صفحه 15 از 20 نخستنخست ... 567891011121314151617181920 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 141 تا 150 , از مجموع 199

موضوع: گرفتن وقت سفارت برای ویزای دانشجویی (پست اول خوانده شود)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : گرفتن وقت سفارت برای ویزای دانشجویی (پست اول خوانده شود)

من روزي ١٠ بار دارم زنگ ميزنم به كنسولگري و معمولا جواب نميدن و اشغاله اما وقتي هم جواب ميدن با پررويي تمام گوشيو برميدارن قطع ميكنن، تهران نيستم وگرنه حتما ميرفتم شخصا مراجعه ميكردم. ميشه اگه كسي خبر داره يا تازگي مراجعه كرده به كنسولگري بگه خود كارمندهاي كنسولگري چه جوابي در رابطه با تمديد دادن؟

Junior Member adel1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sharif, CL

نقل قول نوشته اصلی توسط Mmfz نمایش پست ها
    من روزي ١٠ بار دارم زنگ ميزنم به كنسولگري و معمولا جواب نميدن و اشغاله اما وقتي هم جواب ميدن با پررويي تمام گوشيو برميدارن قطع ميكنن، تهران نيستم وگرنه حتما ميرفتم شخصا مراجعه ميكردم. ميشه اگه كسي خبر داره يا تازگي مراجعه كرده به كنسولگري بگه خود كارمندهاي كنسولگري چه جوابي در رابطه با تمديد دادن؟
    هیچ جوره پاسخ‌گو نیستن. میگن وقت از طرف ایتالیا آزاد میشه به ما ربطی نداره!
    VERITAS

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط adel1 نمایش پست ها
    من به يكي از دانشگاه ها ايميل دادم گفتن اگر سفارت صلاح بدونن و تمديد كنن ما حتي با تاخير هم ميپذيريم، يعني از اختيارات سفارت هست.

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط Mmfz نمایش پست ها
    نقل قول نوشته اصلی توسط adel1 نمایش پست ها
    سلام
    شما تصور کنید ایران قصد داشته باشه دانشجو ی اینترنشنال جذب کند، این مساله به کدام بخش ها مربوط هست؟ وزارت علوم و وزارت بهداشت و وزارت امور خارجه (البته که باید مجلس هم تصویب کنه). سفارت تصمیم گیرنده نیست و باید به اونها ابلاغ بشه. در ضمن زنگ زدن در این مورد به سفارت یا تجمع اطراف سفارت بسیار رفتار اشتباهی هست به خصوص تجمع چون خیلی راحت به اشوب کشیده میشه و سفارت هم همکاری نمیکنه. شما در یک ایمیل مودبانه درخواست خودتونو مطرح کنید ولی تصمیم گیری به عهده ی نهاد تصمیم گیرنده هست و شما به عنوان دانشجو نمیتونید به یک سفارت خارجی فشار بیارید. موفق باشید

پی نوشت: رفتار شما "پررویی" هست نه رفتار کارمندان سفارت. شما به عنوان دانشجو ی خارجی حقی ندارید برای سفارت یک کشور دیگه تعیین تکلیف کنید. درخواست دارید؟ مودبانه ایمیل بزنید و مطرح کنید و منتظر باشید. (متاسفانه مجبور شدم از ادبیات خودتون استفاده کنم.)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ارشد محیط زیست - دانشگاه تهران

نقل قول نوشته اصلی توسط maxi1 نمایش پست ها
    سلام
    شما تصور کنید ایران قصد داشته باشه دانشجو ی اینترنشنال جذب کند، این مساله به کدام بخش ها مربوط هست؟ وزارت علوم و وزارت بهداشت و وزارت امور خارجه (البته که باید مجلس هم تصویب کنه). سفارت تصمیم گیرنده نیست و باید به اونها ابلاغ بشه. در ضمن زنگ زدن در این مورد به سفارت یا تجمع اطراف سفارت بسیار رفتار اشتباهی هست به خصوص تجمع چون خیلی راحت به اشوب کشیده میشه و سفارت هم همکاری نمیکنه. شما در یک ایمیل مودبانه درخواست خودتونو مطرح کنید ولی تصمیم گیری به عهده ی نهاد تصمیم گیرنده هست و شما به عنوان دانشجو نمیتونید به یک سفارت خارجی فشار بیارید. موفق باشید

