صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 15 , از مجموع 15

موضوع: تغییر رشته از فیزیک به مکانیک

Member Werner.Melzer آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

پیش فرض پاسخ : تغییر رشته از فیزیک به مکانیک

نقل قول نوشته اصلی توسط ali_hasani نمایش پست ها
    سلام.من دانشجوی ترم 5 فیزیک روزانه هستم.الان سر یه دو راهی گیر کردم و به کمک و راهنمایی شما نیاز دارم.برای انتخاب رشته ای که باید در ازمون ارشد درش شرکت کنم مرددم.به رشته ی فیزیک علاقه دارم(بطور کلی من به رشته های که به صورت تئوری ارائه میشن علاقه دارم البته منظورم این نیست که از کارهای عملی خوشم نمیاد)اما با توجه به بازار کاری که داره از ادامه تحصیل توی این رشته میترسم و به رشته ی مکانیک هم (با توجه به نزدیکی که به فیزیک و بازار کار بهتری که داره) علاقه دارم البته من قصدم ادامه ی تحصیل تو مقاطع بالاتره انشااله اما الان نمی تونم درست تصمیم بگیرم.اینکه نتونم مکانیک رو روزانه و تو یکی از دانشگاههای معتبر قبول بشم منو سر این دو راهی قرار داده اما میدونم که انگیزه کافی واسه درس خوندن و ادامه تحصیل رو دارم.فکر میکنم اگر زیاد تلاش بکنم بتونم مکانیک رو قبول بشم البته فکر میکنم ولی مطمئن نیستم واین عدم اطمینانه که مثله یه سد جلوم قرار گرفته.حالا میخواستم که لطفا منو راهنمایی کنید.من اگر بدونم که (البته با تلاشی که میکنم) میتونم از پس ازمون ارشد و ادامه ی تحصیل بر بیام مطمئنا مکانیک رو انتخاب میکنم چون همونطور که گفتم به این رشته علاقه دارم اما مطمئنا تو کارهای عملی ضعیف هستم چون واحدی رو پاس نکردم.شما دانشجویی رو میشناسید که این کار رو کرده باشه؟ میخوام بدونم در امتحان ورودی و در ادامه ی تحصیلش موفق بوده یا نه؟ من خیلی سعی کردم جواب قانع کننده و روشنی رو بدست بیارم اما نتونستم.لطفا کمکم کنید.خواهشا جوابتون رو موجز و خلاصه ننویسید طوری باشه که من کاملا نسبت به مسئله اگاه و قانع بشم. خیلی ممنون از لطفی که میکنید.
    In reply to your question, I know a guy at the University of Tabriz who was graduated with a B.Sc. degree in physics from the University of Kashan and was accepted as an M.Sc. student in Mechanics Engineering at the University of Tabriz. He succeeded in defending his M.Sc. thesis after 2 years with an excellent grade and he got the excellent GPA. Therefore, when there’s a will there’s a way and I think someone will be successful if he/she persuades his/her own real interest regardless of its income.

Member
    رشته و دانشگاه
    .ATOMIC.MOLECULAR PHYSICS,UNIVERSITY OF TEHRAN

Lightbulb پاسخ : تغییر رشته از فیزیک به مکانیک

THIS IS FOR WHOSE THINK THERE IS NO JOB FOR PHYSICISTS AND WANT TO CHANGE THEIR FIELD TO ENG BLINDLY!!!

Some of the industries that hire graduates with a bachelor's degree in physics include: electrical/electronics; semiconductor; automotive; communications; aerospace; instrumentation; and materials. Some of these industries (e.g., automotive) don't specifically advertise for physics graduates, but they do hire. Industries such as these are often interested in hiring graduates that can demonstrate a breadth of knowledge, and who have the ability to analyze and solve problems. These abilities are well-known to characterize graduates with training in physics. A list of the largest industrial employers of PhD physicists was obtained in 1998 by the Education and Employment Statistics Division of the American Institute of Physics (AIP).

In 2006, the median annual salary for full-time employees holding the PhD physics degree (excluding those in postdoctoral positions) was $97,700 based on results of the 2006 AIP Membership Survey. Among AIP society members with a PhD physics degree, the unemployment rate was 1.7%. Salary differences among physicists reflect their work sector, education, years of experience, and locale. Physicists employed in hospitals or medical services were paid the highest median salaries - $135,000 for those with a PhD physics degree. Federally funded R&D centers paid society members with PhD physics degrees about $115,000, while industry paid a median salary of $110,000. University employees with PhD physics degrees on 9- to 10-month contracts received the lowest median salary, $60,000. For additional details, please see the AIP Summary Report.

For a quick overview of who employs people with a physics degree, see What can I do with this degree? The AIP also provides state-by-state listings of the companies that recently hired physics bachelors. An excellent web site with many helpful links is Jobs in Physics, Astronomy, and Other Fields. This site has useful links to many career planning aids and job postings. The Career Services Homepage of the AIP is a good starting point for further exploration of career options for physicists.

Another good source of information is the Occupational Outlook Handbook from the Bureau of Labor Statistics. This is a searchable resource with job descriptions and outlooks for specific occupations. It contains an entry for Physicists and Astronomers, as well as entries for many related occupations.

Another recommended site is Science Next Wave, a weekly on-line publication that covers scientific training, career development, and the science job market. It is geared towards preparing young scientists to be competitive in today's employment market. Each week the site publishes articles and features on a range of topics ranging from basic career advice to first-person perspectives from scientists pursuing a variety of careers.

