صفحه 3 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 105

موضوع: ویزای شینگن سایر کشورهای اروپایی (پرتغال، چک، لهستان، مجارستان، یونان، ایرلند و ...)

Member fgh1372 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Dentistry,Debrecen

پیش فرض پاسخ : مشکلات اخذ ویزای مجارستان

دوست عزیز سفارت مجارستان برای ویزای توریستی به یک نفر ویزا نمیده بلکه فقط اژانس ها رو قبول میکنه چون که اون ها گروهی میبرن و تعهد هم میدن که مسافر برگرده! شما احتمالا اشتباه برداشت کردید، شما اصلا برید یه اژانس دیگه که مجارستان میبره، لزومی نیس که حتما اون اژانس برید! شایدم چون سفارت به اون اژانس اعتماد داره دیگه اجبارش کرده
    در مورد وقت سفارت هم تابستان شلوغه، الان وقت پذیرش دانشجو هاست و خیلی ها درخواست ویزا دادن و وقت سفارت گرفتن
    بنابراین مشکلی نداشته سفارت مجارستان که همه بخوان منسجم اعتراض کنن!! :-)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مشکلات اخذ ویزای مجارستان

نقل قول نوشته اصلی توسط fgh1372 نمایش پست ها
    دوست عزیز سفارت مجارستان برای ویزای توریستی به یک نفر ویزا نمیده بلکه فقط اژانس ها رو قبول میکنه چون که اون ها گروهی میبرن و تعهد هم میدن که مسافر برگرده! شما احتمالا اشتباه برداشت کردید، شما اصلا برید یه اژانس دیگه که مجارستان میبره، لزومی نیس که حتما اون اژانس برید! شایدم چون سفارت به اون اژانس اعتماد داره دیگه اجبارش کرده
    در مورد وقت سفارت هم تابستان شلوغه، الان وقت پذیرش دانشجو هاست و خیلی ها درخواست ویزا دادن و وقت سفارت گرفتن
    بنابراین مشکلی نداشته سفارت مجارستان که همه بخوان منسجم اعتراض کنن!! :-)

ممنون از توضیح شما. فکر کنم درست متوجه منظور بنده نشدید. من قبلا هم در 2010 برای کنفرانس به مجارستان رفتم و متاسفانه همون زمان هم خوب رفتار نمیکردند (در مقایسه با سفارتهایی مانند فنلاند که قبل از اون رفته بودم). کار بنده چیزی شبیه کنفرانس هست. توریست نیستم که از آژانس اقدام کنم.
    برای مواردی مانند کنفرانس ها روال قبلا هم این بود که در خود سفارت همه کارها انجام میشد.
    الان کلا سفارت به دلیل شلوغی این آژانس را کارگزار خودش کرده و همه تقاضاهای شنگن (چه توریستی از آژانس ها یا کاری یا فردی و ...) باید از طریق این آژانس اقدام کنند. تو این آژانس هم ایرانی بازی هست و 3 باجه اختصاص داره به آژانس های همکارشون و یکی مثل من که از سفارت وقت قبلی گرفتم باید 3 ساعت معطل اونها بشم.
    میدونم که تابستان هست ولی وقتی یک کشور با حجم زیاد متقاضی رو به رو هست وظیفه داره که نیروی بیشتری بگذاره و جوابگو باشه. نمیتونه افراد را معطل کنه به بهانه شلوغی! سفارت المان اعلام کرد به دلیل افزایش زیاد تقاضا از سال بعد یک ساختمان جدید با تعداد بیشتر نیرو برای ایران راه اندازی میکنه و این به خاطر اعتراض زیاد مصاحبه با رادیو دویچوله و اعتراضات در روزنامه های المانی بود. اگر متقاضیان المان هم میخواستند بگن که خوب تابستونه و شلوغه الان وضعشون بدتر بود. خودم پارسال المان را اقدام کردم و امسال هم البته اشتباه کردم امدم مجار . باید از همان المان اقدام میکردم.
    مجارستان که شلوغتر از المان نیست. المان یکماهه وقت اینترنتی میده.
    نمیشه که بگه نیرو ندارم و باید 85 یورو بدی به آژانس. من البته پام برسه اونجا به وزارت خارجه خودشون شکایت میکنم. نه بخاطر 25 یورو اضافه ( من همین سفر کوتاه 2000 یورو خرج میکنم) بلکه به خاطر اینکه شاید اوضاع برای دیگران بعد از من بهتر بشه.
    به هر حال از ما گفتن بود

