نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4

موضوع: اسکان موقت مهاجران تازه وارد

پیش فرض اسکان موقت مهاجران تازه وارد

با سلام
    در رابطه با مسائل دیگر مهاجرت در این فروم اطلاعات بسیار خوبی پیدا کردم اما این مسئله اسکان موقت روزهای اول تبدیل شده به یک استرس برای بنده.
    خواهشا راهنمایی بکنید

بنده ویزای PR گرفتم واولین بار هست که میخواهم به کانادا(تورنتو) بروم.
    برنامه ریزی کرده ام که اواخر ماه می بروم.
    برای تهیه اسکان موقت چندین راه هست که اینجا لیست کرده ام:
    1-رفتن به هتل - به علت گرانی مایلم که به هتل نروم.
    2-رفتن به خانه یکی از بستگان دور-که معلوم نیست.به ایشان در تلگرام مسیج داده ام اما هنوز جوابی نگرفته ام.
    3-پیدا کردن یک اتاق در زمانی که هنوز در ایران هستم

مورد سوم رو سعی کردم از طریق وبسایت -ایر بی اندبی - انجام بدهم که متاسفانه کلا ایران رو تحریم کرده. و شرکت های ایرانی هم حاضر به رزرو نیستند و می گویند فقط با کردیت کارت هایی که داریم هتل رزرو می کنیم.

یک عده ای در گروه گفتند که قبل از امدن از طریق فیس بوک یک اتاق پیدا کنم.اما عواقب این ریسک می ترسم.آمدیم و طرف خود را خانم معرفی کرد اما با مراجعه به محل فهمیدیم یک آقا در انتظارمان است.از آن جهت که یک خانم تنها هستم می خواهم این قبیل ریسک ها را نکنم.یک عده هم وبسایت kijiji رو معرفی کردند اما کلاه برداری هم شنیدم در این وبسایت زیاده.

یکسری شرکت ها هم هستند که محل اسکان دائم فراهم می کنند اما خدماتشان به غیر از هزینه اسکان موقت فقط برای تورنتو 1200 دلار است.خدمات گشتن داخل شهر و ... که من نیاز ندارم.

خلاصه اینکه خیلی تحقیق کردم اما راهی مناسب پیدا نکردم.
    بنده برای روزهای اول یک اتاق می خواهم که حداقل بتوانم به مدت 2-3 هفته آن را اجاره کنم.و مثل -ایر بی اند بی- این اتاق قیمت معقول و به صرفه ای داشته باشد.
    سوال1-
    به نظر شما بهترین راه برای گرفتن یک اتاق مطمئن,قبل از آمدن به کانادا چیست؟
    سوال 2-
    با توجه به این که بعد از رسیدن به تورنتو و انجام کارهای اداری باید به دنبال کار باشم و معلوم نیست کار بنده کجا باشد و اینکه تورنتو شهر بزرگی است.به نظر شما بهتر است کجا و در کدام محله اقامت کنم که هم هزینه اجاره اتاقش معقول باشد و هم نزدیک وسایل نقلیه عمومی باشد.(زمینه کاری بنده IT و برنامه نویسی است)
    خواهشا توجه کنید فقط دنبال اجاره اتاق هستم.
    سوال3- بعد از اقامت چند هفته ای در تورنتو بهترین راه برای اجاره بلند مدت یک اتاق چیست؟
    سوال4- هزینه اجاره اتاق در کانادا چگونه باید پرداخت شود؟ آنلاین یا Cash یا با چک؟ و کدام روش پرداخت قانونی است و مشکل ایجاد نمی کند.

