صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 15

موضوع: تغییر رشته از فیزیک به مکانیک

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    فیزیک

Question تغییر رشته از فیزیک به مکانیک

سلام.من دانشجوی ترم 5 فیزیک روزانه هستم.الان سر یه دو راهی گیر کردم و به کمک و راهنمایی شما نیاز دارم.برای انتخاب رشته ای که باید در ازمون ارشد درش شرکت کنم مرددم.به رشته ی فیزیک علاقه دارم(بطور کلی من به رشته های که به صورت تئوری ارائه میشن علاقه دارم البته منظورم این نیست که از کارهای عملی خوشم نمیاد)اما با توجه به بازار کاری که داره از ادامه تحصیل توی این رشته میترسم و به رشته ی مکانیک هم (با توجه به نزدیکی که به فیزیک و بازار کار بهتری که داره) علاقه دارم البته من قصدم ادامه ی تحصیل تو مقاطع بالاتره انشااله اما الان نمی تونم درست تصمیم بگیرم.اینکه نتونم مکانیک رو روزانه و تو یکی از دانشگاههای معتبر قبول بشم منو سر این دو راهی قرار داده اما میدونم که انگیزه کافی واسه درس خوندن و ادامه تحصیل رو دارم.فکر میکنم اگر زیاد تلاش بکنم بتونم مکانیک رو قبول بشم البته فکر میکنم ولی مطمئن نیستم واین عدم اطمینانه که مثله یه سد جلوم قرار گرفته.حالا میخواستم که لطفا منو راهنمایی کنید.من اگر بدونم که (البته با تلاشی که میکنم) میتونم از پس ازمون ارشد و ادامه ی تحصیل بر بیام مطمئنا مکانیک رو انتخاب میکنم چون همونطور که گفتم به این رشته علاقه دارم اما مطمئنا تو کارهای عملی ضعیف هستم چون واحدی رو پاس نکردم.شما دانشجویی رو میشناسید که این کار رو کرده باشه؟ میخوام بدونم در امتحان ورودی و در ادامه ی تحصیلش موفق بوده یا نه؟ من خیلی سعی کردم جواب قانع کننده و روشنی رو بدست بیارم اما نتونستم.لطفا کمکم کنید.خواهشا جوابتون رو موجز و خلاصه ننویسید طوری باشه که من کاملا نسبت به مسئله اگاه و قانع بشم. خیلی ممنون از لطفی که میکنید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    فیزیک

Post پاسخ : تغییر رشته از فیزیک به مکانیک

سلام به همه. یعنی کسی نیست منو راهنمایی کنه؟!!!!
    این همه دانشجوی ارشد و دکترای فیزیک!
    تصمیمم واسه این تغییر درسته یا نه؟نظرتون چیه؟

Member
    رشته و دانشگاه
    .ATOMIC.MOLECULAR PHYSICS,UNIVERSITY OF TEHRAN

Lightbulb پاسخ : تغییر رشته از فیزیک به مکانیک

MY OPINION IS YOU DON'T KNOW WHAT YOU WANT
    I THINK YOU SHOULD THINK ABOUT YOUR CAREER MORE IN DEPTH
    I HOPE THIS WILL HELP YOU
    Careers in Physics

SEVERAL OPPORTUNITIES
    Physicists end up in all sorts of interesting jobs and are virtually never unemployed, because of their broad training and adaptability. In particular they are needed at the start of new technologies and machines, or in particularly challenging projectes such as space missions, remote explorations, and failure assessment.

As a working physicist you may find yourself: trying to predict the stock market on Wall Street, testing satellites for space missions, developing new materials for industry, developing new electronic devices and components, doing medical physics in a hospital, teaching the next generation of physicists in a high school, trying to predict the next major earthquakes to hit San Francisco or Japan, developing flight simulation software, optimizing industrial manufacturing or transformation processes, developing a new measurement instrument, performing materials testing and characterization for special applications, launching a new software company or product, performing urban planning and optimization, etc.

Graduates from the University of Ottawa over recent years have gone into various industrial and government laboratories such as Bell-Northern Research and the National Research Council, Mitel, Communications Research Center and the National Optics Institute; have gained employment with specialized companies working in the space industry such as Spar Aerospace; have started their own consulting companies; and have become physics teachers from the high-school to the university level.

