صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 14 , از مجموع 14

موضوع: تغییر طرز نگاه هموطنان داخل ایران به دانشجویان مقیم خارج و واکنش ها

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد

پیش فرض پاسخ : تغییر طرز نگاه هموطنان داخل ایران به دانشجویان مقیم خارج و واکنش ها

نقل قول نوشته اصلی توسط arash18s نمایش پست ها
    از یکسری جهات این افراد محق هستند که حس خوبی نداشته باشند. مثلا ارز دانشجویی در شکل فعلی واقعا هیچ توجیهی نداره. در حقیقت از جیب ملت داره برای نفع شخصی یکسری خرج میشه که واقعا بی معنیه (در نظر بگیرید که حتی نرخ ارز آزاد در ایران سوبسیدیه چه برسه به ارز ارزانی که دولت میده!).
    چرا هیچ توجیهی نداره؟؟؟؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تغییر طرز نگاه هموطنان داخل ایران به دانشجویان مقیم خارج و واکنش ها

به حرف مردم زندگی نکنید.همین

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط simorgh40 نمایش پست ها
    هدفم از پست بالا چی بود؟

یک نگاه عوامانه ای در کشور وجود داره، این مربوط به انقلاب هم نیست. به نظر میاد تحت تاثیر عقاید کمونیستی و توده ای هست، کلا با سرمایه دار و ثروتمند دشمنی در قلب مردم هست.

حالا این ایده چطور اومده؟ برخی میگن ریشه ای بر می گرده به داستان ترکمنچای که از اونجا نفوذ روسیه در ایران زیاد شد و بعد ماجرای پیشه وری در آذربایحان و ..... یعنی عقاید کمونیستی و الفاظی مثل سرمایه دار زالو صفت و نمی دونم مالکین خانها زورگو و....

خوب این تفکر چه ضررهایی به کشور زده؟
    اصلاحات ارضی زمان شاه، که زمین های کشاورزی را تکه تکه کرد و الان سیستم آبیاری مدرن قابل پیاده سازی نیست
    قانون کشت موقت که زمین های بزرگ مالکین را گرفت
    مصادره های اول انقلاب که کارحانه ایران خودرو متعلق به خیامیان، کفش ملی مکتعلق به ایروانی، پارس توشیبا متعلق به خانواده برخورداری و ....

خوب شما سرمایه دار، حاضری در کشوری سرمایه گذاری کنی که مردم ازت نفرت دارن؟چون ثروتمندی؟

شماها خودتون برای چی دارید از این کشور میرید؟

غیر اینه که شغل نیست؟
    غیر اینه که زمینه برای پیشرفت نیست؟

اصلا شما نباید اهمیتی بدید
    اصلا

راه خودتان را برید
    ا
    خیلی خوب و عالی گفتین، من سرمایه دار نیستم، ولی از شنیدن این حرفهایی که علیه دانشجوهای خارج از کشور به ذهنم رسید که چرا اصلا روزی به ایران برگردم اگه با این همه زحمتی که کشیدم مردم به چشم یک مرفه بی درد و مفت خور نگاه کنند.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط arash18s نمایش پست ها
    از یکسری جهات این افراد محق هستند که حس خوبی نداشته باشند. مثلا ارز دانشجویی در شکل فعلی واقعا هیچ توجیهی نداره. در حقیقت از جیب ملت داره برای نفع شخصی یکسری خرج میشه که واقعا بی معنیه (در نظر بگیرید که حتی نرخ ارز آزاد در ایران سوبسیدیه چه برسه به ارز ارزانی که دولت میده!).
    فکر نمی کنم ارزی که به دانشجوها اختصاص داده میشه خیلی مبلغ بالایی باشه، من خودم شرایط مالی خانوادگی ام اجازه نمیداد و نمیده که برام پول بفرستن حتی در قالب ارز دانشجویی
    من کاملا با فاند دانشگاه زندگی می کنم
    اما باز فکر می کنم خیلی خوبه که یه عده بیان خارج از کشور درس بخونند، پنج درصدشون هم به کشور برگردن می تونند خیلی کمک کنند
    این درست نیست که ایران به لحاظ آکادمیک کاملا منزوی و مستقل باشه و فقط از فارغ التحصیلهای خودش استفاده کنه.

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)