صفحه 6 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 68

موضوع: تهران یا شریف؟ مسئله این است...!!!

Banned

پیش فرض پاسخ : تهران یا شریف؟ مسئله این است...!!!

نقل قول نوشته اصلی توسط vapaapoika نمایش پست ها
    ممنون.
    یعنی اگه به دانشگاه تهران برم و معدل و GRE و زبانم هم خوب باشه میتونم به دانشگاهی در حد کلمبیا یا پرینستن با فاند کامل قبول بشم؟ یا اینجور جاها سعی میکنن فقط از جاهای مطمئن (i.e. شریف) دانشجو بردارن؟ امیرکبیر چطور؟
    دوست من واقعا فکر میکنید شریف و امیرکبیر و این حرفا جاهایی هستن که دانشگاه پرینستون بیاد مثلا فرق بذاره براشون!
    جاهای مطمین یه جور گفتین کسی ندونه فکر میکنه چه خبره!
    علت اینکه ما فکر میکنیم یا میکردیم تهران و شریف دانشگاههای برجسته ای هستن اینه که در فضای محدود ایران که با هیچ کشوری رابطه درست حسابی نداره حتی با دوستاش! بسته موندیم. من بعد اومدن به آمریکا این مسایل کاملا برام روشن شد که این مسایلی که ما واقعا براش تره خورد میکنیم اینجا اصلا خریداری نداره!
    بازم میگم ممکنه عده قلیلی اساتید به خصوص ایرانی بگن ما از فلن دانشگاه دانشجو میخوایم، که خوب اون به کنار.
    شما اگر به فکر دانشگاههای تاپی مثل اینهایی که گفتید هستید باید خودتون رو با دانشگاههای برتر جهان مقایسه کنید نه دانشگاههایی که در کشوری ایزوله قرار دارن. یعنی خودتون رو باید متفاوت نشون بدید که به نظر من واسه این دانشگاهها چیزی فراتر از نمره و زبان و این چیزا نیازه چون سالانه عده زیادی هندی و چینی با جی ار ای 330 و تافل 115 و معدل 3.8 از این دانشگاهها رد میشند.
    بحث رو به حاشیه نبرم اینه که به فکر سابقه تحقیقاتی برای خودتون باشید اونم مقالات خوب نه کیلویی!!

موفق باشی

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط khalas نمایش پست ها
    دوست من واقعا فکر میکنید شریف و امیرکبیر و این حرفا جاهایی هستن که دانشگاه پرینستون بیاد مثلا فرق بذاره براشون!
    جاهای مطمین یه جور گفتین کسی ندونه فکر میکنه چه خبره!
    علت اینکه ما فکر میکنیم یا میکردیم تهران و شریف دانشگاههای برجسته ای هستن اینه که در فضای محدود ایران که با هیچ کشوری رابطه درست حسابی نداره حتی با دوستاش! بسته موندیم. من بعد اومدن به آمریکا این مسایل کاملا برام روشن شد که این مسایلی که ما واقعا براش تره خورد میکنیم اینجا اصلا خریداری نداره!
    بازم میگم ممکنه عده قلیلی اساتید به خصوص ایرانی بگن ما از فلن دانشگاه دانشجو میخوایم، که خوب اون به کنار.
    شما اگر به فکر دانشگاههای تاپی مثل اینهایی که گفتید هستید باید خودتون رو با دانشگاههای برتر جهان مقایسه کنید نه دانشگاههایی که در کشوری ایزوله قرار دارن. یعنی خودتون رو باید متفاوت نشون بدید که به نظر من واسه این دانشگاهها چیزی فراتر از نمره و زبان و این چیزا نیازه چون سالانه عده زیادی هندی و چینی با جی ار ای 330 و تافل 115 و معدل 3.8 از این دانشگاهها رد میشند.
    بحث رو به حاشیه نبرم اینه که به فکر سابقه تحقیقاتی برای خودتون باشید اونم مقالات خوب نه کیلویی!!

موفق باشی
    ظبیعتا رزومه شما حرف اول و آخر رو می زنه و صرف رفتن به شریف و .... چیزی رو گارانتی نمی کنه. ولی اینکه شما بگید خارج از کشور شریف و پیام نور هیچ فرقی نداره وفقط رزومه حرف اول رو می زنه اشتباهه. بسیاری از دانشگها با رنکینگ ملی کشورهای دیگه آشنا هستن و از اون به عنوان "یکی" از معیارهای ارزیابی اپلیکنت استفاده می کنن. مطمئنا در شرایط رزومه ی برابر یه فارغ التحصیل شریف یا تسینگ هوا یا توکیو و Duke به یه دانشگاه کمتر شناخته شده ترجیح داده میشه.

ولی آیا این به این معنیه که اگه شما شریف و تهران نخوندی نمی تونی دانشگاه خوب اپلای کنی؟ نه.
    آیا به این معنیه که اگه شما شریف و تهران نرفتی دیگه راه پیشرفت و موفقیت بسته شده؟ نه.

