صفحه 16 از 20 نخستنخست ... 67891011121314151617181920 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 151 تا 160 , از مجموع 199

موضوع: گرفتن وقت سفارت برای ویزای دانشجویی (پست اول خوانده شود)

پیش فرض پاسخ : گرفتن وقت سفارت برای ویزای دانشجویی (پست اول خوانده شود)

نقل قول نوشته اصلی توسط us9 نمایش پست ها
    سلام بچه ها اگر اطلاع داشته باشید تقریبا اواخر ماه جون یک بار وقت ها رو در روز یکشنبه ظهر باز کردن و خیلی ها وقت گرفتن میشه گفت یه جورایی افزایش دادن ظرفیت ها رو برای ماه جولای و تعداد خیلی زیادی هم وقت گرفتن . اصلا فکر نمیکنم که وقت ها تمدید بشه خصوصا با اون مسئله پارسال که یه تعدادی تجمع کرده بودن و این موضوع برای سفارت اصلا خوشایند نبوده و حتی من از بچه هایی که پارسال رفتن ایتالیا، چند هفته قبل شنیدم که یع تعدادی رو در فرودگاه نگه داشته بودن و وقتی یکی از دانشجوها اعتراض کرده بوده که چند ساعت چرا در فرودگاه نگهمون داشتید گفته بودن که یادتون هست رفتید دم سفارت شلوغ کردید. به نظرم سعی کنید با دانشگاهتون ارتباط بگیرید و ازشون بخواهید پذیرش ترم دوم بهتون بدن
    دوست عزیز این مساله که می فرمایید (همون طور که خودتون میگید) اسمش افزایش ظرفیته که اعلام عمومی نشده و مثل بقیه وقت ها توسط کارگزاری موسسات اعزام و آژانس های مسافرتی رزرو شده، تمدید نیست. تمدید مثل اتفاقی که سال گذشته افتاد نیاز به اطلاعیه رسمی داره که انشاالله امسال هم انجام بشه.

اوکی دوستان اگر با ایمیل به وزارت علوم ایتالیا موافقید یه متن واحد تنظیم کنیم و براشون ایمیل کنیم. بیاید خودتون رو نشون بدید ببینیم چند نفریم

Junior Member adel1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sharif, CL

نقل قول نوشته اصلی توسط maxi1 نمایش پست ها
    سلام
    شما تصور کنید ایران قصد داشته باشه دانشجو ی اینترنشنال جذب کند، این مساله به کدام بخش ها مربوط هست؟ وزارت علوم و وزارت بهداشت و وزارت امور خارجه (البته که باید مجلس هم تصویب کنه). سفارت تصمیم گیرنده نیست و باید به اونها ابلاغ بشه. در ضمن زنگ زدن در این مورد به سفارت یا تجمع اطراف سفارت بسیار رفتار اشتباهی هست به خصوص تجمع چون خیلی راحت به اشوب کشیده میشه و سفارت هم همکاری نمیکنه. شما در یک ایمیل مودبانه درخواست خودتونو مطرح کنید ولی تصمیم گیری به عهده ی نهاد تصمیم گیرنده هست و شما به عنوان دانشجو نمیتونید به یک سفارت خارجی فشار بیارید. موفق باشید

پی نوشت: رفتار شما "پررویی" هست نه رفتار کارمندان سفارت. شما به عنوان دانشجو ی خارجی حقی ندارید برای سفارت یک کشور دیگه تعیین تکلیف کنید. درخواست دارید؟ مودبانه ایمیل بزنید و مطرح کنید و منتظر باشید. (متاسفانه مجبور شدم از ادبیات خودتون استفاده کنم.)
    بنده عرض نکردم وظیفه‌ی کنسول‌گری دادن وقت هست، بلکه عرض کردم وظیفه‌ی کنسول‌گری پاسخ دادن هستش. اینکه دوستمون/بنده تماس میگیریم سفارت و تلفن رو قطع میکنند و یا ایمیل میزنیم و جواب نمیدن و یا حتی حضوری از هرجای ایران میرن تا حداقل جوابی دریافت کنند ولی کارکنان سفارت به هیچ‌وجه پاسخ‌گو نیستند بسیار رفتار زشتی هست که حتی تو ایران هم کمتر دیده میشه! افرادی که به دنبال ویزای دانشجویی هستند از قشر تحصیل کرده هستند و در هرجای دنیا بهشون احترام میذارن پس باید به امثال من و شما توجه بشه. من و افراد دیگه از این موضوع بدمون اومد. پس لطفا به جای دیگران فکر نکنید و تصمیم نگیرید و در نهایت توهین نکنید.

