صفحه 3 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 68

موضوع: تهران یا شریف؟ مسئله این است...!!!

پیش فرض پاسخ : تهران یا شریف؟ مسئله این است...!!!

سلام به همگی. چرا اینهمه شلوغش می کنین؟ من دانشجوی سال آخر مهندسی شیمی دانشگاه تهرانم. متاسفانه دانشگاه شریف تو ایران الکی اسم دراورده. منم اوایل از اینکه شریفی نشدم ناراحت بودم اما....
    وقتی اومدم ،دیدم به دانشگاه عوض شد. بی شک دانشگاه تهران بهترین دانشگاه ایرانه. 200 تا رتبه ی کنکور اونم بخاطر 4 تا تست ادبیات کسی رو برتر جلوه نمی ده. کنکور یه شرایط غیر استاندارده. نمیشه گفت کسی که رتبش 1 شد از رتبه 200 بهتره.
    راجع به پژوهش گفتین. اصلا میدونین بودجه ی دانشکده فنی چند برابر شریفه؟ چه کارایی توش میکنن؟ میدونین که دکتر نیکخواه تو انسیتو نفت داره چه پروژه ی بزرگیو هدایت میکنه که بودجه ی پایش 500 ملیون تومنه. دانشگاه شریف تو خوابم از این چیزا ندیده.
    پدر برق ایران مگه دکتر جبه دار نیست. چرا تو دانشگاه تهرانه؟ مگه پدر مکانیک دکتر نیکخواه نیست؟ مگه دانشگاه تهران قطب عمران و پتروشیمی نیست.؟ مگه قطب مکانیک سیالات نیست؟ مگه قطب کنترل و مخابرات نیست. قبول دارم دانشجو های کامپیوتر و ای تی شریف از تهران بهترن.
    ولی معروف بودن شریف بیشتر بخاطر ریاضی محضشه و استاد شهشهانی.
    در مورد استادا بگم. بدترین استاد دانشکده ای ما مدرکش از waterlo کاناداست.
    فکر کردین الکیه همیشه تو رنک فنی ها تو ایران اولیم. حتی شریف هم به پامون نمیرسه.
    از اپلای بگم؟
    82٪ بچه های برق کنترل 85 با فاند اپلای شدند. کجای شریف اینجور دیدین؟
    اینم بگم من بچه شهرستانم ،به اینم می بالم. خیلی از دوستام شریفن، منم چون خیلی باهاشون صمیمیم
    خوابگاه اونا میرمو اونا هم زیاد میان و اطلاعاتم خوبه.
    تو مهندسی شیمی و عمران همیشه حداقل از دوره کارشناسی 40٪ اپلای با فاند داریم. هر کی بخواد میره.
    ولی بخاطر اینکه اینجا اکثر بچه ها اجتماعی هستنو دانشگاهو دوس دارن، ارشدم می مونن. بخاطر این آمار میاد پایین.
    اما در مورد معدل: ما تو مهندسی شیمی اپلای با فاند با معدل 14 داشتیم. اونم به امریکا که نشون میده واقعا دانشگاه شناخته شده ای داریم.
    بازم میگم شریف دانشگاه خوبیه. اما با قدرت میگم به پای تهران نمی رسه.
    امکانات نداره.
    مخصوصا تو مکانیک که داغونه. دانشکده م.شیمی و نفتش یه ساختمون 3 طبقست.
    اما ما علاوه بر دانشکده، انسیتو تخصصی نفت داریم.
    بازم خودت فکر کن.
    آرزوی موفقیت دارم برات. بای

از دوستان عزیز خواهش می کنم که بی خودی وقت خودشون رو با اسم دانشگاهها تلف نکنند.
    شما نخبه های این کشور هستید و انتظار میره که بالاتر از اینها فکر کنید.
    در مسیر علم حرف اول وآخر رو خود آدم می زنه.(البته اگر هدف علم باشه!!!)
    این که میگم هدف علم باشه چون می بینم که واقعا این طور نیست در ایران.هدف اصلی زیر اهداف واهی گم شده.مثل اپلای و کنکور و المپیادو از این حرفا.(2-3سال پیش که جوزف تیلور استاد برجسته فیزیک و برنده ی نوبل 1993 اومد شریف یکی ازش این سوال رو پرسید که چه کار کنیم تا ما هم نوبل ببریم؟!!!!!)
    به دنبال این نباشیم که شریف بهتره یا تهران.
    دوستمون از دکتر شهشهانی یاد کردند.
    یه موقع میگن که شهشهانی استاد بزرگیه.برکلی درس خونده.ولی یه موقع مگن که توی برکلی واینبرگ یه زمانی درس داده!
    شهشهانی شرافت و ابهت علمیش رو از برکلی گرفته ولی خود برکلی شرافت علمیش رو وامدار واینبرگ و چرن و گلاشو و... است.
    عزیزان سعی کنید که شما به شریف شرف بدید.نه شریف به شما.اینو میگم چون مطمئنم که می تونید.

