو بذارم توی یه پاکت بزرگ تر ؟ بجای اینکه 3 تا بسته نیم کیلویی بدم بره ، یه بسته 1.5 کیلو بدم که خرج ام بیاد پایین تر؟
    بعد یه سوال دیگه .. من می خوام برای مستر اپلای کنم اما چون تحقیق و اینا زیاد دارم می خوام توی CV قسمت research interest هم اضافه کنم. حالا اشکالی داری یه ذره برای این رشته های (که البته با هم یه کم فرق دارند!) منم یه ذره CVام رو توی قسمت research interest ها تغییرات بدم ؟ ... ضایع ست؟ توی UAF بخونن و ببینن مثل هم نیست ایراد نگیرند؟ کسی این کار رو کرده ؟

ApplyAbroad Veteran
    ali-composite آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط nothingelse نمایش پست ها
    اهاا متوجه شدم!
    چونکه باید نمراتم رو دانشگاه پست کنه، می تونم همه این سه تا پاکت رو بذارم توی یه پاکت بزرگ تر ؟ بجای اینکه 3 تا بسته نیم کیلویی بدم بره ، یه بسته 1.5 کیلو بدم که خرج ام بیاد پایین تر؟
    بعد یه سوال دیگه .. من می خوام برای مستر اپلای کنم اما چون تحقیق و اینا زیاد دارم می خوام توی CV قسمت research interest هم اضافه کنم. حالا اشکالی داری یه ذره برای این رشته های (که البته با هم یه کم فرق دارند!) منم یه ذره CVام رو توی قسمت research interest ها تغییرات بدم ؟ ... ضایع ست؟ توی UAF بخونن و ببینن مثل هم نیست ایراد نگیرند؟ کسی این کار رو کرده ؟
    مگه مدرکتو رو سنگ و چوب چاپ می کنی رفیق که این همه وزنش بشه!(شوخی کردما ناراحت نشی)آره شما مدارکو مهر و موم شده واسه هر دانشگاه می گذاری تو یه پاکت و کل پاکتاتو هم می ذاری تو پاکت اصلی.
    ببین این کاری که می گی واسه CV رو من خودمم میکنم, اما واسه آمریکا.اما نظر شخصیم اینه که uaf فقط کامل بودن مدارک و کافی بودن نمره زبانو چک می کنه.نمیشینه CV تورو تک تک بخونه.ولی دیگه تغییراتی که می دی خیلی هم عمیق و ضایع نباشه بزنی به صحرای کربلا و اینا که اگه یه درصد هم خوندن قابل قبول باشه و احساس نکنن تو می خواستی هر جور شده نظر یه دانشگاهو جلب کنی.

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط spt نمایش پست ها
    آقا پرسیدم، گفتن دیگه نمیخاد بفرستی
    اما یه چیز جالب دیگه هم اتفاق افتاد که گفتم بد نیست بدونین
    توی سایت دانشگاه اولو نوشته میتونین هم زمان واسه 3 تا رشته اقدام کنین و باید این رو توی فرم آنلاین تیک بزنین، حالا غرم کجاست؟ توی سایت UAF که اصلا همچین گزینه ای نداره واسه تیک زدن،
    اینم ازشون پرسیدم که قضیه چیه و اینا، گفتن باید 3 تا فرم کامل رو پر کنی و با 3 نسخه کامل مدارک بفرستی !!!!!!!
    کلا این uaf بیشتر کار رو خراب میکنه و پیچیده
    درود...
    پس احتمال ما درست در اومد و شما هم دیگه نیاز به ریپورت اضافی نخواهی داشت

در مورد قسمت دوم کلا uaf به ازای هر رشته یک سری مدرک میخاد...چیزی که در سوئد نداریم و با یک سری می توانی 4 رشته انتخاب کنی...

در فرم uaf هم تیک زدنی وجود نداره...احتمالا منظورشون این بوده که با شماره دادن به انتخاب هایتان بگویید کدام ها را میخاهید و کلا این کارها را هم انجام دهید باید برای هر رشته یه سری فرم و مدارک مورد نیاز بفرستید....سیاست uaf اینجوریه دیگه

پیروز باشید

Senior Member

یه چیز جالب راجع به این یونیورسیتی امیشنز !!!!!!!

