نقل قول نوشته اصلی توسط vapaapoika نمایش پست ها
ممنون.
یعنی اگه به دانشگاه تهران برم و معدل و GRE و زبانم هم خوب باشه میتونم به دانشگاهی در حد کلمبیا یا پرینستن با فاند کامل قبول بشم؟ یا اینجور جاها سعی میکنن فقط از جاهای مطمئن (i.e. شریف) دانشجو بردارن؟ امیرکبیر چطور؟
دوست من واقعا فکر میکنید شریف و امیرکبیر و این حرفا جاهایی هستن که دانشگاه پرینستون بیاد مثلا فرق بذاره براشون!
جاهای مطمین یه جور گفتین کسی ندونه فکر میکنه چه خبره!
علت اینکه ما فکر میکنیم یا میکردیم تهران و شریف دانشگاههای برجسته ای هستن اینه که در فضای محدود ایران که با هیچ کشوری رابطه درست حسابی نداره حتی با دوستاش! بسته موندیم. من بعد اومدن به آمریکا این مسایل کاملا برام روشن شد که این مسایلی که ما واقعا براش تره خورد میکنیم اینجا اصلا خریداری نداره!
بازم میگم ممکنه عده قلیلی اساتید به خصوص ایرانی بگن ما از فلن دانشگاه دانشجو میخوایم، که خوب اون به کنار.
شما اگر به فکر دانشگاههای تاپی مثل اینهایی که گفتید هستید باید خودتون رو با دانشگاههای برتر جهان مقایسه کنید نه دانشگاههایی که در کشوری ایزوله قرار دارن. یعنی خودتون رو باید متفاوت نشون بدید که به نظر من واسه این دانشگاهها چیزی فراتر از نمره و زبان و این چیزا نیازه چون سالانه عده زیادی هندی و چینی با جی ار ای 330 و تافل 115 و معدل 3.8 از این دانشگاهها رد میشند.
بحث رو به حاشیه نبرم اینه که به فکر سابقه تحقیقاتی برای خودتون باشید اونم مقالات خوب نه کیلویی!!

موفق باشی