صفحه 5 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 68

موضوع: تهران یا شریف؟ مسئله این است...!!!

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تهران یا شریف؟ مسئله این است...!!!

مهدی گلم : خود گرایش طراحی کاربردی شریف 6 زیرشاخه هست 1-جامدات 2-ارتعاشات و سیستم های دینامیکی 3-کنترل و اتوماسیون 4-طراحی 5-فرایندهای ساخت 6-بیومکانیک

اگه عاشق شریفی به عشق شریف فرایندهای ساخت رو که 9 تا ظرفیت داره نزن که استادای این بخش تو شریف بدترین استادای کل شریفن و هم گرایشش دکترا نداره بیومکتنیک هم نزن خیلی مزخرفه 4 تا گرایش دیگه زیرشاخه طراحی هست
    اینکه که گفتی دوست دارم خود تهران بیارم یا شریف یه نوع بلوفه عزیزم ناراحت نشی همه دوست دارن شریف قبول شن البته تو ارشد این تمایل کمتره چون کسی که ارشد میخونه تو ایران درصد رفتنش به خارج کمتره و فرقی بین تهران و شریف و حتی دانشگاه دولتی عادی شهرستان نیست.مسئله بعدی که گفتی پا به پا نمیتونم برم حرف درستی نیست همه مثه هم هستن اکثر بچه های شریف که اپلای کردن رفتن آمریکا دیگه زیاد دانشجوی شاخی نیست.
    حرف دگر شما دوست گرامی که گفتی تبدیل تهران بهتره یا طراحی تهران میتونم بگم هر دو تا مثه هم هستن فرقی نداره هر کدوم دوست داری بزن.
    من خودم دانشجوی شریفم استادان گروه تبدیلش اکثریت به دردنخور هستن غیر 2 یا 3 نفر نصفشون بین 30 تا 40 سال دارن کل شریف هیچ چیز خوبی نداره جز اپلای کردن البته تو کارشناسی و گرنه شما اگه بخوای دکترا بری باید حداقل 45 میلیون خرج کنی

Junior Member mazahery آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک (طراحی کاربردی)

نتایج دکترای 93 اومد.
    من انتخاب اولم طراحی کاربردی تهران و انتخاب دومم طراحی کاربردی شریف بود.
    که هر دو رو قبول شدم ولی خوب مسلما باید تهران رو برم.

به نظر دوستان تو دکترا بین تهران و شریف تو طراحی کاربردی کدوم بهتره؟
    از هر نظری که فکر میکنید.
    چون بدجوری شک به دلم افتاده.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مکانیک

فقط تهـــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــران.

Junior Member

سوال خیلی فوری - لطفا جواب بدین بین رشته های زیر به نظرتون کدوم بهتره؟

۱- مکانیک گرایش طراحی کاربردی - صنعتی اصفهان - شبانه - آموزش محور

۲- مکانیک گرایش سازه و بدنه خودرو - خواجه نصیر - شبانه -(پژوهش محور)

لطفا راهنمایی کنید فقط خیلی فوری اگر لطف کنید.

ممنون

Junior Member mazahery آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک (طراحی کاربردی)

نقل قول نوشته اصلی توسط msitworld نمایش پست ها

ممنون
    یستگی به علاقه ات داره.
    ولی طراحی کاربردی چون زیر شاخه هاش بیشتره (ارتعاشات، کنترل، روباتیک، مکاترونیک، نانو، خزش و خستگی، تحلیل تنش، مواد هوشمند، کامپوزیت و...) راه واسه پیدا کردن کار و ادامه تحصیل بیشتر بازه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مکاترونیک - TUHH

نقل قول نوشته اصلی توسط msitworld نمایش پست ها

ممنون
    بستگی به کاری که بعدا هم می خوای بکنی داره! خوب طبیعتا با آموزش محور نمی تونی دکترا بخونی! اگه می خوای بعدش دکترا بخونی، چاره ای جز پژوهش محور نداری

Junior Member

من قراره کنکور بدم و تصمیم دارم مهندسی شیمی بخونم. هدفم رفتن به آمریکا برای فوق لیسانسه و طبیعتا بورسیه برام حیاتیه. اگه فرض بکنیم رتبه کنکورم خوب بشه و بتونم به هر دانشگاهی تو ایران که خواستم برم (که با توجه به رشتم اونقدرها هم غیرمحتمل نیست)، خودم به دانشگاه تهران بیشتر از شریف و امیرکبیر علاقه دارم. ولی میخوام بدونم ممکنه رفتن به دانشگاه تهران باعث بشه احتمال قبول شدنم توی دانشگاه‌های prestigious آمریکا کمتر بشه؟

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط vapaapoika نمایش پست ها
    من قراره کنکور بدم و تصمیم دارم مهندسی شیمی بخونم. هدفم رفتن به آمریکا برای فوق لیسانسه و طبیعتا بورسیه برام حیاتیه. اگه فرض بکنیم رتبه کنکورم خوب بشه و بتونم به هر دانشگاهی تو ایران که خواستم برم (که با توجه به رشتم اونقدرها هم غیرمحتمل نیست)، خودم به دانشگاه تهران بیشتر از شریف و امیرکبیر علاقه دارم. ولی میخوام بدونم ممکنه رفتن به دانشگاه تهران باعث بشه احتمال قبول شدنم توی دانشگاه‌های prestigious آمریکا کمتر بشه؟
    احتمالش کمتر نمیشه، ولی خوب شریف شناخته شده تره و تو آمریکا اساتید ایرانی معروف زیادی فارغ التحصیل شریف هستن و رو دانشجوهای شریف متعصب + اینکه اساتید خارجی هم یه جورایی شریف رو بهترین دانشگاه ایران می دونن تو فنی و مهندسی و خوب این label یه جاهایی که ممکنه فکرشم نکنید به کارتون بیاد!
    دانشگاه تهران هیچی کمتر نداره و تازه جوشم خیلی بهتره.
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط vapaapoika نمایش پست ها
    بیایید اینجا من به شما کسی رو نشون بدم در ایران در دانشگاهی درس خونده که شما حتی احتمالا اسمش رو نشنیدین ولی اینجا غوغا بپا کرده!
    این رو بدونین زیاد مته روی خشخاش نمیگذارید. تو این مساله شک نکنید و فقط به فکر قوی کردن رزومه باشید. من نمیدونم بعضی استادا به قول دوستمون تعصب شریف رو دارن یا ندارن و ... ولی مطمین باشید وقتی بحث معدل و تافل و جی آر ای و publication میاد وسط اسم دانشگاه ناخودآگاه فراموش میشه! شریف و تهران که سهله حتی مقایسه دانشگاههای متوسط و خوب آمریکا رو میگم!

یک مساله ای رو هم بگم دوستان جبهه نگیرن:
    واقعیت هم اینه بسیاری افرادی که میرن تهران ممکنه فرقشون با سایر افراد سایر دانشگاهها تو همون درصد دینی و عربی و ادبیات و اینجور چیزا بوده باشه! دقت کنید گفتم بسیاری نه همه!
    البته وقتی بفهمید بنده خودم دانشگاه تهران درس خوندم ممکنه بیشتر تعجب هم بکنید!!!

موفق باشی

Junior Member

ممنون.
    یعنی اگه به دانشگاه تهران برم و معدل و GRE و زبانم هم خوب باشه میتونم به دانشگاهی در حد کلمبیا یا پرینستن با فاند کامل قبول بشم؟ یا اینجور جاها سعی میکنن فقط از جاهای مطمئن (i.e. شریف) دانشجو بردارن؟ امیرکبیر چطور؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)