صفحه 2 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 68

موضوع: تهران یا شریف؟ مسئله این است...!!!

ApplyAbroad Hero

پیش فرض پاسخ : تهران یا شریف؟ مسئله این است...!!!

نقل قول نوشته اصلی توسط s.mahmoudi نمایش پست ها
    سلام
    دوستان به نظر شما در گرایش سیالات (انرژی) برای admission گرفتن از دانشگاههای امریکا کدوم دانشگاه بهتره؟
    مرسی.
    بدون شك شريف، البته داشگاه تهران هم خوبه و اگر نمي خواهيد زياد زحمت بيفتيد اين هم بر نيست، اما حواستون باشه شريف، شريفه!
    درس خوندن تو شريف به مراتب دشوارتره و در عوض جو بهتر و علمي تر و درست حسابي تري داره تا دانشگاه تهران، و افراد نخبه و برجسته بيشتري در اطرافتون هستند كه مي تونند فرصت و امكانات و اطلاعات لازم براي پذيرش رو در اختيارتون بگذارند د، مثلا بر فرض اگر Recom بخواهيد بگيريد، و ...
    خيلي برتري يه رشته يا گرايش تو يه دانشگاه ملاك نيست، شريف بخواهي نخواهي جاهايي كه شناخته شده است مي درخشه!
    و دانشگاه تهران is ok.
    inactive account

به نظر من هم شریف خیلی در این مورد بهتره. شریف توی زمینه سیالات یه سری استاد جدید اورده که خیلی پایه research هستن، مخصوصا توی بحثهای روز. از نظر تجهیزات آزمایشگاهی ولی باید بگم که شریف توی بعضی قسمتا ضعیفه. تجهیزات هیدرودینامیکی، تونل باد و.. موجوند و وضع نسبتا خوبی دارند. برای احتراق هم وضعیت خوبه، ولی برای بحث های مثل جریان دو فاز و یا میکرو و نانوسیالات امکانات کمه. البته دو تا استاد جدید توی این زمینه به تازگی عضو هیئت علمی شدن و دارن آزمایشگاههای مربوط به این زمینه رو پیشرفت میدن. توی بحث های سیالات محاسباتی شریف خیلی قوی هست. اساتیدی که توی این زمینه کار میکنند خیلی فعال هستند مقاله های زیادی ارائه میدن و توی کنفرانسهای خارجی زیاد شرکت میکنند. به نظرم اگه به کار محاسباتی علاقه داری حتما شریف رو بزن. توی زمینه احتراق تقربیا فقط یه نفر فعاله ولی کارش خیلی درسته و تجهیزات نسبتا خوبی داره. اکثرا دانشجویانی که با این استاد درس پروژه میگیرن جاهای خیلی خوبی قبول میشن.

البته اینو باید بگم که قطب تبدیل انرژی شریف در حد قطب طراحی و رباتیکش نیست. اساتید طراحی و رباتیک اکثرا کسانی هستند که 30 سال پیش با بورس دولتی رفتن آمریکا توی MIT, Berkeley, Purdue,UIUC,و ... درس خوندن و خیلی شناخته شده هستند.

از نظر شناخت هیچ دانشگاهی، چه درست چه نادرست، به اندازه شریف توی آمریکا شناخته شده نیست. اگه شریفی باشی و بیفتی تو کار اپلای خدا رو شکر میکنی که شریف رو زدی. من فقط با اوردن اسم شریف تا حلا شده که چند تا استاد رو به خودم علاقه مند کنم.

جو شریف خیلی رقابتیه و اساتیدش هم خیلی سختگیر تر از تهران هستن، که البته دلیل این سختگیری هم درس خون بودن بچه هاس. استادا یه کم بهشون بر میخوره اگه بچه ها نمره هاشون زیادی خوب باشه. به خاطر این یه کم ممکنه وقت برای کار تحقیقاتی کمتر داشته باشی ولی اگه عادت کنی سری درست می شه. گرفتن توصیه نامه گرفتن یه کم سخته. نمی دونم توی تهران چه جوری البته. باید موقع درس گرفتن حواست به توصیه نامه گرفتن هم باشه.