Junior Member

به نظرم دوسنمون خیلی عالی گفتن. وقتتون رو با این حرفا تلف نکنید. مهم خود دانشجو هستش.
    نقل قول نوشته اصلی توسط pirani نمایش پست ها
    از دوستان عزیز خواهش می کنم که بی خودی وقت خودشون رو با اسم دانشگاهها تلف نکنند.
    شما نخبه های این کشور هستید و انتظار میره که بالاتر از اینها فکر کنید.
    در مسیر علم حرف اول وآخر رو خود آدم می زنه.(البته اگر هدف علم باشه!!!)
    این که میگم هدف علم باشه چون می بینم که واقعا این طور نیست در ایران.هدف اصلی زیر اهداف واهی گم شده.مثل اپلای و کنکور و المپیادو از این حرفا.(2-3سال پیش که جوزف تیلور استاد برجسته فیزیک و برنده ی نوبل 1993 اومد شریف یکی ازش این سوال رو پرسید که چه کار کنیم تا ما هم نوبل ببریم؟!!!!!)
    به دنبال این نباشیم که شریف بهتره یا تهران.
    دوستمون از دکتر شهشهانی یاد کردند.
    یه موقع میگن که شهشهانی استاد بزرگیه.برکلی درس خونده.ولی یه موقع مگن که توی برکلی واینبرگ یه زمانی درس داده!
    شهشهانی شرافت و ابهت علمیش رو از برکلی گرفته ولی خود برکلی شرافت علمیش رو وامدار واینبرگ و چرن و گلاشو و... است.
    عزیزان سعی کنید که شما به شریف شرف بدید.نه شریف به شما.اینو میگم چون مطمئنم که می تونید.

Junior Member

با سلام
    من دانشجوی سال سوم مکانیک هستم،واصلا و منطقا استدلال هایتان منطقی نیست،،"مخصوصا تو مکانیک که داغونه" یعنی چی؟
    خلاصه میگم ، تو رشته مکانیک تو ایران یک نفر رو داریم که واقعا مهندسه ، و مهندس تربیت میکنه (دکتر دورعلی)؛
    حالا کدوم یک از پارامتر هایی مثل اپلای و امکانات و زیربنا و اپلای با فاند و جو اجتماعی و غیره ، میتونن مهندس بسازن؟؟
    معیار اصلی خروجی دانشگاهه که بچه های شریف واقعا خودشونو نشون داده اند؛(البته من با سهمیه ای ها و میهمان ها کاری ندارم)
    شاد باشید

Junior Member

سلام دوستان. اجازه ندارم تاپیک جدید ایجاد کنم پس اگر اشکالی نداشته باشه سوالمو اینجا مطرح میکنم.

من امسال در آزمون ارشد ساخت و تولید شرکت کردم و با توجه به رتبه ام در دوره روزانه یکی از دانشگاه های علم و صنعت، صنعتی اصفهان، تربیت مدرس یا خواجه نصیر قبول میشم. و البته کاملا در انتخابم بین اینها گیج شدم! خب الان توی رنکینگ صنعتی اصفهان از همه اینها بالاتره ولی با وجود تهرانی بودن اون 3 تای دیگه انتخاب واقعا سخت میشه! با در نظر گرفتن این پارامترها و همچنین جو خود دانشگاه، اساتید، امکانات آموزشی، بار علمی و آموزشی و ... پیشنهاد شما چیه؟ می خوام بهینه ترین انتخاب را از لحاظ آینده شغلی و همچنین گرفتن پذیرش برای PhD داشته باشم!

Junior Member

سلام
    من تو هر دو تا دانشگاه درس خوندم
    ارشد شریف و دکتری تهران دارم میخونم
    در درجه اول همه چیز بستگی به دانشجو داره
    وضعیت دوستی ها و تشکیل گروههای دانشجویی و اتحاد بین دانشجو ها و کار گروهی تو تهران خیلی بهتره
    از نظر غذا و خوابگاه تهران بهتره
    از نظر هیات علمی بستگی به رشته داره بعضی جا ها شریف قوی تره بعضی جاها تهران
    از نظر apply کردن خیلی فرق نمیکنه اما شریف بهتره ولی اینم بگم که من دوستانی داشتم که از دانشگاه شیراز، تربیت مدرس،... به راحتی رفتن آمریکا و کانادا
    از نظر جو علمی و اون حالو هوای دانشجوی تهران خیلی بهتره
    از نظر نمره دادن و معدل بالا تهران بهتره ولی شریف سختگیری بیشتری میکنن
    در کل تهران دانشگاه دانشجو محوره اما شریف دانشگاه استاد محوره
    در نهایت من علاقه خاصی به دانشگاه تهران دارم و حس و حال خوبی داره و تهران رو ترجیح میدم