من تافل 90 دارم و میخاستم واسه دانشگاه هلسینکی اقدام کنم، بعد از کلی میل زدن بهم گفتن مدارکت بررسی میشه اما شانست خیلی کمتر هست از بقیه، اما به خاطر اینکه خیلی نزدیکه نمرت ردت نمیکنیم.
    منم اپلای کردم و مدارکم رو فرستادم uaf که چند روز پیش بهم میل دادن گفتن نمره ی زبانت کمه، منم در جواب گفتم که با دانشگاه هماهنگ کردم و اونا بهم گفتن بفرست، اونا هم در جواب اینو برام نوشتن!!!!!!!!

Thank you for your enquiry,

UAF has to follow the same procedure regarding all applicants. If you are not able to provide the required documents/score in time then your application will be forwarded to the university and it is up to the university whether it will accept your application despite the lacking document. It is the university that evaluates each applicant’s eligibility and makes the final decision.

For further information please consult directly the university.

Regards,

University Admissions Finland

کلا همه رو میفرستن دانشگاه! حالا من نمیدونم این وسط کارشون چیه.

نتیجه ی اخلاقی: اگه میخاین زنگ بزنین و مکاتبه کنین برای کارتون کلا با دانشگاه صحبت کنین نه UAF
    دانشگاه واسا : http://www.applyabroad.org/forum/sho...A7%D9%87-VAASA
    این حساب کاربری از 28 فبریه غیر فعال میشود.

ApplyAbroad Veteran
    ali-composite آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط queen1112 نمایش پست ها
    برای applyکردن بهتر اینه که از طریق universityadmissions افدام کنیم؟؟یا مستقیما خود دانشگاه؟کدوم راحت تره
    اگه همه دانشگاهاتون از طریق university admission قابلیتشو دارند از همونجا بهتره.به دو دلیل:
    1- اگه تافل داشته باشید فقط یه دونه ریپورت نمره لازم دارید.
    2-با هزینه یک بار پست مدرک چند سری مدرک رو می فرستید به اونجا اونا خودشون بین دانشگاه ها پخش می کنند مدارکتون رو.

البته دقت داشته باشید که برای هر دانشگاه باید یک سری کامل مدرک بفرستیدا.

ApplyAbroad Veteran

برای applyکردن بهتر اینه که از طریق universityadmissions افدام کنیم؟؟یا مستقیما خود دانشگاه؟کدوم راحت تره
    درود...
    علی جان بسیار کامل توضیح دادن ولی توجه کنید در این مسئله راحتی در درجه ی دوم هست...
    شما اگر دانشگاه هایی که میخاهید اپلای کنید در قسمت admission شان برای ثبت نام گفتند باید از طریق این سایت اقدام کنید همین گزینه رو دارید و همچنین در صفحه ی اول این سایت گفته شده چه دانشگاه هایی از طریق این سایت اقدام به پذیرش می کنن...

اگر دانشگاه ها و رشته هایی که میخاستید اپلای کنید در سایت نبودن در این گونه موارد باید مستقیما به دانشگاه مدارکتان را بفرستید...

شب خوش

ApplyAbroad Veteran
    ali-composite آواتار ها
    رشته و دانشگاه

سلام.من بخوام لیست دانشگاههای مورد نظرم رو بذارم توی سایت سنجش که مدرک آیلتس صادر کنن،آدرس خود دانشگاه رو بذارم یا آدرس سایت universityadmissions؟ممنون
    دوست عزیز باید ببینی دانشگاه مورد نظرت از چه طریقی دانشجوها اپلای میکنند.اگه از طریق uaf هستش آدرس اونو بده.اما اگه بعضی دانشگاه ها به صورت مستقل باید اپلای کنید آدرس دانشگاه رو بدید.

Junior Member

دوستان اگر اطلاع دارن راهنمایی کنن ممنون میشم.به عنوان مثال من برای چند رشته از طریق این سایت می خوام اقدام کنم و بعضی از این رشته ها ریز نمرات من رو به زبان فارسی هم می خوان.حالا به تعداد باید ریز نمره از دانشگاهم بگیرم و بفرستم یا یکسری کافیه؟

سلام
    من امروز اومدم توي اين سايت ثبت نام كنم اما موارد زير رو نميفهمم چي بايد بنويسم ؟ لطفا كمك كنيد .

Web site, addressPersonal contact, please specifyBrochure, available wherePrinted or electronic media, whichEducational fair, whichOther, please specify

سوال بعديم اينه كه اگه همه uni ها رو تيك كنم كه مشكلي پيش نمياد ممكنه چندتا شو بعدا نخوام يا اصلا رشته مورد علاقه منو نداشته باشه ؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)