صفحه 12 از 24 نخستنخست ... 2345678910111213141516171819202122 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 239

موضوع: آزمون MCCEE پزشکان و NBDE دندانپزشکان

پیش فرض پاسخ : آزمون MCCEE پزشکان و NBDE دندانپزشکان

دریافت جواب اولین امتحان چقدر طول میکشه؟ آیا میشه قبل از دریافت جواب برای مرحله دوم نیز ثبت نام کرد؟
    سوال دیگه اینکه از کجا میتونیم تعداد سهمیه برای هر تخصص در هر دانشگاه را پیدا کنیم؟
    باز هم ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط nadersh نمایش پست ها
    برای شرکت در این امتحان(امتحانات پزشکی کانادا) نیاز به ارائه ی نمره ی ایلتس نیست . ولی در صورت قبولی در این دو امتحان باید نمره ی ایلتس را نیز ارائه بدهید . برای هر اسکیل هم باید حداقل 7 بگیرید . اون هم از نوع اکادمیک. البته نمره ی ایلتس را اخیرا میخوان . فکر کنم از سپتامبر 2012 بوده .ولی برای دانشگاه از قبل میخواستن
    ببخشید مدرک زبان مورد درخواست حتما باید آیلتس باشه؟ یا تافل هم میتونه باشه؟

