صفحه 7 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 87

موضوع: رشته فیلم و سینما

Member Iverson آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Film Editing - Elmi Karbordi University

پیش فرض پاسخ : رشته فیلم و سینما

نقل قول نوشته اصلی توسط farnaz_21 نمایش پست ها
    سلام ، رشته مجزایی در رابطه با فیلم نامه نویسی هست؟ تو مقطع کارشناسی ارشد یا دکترا
    در ایران در مقطع کارشناسی هست ولی در مقطع ارشد و دکترا در آلمان و امریکا هست.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Iverson نمایش پست ها
    در ایران در مقطع کارشناسی هست ولی در مقطع ارشد و دکترا در آلمان و امریکا هست.
    مرسی از جوابتون
    میشه بپرسم اگه بخوام برای این رشته واسه ارشد اپلای کنم شرایطش چیه؟ من ادبیات داستانی میخونم و بی ارتباط نیست و میخوام دوره های فیلم نامه نویسی هم که مدرک بدن رو بگذرونم. و کدوم یکی از این کشورا به طور کلی انتخاب بهتریه؟

با سلام خدمت همه دوستان

من در رشته سینما، مقطع کارشناسی ارشد مدرکم رو گرفتم. به فکر ادامه تحصیل در مقطع دکتری، شاخه مطالعات سینمایی (Film Studies) هستم. در مرحله اول، آیا دانشگاهی رو می‌شناسید که که در مقطع دکتری سینما فاند بدهد؟ اصلا امکان تحصیل رایگان در این رشته وجود دارد؟

در ضمن وضعیت کارشناسی ارشد سینما (منابع، شرایط و...) کاملا ناشناخته مانده، از این روی هر کدام از دوستان که سوالی پیرامون کارشناسی ارشد سینما (در ایران) داشتند، می‌توانند اینجا و یا در قسمت "پیغام‌ خصوصی" از بنده بپرسند. اگر اطلاعی داشتم، پاسخ می‌دهم.

واقعا انقدر رشته مهجوریه؟
    ویرایش توسط nimaK : August 4th, 2015 در ساعت 12:58 PM دلیل: ادغام 3 پست

خیلی حیف شد که هیچکس این رشته رو نمیشناسه.

Junior Member

سلام و خسته نباشید، من مدرک مهندسی کارشناسی (لیسانس) عمران از دانشگاه باهنر کرمان (یک دانشگاه ملی مهم) با معدل 15.5 دارم...دیپلم ریاضی ام رو هم با نمره عالی 19.23 گرفتم، اما به شکل جنون آمیزی به سینما علاقه دارم به شکلی که امسال در آزمون کارشناسی ارشد (فوق لیسانس)، دانشگاه سوره تهران گرایش سینما قبول شدم، هم چنین دوره یکساله و نیمه فیلم سازی در "انجمن سینما جوان ایران" گذراندم و یک فیلم داستانی (با الهام از یکی خاطرات اینگمار برگمان: کارگردان اسطوره ای سینمای سوئد) و یک فیلم تجربی ساختم، و در حال ترجمه یکی از آثار فرانسواز ساگان، نویسنده شهیر فرانسوی از نسخه انگلیسی اش که برای نمایشگاه کتاب سال آینده چاپ می شود، هستم...دو تن از دایی هایم در نقاط مختلف سوئد حضور دارند: یکی در استکهلم، دیگری در اسکیلستونا (Eskilstuna)...هم چنین مدرک پایان یک دوره کامل از موسسه زبان ایران (و هم چنین باید اضافه کنم که ایلتس یا تافل ندارم ولی دوره FCE را گذراندم) را دارا می باشم...مدارک من تا انتهای هفته دیگر همگی ترجمه می شود...

با وجود همه اینها آیا به هیچ وجه احتمالش هست که در مقطع فوق لیسانس (MASTER OF ART) در یکی از گرایش های تحصیلی سینما / ادبیات نمایشی / فلسفه هنر / FINE ART / و رشته هایی در همین حیطه ها در دانشگاه با اعتبار جهانی مثل لوند LUND یا بدلیل داشتن جایی برای سکونت دانشگاه های استکهلم یا اسکیلستونا (Eskilstuna) قبول بشم؟؟!! آیا در صورت پذیرفتن من در مقطع فوق لیسانس هیچ فاندی FUND (هزینه زندگی) از هیچ کدام از این دانشگاه ها به بنده داده می شود؟؟!! یا تنها در مقطع دکتری این فاند ها داده می شود؟؟!! چه کمکی دایی هایم در این راه می توانند برای من بکنند؟؟!!

درباره کشور فنلاند و دانشگاه آلتو چه؟؟!! از لحاظ هنری در میان دانشگاه های برتر جهان حضور دارد، آیا می توان شانسی برای حضور در این دانشگاه با هزینه های پایین داشت؟؟!!

