صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 39

موضوع: تغییر رشته به مکانیک

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    فیزیک

Question تغییر رشته به مکانیک

سلام.من به تازگی عضو شدم .یکبار سوالم رو در این انجمن مطرح کردم ولی فکر میکنم که ثبت نشد چون هرچی دنبالش گشتم پیداش نکردم و چون تصور میکردم سوالم در این انجمن ثبت شده و من نمی تونم پیداش کنم سوالم رو در انجمن ریاضی و فیزیک مطرح کردم و بعد از دیدن سوال در اون انجمن متوجه شدم که سوالم احتمالا اینجا ثبت نشده . اما چون مناسب ترین انجمن برای راهنمایی من انجمن مکانیکه ناچار دوباره سوالم رو اینجا مینویسم. من دانشجوی ترم 5 فیزیک روزانه هستم.الان سر یه دو راهی گیر کردم و به کمک و راهنمایی شما نیاز دارم.برای انتخاب رشته ای که باید در ازمون ارشد درش شرکت کنم مرددم.به رشته ی فیزیک هم مثل مکانیک علاقه دارم(بطور کلی من به رشته های که به صورت تئوری ارائه میشن علاقه دارم البته منظورم این نیست که از کارهای عملی خوشم نمیاد)اما با توجه به بازار کاری که داره از ادامه تحصیل توی این رشته میترسم و به رشته ی مکانیک هم (با توجه به نزدیکی که به فیزیک و بازار کار بهتری که داره) علاقه دارم البته من قصدم ادامه ی تحصیل تو مقاطع بالاتره انشااله اما الان نمی تونم درست تصمیم بگیرم.اینکه نتونم مکانیک رو روزانه و تو یکی از دانشگاههای معتبر قبول بشم منو سر این دو راهی قرار داده اما میدونم که انگیزه کافی واسه درس خوندن و ادامه تحصیل رو دارم.فکر میکنم اگر زیاد تلاش بکنم بتونم مکانیک رو قبول بشم البته فکر میکنم ولی مطمئن نیستم واین عدم اطمینانه که مثله یه سد جلوم قرار گرفته.حالا میخواستم که لطفا منو راهنمایی کنید.من اگر بدونم که (البته با تلاشی که میکنم) میتونم از پس ازمون ارشد و ادامه ی تحصیل بر بیام مطمئنا مکانیک رو انتخاب میکنم چون همونطور که گفتم به این رشته علاقه دارم اما مطمئنا تو کارهای عملی ضعیف هستم چون واحدی رو پاس نکردم.شما دانشجویی رو میشناسید که این کار رو کرده باشه؟ میخوام بدونم در امتحان ورودی و در ادامه ی تحصیلش موفق بوده یا نه؟ من خیلی سعی کردم جواب قانع کننده و روشنی رو بدست بیارم اما نتونستم.لطفا کمکم کنید.خواهشا جوابتون رو موجز و خلاصه ننویسید طوری باشه که من کاملا نسبت به مسئله اگاه و قانع بشم. خیلی ممنون از لطفی که میکنید.

ApplyAbroad Veteran
    farhan6155 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : تغییر رشته به مکانیک

دوست عزیز فقط به یه مسئله خیلی توجه کن. دنیای مهندسی از دنیای علوم پایه یه ذره متفاوته. مخصوصا اگه می خوای بیای خارج از کشور.
    در علوم پایه همه مفاهیم بسیار عمیق آموخته میشن. قبول!
    ولی در مهندسی مخصوصا مکانیک باید یه موقع هایی خودت دست یه آچار بشی و از یه چیز بی ربط با قوه تخیلت یه چیزی درست کنی که یه قسمتی از کارتو جلو ببره. این یه توانایی هست که اسم یکی رو می کنه مهندس خوب و این خیلی مهمه. منظورم اینه که همش مطالب کتابا نیستن که مهمن.
    البته ممکنه تو مکانیک هم بشینی پشت کامپوتر و فقط کد بنویسی ولی بازم یه جایی می بینی که اون توانایی گره کارت رو وا کرد.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    فیزیک