* American Institute of Physics
    * American Physical Society
    * Biophysical Society
    * Biophysical Society of Canada
    * Canadian Association of Physicists
    * Canadian Association of Science Writers
    * Canadian Astronomical Society
    * Canadian Organization of Medical Physicists
    * European Physical Society
    * National Association of Science Writers

Job opportunities at the Faculty of Science; consult our Website at http://www.science.uottawa.ca/fac/jobs.html

(FROM http://www.physics.uottawa.ca/careers.html

Overview - The Department of Mechanical Engineering

Welcome to the Department of Mechanical Engineering! The Department, founded in 1967, offers undergraduate programs in Mechanical Engineering and Biomedical Mechanical Engineering as well as research and graduate degrees in mechanical engineering and in biomedical engineering.

Mechanical Engineering is a very broad field of engineering, encompassing machines, materials, energy, manufacturing, automation, biomedical engineering, aerospace and more. The Department’s expertise and programs fully cover this breadth, offering students a broadly based education and a wide range of career choices.
    (FROM http://www.engineering.uottawa.ca/en...ring/overview/)

پیش فرض پاسخ : تغییر رشته از فیزیک به مکانیک

نقل قول نوشته اصلی توسط ali_hasani نمایش پست ها
    سلام.من دانشجوی ترم 5 فیزیک روزانه هستم.الان سر یه دو راهی گیر کردم و به کمک و راهنمایی شما نیاز دارم.برای انتخاب رشته ای که باید در ازمون ارشد درش شرکت کنم مرددم.به رشته ی فیزیک علاقه دارم(بطور کلی من به رشته های که به صورت تئوری ارائه میشن علاقه دارم البته منظورم این نیست که از کارهای عملی خوشم نمیاد)اما با توجه به بازار کاری که داره از ادامه تحصیل توی این رشته میترسم و به رشته ی مکانیک هم (با توجه به نزدیکی که به فیزیک و بازار کار بهتری که داره) علاقه دارم البته من قصدم ادامه ی تحصیل تو مقاطع بالاتره انشااله اما الان نمی تونم درست تصمیم بگیرم.اینکه نتونم مکانیک رو روزانه و تو یکی از دانشگاههای معتبر قبول بشم منو سر این دو راهی قرار داده اما میدونم که انگیزه کافی واسه درس خوندن و ادامه تحصیل رو دارم.فکر میکنم اگر زیاد تلاش بکنم بتونم مکانیک رو قبول بشم البته فکر میکنم ولی مطمئن نیستم واین عدم اطمینانه که مثله یه سد جلوم قرار گرفته.حالا میخواستم که لطفا منو راهنمایی کنید.من اگر بدونم که (البته با تلاشی که میکنم) میتونم از پس ازمون ارشد و ادامه ی تحصیل بر بیام مطمئنا مکانیک رو انتخاب میکنم چون همونطور که گفتم به این رشته علاقه دارم اما مطمئنا تو کارهای عملی ضعیف هستم چون واحدی رو پاس نکردم.شما دانشجویی رو میشناسید که این کار رو کرده باشه؟ میخوام بدونم در امتحان ورودی و در ادامه ی تحصیلش موفق بوده یا نه؟ من خیلی سعی کردم جواب قانع کننده و روشنی رو بدست بیارم اما نتونستم.لطفا کمکم کنید.خواهشا جوابتون رو موجز و خلاصه ننویسید طوری باشه که من کاملا نسبت به مسئله اگاه و قانع بشم. خیلی ممنون از لطفی که میکنید.
    Hello
    I just want to hint something maybe help you.
    Are you sure that you can be accepted in Mechanics for Master of science in iran? as i know the differences are very much, and it is not the same with Physics, if you really can do this so do that,
    but take in your account that if you can not then you would waste your time,
    i suggest that have look in depth to the modules which you should take in the conquer examination for Mechanics and see if you can read them then do that, of course the mechanical engineerings job option is better than Physics specially in iran.
    But becarefull some of my friends tried to do such athing for Electrical engineering which has more overlap with physics also but they were not successful.!
    i myself tried for Material eng but i could not achieve a good result.
    Anyway if you have a goal and strong desire you will get it do not panik and try your best
    Good luck.
    شب سردي است، و من افسرده. راه دوري است، و پايي خسته. تيرگي هست و چراغي مرده. مي کنم تنها از جاده عبور: دور ماندند ز من ادمها. سايه اي از سر ديوار گذشت، غمي افزود مرا بر غمها. فکر تاريکي و اين ويراني بي خبر آمد تا با دل من قصه ها ساز کند پنهاني. نيست رنگي تا بگويد با من اندکي صبر سحر نزديک است. هر دم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    فیزیک