Junior Member Erdbeere آواتار ها

نکاتی چند درباره تایید مدارک تحصیلی /پیش نیاز ثبت نام آزمون های نظام پزشکی
    ثبت نام در سایت physiciansapply.com.ca با پرداخت هزینه ی ساخت account
    پر کردن نسبی قسمت source verification و save and continue کردن بدون finalize کردن
    تا قبل پرداخت پول بعدی برای تایید مدارک می توان هر تغییری در اطلاعات داد.برای پرداخت اندکی صبر کنید!
    گرفتن ریز نمرات و دانشنامه و در صورت تمایل گواهی انترنی (آموزش دانشکده)- با دقت فراوان فقط و فقط خودتان از خط اول تا آخرهر کدام را بخوانید. اسامی و تاریخ ها درست باشد.
    اگر عجول هستید همانجا فرم 12 رو از آموزش دانشکده یا امور بین الملل گرفته و پر کنید و بعد وصل کپی پاسپورت تحویل دهید! هنگام مکاتبه ECFMG با امور بین الملل باید جواب اتوماسیون " مکاتبه بلامانع است " از وزارتخانه به امور بین الملل رسیده باشد.
    از همان قسمت SVR دو فایل پی دی اف translation requirements and certification requirements را گرفته و بعد نوشیدن یک فنجان قهوه با چشم باز خوانده و مو به مو اجرا کنید! این دو فایل رو پرینت کرده و بهترین دوست خود بدانید !
    ترجمه ریز نمرات و دانشنامه( doctorate of medicine diploma ) و گواهی انترنی فقط و فقط توسط مترجمی که همکاری کند:
    کپی تمیز و دقیق از پشت و روهر مدرک را به ترجمه وصل کند.
    پایان هر ترجمه عبارت : I attest that this is a true translation of the attached document
    قبل از فرستادن برای دادگستری ازمترجم بخواهید حتما حتما حتما فایل ترجمه را ایمیل کند و با دقت فراوان فقط و فقط خودتان از خط اول تا آخرهر ترجمه را خوانده وتک تک کلمات و اعداد را با متن فارسی تطبیق دهید (حدود دو ساعت وقت می گیرد- باز هم تجربه گران بنده- ولی دوماه برای فرستادن مجدد ترجمه اشتباه یک تاریخ در یک گوشه از متن حرص نمی خورید!)
    مهر همیشگی مترجم روی همه صفحات ترجمه و پشت و روی کپی متصل به ان- جایی از صفحات که ترجیها روی متن مخصوصا متن کپی نباشد- و اما موضوع شیرین زدن یا نزدن یا چگونه زدن تاریخ کنار هر مهر مترجم –پاسخ در ادامه ی بحث!
    حالا مشتاقان پرداخت پول تایید مدارک اطلاعات save شده در SVR به ویژه names and dates را یک بار دیگربا ترجمه چک کرده وفرم certification identity confirmation و release sheet و coversheets را پرینت گرفته و finalize and pay کنید و تمام!
    ترجمه هاو کپی های شیک متصل به انها و کپی پاسپورت و فرم امضا نشده ی certification identity confirmation و دو قطعه عکس چسبانده نشده رو ببرید نزد یک certifying official ما بردیم سفارت و یورو هم پرداختیم! شما دوست داشتید ببرید نزد یک وکیل یا محضراشنا که مهر انگلیسی داره و یورو هم نپرداز ولی دقت کنید انطور که گفته انجام شود و تشکر یادتون نره! اگر مهرشون تو بعضی صفحه های کپی اصلا جا نشد پشت صفحه هم اوکی است. پشت و روی کپی مهر شود.
    مواد لازم در این مرحله : تاریخ با دست مترجم محترم یا تاریخ زن میلادی که خود دارالترجمه ها ندارند ولی ما تو منزل یکی از عهد احمد شاه داشتیم مفید واقع شد. (روال نیست زیر مهر مترجم تاریخ هم باشه ولی حالا دیگه خواستند!)
    پس خلاصه این شد:
    ترجمه ها یک رو هستند و مهر همیشگی مترجم دارند و تاریخ دقیق ترجمه .
    کپی ها متاسفانه دو رو هستند و پشت و رو مهر وتاریخ certifying official و مهر همیشگی مترجم و تاریخ زیر مهر مترجم ترجیها همان تاریخ certifying official باشد –تجربه ی من- ولی اگر دست مترجم محترم همون تاریخ دقیق ترجمه رو روی کپی هم زد دیگه زده سخت نگیرید! اونم اوکی هست! ( به اضافه مهر کپی برابر اصل مترجم که همیشه خود مترجم ها می زنند که من زدم ولی همان مهر همیشگی هم کفایت می کند مادام که جمله I attest that را کامل در پایان ترجمه اورده باشد.) هر دو مهر مربوط به مترجم را هر مترجمی برید داره.
    پول تایید مدارک رو دیگه ایشالا پرداختید و شما واجد شرایط پست کردن مدارک هستید. یاد تون نره دوستان:
    اصل مدرک ریز نمرات و دانشنامه و گواهی انترنی تا ابد نزد خودتان می ماند! اشتباهی نفرستید! لازم نیست!
    الان زیر عکس پایینی که خودتون با چسب نواری در بالای عکس متصل کردید امضا کنید!
    الان زیر فرم release را امضا کنید !
    منظور از جمله Please print clearly اینست که اسمتون رو با حروف بزرگ و واضح بنویسید.
    مواد مورد نیاز : سه کلیپس یا گیره کاغذ بزرگ ! ترجمه ها که شیک و کلاسیک پرچ شدند! پرچ مخدوش نشود. تاحالا یک تقویم عمودی دیواری رو ورق زدید؟ ترجمه دانشنامه رو بردارید ورقه انگلیسی را بالا برده وبا ایجاد یک خط تای افقی صاف و تمیز در بالای ورقه کاری کنید که بدون صدمه به پرچ ورقه انگلیسی بیوفته پشت کپی و کپی رو بیاد. کاورشیت مربوطه رو بگذارید روی این مجموعه و از بالا با گیره کاغذ متصل کنید. پس به ترتیب از رو: کاورشیت-کپی فارسی –ترجمه انگلیسی !! ریز نمره هم همینطور و گواهی انترنی هم همینطور!
    تبریک! وقت پست به ادرس mcc در اتاوا هستش! ترتیب :
    کپی certify شده از پاسپورت و کاورشیت مربوطه
    فرم کامل شده certification identity confirmation و امضا شده
    مجموعه ی دانشنامه شامل: کاورشیت-کپی فارسی –ترجمه انگلیسی
    مجموعه ی ریز نمره شامل: کاورشیت-کپی فارسی –ترجمه انگلیسی
    مجموعه ی گواهی انترنی شامل: کاورشیت-کپی فارسی –ترجمه انگلیسی
    فرم release امضا شده
    پست کنید! نه نه ! حتما یک کپی ساده از همشون برای روز مبادا بگیرید! یه وقت لازم میشه!
    پی اس : به سلیقه خودتان می شود مثلا فرم 12 را آخر کار برید دنبالش یا بعد certifying official پول تایید مدارک را پرداخت کنید ...ولی این روش من بود که تایید هم شد.
    ویرایش توسط Erdbeere : December 23rd, 2014 در ساعت 12:11 PM

توجه : تاریخ ترجمه ها چند روز یا چند هفته قبل تاریخ کپی ها میشه! این طبیعی ست! اوکی هست!!