Post پاسخ : تغییر رشته به مکانیک

نقل قول نوشته اصلی توسط farhan6155 نمایش پست ها
    دوست عزیز فقط به یه مسئله خیلی توجه کن. دنیای مهندسی از دنیای علوم پایه یه ذره متفاوته. مخصوصا اگه می خوای بیای خارج از کشور.
    در علوم پایه همه مفاهیم بسیار عمیق آموخته میشن. قبول!
    ولی در مهندسی مخصوصا مکانیک باید یه موقع هایی خودت دست یه آچار بشی و از یه چیز بی ربط با قوه تخیلت یه چیزی درست کنی که یه قسمتی از کارتو جلو ببره. این یه توانایی هست که اسم یکی رو می کنه مهندس خوب و این خیلی مهمه. منظورم اینه که همش مطالب کتابا نیستن که مهمن.
    البته ممکنه تو مکانیک هم بشینی پشت کامپوتر و فقط کد بنویسی ولی بازم یه جایی می بینی که اون توانایی گره کارت رو وا کرد.
    ممنون از اینکه توجه کردین.اما شما تقریبا تفاوتهای این دو رشته رو بیان کردین و من میخواستم جواب سوالهام رو بگیرم.
    1-میتونم تهران قبول بشم؟
    2-در دوره ی ارشد با مشکلی روبرو نمیشم؟
    تعجب میکنم بعد از چند روز فقط شما نظرتون رو گفتین.33 بازدید اما فقط 1 پاسخ! ممنون میشم نظرات و تجربه هاتون رو بیان کنید.
    من منتظر راهنمایی بقیه ی دوستان بخصوص بچه های مکانیک هستم.

Member
    رشته و دانشگاه
    .ATOMIC.MOLECULAR PHYSICS,UNIVERSITY OF TEHRAN

Lightbulb پاسخ : تغییر رشته به مکانیک

I THINK YOU ARE NOT AWARE OF THE NATURE OF PHYSICS, NOR SCIENCE.
    IN PHYSICS ,YOU CAN CONTINUE A CAREER AS A THEORETICAL PARTICLE PHYSICIST AT LHC-CERN
    OR BECOME A PHYSICIST AT R&D SECTION OF BIGGEST COMPANIES & AGENCIES LIKE NASA,NRC,APPLE,...

DO YOU THINK IT IS POSSIBLE TO BUILD A MRI MACHINE WITHOUT KNOWING THE NMR EFFECT???
    OR IT IS POSSIBLE TO BUILD A LCD TV WITHOUT KNOWING OF PLASMA???
    DO YOU THINK THESE JOBS ARE FOR A MECHANICAL ENGINEER OR A PHYSICIST???
    (THE DIFFERENCE OF A DEVELOPED AND 3rd WORLD COUNTRIES LIES DOWN IN THIS KIND OF PHILOSOPHY)

DO YOU KNOW THE MEANING OF HIGH.TECH?
    IT MEANS APPLYING FRONTIERS OF SCIENCE (ESPECIALLY PHYSICS) TO OUR LIFE AND JUST SCIENTISTS DO THIS WORK.
    IF YOUR INTEREST ARE BASED ON MECHANICS OF SIR ISSAC NEWTON(200 YEARS AGO), MECHANICAL ENGINEERING APPLIES THESE RULES TO OUR LIFE.
    BUT IF YOUR ENDEAVOR IS APPLYING NEW VISION OF QUANTUM MECHANICS (OF BOHR & HEISENBERG)IN LIFE, MAJORING IN PHYSICS BENEFITS YOU MORE.

GOOD LUCK

P.S. C THIS(http://www.physics.uottawa.ca/careers.html
    .

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    فیزیک

نقل قول نوشته اصلی توسط EROS نمایش پست ها
    I THINK YOU ARE NOT AWARE OF THE NATURE OF PHYSICS, NOR SCIENCE.
    IN PHYSICS ,YOU CAN CONTINUE A CAREER AS A THEORETICAL PARTICLE PHYSICIST AT LHC-CERN
    OR BECOME A PHYSICIST AT R&D SECTION OF BIGGEST COMPANIES & AGENCIES LIKE NASA,NRC,APPLE,...

