نقل قول نوشته اصلی توسط ehossein نمایش پست ها
با سلام
من دانشجوی سال آخر کارشناسی مکانیک تهران هستم. از دانشگاه های Georgia Tech ,Waterloo, McGill, Sandiego پذیرش full fund دارم.
با نظر hadi1337 کاملا مخالفم. در این مساله که انتخاب اول همه ایرانی ها در کارشناسی شریفه شکی نیست. بعضی استاد های آمریکا شریف رو بهتر می دونن و یک عده دیگه تهران رو. رتبه تهران در رشته های فنی مهندسی حتی بهتره.
با این حال، فکر می کنم این صرفا یک مساله حاشیه ای است. حالا rank150 با rank 140 چه فرقی می کنه!کلا ارزش فکر کردن نداره!!!

واقعیت امر با تجربه ای که من داشتم به این نتیجه رسیدم که مساله مهم خود دانشجو و resume طرفه(GPA,GRE ISI JOURNALS , TOEFL)
اسم دانشگاه فقط وقتی تاثیر داره که مثلا یه نفر از caltech پذیرش داره می خواد بره مثلا toronto ya texas at austin!!!!!
به نظر من هم خود دانشجو مهمه. برای همین هم در مورد وضعیت آزمایشگاه ها و زمینه های تحقیقاتی حرف زدم. از تجربه ای که من دارم دو چیز که توی ادمیشن گرفتن از همه بیشتر تاثیر دارن GRE و جواب از استاده. GRE کاملا به خود دانشجو بستگی داره و فرقی نمی کنه آدم توی چه دانشگاهی باشه. مگر اینکه جو حاکم توی دانشگاه طوری باشه که باعث بشه دانشجو بیشتر برای GRE بخونه. جواب گرفتن از استاد بیشتر از همه به کار تحقیقاتی دانشجو بستگی داره. استاد می خواد فاندشو خرج دانشجو بکنه و اگه ببینه توی زمینه کاریش دانشجو تجربه خوبی داره به اون دانشجو علاقه مند میشه. برای همین به نظرم باید ببینی توی زمینه ای که می خوای کار کنی استادای کدوم دانشگاه اکتیوترند.

ضمنا به خاطز پذیرش ها تبریک میگم. مخصوصا جورجیا!