نقل قول نوشته اصلی توسط nafas نمایش پست ها
    Hello
    I just want to hint something maybe help you.
    Are you sure that you can be accepted in Mechanics for Master of science in iran? as i know the differences are very much, and it is not the same with Physics, if you really can do this so do that,
    but take in your account that if you can not then you would waste your time,
    i suggest that have look in depth to the modules which you should take in the conquer examination for Mechanics and see if you can read them then do that, of course the mechanical engineerings job option is better than Physics specially in iran.
    But becarefull some of my friends tried to do such athing for Electrical engineering which has more overlap with physics also but they were not successful.!
    i myself tried for Material eng but i could not achieve a good result.
    Anyway if you have a goal and strong desire you will get it do not panik and try your best
    Good luck.
    سلام.
    اما تو دانشگاه ما چندتا از بچه ها برای ارشد از فیزیک واسه مکانیک و مواد و برق اقدام کردن. فقط میدونم بچه ها مواد قبول شدن.
    شما چرا می خواستین از فیزیک به مهندسی مواد تغییر رشته بدین؟شما که به فیزیک علاقه دارین که الان المان مشغول هستین.درسته؟
    میشه دلایلتون رو بگین؟(برای تصمیم تغییر رشته به مواد)
    و فکر میکنین چرا موفق نشدین؟
    در ضمن چرا نظرتون عوض شد و برگشتین سراغ فیزیک؟
    یه سوال دیگه الان وضعیت فیزیک اونجا چطوره؟
    ممنون میشم اگه به همه سوالاتم جواب بدین.

Hi again .
    yes of course getting acceptance in material sciences is more easier than the others for physics students and it is flexible too.
    I am intersted in Physics and material Physics so as you know in Iran the name of engineer will help you to find a job not your knoledwe so i tried to material engineering one time., i was not sucessful because i did not pay enough time for that , but it is very easy if ones try hard . mean while i was applying for physics out of country and i could get addmision so now i have my desire in a suitable place , i did not change my decision just i had two decision: continue physics as an engineer inIran or Physics out of Iran , infact i paid my time more to the second one and i got it .
    now your last question:
    Here the situation of Physics is good in generall as they pay attention to basic sciences generally as well as engineerings but your question is so muc general , if you mean the job opportunities, i should say i am a student so , i do not know yet and if you mean the sucebtibilities for Physics studies then i should say it is increadible in comparison to Iran , every thing is going to make students closer to apply their sciences in true life or at least every thing has a goal, if you study in Astrophysics for instance you know what you want and where is your place among the scientific socaiety, . this is the diffrence , the main one ,
    The decision it self is not an abstacle for you but ability to reach it is a question in front of you for your situation , think about it , which one is more important for your future life, and just attempt, do not give up,
    Good luck
    شب سردي است، و من افسرده. راه دوري است، و پايي خسته. تيرگي هست و چراغي مرده. مي کنم تنها از جاده عبور: دور ماندند ز من ادمها. سايه اي از سر ديوار گذشت، غمي افزود مرا بر غمها. فکر تاريکي و اين ويراني بي خبر آمد تا با دل من قصه ها ساز کند پنهاني. نيست رنگي تا بگويد با من اندکي صبر سحر نزديک است. هر دم

ApplyAbroad Guru Sunrise آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ali_hasani نمایش پست ها
    علی عزیز:

1- اگر میخوای تو ایران بمونی، خیلی خوبه که بری رشته‌های مهندسی، و مکانیک هم انتخاب خوبیه. ولی اگه میخوای بری اونور آب، به علاقت توجه کن. هر دوش خوبه. رشته برق به بعضی از مطالب درسی تون نزدیکتره.