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ویزای چک

سلام دوستان من باید برای یک کنفرانس به چک برم. به سفارت ایمیل زدم. با ایمیل وقت ملاقات رو گذاشته توی مهر ماه. ولی بعدش که چند تا ایمیل زدم. این جواب رو دادن:
    Please apply first, then your documentation would be considered

منظورش از اپلای چیه؟

یعنی قبل از قرار ملاقات باید مدارک رو ببرم به سفارت تحویل بدم؟

(تو سایت هم که نوشته هیچ مدرکی رو در ایمیل ارسال نکنید.)

پیش فرض پاسخ : ویزای پرتغال

دوستان برای پر کردن فرم ویزای توریستی برا گرفتن نوبت سفارت مشکلی برام پیش اومده. من این فرم را برا همسر و دخترم میخوام پر کنم. برا همسرم که پر کردم ایمیلش نیومد ولی فرمه را پی دی اف داد. برا دخترم که میخوام پر کنم میگه زیر ۱۲ ساله و نمیتونه فرم پر کنه. نمیدونم یعنی براش نوبت نگیریم؟ در صورتی که تو قسمت ۱۰ اش یک جا برا بچه های زیر سن قانونی داره. نمیدونم چکار کنم... لطفا راهنمایی کنین

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل در جمهوری چک

سلام
    من و همسرم شهریور 95 ویزای توریستی ایتالیا گرفتیم و تصمیم داریم برای عید 96 ویزای چک رو بگیریم
    میخواستم بدونم این سفارت چطوری هست سخت ویزا میده یا نه ؟ اصلا به صلاح هست از این کشور اقدام کنیم یا کشورهای دیگه بهتره؟؟؟؟
    ممنون میشم جواب من رو بدید

پیش فرض پاسخ : ویزای مجارستان

سلام

من يک ماه پیش وقت(ابان) از سفارت مجارستان داشتم، اول اینکه حدودا 2 ماه طول کشید که وقت سفارت بدهند، در هر صورت مدارکم خیلی قوی بود:
    1. سابقه ویزای شنگن داشتم (يکسال قبل)
    2. گردش حساب واقعی و بالا ( بالای 1.5 میلیارد در 3ماه)
    3. مانده حساب بالا ( بالای 100 هزار يورو)
    4. سند ملکی
    5. بیمه مسافرتی (تا 50 هزار يورو)
    6. بیمه تامین اجتماعی (بالای يک سال)
    7. گواهی اشتغال به کار در شرکت IT
    8. گواهی مرخصی
    9. بلیط رفت و برگشت (هزینه بلیط هم پرداخت شده بود و رزرو تنها نبوده)
    10. واچر هتل (هتل هم در صورت کنسلی يک شب هزینه کسر میشد)
    11. ترجمه رسمی با مهر امور خارجه: کارت ملی - شناسنامه - سند ملکی
    12. دعوت نامه از شرکت معتبر در مجارستان
    13. برنامه سفر و دلیل سفر

با ارائه کلیه مدارک بالا و نیز داشتن سابقه شینگن در يک سال اخیر! درخواست ویزای 10 روزه!!!! رو رد کردند
    رفتار سفارت قوف العاده بد هست، اصلا پاسخگویی مناسبی ندارند
    همچنین 1 ماه طول کشید تا جواب ریجکت شدن به دستم برسه!

