صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 26

موضوع: پذیرش برای مستر دوم

Junior Member

پیش فرض پذیرش برای مستر دوم

با سلام
    دوستان نمیدونستم همچین تاپیکی هست یا نه ولی احساس کردم که نیست و برای همین ایجاد کردم.
    برای مستر دوم کدوم دانشگاههای آلمان میشه اقدام کرد؟ و چه مدارکی می خواهد؟
    من فوق لیسانس برق دارم از دانشگاه دولتی
    آیلتس آکادمیک 6
    در حال مطالع آلمانی هستم و تا 8 ماه دیگه b1 را میگیرم.
    6 سال سابقه کار با بیمه

سوالم این هست
    آیا اقدام برای مستر دوم منطقی هست؟
    هزینه تحصیلات و مخارج زندگی ماهیانه چقدر است؟
    غرب و جنوب آلمان چه دانشگاهی را پیشنها میدید که بعد تحصیل بتونم راحت کار پیدا کنم؟
    چند ترم باید اونجا زبان بخونم؟ و اگه نتونم قبول بشم چی میشه؟
    چه مدارکی برای پذیرش نیاز هست؟
    با توجه به ترافیک زیاد سفارت آلمان اگه از همین الان اقدام کنم برای گرفتن وقت سفارت چطوریه؟ اصلا امکان پذیر هست؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : پذیرش برای مستر دوم

نقل قول نوشته اصلی توسط gidlio نمایش پست ها
    با سلام
    دوستان نمیدونستم همچین تاپیکی هست یا نه ولی احساس کردم که نیست و برای همین ایجاد کردم.
    برای مستر دوم کدوم دانشگاههای آلمان میشه اقدام کرد؟ و چه مدارکی می خواهد؟
    من فوق لیسانس برق دارم از دانشگاه دولتی
    آیلتس آکادمیک 6
    در حال مطالع آلمانی هستم و تا 8 ماه دیگه b1 را میگیرم.
    6 سال سابقه کار با بیمه

سوالم این هست
    آیا اقدام برای مستر دوم منطقی هست؟
    هزینه تحصیلات و مخارج زندگی ماهیانه چقدر است؟
    غرب و جنوب آلمان چه دانشگاهی را پیشنها میدید که بعد تحصیل بتونم راحت کار پیدا کنم؟
    چند ترم باید اونجا زبان بخونم؟ و اگه نتونم قبول بشم چی میشه؟
    چه مدارکی برای پذیرش نیاز هست؟
    با توجه به ترافیک زیاد سفارت آلمان اگه از همین الان اقدام کنم برای گرفتن وقت سفارت چطوریه؟ اصلا امکان پذیر هست؟
    بیشتر کسایی که مستر دوم میگیرن برای تغییر رشته است

Junior Member saeid6699 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Phd of International Law

دوستمون همونطور که اشاره کردن اکثر اقدام برای مستر دوم برای تغییر رشته است ولی خب امکان اینکه برای دریافت ویزا براتون یه مقدار مشکل ساز بشه هست ..البته احتمالا..

هزینه تحصیلات جز یک یا دو ایالت همچنان رایگانه البته هزینه 200 الی 500 یورویی هر ترم بسته به هر دانشگاه وجود داره که خب ناچیزه. هزینه زندگی هم بسته به زندگی هرشخص متفاوته یه نفر میتونه با ماهی 400یورو در Wohngemeinschaft ها زندگی کنه یکی هم نه باید studio یا خونه های بزرگتر باشه که هزینه میره بالاتر ولی بطور کلی اگه بخواین زندگی راحتی تجربه کنین در حد متوسط ماهیانه حدود 1000 یورو نیازه.

اینکه چند ترم اونجا زبان بخونید بسته به تعیین سطح شما در آزمون تعیین سطح دانشگاه مدنظره ممکنه شما با مدرک b1 اپلای کنید ولی اونجا وقتی تعیین سطح شدید برید a1 مثل خیل عظیمی از دوستان ایرانی!سطح شما در اون آزمون مشخص کننده تعداد ترمه ..میتونید هم اینجا test daf بگیرید و کلاس زبان اصلا نرید! اگه نتونید قبول بشید ویزای شما باطل میشه .