Junior Member

با سلام
    من دانشجوی سال آخر کارشناسی مکانیک تهران هستم. از دانشگاه های Georgia Tech ,Waterloo, McGill, Sandiego پذیرش full fund دارم.
    با نظر hadi1337 کاملا مخالفم. در این مساله که انتخاب اول همه ایرانی ها در کارشناسی شریفه شکی نیست. بعضی استاد های آمریکا شریف رو بهتر می دونن و یک عده دیگه تهران رو. رتبه تهران در رشته های فنی مهندسی حتی بهتره.
    با این حال، فکر می کنم این صرفا یک مساله حاشیه ای است. حالا rank150 با rank 140 چه فرقی می کنه!کلا ارزش فکر کردن نداره!!!

واقعیت امر با تجربه ای که من داشتم به این نتیجه رسیدم که مساله مهم خود دانشجو و resume طرفه(GPA,GRE ISI JOURNALS , TOEFL)
    اسم دانشگاه فقط وقتی تاثیر داره که مثلا یه نفر از caltech پذیرش داره می خواد بره مثلا toronto ya texas at austin!!!!!

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط ehossein نمایش پست ها
    با سلام
    من دانشجوی سال آخر کارشناسی مکانیک تهران هستم. از دانشگاه های Georgia Tech ,Waterloo, McGill, Sandiego پذیرش full fund دارم.
    با نظر hadi1337 کاملا مخالفم. در این مساله که انتخاب اول همه ایرانی ها در کارشناسی شریفه شکی نیست. بعضی استاد های آمریکا شریف رو بهتر می دونن و یک عده دیگه تهران رو. رتبه تهران در رشته های فنی مهندسی حتی بهتره.
    با این حال، فکر می کنم این صرفا یک مساله حاشیه ای است. حالا rank150 با rank 140 چه فرقی می کنه!کلا ارزش فکر کردن نداره!!!

واقعیت امر با تجربه ای که من داشتم به این نتیجه رسیدم که مساله مهم خود دانشجو و resume طرفه(GPA,GRE ISI JOURNALS , TOEFL)
    اسم دانشگاه فقط وقتی تاثیر داره که مثلا یه نفر از caltech پذیرش داره می خواد بره مثلا toronto ya texas at austin!!!!!
    خب خودش ما هم تصديق مي فرماييد كه دانشجويان ليسانس شريف در كل توانايي علمي و ذهني بالاتري ب حسب رتبه كنكور دارند در مقطع ارشد هم همينطور. بنابراين مسأله Rank مطرح نيست، مسأله سابقه است؛ بسياري از اساتيد شريف در دانگشاه هاي خارج از كشور تحصيل كرده اند و علاوره بر اين سابقه بچه هاي شريف در دانشگاه هاي خارج هم هست.
    مسأله بعد اينه كه اگر در سطح كلان مي خواهيد نگاه كنيد بنا به دلايل بسيار در كل شريف سر تره؛ رتبه ليسانس، رتبه فوق، نمرات gre و پذيرش هاي قبلي بچه هاي اين دانشگاه، و ....
    اگر در مقياس خرد مي خواهيد نگاه كنيد بله به فرد مورد نظر بستگي كامل داره چه بسا كسي در شريف معدل 00.13 داره و ... ولي كسي در دانشگاه تهران معدل 19 داره و ....
    اما فرض بر اينه كه معدل n شريبف برتر از n دانشگاه تهران؛ به چه دليل؟ چون ديد كلي و برداشت عمومي اينه و ضمنا المپيادي ها هم يادتون باشه.
    اين مقايسه شما در سطح ايران هم مطذح هست؛ كسي كه برق شريف و المپياد مدال طلا داره توانايي هاش در برابر كسي كه برق تهرام مي خونه مثل همين caltech و toronto ه !
    inactive account