DO YOU THINK IT IS POSSIBLE TO BUILD A MRI MACHINE WITHOUT KNOWING THE NMR EFFECT???
    OR IT IS POSSIBLE TO BUILD A LCD TV WITHOUT KNOWING OF PLASMA???
    DO YOU THINK THESE JOBS ARE FOR A MECHANICAL ENGINEER OR A PHYSICIST???
    (THE DIFFERENCE OF A DEVELOPED AND 3rd WORLD COUNTRIES LIES DOWN IN THIS KIND OF PHILOSOPHY)

DO YOU KNOW THE MEANING OF HIGH.TECH?
    IT MEANS APPLYING FRONTIERS OF SCIENCE (ESPECIALLY PHYSICS) TO OUR LIFE AND JUST SCIENTISTS DO THIS WORK.
    IF YOUR INTEREST ARE BASED ON MECHANICS OF SIR ISSAC NEWTON(200 YEARS AGO), MECHANICAL ENGINEERING APPLIES THESE RULES TO OUR LIFE.
    BUT IF YOUR ENDEAVOR IS APPLYING NEW VISION OF QUANTUM MECHANICS (OF BOHR & HEISENBERG)IN LIFE, MAJORING IN PHYSICS BENEFITS YOU MORE.

GOOD LUCK

P.S. C THIS(http://www.physics.uottawa.ca/careers.html
    .
    ممنون برای پاسخی که دادین اما این زمینه های کاری که شما ازشون اسم بردین فکر میکنم همه تو خارج از کشور هستش اونم نه همه کشورها بلکه تعدادشون کمه کشورهایی مثل امریکا کانادا ژاپن المان و ... چندتای دیگه.
    حالا فکر میکنین همه دانشجوهای علاقمند و کوشای ما (اونم نه همه ی دانشجوهای فیزیک که الان دانشگاههای آزاذ و غیر انتفاعی و پیام نور و ...ماشالا کلی دانشجو در این رشته دارن) این فرصت ها رو در خارج از کشور بدست میارن.
    مطمئنا نه!
    در ایران خودمون که دیگه نگو!!
    احتمالا(فکر میکنم مطمئنا) اگه فیزیک بخونی که یا باید در مدارس تدریس بکنی یا با یه اشنا یا چاشنی شانس یه کار مرتبط و نزدیک به رشتتو پیدا بکنی و یا دنبال یه کار غیر مرتبط با رشتت بگردی.
    درست میگم یا نه؟
    نظر شما چیه؟

Member
    رشته و دانشگاه
    .ATOMIC.MOLECULAR PHYSICS,UNIVERSITY OF TEHRAN

Lightbulb پاسخ : تغییر رشته به مکانیک

نقل قول نوشته اصلی توسط ali_hasani نمایش پست ها
    ممنون برای پاسخی که دادین اما این زمینه های کاری که شما ازشون اسم بردین فکر میکنم همه تو خارج از کشور هستش اونم نه همه کشورها بلکه تعدادشون کمه کشورهایی مثل امریکا کانادا ژاپن المان و ... چندتای دیگه.
    حالا فکر میکنین همه دانشجوهای علاقمند و کوشای ما (اونم نه همه ی دانشجوهای فیزیک که الان دانشگاههای آزاذ و غیر انتفاعی و پیام نور و ...ماشالا کلی دانشجو در این رشته دارن) این فرصت ها رو در خارج از کشور بدست میارن.
    مطمئنا نه!
    در ایران خودمون که دیگه نگو!!
    احتمالا(فکر میکنم مطمئنا) اگه فیزیک بخونی که یا باید در مدارس تدریس بکنی یا با یه اشنا یا چاشنی شانس یه کار مرتبط و نزدیک به رشتتو پیدا بکنی و یا دنبال یه کار غیر مرتبط با رشتت بگردی.
    درست میگم یا نه؟
    نظر شما چیه؟
    IF U R LOOKING FOR MONEY IN IRANIAN MARKET ,U DON'T NEED TO BE AN EDUCATED PERSON.
    ALSO, THE INCOME OF AN ORDINARY MECHANICAL ENG IS NOT HIGH WITH BS & THIS IS WHY OUR ENG FRIENDS CONTINUE THEIR STUDIES AT RESEARCH LEVEL.