مدارک پذیرش برای مستر که فرقی با مدارک موردنیاز برای اپلای سایر کشورها نیست(مدرک کارشناسی/مدرک زبان zertifikat مورد نیاز و سایر مدارک که سفارت ترجمه یا اصلشون رو میخواد)

شما فعلا برای مدارک زبان آلمانی و تهیه مدارک دانشگاهی اقدام کنین چون وقت سفارت با توجه به هجوم دوستان خیلی نفس گیره ممکنه بحث پذیرش یا ایمیل های پذیرش براتون از لحاظ زمانی منظم نباشه و وقتتون هدر بره..اما اگه یه timetable منظم و پیش بینی شده در ذهنتون دارین براساس همون برای وقت سفارت اقدام کنین ولی اقدام الکی و بی فایده وقت گرفتن حاصلی نداره.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط saeid6699 نمایش پست ها
    دوستمون همونطور که اشاره کردن اکثر اقدام برای مستر دوم برای تغییر رشته است ولی خب امکان اینکه برای دریافت ویزا براتون یه مقدار مشکل ساز بشه هست ..البته احتمالا..

هزینه تحصیلات جز یک یا دو ایالت همچنان رایگانه البته هزینه 200 الی 500 یورویی هر ترم بسته به هر دانشگاه وجود داره که خب ناچیزه. هزینه زندگی هم بسته به زندگی هرشخص متفاوته یه نفر میتونه با ماهی 400یورو در Wohngemeinschaft ها زندگی کنه یکی هم نه باید studio یا خونه های بزرگتر باشه که هزینه میره بالاتر ولی بطور کلی اگه بخواین زندگی راحتی تجربه کنین در حد متوسط ماهیانه حدود 1000 یورو نیازه.

اینکه چند ترم اونجا زبان بخونید بسته به تعیین سطح شما در آزمون تعیین سطح دانشگاه مدنظره ممکنه شما با مدرک b1 اپلای کنید ولی اونجا وقتی تعیین سطح شدید برید a1 مثل خیل عظیمی از دوستان ایرانی!سطح شما در اون آزمون مشخص کننده تعداد ترمه ..میتونید هم اینجا test daf بگیرید و کلاس زبان اصلا نرید! اگه نتونید قبول بشید ویزای شما باطل میشه .

مدارک پذیرش برای مستر که فرقی با مدارک موردنیاز برای اپلای سایر کشورها نیست(مدرک کارشناسی/مدرک زبان zertifikat مورد نیاز و سایر مدارک که سفارت ترجمه یا اصلشون رو میخواد)

شما فعلا برای مدارک زبان آلمانی و تهیه مدارک دانشگاهی اقدام کنین چون وقت سفارت با توجه به هجوم دوستان خیلی نفس گیره ممکنه بحث پذیرش یا ایمیل های پذیرش براتون از لحاظ زمانی منظم نباشه و وقتتون هدر بره..اما اگه یه timetable منظم و پیش بینی شده در ذهنتون دارین براساس همون برای وقت سفارت اقدام کنین ولی اقدام الکی و بی فایده وقت گرفتن حاصلی نداره.
    با تشکر از شما....
    برای گرفتن وقت سفارت که نیازی به ارائه مدارک پذیرش نیست؟
    خود پذیرش برای مستر چقد طول میکشه و اگه فرض کنیم بنده نهایت برج ۸ سال آینده B1 بگیرم و آیا میتونم برای ترم دوم سال ۲۰۱۹ پذیرش بگیرم ؟
    یه سوال دیگه : نمیشه از یک کشور دیگه کارهای سفارت را انجام داد که سریعتر بشه؟
    ممنون از لطف شما

رشته و دانشگاه
    Phd of International Law

نقل قول نوشته اصلی توسط gidlio نمایش پست ها
    با تشکر از شما....
    برای گرفتن وقت سفارت که نیازی به ارائه مدارک پذیرش نیست؟
    خود پذیرش برای مستر چقد طول میکشه و اگه فرض کنیم بنده نهایت برج ۸ سال آینده B1 بگیرم و آیا میتونم برای ترم دوم سال ۲۰۱۹ پذیرش بگیرم ؟
    یه سوال دیگه : نمیشه از یک کشور دیگه کارهای سفارت را انجام داد که سریعتر بشه؟
    ممنون از لطف شما
    1.خیر
    2.اومدن نامه admission حدود 4 الی 5 ماه طول میکشه
    3. نه نمیشه باید اقامت اون کشور داشته باشید