پی نوشت: رفتار شما "پررویی" هست نه رفتار کارمندان سفارت. شما به عنوان دانشجو ی خارجی حقی ندارید برای سفارت یک کشور دیگه تعیین تکلیف کنید. درخواست دارید؟ مودبانه ایمیل بزنید و مطرح کنید و منتظر باشید. (متاسفانه مجبور شدم از ادبیات خودتون استفاده کنم.)
    من هم با فرمایش شما کاملا موافقم. وزارت دانشگاه و تحقیق ایتالیا (MIUR) مسئول تمدید وقت روادید دانشجویان اینترنشنال هست و سفارت فقط می تونه درخواست ها برای تمدید وقت رو به این وزارتخونه انتقال بده و درنهایت اونها تصمیم بگیرن که آیا ددلاین رو تمدید کنن یا نه. بنابراین بهترین کار ایمیل زدن به MIUR و تشریح موقعیت دانشجویان ایرانی هست که به دلایل مختلف نتونستن وقت سفارت بگیرن. به احتمال زیاد اونها هم همکاری می کنند. بنابراین جمع شدن دم در سفارت و درخواست های مکرر به کارمندان سفارت برای پیگیری مشکل هیچ کمکی نمی کنه و فقط اعصاب اونها رو خرد میکنه. بهتره کمی صبور باشیم.

Junior Member

سلام بچه ها اگر اطلاع داشته باشید تقریبا اواخر ماه جون یک بار وقت ها رو در روز یکشنبه ظهر باز کردن و خیلی ها وقت گرفتن میشه گفت یه جورایی افزایش دادن ظرفیت ها رو برای ماه جولای و تعداد خیلی زیادی هم وقت گرفتن . اصلا فکر نمیکنم که وقت ها تمدید بشه خصوصا با اون مسئله پارسال که یه تعدادی تجمع کرده بودن و این موضوع برای سفارت اصلا خوشایند نبوده و حتی من از بچه هایی که پارسال رفتن ایتالیا، چند هفته قبل شنیدم که یع تعدادی رو در فرودگاه نگه داشته بودن و وقتی یکی از دانشجوها اعتراض کرده بوده که چند ساعت چرا در فرودگاه نگهمون داشتید گفته بودن که یادتون هست رفتید دم سفارت شلوغ کردید. به نظرم سعی کنید با دانشگاهتون ارتباط بگیرید و ازشون بخواهید پذیرش ترم دوم بهتون بدن

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط maxi1 نمایش پست ها
    سلام

با اینکه گفتید تجمع درست نیست و از طریق ایمیل باید حل کنیم کاملا موافقم ولی اینو هم باید در نظر داشته باشید که تمام کشورها از طریق سفارتشون از اوضاع و مسائل اطلاع پیدا میکنن پس اینکه ربطی به سفارت نداره و این حرفا کاملا اشتباه هست اتفاقا دقیقا ارتباط به سفارت داره که باید این موضوع رو با کشور خودش مطرح کنه چون سفارت ها مسائل و مشکلات ما دانشجوهارو در گرفتن وقت خیلی خیلی بهتر از خودمون میدونن دوست عزیز . و نکته خیلی مهمتر هم اینکه خیلی جالب نیست که آدم به هموطن خودش بگه تو پرویی نه یه آدم دیگه که وطیفه اش تو کشور ما مشخصه که چیه . لطفا این رفتارهای اشتباه رو رواج ندید بیشتر از این چون این اواخر رفتارهای مثل رفتار شما خیلی داره همه گیر میشه خصوصا در کانال های تلگرام و سایت هایی که دانشجوها به هم در مسائل مشترک کمک میکنن

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط us9 نمایش پست ها
    با اینکه گفتید تجمع درست نیست و از طریق ایمیل باید حل کنیم کاملا موافقم ولی اینو هم باید در نظر داشته باشید که تمام کشورها از طریق سفارتشون از اوضاع و مسائل اطلاع پیدا میکنن پس اینکه ربطی به سفارت نداره و این حرفا کاملا اشتباه هست اتفاقا دقیقا ارتباط به سفارت داره که باید این موضوع رو با کشور خودش مطرح کنه چون سفارت ها مسائل و مشکلات ما دانشجوهارو در گرفتن وقت خیلی خیلی بهتر از خودمون میدونن دوست عزیز . و نکته خیلی مهمتر هم اینکه خیلی جالب نیست که آدم به هموطن خودش بگه تو پرویی نه یه آدم دیگه که وطیفه اش تو کشور ما مشخصه که چیه . لطفا این رفتارهای اشتباه رو رواج ندید بیشتر از این چون این اواخر رفتارهای مثل رفتار شما خیلی داره همه گیر میشه خصوصا در کانال های تلگرام و سایت هایی که دانشجوها به هم در مسائل مشترک کمک میکنن
    سلام
    سفارت در این مورد تصمیم گیرنده نیست. مساله ی مهم تصمیم گیری هست. من و شما و سایر هموطنان باید احترام کارمند سفارت و سفارت رو حفظ کنیم. استفاده از ادبیات مشابه برای نشان دادن سطح تنزل یافته ادب یک دانشجو بود که شما بدرستی متوجه شدید که تا چه حد این رفتار و طرز بیان دور از شان دانشجو ی ایرانی هست. وظیفه ی تک تک کارمندان سفارت خانه ها مشخص هست و این افراد بر اساس دستورالعمل ها کار می کنند. مساله جالب بودن نیست بهتره خودمونو اصلاح کنیم تا به کارمند سفارت و کنسول و... انگ بزنیم. موفق باشید