2- در مکانیک میتونی تا هر حدی که دوست داری کارهای تئوری انجام بدی (بر خلاف اینکه اکثرا فکر میکنن فقط رشته های علوم محض اینجوریه). بستگی داره به چه چیزی علاقه مند باشی. شما که تئوری دوست داری میتونی پايان نامه مهندسی رو طوری انتخاب کنی که تا اون حدی ریاضیات محض بشه که تو رشته فیزیکی هم که بودی اونقدر محض کار نمیکردی. یعنی دست خودته. شما که به تئوری‌ها بیشتر تمایل داری، تو مکانیک هم چیزی از دست نمیدی. متاسفانه دانشجوهای علوم محض چندان اطلاعی از مثلا مهندسی مکانیک ندارند و حتی سیلاب ریاضی درسهای ما رو نمیدونند!

3- اصلا فکر نکن که چون کار عملی زیادی انجام ندادی، پس دید کمتری نسبت به سایر دانشجوهایی که مکانیک خوندن، داری. نه. تا زمانیکه دانشجوپی، درسها همش محض و ریاضی و ... هست. چند درس تک واحدی خیلی خیلی محدود به صورت کارگاه و آزمایشگاه هست که پاس نکردنشون چندان هم مهم نیست. برای مقاطع تحصیلی بالاتر به این واحدهای عملی نیازی نخواهی داشت. اگر هم از کار تئوری خسته شدی، میتونی همون تصوری که مردم از این رشته دارند رو دنبال کنی: آچار و پیچ گوشتی و لباس روغنی!

4- عبور از سد کنکور برای این رشته چندان ساده نیست. رقابت بسیار سختی خواهی داشت. به خصوص که توجه به این رشته تو 4~5 سال اخیر بیشتر هم شده و کنکورش در همین مدت رقابتی تر شده. معمولا دانشجوها تو ترم 7 مرخصی میگیرند تا از اول تابستون شروع کنن به خوندن تا اسفند که کنکوره.

5- مهارتی که تو فیزیک در درسهای مشابه با مکانیک داشتی چندان به درد کنکورت نخواهد خورد. تقریبا باید همه چیزو از اول بخونی. درسهایی مثل دینامیک، دینامیک ماشین و ارتعاشات. اگرچه که از دید دانشجوی فیزیک همش 3 قانون نیوتنه! ولی نهههه. حالا یه کتاب و ورق بزن دستت بیاد. درسی مثل کنترل هم کاملا برات جدید خواهد بود. ترمودینامیک هم اگرچه تو فیزیک داشتین ولی بیشتر ترمودینامیک آماری خوندین تا کلاسیک. مکانیک سیالات و انتقال حرارت و طراحی اجزا هم کاملا براتون جدید خواهد بود. جرا؟ شما تو 2 سال آخر فیزیک موضوعات گسترده ای رو میخونین و عملا به دلیل زمان محدود و وسعت بیشتر، از عمق هر مطلبی که میخونین کم میشه. در حالیکه تصور کن اگر کل درسهای فیزیک لیسانس رو محدود میکردند به مثلا فقط الکترومغناطیس، چقدر بیشتر تو این موضوع جلو میرفتین. مکانیک هم مینجوریه.مثلا کسی که بخواد انتقال حرارت 2 رو برداره باید مکانیک سیالات 1، 2 ترمودینامیک 1، 2 و انتقال حرارت 1 رو پاس کنه. خلاصه: عملا اکثر چیزهایی که میخوای برای کنکور برات مطالب جدید خواهد بود.

6- کسی که بخواد مکانیک بره واقعا لازم نیست همه اینها رو بدونه. مثلا کسی که بره گرایش ارتعاشات یا تنش، واقعا لازم نیست خودشو با درسای انتقال حرارت خسته کنه. ولی کنکور همه این مواد درسی رو میخواد. پس اگر در ایران مکانیک رو در نظر داری، چاره ای جز خوندن همش نیست! راه ساده تر اینه که اونور آب ها بری رشته مکانیک، چون کنکور نداره و باید فقط مراحل اپلای رو طی کنی و روی درسهای فقط اون گرایشی که میخوای تمرکز کنی.