سلام دوستان
    من مستر ریاضی دارم و میخواستم برای دکتری اقدام کنم ولی فهمیدم اساتید ترجیح میدن با دانشجوهای مستر خودشون دکتری کار کنن. پس تصمیم گرفتم واسه مستر دوم اقدام کنم.
    حالا چند تا سوال دارم.
    1. دانشگاه گفته مدارک باید به صورت ترجمه انگلیسی یا المانی باشه اما به صورت Certified Copy. حالا من نمیدونم این یعنی فقط مهر وزارت امور خارجه و دادگستری داشته باشه یا اینکه باید مورد تایید سفارت المان هم برسه؟
    اینو واسه مدرک زبان هم گفته که باید به صورت certified copy باشه.
    مرسی دوستان

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط elaheab نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من مستر ریاضی دارم و میخواستم برای دکتری اقدام کنم ولی فهمیدم اساتید ترجیح میدن با دانشجوهای مستر خودشون دکتری کار کنن. پس تصمیم گرفتم واسه مستر دوم اقدام کنم.
    حالا چند تا سوال دارم.
    1. دانشگاه گفته مدارک باید به صورت ترجمه انگلیسی یا المانی باشه اما به صورت Certified Copy. حالا من نمیدونم این یعنی فقط مهر وزارت امور خارجه و دادگستری داشته باشه یا اینکه باید مورد تایید سفارت المان هم برسه؟
    اینو واسه مدرک زبان هم گفته که باید به صورت certified copy باشه.
    مرسی دوستان
    سلام
    معمولا بدون تایید سفارت هم قبول دارن مدارک رو. همون مهرهای ترجمه ی رسمی کفایت می کنه. البته ممکنه موقع ثبت نام ازتون مدرکی بخوان که به تایید سفارت هم رسیده باشه. به نظر من شما یه اسکن از ترجمه ی تایید شده تون براشون بفرستین، بگین همین اکیه؟ بعضی هاشون واقعا حتی نمی دونن فرق اینا چیه!
    در مورد مدرک انگلیسی من نظری ندارم. آخه certified copy برای این مدرک اصلاا معنی نداره. یا خود آیلتس یا تافل سازمانش مستقیم مدارک رو برای اونا می فرسته، یا شما باید یه کپی ساده بگیرین و بفرستین. حالت دیگه ای نداره. ترجمه که نمیشه که بخواد بعد تایید بشه.

Junior Member

دوست عزیز
    به نظرتون منطقی هست که من همین الان اقدام کنم برای اپلای گرفتن و با توجه به اینکه زمان زیادی تا ادمیشن طول میکشه تا اون موقع مدرک b1 را هم بگیرم که چندماه جلو بیفتم؟

رشته و دانشگاه
    Phd of International Law

بلافاصله مدرک B1 رو که گرفتید برای پذیرش مشروط به کلاس زبان اقدام کنید و اگر هم فشرده تر خوندید و B2 یا TESTDAF رو گرفتید برای پذیرش قطعی اقدام کنید

Junior Member

بلافاصله مدرک B1 رو که گرفتید برای پذیرش مشروط به کلاس زبان اقدام کنید و اگر هم فشرده تر خوندید و B2 یا TESTDAF رو گرفتید برای پذیرش قطعی اقدام کنید
    با تشکر از شما
    فقط دو تا سوال دیگه داشتم :
    1- وقتی من B1 را بگیرم با احتساب زمان ادمیشن و وقت سفارت به نظرتون حدودا کی میتونم برای آلمان رفتن حساب کنم؟
    2- مستر دومم اگه همون رشته باشه ایراد می گیرند؟ مثلا من که مهندسی برق الکترونیک رشته لیسانسم و برق مخابرات رشته ارشدم بوده میتونم دوباره مخابرات بخونم؟ آیا برای ارشد میتونم فناوری اطلاعات بخونم؟

خیلی خیلی ممنون.

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)