Junior Member

با سلام

با سلام خدمت دوستان
    من از شما خواهش ميكنم تا مثل اين دوست عزيز كه خيلي اطلاعات كاملي از وضعيت دانشگاه شريف دادند شما هم اطلاعات كاملي قرار دهيد.
    البته من هم با نظر شما موافقم كه دانشجو خيلي مهم تر از دانشگاه است ، و تفاوت دو دانشگاه هم در حد خيلي جزئي است.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sysco نمایش پست ها
    خب خودش ما هم تصديق مي فرماييد كه دانشجويان ليسانس شريف در كل توانايي علمي و ذهني بالاتري ب حسب رتبه كنكور دارند در مقطع ارشد هم همينطور. بنابراين مسأله Rank مطرح نيست، مسأله سابقه است؛ بسياري از اساتيد شريف در دانگشاه هاي خارج از كشور تحصيل كرده اند و علاوره بر اين سابقه بچه هاي شريف در دانشگاه هاي خارج هم هست.
    مسأله بعد اينه كه اگر در سطح كلان مي خواهيد نگاه كنيد بنا به دلايل بسيار در كل شريف سر تره؛ رتبه ليسانس، رتبه فوق، نمرات gre و پذيرش هاي قبلي بچه هاي اين دانشگاه، و ....
    اگر در مقياس خرد مي خواهيد نگاه كنيد بله به فرد مورد نظر بستگي كامل داره چه بسا كسي در شريف معدل 00.13 داره و ... ولي كسي در دانشگاه تهران معدل 19 داره و ....
    اما فرض بر اينه كه معدل n شريبف برتر از n دانشگاه تهران؛ به چه دليل؟ چون ديد كلي و برداشت عمومي اينه و ضمنا المپيادي ها هم يادتون باشه.
    اين مقايسه شما در سطح ايران هم مطذح هست؛ كسي كه برق شريف و المپياد مدال طلا داره توانايي هاش در برابر كسي كه برق تهرام مي خونه مثل همين caltech و toronto ه !

جواب:
    با سلام مجدد
    این که آقای ُSysco می فرمایند رتبه کنکور کارشناسی و کارشناسی ارشد، باید توجه داشت که دانشجویان ایرانی به یک موسسه داخل کشور apply نمی کنند که اهمیت داشته باشه تهران زودتر پر می شه یا شریف!! اگر هدف apply موفقی است، باید توجه داشت admission office چه معیارهایی برای انتخاب دانشجو دارد نه اینکه خودمون رو جای اونا بذاریم و قضاوت کنیم! تصورش تقریبا محاله که اونا با جزییات کامل به دانشگاه های همه کشورها اشراف کامل دارند.( این جمله نقل قول غیر مستقیم از یکی از مسئولان کمیته ی پذیرش Texas as Austin بود در مورد این مساله)
    در ضمن این که میگن بسياري از اساتيد شريف در دانشگاه هاي خارج از كشور تحصيل كرده اند، برای تهران هم صادقه ولی با تقریب بالایی آمریکایی ها و درصد بالایی از کانادا استاد های ما رو نمی شناسن حتی دکتر نیکخواه رو!!(مگر این که باهاش همدوره ای بوده باشه که خوب خیلی کمه تعدادشون) و بنابراین امتیازی محسوب نمیشه.
    ثانیا تعداد قابل توجهی از دانشجویان هر دو دانشگاه (فکر کنم شریف بیشتره!)به دلیل فشار کنکور کارشناسی افت می کنند و دوران خوبی در دانشگاه ندارند چون هدف صرفا قبولی کنکور با رتبه ممتاز است(البته در این دسته خاص)
    مساله سوم اینه که نه من و نه آقای Sysco در مورد اینکه تعداد پذیرش کدوم دانشگاه بیشتره یا نمره GRE کدوم بیشتره نمی توانیم اظهار نظر بکنیم چون آمار رسمی نداریم
    و در آخر این که:
    چون آدم ها فقط می تونن فقط تو یه دانشگاه در یک زمان معین درس بخونن(!!)تنوع نظر خیلی زیاده!!