موفق باشید

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط colonel نمایش پست ها
    سلام
    من تو هر دو تا دانشگاه درس خوندم
    ارشد شریف و دکتری تهران دارم میخونم
    در درجه اول همه چیز بستگی به دانشجو داره
    وضعیت دوستی ها و تشکیل گروههای دانشجویی و اتحاد بین دانشجو ها و کار گروهی تو تهران خیلی بهتره
    از نظر غذا و خوابگاه تهران بهتره
    از نظر هیات علمی بستگی به رشته داره بعضی جا ها شریف قوی تره بعضی جاها تهران
    از نظر apply کردن خیلی فرق نمیکنه اما شریف بهتره ولی اینم بگم که من دوستانی داشتم که از دانشگاه شیراز، تربیت مدرس،... به راحتی رفتن آمریکا و کانادا
    از نظر جو علمی و اون حالو هوای دانشجوی تهران خیلی بهتره
    از نظر نمره دادن و معدل بالا تهران بهتره ولی شریف سختگیری بیشتری میکنن
    در کل تهران دانشگاه دانشجو محوره اما شریف دانشگاه استاد محوره
    در نهایت من علاقه خاصی به دانشگاه تهران دارم و حس و حال خوبی داره و تهران رو ترجیح میدم

موفق باشید
    تایید میشه بجز اپلای که شریف جو اپلای بهتری داره و برای برخی دانشگاهها هم شناخته شده تره ( تو مهندسی که اندکی از تهران بهتره و.اسه اپلای). به اضافه ی اینکه یه سری دانشجوی خیلی تاپ و با پتانسیل دور و برت می بینی، به ویژه بچه های المپیادی که کلا" حس خوبی داره!

من بچه های شریف رو بیشتر می پسندم، و به نظرم بیشتر اعتبار شریف به بچه هاشه اما در کل تهران دانشگاه تره، به ویژه برای کسانی که ساکن تهران نیستن دانشگاه تهران رو من بیشتر توصیه می کنم تا شریف. به ویژه این سالها که اگثریت ورودی های شریف تهرانی هستن و همین باعث شده کیفت سرویس دهی دانشگاه (خوابگاه و غذا و امکانات ورزشی و ...) رشد چندانی پیدا نکنه.
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مکانیک دانشگاه تهران

من خودم دانشجوی دانشگاه تهران هستم، اگر جای شما بودم برای سیالات قطعا دانشگاه تهران را انتخاب می کردم.دکتر اصفهانیان، دکتر کوثری، دکتر نوربخش، دکتر شکوهمند و ... این ها غول های سیالات ایران هستند که همه توی دانشگاه تهران درس می دهند. بگذریم از این که جو دانشگاه تهران چقدر بهتر از شریف هست.
    برای اپلای کردن هم باید بگم دانشگاه تهران توی تمام رنکینگ ها بالاتر هست حتی توی رنکینگ مهندسی،که این نتیجه ی کارهای پژوهشی بیشتر و باکیفیت تر و تعداد مقالات بالاتر هست. به جرات میتونم بگم که تمام دنیا این دانشگاه را حتی بهتر از شریف، به عنوان یکی از بهترین دانشگاه های خاورمیانه میشناسند.

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط goorbachof2 نمایش پست ها
    برای اپلای کردن هم باید بگم دانشگاه تهران توی تمام رنکینگ ها بالاتر هست حتی توی رنکینگ مهندسی،که این نتیجه ی کارهای پژوهشی بیشتر و باکیفیت تر و تعداد مقالات بالاتر هست. به جرات میتونم بگم که تمام دنیا این دانشگاه را حتی بهتر از شریف، به عنوان یکی از بهترین دانشگاه های خاورمیانه میشناسند.
    ببین به هر حال اون جو اپلای که تو شریف هست تو هیچ دانشگاهی پیدا نمیشه. شما تو شریف می تونی کلی دوست و لینک پیدا کنی در حد top10. بارش اطلاعاتی که تو شریف در مورد اپلای هست رو من تو تهران ندیدم....
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

شریف شناخته شده تره تو دنیا

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)