نقل قول نوشته اصلی توسط Erdbeere نمایش پست ها
    نکاتی چند درباره تایید مدارک تحصیلی /پیش نیاز ثبت نام آزمون های نظام پزشکی
    ثبت نام در سایت physiciansapply.com.ca با پرداخت هزینه ی ساخت account
    پر کردن نسبی قسمت source verification و save and continue کردن بدون finalize کردن
    تا قبل پرداخت پول بعدی برای تایید مدارک می توان هر تغییری در اطلاعات داد.برای پرداخت اندکی صبر کنید!
    گرفتن ریز نمرات و دانشنامه و در صورت تمایل گواهی انترنی (آموزش دانشکده)- با دقت فراوان فقط و فقط خودتان از خط اول تا آخرهر کدام را بخوانید. اسامی و تاریخ ها درست باشد.
    اگر عجول هستید همانجا فرم 12 رو از آموزش دانشکده یا امور بین الملل گرفته و پر کنید و بعد وصل کپی پاسپورت تحویل دهید! هنگام مکاتبه ECFMG با امور بین الملل باید جواب اتوماسیون " مکاتبه بلامانع است " از وزارتخانه به امور بین الملل رسیده باشد.
    در مورد فرم release دقت کنید حتما امضا کنید و با مدارک ارسال کنید به یکی از دوستان همین چند روز پیش بابت ابن فرم ایراد گرفتند
    ممنون از شما و خانم دکتر یلدا بابت اینگونه راهنمایی های مفصل و ارایه جزییات موشکافانه
    USA/Case creation date: Aug 2013
    Clearance Received: March 2014
    CANADA/CIO: Jan 2010
    Medical: Jan
    2014
    Issue Date: May 2014

Junior Member

دوستان سلام
    عارضم به خدمت عزیزان که بنده مهندس هستم و از بابت این جسارت که در جمع صمیمی پزشکان حاضر شدم پوزش می طلبم ولی چه کنم که خانم بنده طبق معمول ،و طی حکمی ،پیگیری کارهاشون رو به من واگذار کرده .
    واقعیت اینه که من برای professional engineer کانادا اقدام کردم ،هزینه این اقدام حدود 500$ هست ولی یه قانونی دارن که برای newcomer اگه تا قبل از شش ماه از تاریخ لندینگشون اقدام کنن از پرداخت هزینه معاف هستن. می خواستم بپرسم قانون مشابهی برای پزشکا وجود نداره.
    ببخشید خیلی پر حرفی کردم و ممنون میشم اگه منو راهنمایی کنید

Member Z_MOAZEMI آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    epidemiology

نقل قول نوشته اصلی توسط morteza53 نمایش پست ها
    دوستان سلام
    عارضم به خدمت عزیزان که بنده مهندس هستم و از بابت این جسارت که در جمع صمیمی پزشکان حاضر شدم پوزش می طلبم ولی چه کنم که خانم بنده طبق معمول ،و طی حکمی ،پیگیری کارهاشون رو به من واگذار کرده .
    واقعیت اینه که من برای professional engineer کانادا اقدام کردم ،هزینه این اقدام حدود 500$ هست ولی یه قانونی دارن که برای newcomer اگه تا قبل از شش ماه از تاریخ لندینگشون اقدام کنن از پرداخت هزینه معاف هستن. می خواستم بپرسم قانون مشابهی برای پزشکا وجود نداره.
    ببخشید خیلی پر حرفی کردم و ممنون میشم اگه منو راهنمایی کنید
    سلام به شما همسر فداکار.
    این قانون برای پزشکها وجود نداره متاسفانه. فکر میکنم به این دلیل که پزشکها قبل از لندینگ و گرفتن پی ار هم میتونند برای ارزیابی مدرکشون اقدام کنند ولی مهندسها باید بعد از لند کردن و گرفتن پی ار پروسه P.ENG رو کلید بزنند.
    NOC: 3112 ,CIO:May-2010 , 1st file no: Oct-2010, Ankara office, In Process: May-2012, Medical: February-2014, Pass Request 9-May-2014, Landing 3-Sep-2014

از همان قسمت SVR دو فایل پی دی اف translation requirements and certification requirements را گرفته و بعد نوشیدن یک فنجان قهوه با چشم باز خوانده و مو به مو اجرا کنید! این دو فایل رو پرینت کرده و بهترین دوست خود بدانید !

این دو فایل pdf را میشه لطفا اینجا قرار بدید.

نقل قول نوشته اصلی توسط mo_eini نمایش پست ها
    بعضی از دوستان میگن باید فرم دوازده هم از طریق وزارت علوم پر بشه وگرنه جواب استعلام نظام پزشکی کانادا توسط دانشگاه مربوطه داده نمیشه کسی تا حالا فرم دوازده را پر کرده من اون رو گرفتم ولی مطمئن نیستم پر کردنش ضروری باشه بخصوص برای دانشگاه آزادی ها کسی تجربه ای داره؟
    من الان می تونم مدارکی رو که فرستادم در سایت نظام پزشکی ببینم فکر می کنم بزودی مکاتبه کنن.
    ببخشید دوست عزیز مدارک ارسالیتون را چطور میتونید ببینید؟ لطفا لینکش روبگذارید. ممنون

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)