Junior Member

یک سوال دیگر دوستان...آیا فارغ التحصیل شدن کارشناسی ارشد سینما در سوره با فارغ التحصیل شدن کارشناسی ارشد در هنرهای زیبای تهران یا هنر یا تربیت مدرس تهران هیچ کدام تاثیر آن چنانی در پذیرش اپلای در خارج از کشور در مقطع phd دارد؟؟!!

متاسفانه هیچکس این رشته رو نمیشناسه و ماها مهجور موندیم.

ApplyAbroad Veteran
    Fairymaid آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط MovieFanatic نمایش پست ها
    متاسفانه هیچکس این رشته رو نمیشناسه و ماها مهجور موندیم.
    سوالتون چیه، من تا حدی اطلاعات دارم.

ApplyAbroad Veteran
    Fairymaid آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط g0dfather نمایش پست ها
    سلام و خسته نباشید، من مدرک مهندسی کارشناسی (لیسانس) عمران از دانشگاه باهنر کرمان (یک دانشگاه ملی مهم) با معدل 15.5 دارم...دیپلم ریاضی ام رو هم با نمره عالی 19.23 گرفتم، اما به شکل جنون آمیزی به سینما علاقه دارم به شکلی که امسال در آزمون کارشناسی ارشد (فوق لیسانس)، دانشگاه سوره تهران گرایش سینما قبول شدم، هم چنین دوره یکساله و نیمه فیلم سازی در "انجمن سینما جوان ایران" گذراندم و یک فیلم داستانی (با الهام از یکی خاطرات اینگمار برگمان: کارگردان اسطوره ای سینمای سوئد) و یک فیلم تجربی ساختم، و در حال ترجمه یکی از آثار فرانسواز ساگان، نویسنده شهیر فرانسوی از نسخه انگلیسی اش که برای نمایشگاه کتاب سال آینده چاپ می شود، هستم...دو تن از دایی هایم در نقاط مختلف سوئد حضور دارند: یکی در استکهلم، دیگری در اسکیلستونا (Eskilstuna)...هم چنین مدرک پایان یک دوره کامل از موسسه زبان ایران (و هم چنین باید اضافه کنم که ایلتس یا تافل ندارم ولی دوره FCE را گذراندم) را دارا می باشم...مدارک من تا انتهای هفته دیگر همگی ترجمه می شود...

با وجود همه اینها آیا به هیچ وجه احتمالش هست که در مقطع فوق لیسانس (MASTER OF ART) در یکی از گرایش های تحصیلی سینما / ادبیات نمایشی / فلسفه هنر / FINE ART / و رشته هایی در همین حیطه ها در دانشگاه با اعتبار جهانی مثل لوند LUND یا بدلیل داشتن جایی برای سکونت دانشگاه های استکهلم یا اسکیلستونا (Eskilstuna) قبول بشم؟؟!! آیا در صورت پذیرفتن من در مقطع فوق لیسانس هیچ فاندی FUND (هزینه زندگی) از هیچ کدام از این دانشگاه ها به بنده داده می شود؟؟!! یا تنها در مقطع دکتری این فاند ها داده می شود؟؟!! چه کمکی دایی هایم در این راه می توانند برای من بکنند؟؟!!

درباره کشور فنلاند و دانشگاه آلتو چه؟؟!! از لحاظ هنری در میان دانشگاه های برتر جهان حضور دارد، آیا می توان شانسی برای حضور در این دانشگاه با هزینه های پایین داشت؟؟!!
    دوست عزیز،
    صرفا به این دلیل که داییتون اونجاس که بهتون پذیرش نمیدن
    بعدا من کسیو دیدم که با لیسانس بیولوژی و یه لیسانس زبان پذیرش دکترا از آمریکا گرفته. یعنی اصلا جای نگرانی نیست. شما که فوق لیسانس فیلم هم قبول شدین دیگه چرا نگرانین.
    جدیدا شنیدم واسه ارشد به ما بورس نمیدن ول ی هزینه های اروپا بالا نیست و یکی از دوستان من در اتریش از پس هزینه هاش براومده. دو لیست دانشگاه های مد نظرتون حسابی جستجو کنین و اطلاعات مفیدی به دست بیارین. اگر خودتون رو مسلط به اون رشته و همینطور علاقه مند نشون بدین خیلی خوبه. سعی کنید اگه تهرانین با فیلمسازایی که در اونور آب تحصیل کردن ( تازگیها) مشورت کنین.
    اصلا نگران نشین، کار سختی نیست.
    موفق باشین.

نقل قول نوشته اصلی توسط Fairymaid نمایش پست ها
    سوالتون چیه، من تا حدی اطلاعات دارم.
    با سلام

من در رشته سینما، مقطع کارشناسی ارشد مدرکم رو از دانشگاه تهران گرفتم. به فکر ادامه تحصیل در مقطع دکتری، شاخه مطالعات سینمایی (Film Studies) هستم. آیا دانشگاهی رو می‌شناسید که که در مقطع دکتری سینما فاند کامل بدهد؟ اصلا امکان تحصیل رایگان در این رشته وجود دارد؟ در اروپا وضعیت به چه صورت هست؟ متشکرم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)