ضمنا، کار امور ویزا را خود سفارت مجارستان انجام نمیدهد، به شرکت خصوصی در ایران واگذار کرده به نام اورنگ مسیر پارس (Orange Visa - OrangeVize - OrangVisa)، برای همین اصلا شما پرسنل رسمی سفارت رو نخواهید دید، فقط به این شرکت ارجاع داده میشید، ضمنا این شرکت 25 يورو مازاد بر هزینه ویزا که 60 يورو هست میگیره، که این کار از غیر قانونی هست و کلا باید هزینه 60 یورویی از درخواست کننده دریافت شود.

در هر صورت من بابت این ریجکت شدن ضررهای زیادی دیدم:
    1. هزینه 2بار پرواز رفت و برگشت به تهران برای مراجعه به سفارت.
    2. هزینه کنسل شدن بلیط هواپیما (حدود 500 هزار تومان)
    3. هزینه کنسل شند هتل ( حدود 700 هزار تومان)
    4. دو ماه صبر برای نوبت ویزا
    5. يک ماه صبر برای دریافت جواب
    6. مهر ریجکتی که برای اعتبار بد هست، با این همه مدارک کامل و سابقه شنگن و باعث میشه که من تا 6 الی 9 ماه آينده نتونم درخواست ویزا شنگن بدهم.
    7. حدود 1 میلیون تومان هزینه ترجمه رسمی مدارک با مهر دادگستری و امور خارجه شد، که باید بعدا مجددا این هزینه رو بدهم.

پیشنهاد دوستانه من:
    حتی اگر چندید بار ویزای شنگن دارید، حتی اگر مدارک خیلی قوی دارید، از سفارتهایی مانند ایتالیا، اسپانیا، فرانسه يا... اقدام کنید، حتی اگر لازم است که هزینه پرواز مثلا از ایتالیا يا کشور دیگری به مجارستان را بدهید، مطمئن باشید در نهایت هم از لحاظ مالی، هم زمانی، هم اعتبار شما، به سود شما خواهد بود، اصلا سفارت مجارستان رو توصیه نمیکنم (البته به من گفته بودند احتمال ریجکتی بالاست، ولی من با مدارک کامل و قوی و بی نقص و سابقه شنگن فکر نمیکردم ریجکت شم، که شدم)

اگر فرد دیگری هم تجربه ای داره بهتره اینجا عضو شود و به اشتراک بگذارد که افراد دیگه مثل من، بتونند قبل از این اتفاقات تصمیم گیری بهتری کنند.

با تشکر.

Junior Member

سلام
    از دوستان کسی اطلاع دارند، با ویزای توریستی پرتغال، اگر پرواز ترانزیت از طریق مادرید باشه و چند ساعت اونجا توقف داشته باشه، مشکلی پیش نمی یاد؟ یا اینکه حتما باید اولین ورود پرتغال باشه؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Heriot-Watt University, Chemical Innovation and Regulation

نقل قول نوشته اصلی توسط malmo نمایش پست ها
    سلام
    از دوستان کسی اطلاع دارند، با ویزای توریستی پرتغال، اگر پرواز ترانزیت از طریق مادرید باشه و چند ساعت اونجا توقف داشته باشه، مشکلی پیش نمی یاد؟ یا اینکه حتما باید اولین ورود پرتغال باشه؟

سلام، فکر نمی کنم مشکلی داشته باشه، تایپ ویزاتون چیه ؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط smr92hesami نمایش پست ها
    سلام، فکر نمی کنم مشکلی داشته باشه، تایپ ویزاتون چیه ؟
    C.
    بعضی جاها خوندم که باید ورود اول از مرز پرتغال باشه. شما تجربه همچین کاری دارید؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Heriot-Watt University, Chemical Innovation and Regulation

نقل قول نوشته اصلی توسط malmo نمایش پست ها
    C.
    بعضی جاها خوندم که باید ورود اول از مرز پرتغال باشه. شما تجربه همچین کاری دارید؟
    این موضوع رو فقط از همون خانم ایندیرا سوال کنید بهتون جواب میدن.
    وضعیت ورودتون به چه شکله ؟یک، دو یا چند بار ورود هستین ؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)