7- اگر واقعا تصمیم به خوندن کنکور داری، با یه برنامه جدی روش وقت بزار. حتما موفق میشی.

من رشتم مکانیکه ولی میخوام برم فیزیک! هر سوالی داشتی مطرح کن تا جایی که بدونم به هم کمک میکنیم.
    ویرایش توسط Sunrise : November 22nd, 2009 در ساعت 10:04 PM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    فیزیک

Wink پاسخ : تغییر رشته از فیزیک به مکانیک

سلام به همه.
    ابتدا ممنون از خانم نفس بابت راهنمایی که میکنن.
    اما می خوام یه قصه واستون بگم.(امیدوارم گزارش پست خلاف ندین!!و مدیران هم خرده نگیرن.)
    یکی بود یکی نبود...
    قدیمی شده نه میرم سر اصل داستان!
    میگن بنده خدایی خسته و درمونده تو صحرایی گم شده بود.گرسنه و تشنه.
    بعد از چند روز بی پناهی و در به دری به روستایی رسید.
    رفت تا از یکی از اهالی روستا تقاضای کمی آب و کمی غذا بکنه.
    در خونه ی اول رو زد و تا صاحبخونه بیرون اومد حاجتش رو گفت.در کمال ناباوری شنید که صاحبخونه میگه من آب و غذای مفت به کسی نمی دم!!
    ناامید در خونه دوم رو زد و در عین ناباوری باز همون جواب رو شنید.
    خونه سوم و چهارم و ....
    تا به خونه ی کدخدای ده رسید و در عین ناامیدی حاجتش رو گفت.
    اما این بار جواب متفاوتی شنید!
    کدخدا گفت رسم این مردم اینه که نون مفت به کسی نمیدن!اگه نون میخوای باید در قبالش کاری بکنی.حالا کاری هم بلدی؟
    بله.بله که بلدم.از فردا همه بچه هاتون رو بفرستید تا فوت و فن کار خودم رو بهشون آموزش بدم.از فردای اون روز تا مدتها بعد بچه ها هر روز صبح برای آموزش پیش مرد داستان ما میرفتن تا اینکه مرد روزی به اونها گفت من تمام فوت و فن کارم رو بهتون یاد دادم و شما از فردا میتونید مشغول به کار بشید تا مثل من از این خوان گسترده بهرها ببرید!!!!
    فردای اون روز بچه ها توی ده راه افتادن تا برای خودشون کسب و کاری پیدا کنن (می دونید که توی ده کسی نون مفت به کسی نمیده) یکی رفت در مغازه اهنگری یکی دیگه رفت قصابی ده یکی دیگه بقالی ده و ... تا مشغول بکار بشن.
    وقتی قصاب پرسید کاری هم بلدی پسرک گفت:معلومه که بلدم الان چندین ماهه که دارم آموزش می بینم. قصاب گفت خوب حالا چه کاری بلدی پسرک گفت: اژدها کشی . قصاب گفت یعنی چی پسر جان ! ما اینجا فقط گاو داریم! کارت به کار ما نمیاد. خوش اومدی.پسرک گفت من با این همه زحمت و مشقت سخترین کارها رو یاد گرفتم کاری که از هر کسی برنمیاد.حالا شما میگی...
    پسرک هر جای دیگه رفت همین جواب رو شنید.ناامید پیش استادش برگشت و ماجرا رو بی کم و کاست واسش تعریف کرد که حالا من با چکار باید بکنم؟همه میگن ما آژدهایی واسه کشتن نداریم.تکلیف من و اون خوان چی میشه؟
    استاد در کمال خونسردی میگه همون کاری که من کردم یعنی مری دهات و روستاههای اطراف و فن اژدهاکشی رو بهشون آموزش میدی و از خوانی که گفتم بهرها می بری پسرم!!!!!

