سلام به همگی. چرا اینهمه شلوغش می کنین؟ من دانشجوی سال آخر مهندسی شیمی دانشگاه تهرانم. متاسفانه دانشگاه شریف تو ایران الکی اسم دراورده. منم اوایل از اینکه شریفی نشدم ناراحت بودم اما....
وقتی اومدم ،دیدم به دانشگاه عوض شد. بی شک دانشگاه تهران بهترین دانشگاه ایرانه. 200 تا رتبه ی کنکور اونم بخاطر 4 تا تست ادبیات کسی رو برتر جلوه نمی ده. کنکور یه شرایط غیر استاندارده. نمیشه گفت کسی که رتبش 1 شد از رتبه 200 بهتره.
راجع به پژوهش گفتین. اصلا میدونین بودجه ی دانشکده فنی چند برابر شریفه؟ چه کارایی توش میکنن؟ میدونین که دکتر نیکخواه تو انسیتو نفت داره چه پروژه ی بزرگیو هدایت میکنه که بودجه ی پایش 500 ملیون تومنه. دانشگاه شریف تو خوابم از این چیزا ندیده.
پدر برق ایران مگه دکتر جبه دار نیست. چرا تو دانشگاه تهرانه؟ مگه پدر مکانیک دکتر نیکخواه نیست؟ مگه دانشگاه تهران قطب عمران و پتروشیمی نیست.؟ مگه قطب مکانیک سیالات نیست؟ مگه قطب کنترل و مخابرات نیست. قبول دارم دانشجو های کامپیوتر و ای تی شریف از تهران بهترن.
ولی معروف بودن شریف بیشتر بخاطر ریاضی محضشه و استاد شهشهانی.
در مورد استادا بگم. بدترین استاد دانشکده ای ما مدرکش از waterlo کاناداست.
فکر کردین الکیه همیشه تو رنک فنی ها تو ایران اولیم. حتی شریف هم به پامون نمیرسه.
از اپلای بگم؟
82٪ بچه های برق کنترل 85 با فاند اپلای شدند. کجای شریف اینجور دیدین؟
اینم بگم من بچه شهرستانم ،به اینم می بالم. خیلی از دوستام شریفن، منم چون خیلی باهاشون صمیمیم
خوابگاه اونا میرمو اونا هم زیاد میان و اطلاعاتم خوبه.
تو مهندسی شیمی و عمران همیشه حداقل از دوره کارشناسی 40٪ اپلای با فاند داریم. هر کی بخواد میره.
ولی بخاطر اینکه اینجا اکثر بچه ها اجتماعی هستنو دانشگاهو دوس دارن، ارشدم می مونن. بخاطر این آمار میاد پایین.
اما در مورد معدل: ما تو مهندسی شیمی اپلای با فاند با معدل 14 داشتیم. اونم به امریکا که نشون میده واقعا دانشگاه شناخته شده ای داریم.
بازم میگم شریف دانشگاه خوبیه. اما با قدرت میگم به پای تهران نمی رسه.
امکانات نداره.
مخصوصا تو مکانیک که داغونه. دانشکده م.شیمی و نفتش یه ساختمون 3 طبقست.
اما ما علاوه بر دانشکده، انسیتو تخصصی نفت داریم.
بازم خودت فکر کن.
آرزوی موفقیت دارم برات. بای