ApplyAbroad Veteran
    aminp30 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE

درود بر دوستان عزیز
    واقعا نتیجه گیری کلی در مورد این بحث, کار سختی هست و همونطور که دوستان اشاره کردن, به خیلی چیزا بستگی داره. به رزومه, سابقه و ذهنیت دانشگاه مقصد (و افرادی که قراره قضاوت کنن), سیاست دانشگاه در مورد امتیازدهی به دانشگاه و ... ولی از همه مهمتر خود فرد هست و عملکرد شخصیش. چون به نظر من در ایران دانشجو خیلی بهش کمک نمیشه حالا از هردانشگاهی که باشه (البته استثنا هم هست) منظور این نیست که کسی دستش رو بگیره و راه ببره بلکه در اختیار گذاشتن دانش, هم فکری و امکاناتی هست که زمینه تحقیق رو فراهم کنه. بنابراین, بحث دانشگاه درسته که موثره ولی نه زیاد. مطمئن باشین اونوریها حتی MIT هم اگر یه نفری رو ببینه که توش اون چیزی که میخوان یعنی روحیه تحقیق (با سوابقی که داره) باشه, حتی نمره زبان هم مانع نمیشه. باور کنین دوستان زیادی داشتم که از دانشگاههای دور افتاده (که برای خیلی از ماها تصورش هم نمیشه از اونجا کسی قد علم کنه) جاهایی فول فاند گرفتن که میدونم خیلی از ماها آرزومونه اونجا فقط بهمون پذیرش بدن با هزینه خودمون بریم بخونیم! استثنا هم نیستن چون تعدادشون واقعا زیاده!

با سلام

به نظر من هم خود دانشجو مهمه. برای همین هم در مورد وضعیت آزمایشگاه ها و زمینه های تحقیقاتی حرف زدم. از تجربه ای که من دارم دو چیز که توی ادمیشن گرفتن از همه بیشتر تاثیر دارن GRE و جواب از استاده. GRE کاملا به خود دانشجو بستگی داره و فرقی نمی کنه آدم توی چه دانشگاهی باشه. مگر اینکه جو حاکم توی دانشگاه طوری باشه که باعث بشه دانشجو بیشتر برای GRE بخونه. جواب گرفتن از استاد بیشتر از همه به کار تحقیقاتی دانشجو بستگی داره. استاد می خواد فاندشو خرج دانشجو بکنه و اگه ببینه توی زمینه کاریش دانشجو تجربه خوبی داره به اون دانشجو علاقه مند میشه. برای همین به نظرم باید ببینی توی زمینه ای که می خوای کار کنی استادای کدوم دانشگاه اکتیوترند.

ضمنا به خاطز پذیرش ها تبریک میگم. مخصوصا جورجیا!

Member
    رشته و دانشگاه
    university of new brunswick

به نظر من این دوتا دانشگاه خیلی به هم نزدیکن و انتخاب در حالت کلی ممکن نیست، شما باید ببینی که می خوای چه فیلدی کار کنی و بعد با دانشجوهای این دوتا دانشگاه صحبت کنی که کدوم استادای فیلد شما رو بیشتر دارن. البته این مساله رو در نظر بگیرید که تو شریف استادای قوی سیالات تو آیرو بیشتر تو دانشکده هوافضا هستن.

PS:
    می دونم دیره ولی دیگه گفتم بگم نظرمو

Junior Member

Lمن چون دانشگاه تهران درس می خونم و الان 7 8 ساله که اینجام با قاطعیت می گم تهران . هیچ دانشگاهی مثل اینجا اکمکان رشد همه جوانب وجودی شما وجود نداره ... اگه درس خون باشی اساتید بسیار خوب و دانشجوهای فوق العاده قوی وجود داره .. هنر سیاست و ... هم دانشگاه تهران حرف نداره ... جو رفاقتی که تو دانشکده مکانیک وجود داره مثال زدنی همه همدیگرو می شناسن و اکیپ های 20 30 نفری دوستی وجود داره .. کلی خوش خمی گذره اینجا ... استاداشم خیلی با مرامن .. از ما گفتن

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)