توضیحات بیشتر: مشکل من و خیلی از دوستان دیگر از عدم اطلاع رسانی درست سفارت هست. طبق قانون تا ۲۵م می‌بایست پیش ثبت‌نام صورت بگیره اما اصلا معلوم نیست سفارت میخواد تمدید کنه یا خیر و این موضوع خیلی اذیت کننده‌ست. حداقل از ابتدا بگن تمدید نمیشه و ما به فکر دیفر کردن و یا اپلای برای ترم/سال آینده باشیم.
    VERITAS

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Orient نمایش پست ها
    سلام
    من واقعا خوشحالم که شما و تعدادی از دوستان از طریق مکاتبه با سفارت و قبل از بسته شدن سایت تونستید وقت بگیرید اما بر اساس اطلاعات و مشاهدات چند روز اخیر، حداقل 150 نفر از بچه ها هستن که به دلایل مختلف هنوز موفق به گرفتن وقت تشکیل پرونده ویزای دانشجویی نشدن. از کانالهای مختلف و از بالاترین سطوح این موضوع داره پیگیری میشه تا وقتها تمدید بشه. جای امیدواری هست ولی هنوز هیچکس نمیتونه بگه که وقتها قطعا تمدید میشه یا خیر. همونطور که دوستان هم اشاره کردن دیگه تجمع و تماس با سفارت هم کارساز نیست و الان بهتر هست صبور باشیم تا ببینیم چی میشه.
    سلام ممنون ، من در جریان این لیستی که میفرمایید هستم کاملا و میدونم تعداد بیشتر از 150 نفر هست که کلا اسم 150 نفر رو فعلا وارد لیست کردن ولی از طرفی هم گفته بودن که از طرف سفارت فعلا اعلام کردن که برای سال بعد اقدام کنن و تمدید نمیشه حالا انشالله که نظرشون عوض بشه و تمدید کنن ولی متاسفانه کار اشتباه پارسال دانشجوها که تجمع و اعتراض کرده بودن باعث حساسیت سفارت رو موضوع وقت شده .

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط amirniknam67 نمایش پست ها
    دوست عزیز این مساله که می فرمایید (همون طور که خودتون میگید) اسمش افزایش ظرفیته که اعلام عمومی نشده و مثل بقیه وقت ها توسط کارگزاری موسسات اعزام و آژانس های مسافرتی رزرو شده، تمدید نیست. تمدید مثل اتفاقی که سال گذشته افتاد نیاز به اطلاعیه رسمی داره که انشاالله امسال هم انجام بشه.

اوکی دوستان اگر با ایمیل به وزارت علوم ایتالیا موافقید یه متن واحد تنظیم کنیم و براشون ایمیل کنیم. بیاید خودتون رو نشون بدید ببینیم چند نفریم
    سلام بله افزایش ظرفیت بوده من هم نگفتم که تمدید بوده البته ، در هر صورت امیدوارم که وقتها رو تمدید کنن و مشکل همه حل بشه البته افزایش ظرفیت رو موسسات و آژانس ها نگرفتن وقتهاشو اگر در جریان باشید دو تا از به ظاهر دانشجوها که اومدن یه کانال الکی زدن که مثلا لیدر بشن و نامه بزنن و سر بچه ها رو یه هفته گرم کردن و هیچ نامه ای هم نزدن و هیچ کاری هم نکردن و به همه دروغ گفته بودن و وقت ها رو گرفتن و خودشون به بچه ها فروختن متاسفانه

سلام بله افزایش ظرفیت بوده من هم نگفتم که تمدید بوده البته ، در هر صورت امیدوارم که وقتها رو تمدید کنن و مشکل همه حل بشه البته افزایش ظرفیت رو موسسات و آژانس ها نگرفتن وقتهاشو اگر در جریان باشید دو تا از به ظاهر دانشجوها که اومدن یه کانال الکی زدن که مثلا لیدر بشن و نامه بزنن و سر بچه ها رو یه هفته گرم کردن و هیچ نامه ای هم نزدن و هیچ کاری هم نکردن و به همه دروغ گفته بودن و وقت ها رو گرفتن و خودشون به بچه ها فروختن متاسفانه
    واقعا تاسف آوره که هیچی تو این مملکت درست نیست، همه دنبال سودجویین. الان در حال حاضر آژانس های مسسافرتی دارن قیمت های نجومی میدن واسه وقت سفارت در صورت باز شدن!

