صفحه 4 از 4 نخستنخست 1234
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 39 , از مجموع 39

موضوع: تغییر رشته به مکانیک

پیش فرض پاسخ : تغییر رشته به مکانیک

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad_sln نمایش پست ها
    سوال دیگه اینه که ایا با تغییر رشته در مقطع کارشناسی به کارشناسی ارشد در اینده برای پذیرش گرفتن (پذیرش تنها و نیاز به فاند ندارم) به مشکلی بر می خورم یا نه؟
    لزوما نه.
    البته ممکنه در شرایط مساوی از لحاظ معدل و رزومه، کسی رو قبول کنند که لیسانسش هم مکانیک بوده باشه ولی اگه پیشنیازهای لازم رو که در دوره ارشد ارائه میشه هرچه بیشتر و بهتر پاس کنید و در Statement of Purpose بتونید دلیل تغییر رشته رو خوب توضیح بدین نباید مشکلی باشه.
    باید نمرات مقطع ارشد، پایان نامه یا مقاله هاتون در به حدی باشه که نشون بده مشکل پایه ندارید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

با عرض سلام و وقت بخیر خدمت دوستان عزیز،
    رشته کارشناسی من مهندسی علوم کشاورزی و منابع طبیعی - گرایش مهندسی صنایع چوب و کاغذ بود که در سال 90 فارغ التحصیل شدم. از سال 89 شروع به مطالعه دروس اصلی مهندسی مکانیک مثل ترمودینامیک، انتقال حرارت، مقاومت مصالح، طراحی اجزا، دینامیک، ارتعاشات و ... کردم. در واقع در رشته کارشناسی من دروسی همانند ترمودینامیک، مکانیک سیالات، انتقال حرارت و مقاومت مصالح تدریس میشد، اما در حد سطحی و با سختگیری بسیار کمتری نسبت به مهندسی مکانیک. بعد از پایان دوره کارشناسی، همزمان با مطالعه دروسی کنکوری در آزمونهای آزمایشی ارشد شرکت کردم. در آزمون سراسری سال 91 شرکت کردم، اما متاسفانه رتبه قبولی را کسب نکردم. اما در آزمون دانشگاه آزاد موفق به قبولی در شعبه تهران مرکزی شدم. به هر حال تغییر رشته ای که بسیاری از دوستان میگفتند که خیلی سخت و شاید غیر ممکن باشه، با موفقیت انجام شد (اگرچه در دانشگاه آزاد).
    در ادامه و در دوره ارشد، تونستم حدود نصفی از واحدهای درسی رو با یکی ار اساتید مدعو از دانشگاه شریف بگذرونم و با معدل 18 فارغ التحصیل بشم. بعد از دوره ارشد تونستم 3 مقاله انگلیسی در کنفرانسها چاپ کنم. همچنین اخبرا موفق به چاپ یک مقاله ISI در elsivier شدم. امیداوارم که در سال جاری بتونم مقالات بیشتر و با کیفیتتری رو به چاپ برسونم. همجنین در ادامه بتونم از یک دانشگاه خوب برای ادامه تحصیل پذیرش بگیرم.
    دوستان عزیز، تنها چیزی که در تغییر رشته نیاز هست، پشتکاره. تغییر دادن رشته به رشته مهندسی مکانیک ممکنه وقت زیادی رو ازتون بگیره از طرف دیگه میتونه فوایدی رو داشته باشه، مثل آینده بهتر شغلی و تحصیلی.
    این یه تجربه کوچبک بود که شاید به کار دوستانی که میخوان به مهندسی مکانیک تغییر رشته بدن بیاد.
    موفق باشید.
    ویرایش توسط mtorabimech : June 19th, 2016 در ساعت 11:38 PM

Junior Member

سلام اقا من یه سوال دارم.....منم دقیقا در همین شرایطم فیزیکم میخام برم مکانیک جامدات....اقا یعنی انقد که میخونیم برا کنکور ارشدش تو اون مدت چیزی از دروس کارشناسی انقدی نمیفهمیم که تو ارشد لنگ نزنیم؟؟؟یعنی بازم با این همه خوندن برا کنکورش تو ارشد میمونیم؟؟؟بعد یه سوال دیگه...برا ارشدش چه کتابی باید بخونیم؟؟؟رفرنس هم بخونیم یا کتاب هایی کث مدرسان فلان برا یادگیری و تستش کافیه؟؟؟من دوسال وقت دارم میشه رسید تو این وقت؟توروخدا ج بدین

