نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 68

موضوع: تهران یا شریف؟ مسئله این است...!!!

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    ApplyAbroad Champion
    halandoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

پیش فرض پاسخ : تهران یا شریف؟ مسئله این است...!!!

من خودم آخرای دوره ارشد مکانیک هستم، خیلی تحقیقات خوبی داشتم،
    من فقط نظرم رو راجع به مکانیک میگم:

از لحاظ کیفیت آموزشی، تجهیزات و اساتید و سطح پروژه ها و امتحانات:
    1. دانشگاه تهران و صنعتی اصفهان، 2. شریف
    توضیح گروه یک: من زیاد با گروه یک کار کردم، به نظرم میاد از لحاظ جدید بودن رفرنس ها تهران جلوتره و از لحاظ امکانات آزمایشگاهی کارگاهی و گروهای تحقیقاتی صنعتی اصفهان. در کل پایاپای ارزیابی میکنم ولی خوب اسم دانشگه تهران خیلی بهتره.

از لحاظ ادامه تحصیل به نظر من زیاد فرقی نمیکنه، اما شریف و تهران بیشتر در آمریکا به نام هستند، من بچه های صنعتی اصفهان رو میبینم که بیشتر با کانادا در ارتباط هستند ولی خب آمریکا هم ای.نمونش یکی از آشناهای خودم که الان داره Delaware university، دکتراشو میخونه(از صنعتی اصفهان به US "البته مکانیک نیست")، البته اینی که میگم بیشتر یه نظر سنجیی که خودم کردم. بعضاً بچه های اصفهانی دلیل رقبتشون به کانادا رو این میگفتن که یه زمانی صنعتی اصفهان استادای ارشدش رو با بورس خودش فرستاد که برن دکتری بگیرن برگردند و اونا هم اونجا سنگ تموم گذاشتن اینه که خوب میشناسن نام دانشگاه رو و تحویل میگیرن.
    ویرایش توسط halandoon : August 12th, 2015 در ساعت 11:16 AM
    That is not your aptitude that is your attitude that make your altitude.
    For a greater goal, Sacrifices must be made.
    As you sow, so shall you reap

ApplyAbroad Hero nima56 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : تهران یا شریف؟ مسئله این است...!!!

نقل قول نوشته اصلی توسط halandoon نمایش پست ها
    من خودم آخرای دوره ارشد مکانیک هستم، خیلی تحقیقات خوبی داشتم،
    من فقط نظرم رو راجع به مکانیک میگم:

از لحاظ کیفیت آموزشی، تجهیزات و اساتید و سطح پروژه ها و امتحانات:
    1. دانشگاه تهران و صنعتی اصفهان، 2. شریف
    توضیح گروه یک: من زیاد با گروه یک کار کردم، به نظرم میاد از لحاظ جدید بودن رفرنس ها تهران جلوتره و از لحاظ امکانات آزمایشگاهی کارگاهی و گروهای تحقیقاتی صنعتی اصفهان. در کل پایاپای ارزیابی میکنم ولی خوب اسم دانشگه تهران خیلی بهتره

از لحاظ ادامه تحصیل به نظر من زیاد فرقی نمیکنه، اما شریف و تهران بیشتر در آمریکا به نام هستند، من بچه های صنعتی اصفهان رو میبینم که بیشتر با کانادا در ارتباط هستند ولی خب آمریکا هم ای.نمونش دایی خودم که الان داره Delaware university، دکتراشو میخونه(از صنعتی اصفهان به US "البته مکانیک نیست")، البته اینی که میگم بیشتر یه نظر سنجیی که خودم کردم. بعضاً بچه های اصفهانی دلیل رقبتشون به کانادا رو این میگفتن که یه زمانی صنعتی اصفهان استادای ارشدش رو با بورس خودش فرستاد که برن دکتری بگیرن برگردند و اونا هم اونجا سنگ تموم گذاشتن اینه که خوب میشناسن نام دانشگاه رو و تحویل میگیرن.
    من با نظر شما موافقم.البته این برای اکثر دانشگاه های خوب ایران صادق است.مسلما دانشگاه تهران و شریف در خارج از ایران شناخته شدن تر هستند ولی این به منزله این نیست که سایر دانشگاهها ضعیف تر هستند مثلا بچه های اصفهان روی صنعتی اصفهان خیلی تعصب دارند و با رتبه های خوب میتوانند به شریف و تهران بروند ولی صنعتی اصفهان را انتخاب میکنند من خودم هم در لیسانس و هم در فوق شریف و تهران را اورده بودم ولی بنا به دلایلی(نه تعصب) اصفهان را قبل از این ۲ زدم (به عنوان رشته اول).
    خوب جو رقابتی و apply برای خارج زمان تحصیل من، در شریف و تهران بیشتر بود و شاید الان هم باشه که بدلیل آن است که معمولا دانشجویان با رتبه بهتر این دو را انتخاب می کنند ولی این روزها جو apply abroad به همه جای ایران سرایت کرده.
    هماطور که دوستمان گفتند فارغ التحصیلان صنعتی اصفهان در کانادا خوش درخشیدند و در آنجا کاملا شناخته شده است.
    من دقیقا یادمه که اون سال ها که معمولا در ۳ نفر اول فوق در برق و مکانیک از دانشجویان صنعتی اصفهان یکی بود.
    مثلا در رشته قدرت تهران، امیرکبیر و صنعتی اصفهان قوی تر یا حداقل هم سطح با شریف هستند.
    یا در کنترل همانطور که دوستان گفتند خواجه نصیر و تهران قویتر هستند بخصوص بعد رفتن دکتر معصوم نیا.
    البته شریف در مکانیک خیلی قوی است ولی این به معنی ان نیست که اگر سایر دانشگاه ها رفتید شانس پذیرش را از دست می دهید. ضمنا گاهی وقتها هم بعضی از استاد ها با توجه به شرایط ایران و عدم تبلیغ مناسب برای دانشگاه های ایران و شناخته نبودن آنها و رتبه بندیشان، از روی وضعیت خود دانشجو تصمیم میگیرند.
    در کل من دانشگاه تهران را ترجیح می دهم.
    روزگار است، آنكه گه عزت دهد گه خوار دارد. چرخ بازيگر از اين بازيچه ها بسيار دارد. "قائم مقام فراهانی"

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)