سلام ممنون ، من در جریان این لیستی که میفرمایید هستم کاملا و میدونم تعداد بیشتر از 150 نفر هست که کلا اسم 150 نفر رو فعلا وارد لیست کردن ولی از طرفی هم گفته بودن که از طرف سفارت فعلا اعلام کردن که برای سال بعد اقدام کنن و تمدید نمیشه حالا انشالله که نظرشون عوض بشه و تمدید کنن ولی متاسفانه کار اشتباه پارسال دانشجوها که تجمع و اعتراض کرده بودن باعث حساسیت سفارت رو موضوع وقت شده .
    داستان این لیست چی هست؟ ما باید اسممونو وارد لیستی می کردیم تا به الان برای وقت سفارت؟

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط adel1 نمایش پست ها
    بنده عرض نکردم وظیفه‌ی کنسول‌گری دادن وقت هست، بلکه عرض کردم وظیفه‌ی کنسول‌گری پاسخ دادن هستش. اینکه دوستمون/بنده تماس میگیریم سفارت و تلفن رو قطع میکنند و یا ایمیل میزنیم و جواب نمیدن و یا حتی حضوری از هرجای ایران میرن تا حداقل جوابی دریافت کنند ولی کارکنان سفارت به هیچ‌وجه پاسخ‌گو نیستند بسیار رفتار زشتی هست که حتی تو ایران هم کمتر دیده میشه! افرادی که به دنبال ویزای دانشجویی هستند از قشر تحصیل کرده هستند و در هرجای دنیا بهشون احترام میذارن پس باید به امثال من و شما توجه بشه. من و افراد دیگه از این موضوع بدمون اومد. پس لطفا به جای دیگران فکر نکنید و تصمیم نگیرید و در نهایت توهین نکنید.

توضیحات بیشتر: مشکل من و خیلی از دوستان دیگر از عدم اطلاع رسانی درست سفارت هست. طبق قانون تا ۲۵م می‌بایست پیش ثبت‌نام صورت بگیره اما اصلا معلوم نیست سفارت میخواد تمدید کنه یا خیر و این موضوع خیلی اذیت کننده‌ست. حداقل از ابتدا بگن تمدید نمیشه و ما به فکر دیفر کردن و یا اپلای برای ترم/سال آینده باشیم.
    سلام
    دوست عزیز مشکل از من و شما نیست، مشکل وجهه و موقعیت ایران هست. ما قدرتی نداریم در نتیجه به شهروند ایران اهمیتی داده نمیشه. یک بخش از برخوردها به این علت هست ولی بخش بزرگتر برمیگیرده به خودمون. من تا حالا چندین سفارت در ایران رفتم و برخورد مراجعه کنندگان نامناسب هست مثلا نقصی مدرک دارند و بحث می کنند. یا خیلی حالت طلبکارانه دارند و همین مساله باعث میشه کارمند سفارت برخورد نامناسب داشته باشه. رفتار ما این حقو به اونها میده.
    دوست عزیز این کارمندان و حتی سفیر هم میدونند بیشتر بچه ها قصد ادامه تحصیل ندارند و براشون خیلی اهمیتی نداره شما به کلاسات برسی یا نه. اونها از مافیای فروش وقت خبر دارند و هر کار هم انجام بدهند مجدد یک عده ناراضی هستند. من قصد دفاع از سفارتو ندارم ولی بر اساس پست های دوستان وقتی هموطنت وقت دانشجویی به شما ی دانشجو میفروشه و به فکر دلالی و جیب خودشه ازسفارت چه توقعی دارید؟
    سفارت فقط به ایمیل جواب میده، برای تلفن بهتره به ایتالیایی یا انگلیسی صحبت کنید. دانشگاه های ایتالیا دیفر دارند؟ دیفر کنید بورسیه از دست نمیدید؟ اطلاع رسانی سفارت از طریق سایتشون هست. باور بفرمایید این وضعیت عجیب سفارت خانه ها و ازدحام شدید مراجعه کنندگان در پشت در سفارت ها فقط در ایران وجود داره. موفق باشید

Junior Member

با اینکه بچه ها قبلا (و احتمالا پراکنده) به MIUR ایمیل دادن ولی با این پیشنهادتون موافقم چون حرکت جمعی همیشه اثر بیشتری داره

داستان این لیست چی هست؟ ما باید اسممونو وارد لیستی می کردیم تا به الان برای وقت سفارت؟
    نگران این لیست نباشید. سفارت اگر وقتها رو تمدید کنه ایشالا همه موفق به تشکیل پرونده میشن.