میبخشید سرتون رو درد آوردم اما فکر میکنم واسه تنوع بد نبود !نه؟ حالا میگین این چه ربطی به این تاپیک داره؟بهتون میگم منظور از فن اژدها کشی همون فیزیک خودمونه! تشبیه جالبیه.درسته؟نظر شما بچه های فیزیک چیه ؟ امیدوارم نارحت نشین.من خودم فیزیکیم. بابا یه نظری بدین.من الان چند روزه این موضوع رو مطرح کردم اما فقط سه نفر لطف کردن و نظراتشون رو گفتن. یعنی شما نظری ندارین؟! پس لطفا هم در مورد موضوع تاپیک و هم در مورد قصمون نظرتون رو بگین(البته با عرض پوزش اگه استدلال و یا تجربه ای در این زمینه دارین.).

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    فیزیک

نقل قول نوشته اصلی توسط Sunrise نمایش پست ها
    علی عزیز:

1- اگر میخوای تو ایران بمونی، خیلی خوبه که بری رشته‌های مهندسی، و مکانیک هم انتخاب خوبیه. ولی اگه میخوای بری اونور آب، به علاقت توجه کن. هر دوش خوبه. رشته برق به بعضی از مطالب درسی تون نزدیکتره.

2- در مکانیک میتونی تا هر حدی که دوست داری کارهای تئوری انجام بدی (بر خلاف اینکه اکثرا فکر میکنن فقط رشته های علوم محض اینجوریه). بستگی داره به چه چیزی علاقه مند باشی. شما که تئوری دوست داری میتونی پايان نامه مهندسی رو طوری انتخاب کنی که تا اون حدی ریاضیات محض بشه که تو رشته فیزیکی هم که بودی اونقدر محض کار نمیکردی. یعنی دست خودته. شما که به تئوری‌ها بیشتر تمایل داری، تو مکانیک هم چیزی از دست نمیدی. متاسفانه دانشجوهای علوم محض چندان اطلاعی از مثلا مهندسی مکانیک ندارند و حتی سیلاب ریاضی درسهای ما رو نمیدونند!

3- اصلا فکر نکن که چون کار عملی زیادی انجام ندادی، پس دید کمتری نسبت به سایر دانشجوهایی که مکانیک خوندن، داری. نه. تا زمانیکه دانشجوپی، درسها همش محض و ریاضی و ... هست. چند درس تک واحدی خیلی خیلی محدود به صورت کارگاه و آزمایشگاه هست که پاس نکردنشون چندان هم مهم نیست. برای مقاطع تحصیلی بالاتر به این واحدهای عملی نیازی نخواهی داشت. اگر هم از کار تئوری خسته شدی، میتونی همون تصوری که مردم از این رشته دارند رو دنبال کنی: آچار و پیچ گوشتی و لباس روغنی!

4- عبور از سد کنکور برای این رشته چندان ساده نیست. رقابت بسیار سختی خواهی داشت. به خصوص که توجه به این رشته تو 4~5 سال اخیر بیشتر هم شده و کنکورش در همین مدت رقابتی تر شده. معمولا دانشجوها تو ترم 7 مرخصی میگیرند تا از اول تابستون شروع کنن به خوندن تا اسفند که کنکوره.

5- مهارتی که تو فیزیک در درسهای مشابه با مکانیک داشتی چندان به درد کنکورت نخواهد خورد. تقریبا باید همه چیزو از اول بخونی. درسهایی مثل دینامیک، دینامیک ماشین و ارتعاشات. اگرچه که از دید دانشجوی فیزیک همش 3 قانون نیوتنه! ولی نهههه. حالا یه کتاب و ورق بزن دستت بیاد. درسی مثل کنترل هم کاملا برات جدید خواهد بود. ترمودینامیک هم اگرچه تو فیزیک داشتین ولی بیشتر ترمودینامیک آماری خوندین تا کلاسیک. مکانیک سیالات و انتقال حرارت و طراحی اجزا هم کاملا براتون جدید خواهد بود. جرا؟ شما تو 2 سال آخر فیزیک موضوعات گسترده ای رو میخونین و عملا به دلیل زمان محدود و وسعت بیشتر، از عمق هر مطلبی که میخونین کم میشه. در حالیکه تصور کن اگر کل درسهای فیزیک لیسانس رو محدود میکردند به مثلا فقط الکترومغناطیس، چقدر بیشتر تو این موضوع جلو میرفتین. مکانیک هم مینجوریه.مثلا کسی که بخواد انتقال حرارت 2 رو برداره باید مکانیک سیالات 1، 2 ترمودینامیک 1، 2 و انتقال حرارت 1 رو پاس کنه. خلاصه: عملا اکثر چیزهایی که میخوای برای کنکور برات مطالب جدید خواهد بود.