U SHOULD KNOW THE MEAN INCOME OF A PHYSICIST WITH A PhD IT'S ALMOST HIGHER THAN ANY SORT OF ENG( EXCEPT OIL,COMPUTER) IN THE USA (OVER $100,000

U MAY C THIS
    http://www.physics.uottawa.ca/careers.html

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    فیزیک

سلام.
    بقیه ی دوستان نظری ندارن؟
    لطفا اگه نظر و یا تجربه ای دارین بگین؟
    با این کار به من کمک میکنید.

Junior Member sikma آواتار ها

دوست عزیز اولا باید تبریک بگم به این پشتکاری داری و میخوای پنجه تو پنجه ی قول بندازی ( ما که خودمون مکانیک هستیم از ارشد میترسیم )
    در وهله اول با کتابا و درسای مکانیک برای ارشد کنار اومدی ؟
    استاتیک. . . . . . . .سیالات. . . . . . . دینامیک
    مقاومت مصالح. . . .ترمودینامیک. . . . ارتعاشات
    طراحی اجزا. . . . . . انتقال حرارت . . . .کنترل اتوماتیک
    . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . دینامیک ماشین

البته ریاضیات و زبان هم بهشون اضافه کنی تقریبا میشه گفت اگه از همین الان شروع کنی به خوندن دو سالی وقت میخوای ( البته بستگی به هوش و استعداد و راهنمایی و کمک اطرافیان تا سه ماه هم میشه خلاصه بشه ! )
    بعدش باید ببینی سیالات میخوای بیای یا جامدات یا خدایی نکرده ساخت و تولید ( یهو هفت هشتا کتاب دیگه اضافه میشه برای ساخت و تولید )
    اگه سیالات میخوای بری خب جان دلم نمیشه که تو ندونی یه اکسچنجر یا بویلر یا کولینگ چیه ؟!!!!
    پس یه 4-5 تا کتاب دیگه هم اضافه میشه برای اینکه کار دستت بیاد که بفهمی کجایی
    طراحی مبدل حرارتی - نیروگاه - تهویه و تبرید - .....

برای جامدات هم به همین صورته
    ----------
    ب ) بازار کار که جنگ و دعوای سر خودش داره و اصلا ( تاکید میکنم هیچ ربطی ) به رشته تحصیلی و مقطع نداره؛ *** مثالش زیاده ولی خود من 6 ماه وقت گزاشتم رفت اینطرف اونطرف کار یاد گرفتم هنوز ترم 7 نبودم کار پیدا کرده بودم که فوق لیسانسش راه نمیدادن ( پالایشگاه )

ج) برای اپلای کردن که باید وقت بزاری همین ؛ اعم از کنفرانس و مقاله و تحقیق و بالاخره یه چیزی باید داشته باشی
    پرستویی که به فکر مهاجرت هست، از ویرانی آشیانه نمی هراسد

یکی رو می شناسم که لیسانس فیزیک داشت و در فوق لیسانس ،مکانیک خوند و چند سال قبل از دانشگاه کرنل آمریکا دکترا گرفت و در کارش هم موفق بود.البته ایشون از ابتدای لیسانس ایران نبودن و از فوق لیسانس گرایش کنترل خوندن

Junior Member leysha آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Bachelor of art/ Handicrafts/Al ZAhra

نقل قول نوشته اصلی توسط reshad نمایش پست ها
    یکی رو می شناسم که لیسانس فیزیک داشت و در فوق لیسانس ،مکانیک خوند و چند سال قبل از دانشگاه کرنل آمریکا دکترا گرفت و در کارش هم موفق بود.البته ایشون از ابتدای لیسانس ایران نبودن و از فوق لیسانس گرایش کنترل خوندن
    آیا ایشان در فوق لیسانس یک سری درسهای پیش نیاز برای رشته مکانیک را گذراندند یا نه؟ چون من میخوام برای یک رشته متفاوت اقدام کنم ولی نمیدونم اگر پذیرش بگیرم مجبور به گذراندن پیش نیاز هستم یا نه.

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)