ApplyAbroad Veteran

سلام
    کانال درست کردن و لیدر شدن نیازی نیست. هر فرد باید در یک ایمیل با شرح مشکل تقاضای تمدید وقت کنه، نامه ی پذیرشتونو هم پیوست کنید. سفارت خانه ها با هیچ دانشجو یا فردی در خارج از سفارت مراوده ندارند و چنین اظهاراتی کذب محض هست و باید وجود چنین افراد و کانال های سودجو به اطلاع سفارت برسه تا سفارت تمدید وقت رو بصورت حضوری انجام بده تا دست این افراد هم کوتاه شود. موفق باشید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط maxi1 نمایش پست ها
    سلام
    دوست عزیز مشکل از من و شما نیست، مشکل وجهه و موقعیت ایران هست. ما قدرتی نداریم در نتیجه به شهروند ایران اهمیتی داده نمیشه. یک بخش از برخوردها به این علت هست ولی بخش بزرگتر برمیگیرده به خودمون. من تا حالا چندین سفارت در ایران رفتم و برخورد مراجعه کنندگان نامناسب هست مثلا نقصی مدرک دارند و بحث می کنند. یا خیلی حالت طلبکارانه دارند و همین مساله باعث میشه کارمند سفارت برخورد نامناسب داشته باشه. رفتار ما این حقو به اونها میده.
    دوست عزیز این کارمندان و حتی سفیر هم میدونند بیشتر بچه ها قصد ادامه تحصیل ندارند و براشون خیلی اهمیتی نداره شما به کلاسات برسی یا نه. اونها از مافیای فروش وقت خبر دارند و هر کار هم انجام بدهند مجدد یک عده ناراضی هستند. من قصد دفاع از سفارتو ندارم ولی بر اساس پست های دوستان وقتی هموطنت وقت دانشجویی به شما ی دانشجو میفروشه و به فکر دلالی و جیب خودشه ازسفارت چه توقعی دارید؟
    سفارت فقط به ایمیل جواب میده، برای تلفن بهتره به ایتالیایی یا انگلیسی صحبت کنید. دانشگاه های ایتالیا دیفر دارند؟ دیفر کنید بورسیه از دست نمیدید؟ اطلاع رسانی سفارت از طریق سایتشون هست. باور بفرمایید این وضعیت عجیب سفارت خانه ها و ازدحام شدید مراجعه کنندگان در پشت در سفارت ها فقط در ایران وجود داره. موفق باشید
    سلام دوست عزيز
    بنده هموني هستم كه پررو و بي ادب خطابش كردين، لازم ديدم يك سري توضيحاتو بدم. من چند سال كانادا زندگي كردم و يك سال و نيم اروپا و تا جايي كه من خبر دارم تقريبا هرجاي دنيا اين كه تلفن رو جواب بدن شما صحبت كني وسط صحبتت قطع كنن بي ادبي تلقي ميشه نميدونم شايد از نظر شما يه پيشامد نرمال هست. من همه ي كارمندها رو خطاب نكردم چرا بايد اينكارو انجام بدم؟! اگه لطف كنين دوباره بخونين متوجه ميشين، من فقط همون شخص رو خطاب كردم چون توي هر فرهنگي كار زشتي هست و منم عصباني بودم طبيعي هست آدم ها وقتي عصباني ميشن واكنش نشون ميدن. هيچوقت هم دم در سفارت تجمع نكردم يا عصبي نكردم هيچكسي رو و تا جايي كه تونستم هميشه احترام گذاشتم به همه . تماس گرفتم چون سوال فوري داشتم و هيچ منبع درست ديگه اي رو نميشناسم توي ايران. اگر ميخواين بگين اين وظيفه سفارت نيست كه جواب سوال دانشجوها رو بده و بايد از بقيه پرسيد ازيه آژانس كه مجوز داشت هم كمك گرفتم ٦٠٠ يورو گرفتن هيچ كمكي به من نكردن و آخرش همه ي كار ها رو خودم انجام دادم و پروندم كامل بود و آخر اكتبر گذشته بي هيچ دليل مشخصي نتونستم برم حتي با وجود يه عالمه دوندگي جوابي نگرفتم براش. واسه خيلي ها زمان ارزش نداره اما واسه من مهمه دوست ندارم هر سال عقب بيفته تحصيلم يه سال بخاطر اشتباه اداري كه مسببش من نبودم يه سال واسه دخالت يه تعداد آدم سودجو براي رزرو وقت.
    درضمن من به سفارت هاي ديگه دائم مراجعه ميكنم و سوال ميپرسم و جواب ميگيرم هيچوقت انقدر بي نظمي نديدم و اينجوري بهم بي احترامي نشده.
    و يك مسئله ي ديگه بله حق با شماست حقوق شهروند ايراني توي هر مملكت ديگه اي راحت تر از سايرين زير پا گذاشته ميشه اما الان اينجا توي مملكت خودمون هيچ دليلي نداره باهامون بي احترامي بشه به خصوص توسط يك غيرايراني!
    ببخشيد طولاني شد.
    ویرایش توسط Mmfz : July 28th, 2018 در ساعت 11:24 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)