**اطلاعیه پارسال سفارت در مورد تمدید وقت ویزا دانشجویی ***

به اطلاع متقاضیان محترم می رساند که سفارت ایتالیا در تهران، بدلیل حساسیت نسبت به موضوع تعیین وقت جهت پیش ثبت نام دانشجویان ایرانی در دانشگاه های ایتالیا، در طول هفت روز اخیر به همراه دفاتر وزارت دانشگاه و تحقیق (MIUR)، به دنبال یافتن راه حلی برای مشکل تاریخ انقضای نهایی تحویل درخواست های روادید تحصیلی بوده است (که اخیرا تا 25 جولای 2017، تمدید گردیده است).
    با همکاری صمیمانه همکاران در مدیریت کل دانشجویان، توسعه و بین المللی نمودن آموزش عالی MIUR ، خوشوقتیم اعلام نماییم که موفق شده ایم زمان تحویل درخواست های روادید تحصیلی را جهت دانشجویانی که پذیرش تحصیلی یا برگه ثبت نام در یکی از دانشگاه های ایتالیا را تا تاریخ 25 جولای 2017 دریافت نموده اند، تمدید نماییم.دانشجویان با شرایط فوق الذکر از تاریخ 8 آگوست 2017 می توانند به کنسولکری ایتالیا مراجعه نمایند و درخواست روادید دانشجویان بر اساس ظرفیت و امکانات زمانی این اداره دریافت خواهد شد.
    *** امیدوارم امسال هم تمدید کنند ***

Junior Member

سلام دوستهای عزیز کسانی که نتونستن وقت بگیرن سعی کنن که بچه های دیگه رو هم پیدا کنن و ایمیل بزنن به سفارت . من یه ایمیل تنطیم کردم و برای بچه هاییکه نتونسته بودن وقت بگیرن هم فرستادم و همه با یک فرمت برای سفارت ایمیل کردیم حداقل 30 تا ایمیل مشابه براشون فرستادیم در یک روز و بعد از 2 روز که حتی تو سایت هم نوشته بودن که وقت ها تمدید نمیشه ولی وقت ها رو مجددا باز کردن و تونستیم وقت بگیریم ( حتما تو ایمیل ازشون بخواید که وقت رو سر ساعت 9:30 باز نکنن و توضیح بدید که آژانس ها با ربات طراحی شده وقت ها رو میگیرن و به دانشجوها با قیمت های بالا میفروشن)
    سلام بچه ها اگر اطلاع داشته باشید تقریبا اواخر ماه جون یک بار وقت ها رو در روز یکشنبه ظهر باز کردن و خیلی ها وقت گرفتن میشه گفت یه جورایی افزایش دادن ظرفیت ها رو برای ماه جولای و تعداد خیلی زیادی هم وقت گرفتن . اصلا فکر نمیکنم که وقت ها تمدید بشه خصوصا با اون مسئله پارسال که یه تعدادی تجمع کرده بودن و این موضوع برای سفارت اصلا خوشایند نبوده و حتی من از بچه هایی که پارسال رفتن ایتالیا، چند هفته قبل شنیدم که یع تعدادی رو در فرودگاه نگه داشته بودن و وقتی یکی از دانشجوها اعتراض کرده بوده که چند ساعت چرا در فرودگاه نگهمون داشتید گفته بودن که یادتون هست رفتید دم سفارت شلوغ کردید. به نظرم سعی کنید با دانشگاهتون ارتباط بگیرید و ازشون بخواهید پذیرش ترم دوم بهتون بدن
    سلام
    من واقعا خوشحالم که شما و تعدادی از دوستان از طریق مکاتبه با سفارت و قبل از بسته شدن سایت تونستید وقت بگیرید اما بر اساس اطلاعات و مشاهدات چند روز اخیر، حداقل 150 نفر از بچه ها هستن که به دلایل مختلف هنوز موفق به گرفتن وقت تشکیل پرونده ویزای دانشجویی نشدن. از کانالهای مختلف و از بالاترین سطوح این موضوع داره پیگیری میشه تا وقتها تمدید بشه. جای امیدواری هست ولی هنوز هیچکس نمیتونه بگه که وقتها قطعا تمدید میشه یا خیر. همونطور که دوستان هم اشاره کردن دیگه تجمع و تماس با سفارت هم کارساز نیست و الان بهتر هست صبور باشیم تا ببینیم چی میشه.
    ویرایش توسط Orient : July 27th, 2018 در ساعت 11:11 AM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)