The sites GradSchools.com, GradschoolShopper.com, and TIPTOP for PhD studentships offer useful resources for prospective graduate students in physics and related fields. Also, check out monster.com for an up-to-date listing of jobs requiring educational accomplishments ranging from undergraduate physics degrees to a PhD physics degree. (Conduct a job search using the keyword "Physics".)

Another good site is Academic Careers Online, which includes faculty, teacher, research, post doc, adjunct, library, administrative and senior management positions at (community) colleges, universities, research institutes, and schools around the world. There is no charge for applicant services. You can: (1) Search current job openings (new ones are added daily), (2) Post your resume for employers to review, and/or (3) Receive e-mail alerts when matching jobs are posted.

Finally, you might find your next job or hire at www.physicstoday.org/jobs. Hundreds of new science, engineering, and computing jobs are posted on this site each month.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    tabriz university,theoretical physics

بچه ها من می خوام از رشته فیزیک تغییر رشته بدم به برق نمی دونم آیا کار درستی می کنم یا نه با توجه به چیزهایی که می شنوم که طرف حتی توی آمریکا پس از گرفتن دکترای فیزیک مثل رشته های مهندسی نمی تونه کار پیدا کنه به این نتیجه رسیدم که با همه علاقه ای که به فیزیک دارم باید مسیر رو تغییر بدم و برم سمت مهندسی برق و اکنون سوالم اینه که آیا اصلاً میشه این کارو کرد ؟ مهندسی برق مثل رشته های علوم پایه سخته یا نه ( راست حسینی جواب بدین الکی رشته خودتون خیلی سخت یا راحت معرفی نکنین) مباحث درسی به رشته ما نزدیکه یا نه ؟ ما الکترومغناطیس ، امواج ، الکترونیک و ... گذروندیم کدام گرایش برق به رشته ما نزدیکتره ، می خوام برای ارشد از یک دانشگاه آمریکایی پذیرش بگیرم آیا به نظرتون شدنی یا نه سخت می گیرن با نه ؟ ( می خوام یه ارشد برق بگیرم برای پیدا کردن کار و سپس برای دکترا برم دنبال عشق خودم یعنی فیزیک)؟
    با تشکر

راستی یادم رفت الان هم در یک شرکت برق مشغول به کارم حدود 1 سال میشه
    ویرایش توسط h.behrouz : March 4th, 2010 در ساعت 05:38 PM

Junior Member aysan-010 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    فیزیک(هسته ای)

سلام...من هم با شما هم درد هستم..و کاملا حسی که دارید رو فهمیدم چون منم دنبال کارهایی هستم که شما گفتید ولی دل کندن از فیزیک سخته..هرچند بعضی درسها یکم سخت میشن ولی بازهم شیرینه...خیلی دوست دارم فیزیک رو ادامه بدم اما به اینده شغلیش علاقه ندارم یعنی تدریس...واسه همین منم موندم سر یه دو راهی که نمی دونم چکار کنم!!!!در مورد تغییر رشته ارشد هم یه جورایی حس خوبی ندارم...اخه پس این چند سال که همه وقتم رو گذاشتم پای فیزیک چیییییییییی؟؟؟؟.. این روزا دارم به رشته های شناور مثل فیزیک پزشکی و رشته هایی مثل این فکر می کنم...!!!!!!!اما همین که ادم تصمیم و هدف قطعی اش معلوم نیست خیلی حس بدیه و تو این شرایط زمان خیلی زود سپری میشه..من هم احتیاج به یک راهنمایی دقیق دارم...

سلام به همه دوستان
    من خودم فیزیک خوندم ، گرایش حالت جامد ... به نظر من هیچ رشته ای تو دنیا شیرین تر از فیزیک نیست، فیزیک یعنی همه چیز
    ولی متاسفانه نسبت به فیزیک همیشه کم لطفی شده
    مخصوصا تو ایران
    باورتون نمیشه، من چند جا رفتم واسه کار، وقتی طرف میپرسید رشته ات چیه و من میگفتم فیزیک، میگفت: دیپلم ریاضی فیزیک؟ بعد که میگفتم لبسانس، میگفت مگه داریم همچین رشته ای
    در حالی که شما تو فیزیک همه چی میخونید، الکترونیک، مغتاطیس، امواج، مکانیک کلاسیک، و تو حالت جامد، بلورشناسی، قطعات نیمه هادی و .... اگه بچه های مهندسی یک کتاب سه واحدی ریاضی مهندسی میخونند، ما تو فیزیک 3 تا کتاب 3 واحدی روش های ریاضی در فیزیک 1 . 2. .3 خوندیم ...
    دوستانی که میخواند تغییر رشته بدند، به نظر من، اگه میخواند تو ایران بمونند، بهتره که این کار رو انجام بدند، چون وافعا کسی برای فیزیک تو ایران ارزش قائل نیست، بهتره برند الکترونیک، مکانیک یا مواد بخونند
    ولی اگه میخواند برند از ایران، بهتره همون فیزیک بخونند، چون دستشون خیلی بازتره برای تحقی، مثلا میتونند برند نانوالکترونیک بخونند، نانو مواد، فیزیک الکترونیک، .....
    به قول دوستمون، دل کندن از فیزیک خیلی سخته

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)