6- کسی که بخواد مکانیک بره واقعا لازم نیست همه اینها رو بدونه. مثلا کسی که بره گرایش ارتعاشات یا تنش، واقعا لازم نیست خودشو با درسای انتقال حرارت خسته کنه. ولی کنکور همه این مواد درسی رو میخواد. پس اگر در ایران مکانیک رو در نظر داری، چاره ای جز خوندن همش نیست! راه ساده تر اینه که اونور آب ها بری رشته مکانیک، چون کنکور نداره و باید فقط مراحل اپلای رو طی کنی و روی درسهای فقط اون گرایشی که میخوای تمرکز کنی.

7- اگر واقعا تصمیم به خوندن کنکور داری، با یه برنامه جدی روش وقت بزار. حتما موفق میشی.

من رشتم مکانیکه ولی میخوام برم فیزیک! هر سوالی داشتی مطرح کن تا جایی که بدونم به هم کمک میکنیم.
    سلام.ممنون بابت نکاتی که اشاره کردین.
    شما چرا می خواین از مکانیک برین فیزیک؟(فکر میکنم یه بار این سوال رو از شما پرسیدم اما خلاصه و مختصر توضیح داده بودین)
    منم مثل شما به فیزیک علاقه دارم(و به همین دلیل به مکانیک)و شاید نتونم مثل شما واسه خارج از کشور اقدام بکنم(البته علاقمند هستم و شاید هم بتونم)اما نمی خوام با زحمت در ایران PhDبگیرم و تنها مشغول تدریس بشم یا باMScیه کار غیر مرتبط رو ادامه بدم و برای مکانیک هم مطمئنا قصدم ادامه دادن تا مقاطع بالاتره اما تفاوت اینجاست که این مشکلات کمتره.
    یکی از مشاوران پارسه میگفت که لازم نیست همه ی رفرنس ها رو بخونی(اصلا لازم نیست رفرنس بخونی) بلکه با یه نگاه کلی و استفاده از یه سری جزوه و کتاب تست و کلاس میتونی نتیجه بگیری!نظر شما چیه؟

اگر کمکی از دستم بر بیاد دریغ نمی کنم اما (با توجه به نوشته هایی که من از شما دیدم) فکر میکنم شما اطلاعات بیشتری نسبت به من در رابطه با فیزیک دارین.
    موفق باشین.

ApplyAbroad Guru Sunrise آواتار ها

خواهش.

از اولش هم نمیخواستم مکانیک برم. افتادم توش. تازگی هم کارشناسی ارشد رو تموم کردم. فیزیک همیشه مثل سیبی بوده به دستم بهش نرسیده. برام مهیج تره و منو از این دنیای عادی دور میکنه. ولی تو این سرزمین هیچ ازرشی براش قائل نمیشند. گرایش هایی هم که بهش علاقه دارم ظاهرا خیلی سخته (مثل گرانش) و خود دانشجوهای فیزیک ازش در میرن. چندان نونی هم توش نیست! ولی علاقس دیگه. تا حالا کسی نگفته داری کار درستی میکنی! متاسفانه در مورد آینده مالیش تو خارج هم اطلاع درستی ندارم. ولی تدریس و موندن تو محیط تحقیق رو دوست دارم.

حرف مشاور پارسه قطعا ارجه به چیزی که من میگم. چون من کنکور ارشد حتی یک بار هم ندادم! فقط دیدی از درسهایی که داریم دادم و زحمتی که همکلاسیام برای کنکور ارشد کشیدند. چه خوب شد که با یه مشاور صحبت کردین.

ممنون.

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)