نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5

موضوع: انتخاب استاد خارجی به عنوان استاد راهنما

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Biomedical/Electrical Engineering

پیش فرض انتخاب استاد خارجی به عنوان استاد راهنما

با سلام به همه

بنده دانشجوی دکترای داخل کشور هستم. میخواستم استاد راهنمای دوم خارجی انتخاب کنم. لطف می کنید راهنمایی بفرمایید که چه چیزهایی نیاز هست و نحوه برقراری ارتباط با استاد چگونه باید باشد؟ و اینکه احتمال قبولی یا رد به چه مواردی میتونه بستگی داشته باشه؟

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : انتخاب استاد خارجی به عنوان استاد راهنما

سلام خیلی بستگی به دانشگاه ایرانی شما دارد که بخواهد با استاد مورد نظر شما قرارداد فردی داشته باشد یا سیاست قرارداد و توافقات بین دانشگاهی را دنبال کند. اگر مورد دوم باشد مجموعه اساتیدی که میتوانند انتخاب بالقوه شما باشند محدود به آنهایی است که دانشگاهشان با دانشگاه شما توافق نامه همکاری دارند. در این صورت همکاری با استاد خارجی خیلی راحت تر انجام میشود چون به احتمال زیاد دانشگاه او همکاری بین شما و استاد را جزو وظایف تعریف شده استاد تلقی میکند و در صورت تمایل استاد کارهای اداری قضیه -مثل تنظیم ورک لود استاد - تا حدی خودکار بین دودانشگاه حل و فصل میشود.
    در حالت نداشتن قرارداد بین دانشگاهی کارهای اداری شاید بیشتر وقت و انرژی شما را بگیرد و جدا خسته شوید.
    در صورت دوم ولی کار اصلی شما جلب همکاری استاد است که تا حدی رویه مشخص دارد. چهارچوب پروژه خودتان را همراه با اطلاعات و اقدامات انجام شده برای تبیین میزان پیشرفت کار به علاوه اسامی اساتید ایرانی و رزومه کلی خودتان را برای استاد هدف بفرستید. نکته خیلی مهم این است که برای استاد هدف دقیقا مشخص کنید برای چه قسمت یا قسمتهایی از پروژه دکتری همکاری او را میخواهید. این نکته آخر به نظرم خیلی مهم باشد و اکثر دانشجوها فراموش میکنند که برای استاد خارجی این نکته را کاملا روشن کنند و به همین دلیل استاد مخاطب نمیداند از او چه خواسته شده لذا تقاضا را رد میکند. موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط mammstein نمایش پست ها
    با سلام به همه

بنده دانشجوی دکترای داخل کشور هستم. میخواستم استاد راهنمای دوم خارجی انتخاب کنم. لطف می کنید راهنمایی بفرمایید که چه چیزهایی نیاز هست و نحوه برقراری ارتباط با استاد چگونه باید باشد؟ و اینکه احتمال قبولی یا رد به چه مواردی میتونه بستگی داشته باشه؟

Junior Member

سلام
    میخواستم بدونم گرفتن فاند برای RA راحتتر از PhD هست؟ و اساتید اصولا تمایلی دارن به پذیرش برا RA؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط a_mhb نمایش پست ها
    سلام
    میخواستم بدونم گرفتن فاند برای RA راحتتر از PhD هست؟ و اساتید اصولا تمایلی دارن به پذیرش برا RA؟
    منظورتون از پذیرش برای RA چیه؟ RA یکنوع فانده که به دانشجویان مستر و PhD میدن. دوره آموزشی نیست که.

Junior Member

سلام دوستان. من با یه استاد از یه دانشگاه نه چندان معروف تو کانادا مکاتبه کردم و یه طرح مزتبط با حیطه کاری ایشون پیشنهاد کردم که انجام بدیم. البته بیشتر هدفم گرفتن فاند بود اما خوب در ایمیل اول هیچ حرفی از فاند نزدم. بعد ایشون گفتن که رزومه ام رو بفرستم واسشون و اینکه قصد دارم برم کانادا یا از همین ایران و از راه دور میخوام همکاری کنم . منم نوشتم که قصدم اینه که برم کانادا و رزومه مو براشون فرستادن. بعد ایشون گفت که اگه بشه طرح هم در ایران اجرا بشه و هم در کانادا و بعدا نتایج مقایسه بشه و پرسیدن که برای این طرح تایید کمیته اخلاق چقد طول میکشه و من دقیقا کی میخوام برم کانادا. حالا دوتا سوال دارم.
    یکی اینکه اصلا میشه رو حرف این استاد حساب کرد؟ و اینکه من الان چجوری مسئله فاند رو با ایشون مطرح کنم؟ دوم اینکه با توجه به اینکه اگر من قراره دستیار پژوهشی ایشون بشم آیا باید پروپوزال رو من بنویسم یا خود استاد باید بنویسه؟
    ممنون میشم هرچه سریعتر جواب بدید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)