منتظر راهنمایی های شما هستم
    باتشکر

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : اسکان موقت مهاجران تازه وارد

نقل قول نوشته اصلی توسط jayangelo نمایش پست ها
    با سلام
    در رابطه با مسائل دیگر مهاجرت در این فروم اطلاعات بسیار خوبی پیدا کردم اما این مسئله اسکان موقت روزهای اول تبدیل شده به یک استرس برای بنده.
    خواهشا راهنمایی بکنید

بنده ویزای PR گرفتم واولین بار هست که میخواهم به کانادا(تورنتو) بروم.
    برنامه ریزی کرده ام که اواخر ماه می بروم.
    برای تهیه اسکان موقت چندین راه هست که اینجا لیست کرده ام:
    1-رفتن به هتل - به علت گرانی مایلم که به هتل نروم.
    2-رفتن به خانه یکی از بستگان دور-که معلوم نیست.به ایشان در تلگرام مسیج داده ام اما هنوز جوابی نگرفته ام.
    3-پیدا کردن یک اتاق در زمانی که هنوز در ایران هستم

مورد سوم رو سعی کردم از طریق وبسایت -ایر بی اندبی - انجام بدهم که متاسفانه کلا ایران رو تحریم کرده. و شرکت های ایرانی هم حاضر به رزرو نیستند و می گویند فقط با کردیت کارت هایی که داریم هتل رزرو می کنیم.

یک عده ای در گروه گفتند که قبل از امدن از طریق فیس بوک یک اتاق پیدا کنم.اما عواقب این ریسک می ترسم.آمدیم و طرف خود را خانم معرفی کرد اما با مراجعه به محل فهمیدیم یک آقا در انتظارمان است.از آن جهت که یک خانم تنها هستم می خواهم این قبیل ریسک ها را نکنم.یک عده هم وبسایت kijiji رو معرفی کردند اما کلاه برداری هم شنیدم در این وبسایت زیاده.

یکسری شرکت ها هم هستند که محل اسکان دائم فراهم می کنند اما خدماتشان به غیر از هزینه اسکان موقت فقط برای تورنتو 1200 دلار است.خدمات گشتن داخل شهر و ... که من نیاز ندارم.

خلاصه اینکه خیلی تحقیق کردم اما راهی مناسب پیدا نکردم.
    بنده برای روزهای اول یک اتاق می خواهم که حداقل بتوانم به مدت 2-3 هفته آن را اجاره کنم.و مثل -ایر بی اند بی- این اتاق قیمت معقول و به صرفه ای داشته باشد.
    سوال1-
    به نظر شما بهترین راه برای گرفتن یک اتاق مطمئن,قبل از آمدن به کانادا چیست؟
    سوال 2-
    با توجه به این که بعد از رسیدن به تورنتو و انجام کارهای اداری باید به دنبال کار باشم و معلوم نیست کار بنده کجا باشد و اینکه تورنتو شهر بزرگی است.به نظر شما بهتر است کجا و در کدام محله اقامت کنم که هم هزینه اجاره اتاقش معقول باشد و هم نزدیک وسایل نقلیه عمومی باشد.(زمینه کاری بنده IT و برنامه نویسی است)
    خواهشا توجه کنید فقط دنبال اجاره اتاق هستم.
    سوال3- بعد از اقامت چند هفته ای در تورنتو بهترین راه برای اجاره بلند مدت یک اتاق چیست؟
    سوال4- هزینه اجاره اتاق در کانادا چگونه باید پرداخت شود؟ آنلاین یا Cash یا با چک؟ و کدام روش پرداخت قانونی است و مشکل ایجاد نمی کند.

منتظر راهنمایی های شما هستم
    باتشکر

1. می دونم خیلی فرساینده است اما همه ما این وضعیت را به نوعی در بدو ورود داشتیم. بهترین راه اینه که از آشنایان یا بستگان در کانادا بخواهید یک جای موقت برای شما بگیرند تا خودتون بیایید. اگر این امکان نداره راهی نیست بجز اینکه برای یکی دو شب هتل بگیرید تا بعد از اینجا در ایر بی اند بی یا جاهای مشابه مکان ارزان تر پیدا کنید.
    2. باید خودتون از نزدیک محل ها را ببینید. غیر از قیمت و دسترسی مؤلفه های دیگری هم هستند که باید از نزدیک ببینید بعد انتخاب کنید.
    3. اتاق اجاره ای فراوانه. نگران نباشید. در نشریات و سایت ها بسیار پیدا می کنید.
    4. آنلاین منظورتون انتقال بانکی است یا کارت اعتباری؟ چون معمولا کسی اجاره را با کارت اعتباری از شما نمی پذیره (چند درصد باید کارمزد بده). روش معمول پرداخت اجاره با چک هست. افرادی هستند که فقط نقد می پذیرند و خب در اکثر موارد برای فرار مالیاتی این کار را می کنند.
    Solitary trees, if they grow at all, grow strong.

