سلام.من به تازگی عضو شدم .یکبار سوالم رو در این انجمن مطرح کردم ولی فکر میکنم که ثبت نشد چون هرچی دنبالش گشتم پیداش نکردم و چون تصور میکردم سوالم در این انجمن ثبت شده و من نمی تونم پیداش کنم سوالم رو در انجمن ریاضی و فیزیک مطرح کردم و بعد از دیدن سوال در اون انجمن متوجه شدم که سوالم احتمالا اینجا ثبت نشده . اما چون مناسب ترین انجمن برای راهنمایی من انجمن مکانیکه ناچار دوباره سوالم رو اینجا مینویسم. من دانشجوی ترم 5 فیزیک روزانه هستم.الان سر یه دو راهی گیر کردم و به کمک و راهنمایی شما نیاز دارم.برای انتخاب رشته ای که باید در ازمون ارشد درش شرکت کنم مرددم.به رشته ی فیزیک هم مثل مکانیک علاقه دارم(بطور کلی من به رشته های که به صورت تئوری ارائه میشن علاقه دارم البته منظورم این نیست که از کارهای عملی خوشم نمیاد)اما با توجه به بازار کاری که داره از ادامه تحصیل توی این رشته میترسم و به رشته ی مکانیک هم (با توجه به نزدیکی که به فیزیک و بازار کار بهتری که داره) علاقه دارم البته من قصدم ادامه ی تحصیل تو مقاطع بالاتره انشااله اما الان نمی تونم درست تصمیم بگیرم.اینکه نتونم مکانیک رو روزانه و تو یکی از دانشگاههای معتبر قبول بشم منو سر این دو راهی قرار داده اما میدونم که انگیزه کافی واسه درس خوندن و ادامه تحصیل رو دارم.فکر میکنم اگر زیاد تلاش بکنم بتونم مکانیک رو قبول بشم البته فکر میکنم ولی مطمئن نیستم واین عدم اطمینانه که مثله یه سد جلوم قرار گرفته.حالا میخواستم که لطفا منو راهنمایی کنید.من اگر بدونم که (البته با تلاشی که میکنم) میتونم از پس ازمون ارشد و ادامه ی تحصیل بر بیام مطمئنا مکانیک رو انتخاب میکنم چون همونطور که گفتم به این رشته علاقه دارم اما مطمئنا تو کارهای عملی ضعیف هستم چون واحدی رو پاس نکردم.شما دانشجویی رو میشناسید که این کار رو کرده باشه؟ میخوام بدونم در امتحان ورودی و در ادامه ی تحصیلش موفق بوده یا نه؟ من خیلی سعی کردم جواب قانع کننده و روشنی رو بدست بیارم اما نتونستم.لطفا کمکم کنید.خواهشا جوابتون رو موجز و خلاصه ننویسید طوری باشه که من کاملا نسبت به مسئله اگاه و قانع بشم. خیلی ممنون از لطفی که میکنید.