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط playback نمایش پست ها
    سلام اقا من یه سوال دارم.....منم دقیقا در همین شرایطم فیزیکم میخام برم مکانیک جامدات....اقا یعنی انقد که میخونیم برا کنکور ارشدش تو اون مدت چیزی از دروس کارشناسی انقدی نمیفهمیم که تو ارشد لنگ نزنیم؟؟؟یعنی بازم با این همه خوندن برا کنکورش تو ارشد میمونیم؟؟؟بعد یه سوال دیگه...برا ارشدش چه کتابی باید بخونیم؟؟؟رفرنس هم بخونیم یا کتاب هایی کث مدرسان فلان برا یادگیری و تستش کافیه؟؟؟من دوسال وقت دارم میشه رسید تو این وقت؟توروخدا ج بدین
    سلام دوست عزیز،
    شما میتونید از دروس پایه و اساسی مهندسی مکانیک مثل ریاضی، ترمودینامیک، سیالات، استاتیک، مقاومت مصالح، دینامیک و ارتعاشات شروع کنید. بعد از مطالعه این دروس میتونید روی دروس پیشرفته تر وقت بذارید. بستگی به خودتون داره که چقدر انگیزه داشته باشید برای تغییر رشتتون و اینکه چه رتبه ای رو توی آزمونهای آزمایشی بدست میارید (حتما آزمونهای آزمایشی معتبر رو شناسایی کنید و شرکت کنید).
    دوست عزیز اطلاعاتی که من دارم مربوط به 6-5 سال پیش هستش و اساتیدی که جزوههاشون رو خوندم دیگه تدریس نمیکنند. اگرچه شاید بتونید کتابهاشون رو توی کتابفروشی ها پیدا کنید.
    اگر میدونید که به مطالب پایه ای و اساسی دروس تسلط کافی ندارید و درک مطالب براتون سخت هستش، حتما توی کلاسهای آمادگی آزمون ارشد موسسات معتبر در رشته مکانیک ثبت نام کنید (در این مورد باید سرچ کنید تا اساتید خوبی که توی موسسات هستند رو شناسایی کنید و بتونید تو کلاسهاشون شرکت کنید).
    فکر میکنم با توجه به اینکه رشته شما فیزیک بوده و بعضا با دروس مهندسی مکانیک آشنا هستید، بتونید بعد از 2-1 سال مطالعه مداوم رتبه خوبی رو توی کنکور سراسری بیارید (تعداد ساعات مطالعه و کیفیت مطالعه رو باید هرچه بیشتر افزایش بدید و پیشرفت رو توی درصدهاتون مشاهده کنید).

موفق باشید

سلام وقت بخیر من کارشناسی مهندسی کامپیوتر دارم و ب رشته هوافضا علاقه دارم میخوام ارشد ایران هوافضا بخونم و دکتری اپلای کنم حالا سوالم اینکه کارشناسی نامرتبطم میتونه مشکل ساز بشه ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Samira_k72 نمایش پست ها
    سلام وقت بخیر من کارشناسی مهندسی کامپیوتر دارم و ب رشته هوافضا علاقه دارم میخوام ارشد ایران هوافضا بخونم و دکتری اپلای کنم حالا سوالم اینکه کارشناسی نامرتبطم میتونه مشکل ساز بشه ؟
    سلام. این از اون تغییر رشنه هایی هست که به یک رشته کاملا نامرتبط می خواید منتقل بشید. زمان زیادی می خواد تا دروس هوافضا رو بخونید. بیشتر فکر کنید چون دردسرش زیاده.
    سختی گرفتن ویزا برای هوافضارو هم در نظر داشته باشید چون درصد ریجکت ویزا در این رشته بالاس.

نقل قول نوشته اصلی توسط Samira_k72 نمایش پست ها
    با توجه به آنچه که کاربر گرامی دیگری فرمودند این کار سختی های زیادی را دارد و خب بنده هم رشته ای هایم که مکانیک بودند وقتی در ارشد تغییر رشته دادند به هوافضا مجبور شدند واحدهایی را بعنوان پیش نیاز و جبرانی بگذرانند دیگر رشته ی شما که جای خود دارد چون واقعا هیچ قرابتی با رشته ی هوافضا ندارد!

شاید دروس مکانیک و علوم پایه گاهی مشابه باشند اما بازار کار زمین تا آسمون متفاوته.

Junior Member

با سلام و خسته نباشید.من در حال حاضر فارغ التحصیل رشته مهندسی مواد گرایش متالورژی صنعتی از ذانشگاه فردوسی مشهد هستم.میخواستم بدونم اگر برای کارشناسی ارشد بخوام تغییر رشته بدم و مکانیک گرایش طراحی کاربردی یا رشته هوافضا رو انتخاب کنم،آیا به مشکل ضعف در درس ها میخورم و اینکه هوافضا برای من بهتره از نظر شما یا مکانیک گرایش طراحی کاربردی؟؟
    با تشکر.

صفحه 4 از 4 نخستنخست 1234

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)