با تشکر از جواب شما

1.در رابطه با هتل آیا پیشنهاد خوبی دارید؟ که هم قیمت ها مناسب باشه هم به مکان های اصلی شهر که باید دنبال خانه بگردم نزدیک باشه.
    البته چند تا سرویس ایرانی هم هست که به علت قانون عدم تبلیغ در گروه اسم را کامل نمی نویسم.
    یکی از این سرویس های امکان موقت ایرانی "ک#ش#نه"هست اسمش .
    به نظرتون بین هتل و این موارد ایرانی کدوم بهترند؟خواهشا اگر هم هتل های خوب و به صرفه(در مناطق کلیدی) می شناسید معرفی کنید.

2.در رابطه با مولفه های دیگر می شود بیشتر توضیح دهید. یک چیز دیگر هم که خیلی شنیده ام تحقیق در مورد Bed Bugs است.این مورد رو هم خواهشا توضیح دهید.

3.اگر امکانش هست اسم این نشریات و سایت ها برای بنده مسیج خصوصی کنید.چون اگر اینجا بنویسیم توسط ادمین به علت تبلیغ حذف می شود.

4. منظورم پرداخت آنلاین حواله بانکی است. در ایران خیلی حواله اینترنتی در حال حاضر رواج داره.سوالم این بود که آیا این روش رایجی است در اونجا.زیرا بالاخره هنوز از قوانین اونجا مطلع نیستم و محض محکم کاری پرسیدم.

حال که زحمت کشیدید و جواب دادید.یک سوال دیگر هم برایم پیش آمد.
    5. آیا مرجعی یا وبسایتی هست که بشود قوانین مستاجری یا حتی قوانین کسی که می خواهد یک اتاق در یک آپارتمان را اجاره کند را ,مطالعه کرد.از آنجایی که بسیار در همین فروم از کلاه برداری در این زمینه شنیده ام می خواهم آماده بروم و قوانین را بدانم تا سرم کلاه نرود.
    برای مثال یک مطلبی را چند سال پیش در همین فرومهای مهاجرت خوانده بودم که خانمی جهت اجاره یک خانه به آگهی مورد نظر می رود .آگهی د رسایت کی.جی.جی بوده است.بعد شخص خانه را نشان داده و می گوید که deposit بدهید و این خانم هم پرداخت می کند و خلاصه روزی که برای اسباب کشی به آن خانه می روند می فهمند که به آن شخص که مبلغ را داده اند.اصلا آن شخص صاحب خانه نبوده و تعمیرکار بوده که در ان روز داشته تعمیر کاری می کرده و کلید را در اختیار داشته.
    برای مثال برای اجاره اتاق آیا باید به همان شخصی که آگهی داده باید اعتماد کرد و مبلغ را به او پرداخت کرد؟یا باید به مکانی مثل بنگاه یا اداره ای رفت و بعد از بستن قرارداد و احراز هویت و اثبات مالکیت طرف مبلغ را پرداخت کرد؟
    در رابطه با اجاره اتاق احتمالا دیگر نباید خبری از گرفتن Deposit باشد. و خیلی سوالات دیگر در سرم هست.اگر مرجعی معرفی کنید که آن را مطالعه کرده و این سوالاتم برطرف شود ,قدردان خواهم بود.

با تشکر

Local Moderator

سلام
    تاپیک مشابه وجود دارد

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)