همونطور که گفتم به دلیل شناخته شده بودن این دانشگاها، فارغ التحصیلاش مسیر راحت تری رو طی خواهند کرد در مقایسه با کسی که فارغ التصیل یک دانشگاه معمولیه و باید خیلی تلاش کنه تا خودش رو اثبات کنه. همین.
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط vapaapoika نمایش پست ها
    ممنون.
    یعنی اگه به دانشگاه تهران برم و معدل و GRE و زبانم هم خوب باشه میتونم به دانشگاهی در حد کلمبیا یا پرینستن با فاند کامل قبول بشم؟ یا اینجور جاها سعی میکنن فقط از جاهای مطمئن (i.e. شریف) دانشجو بردارن؟ امیرکبیر چطور؟
    دوست من هیچ دانشگاه ایران برای دانشگاههای تاپ "مطمئن" نیست و شریف و تهران هم فرق چندانی ندارند. در بعضی رشته ها تهران قوی تره و بعضی شریف. در رشته شما (مهندسی شیمی) زمان ما امیرکبیر معروفترین و بهترین دانشگاه ایران بود. شما بهترین کاری که میتوانید بکنید اینست که در دانشگاههای موردنظرتون در امریکا پروفایل استادهای ایرانی و دانشجویان ایرانی را نگاه کنید ببینید عموما از کدام دانشگاه ایران فارغ التحصیل شده اند. طبعا هرجا فرضا فارغ التحصیلان امیرکبیر زیاد باشند شانس گرفتن کسانی که از امیرکبیر میایند بیشتر است و هر جا شریفی ها بیشتر باشند شریف، چون اعتبار دانشگاه را در دانشکده مقصد بالا میبرند (مثال برق شریف و استنفورد).

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    ظبیعتا رزومه شما حرف اول و آخر رو می زنه و صرف رفتن به شریف و .... چیزی رو گارانتی نمی کنه. ولی اینکه شما بگید خارج از کشور شریف و پیام نور هیچ فرقی نداره وفقط رزومه حرف اول رو می زنه اشتباهه. بسیاری از دانشگها با رنکینگ ملی کشورهای دیگه آشنا هستن و از اون به عنوان "یکی" از معیارهای ارزیابی اپلیکنت استفاده می کنن. مطمئنا در شرایط رزومه ی برابر یه فارغ التحصیل شریف یا تسینگ هوا یا توکیو و Duke به یه دانشگاه کمتر شناخته شده ترجیح داده میشه.

ولی آیا این به این معنیه که اگه شما شریف و تهران نخوندی نمی تونی دانشگاه خوب اپلای کنی؟ نه.
    آیا به این معنیه که اگه شما شریف و تهران نرفتی دیگه راه پیشرفت و موفقیت بسته شده؟ نه.

همونطور که گفتم به دلیل شناخته شده بودن این دانشگاها، فارغ التحصیلاش مسیر راحت تری رو طی خواهند کرد در مقایسه با کسی که فارغ التصیل یک دانشگاه معمولیه و باید خیلی تلاش کنه تا خودش رو اثبات کنه. همین.
    گفتم که من واقعیتی رو که دیدم گفتم و نه علیه کسی جبهه میگیرم و نه تعصبی روی دانشگاه خاصی دارم! همانطور که گفتم خودم هم تهران تموم کردم.
    نگفتم خارج از کشور هم پیام نور و شریف فرقی ندارن! این تفسیر اشتباه یک نوشته از نوع خالص ایرانیه! من گفتم دانشجویی به شما میتوانم نشان بدهم از یه دانشگاهی دور افتاده در ایران که اینجا خیلی بیشتر از من و شما مقاله معتبر در زمینه برق داره
    من حرفم در اون مورد این بود که این همه وسواس نشان دادن بین رفتن به دو یا سه دانشگاه در ایران مثلا واسه رفتن به دانشگاه کلمبیا چیزی جز سردرگمی نخواهد داشت. شما باید خودتون رو با دانشگاههای برتر دنیا واسه رفتن به اون دانشگاههای خاص متفاوت نشان دهید. چطور؟ با رزومتون.
    الان در دانشگاهی که من هستم یکی از دوستان از دانشگاه توکیو اومده اینجا و دیگری از برزیل. هر کی اینجا بیشتر تلاش کنه اون آخر برندس و میتونه خودش رو اثبات کنه. چون الان هر دو در شرایط کاملا برابر هستن!(امیدوارم منظورم واضح بوده باشه)
    هرچند خودم معتقدم بازهم نباید زیاد پافشاری کرد روی رفتن به دانشگاههای تاپ آمریکا!
    رزومه برابر هم اصلا مفهومی نداره! شما دو مورد رزومه برابر به من نشون بدید!
    همین!

Junior Member

سلام
    البته شاید سوال من ربطی به موضوع نداشته باشه ولی بحث های که شد مربوطه .
    من این ترم می خوام کنکور ارشد بدم . می خواستم بدونم اگه تهران قبول نشدم بذارم سال دیگه بدم یا شهرستان برم ؟ دانشگاه های شهرستان اگه 1-2 استاد خوب مرتبط با رشتم بود که بشه رزومم رو تقویت کنم کافیه ؟
    ممنون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی مهندسی مکانیک-فردوسی مشهد

واسه مکاترونیک تهران بهتره یا شریف؟(جوانب مختلف رو لطفا توضیح بدین)
    دانشگاهای دیگه رو چطور میبینیین؟

Junior Member mazahery آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک (طراحی کاربردی)

متاسفانه دانشگاه تهران جدیدا داره فارغ التحصیلان علم و صنعت و شریف رو جذب میکنه.
    و چون این فارغ التحصیلان جذب شده در زمان تحصیل تحت فشار بودن، امروز که استاد شدن یک کم حالت عقده ای بودن رو دارن و دانشگاه تهران رو از اون مسیر معقول بودن درس و امتحان دارن خارج میکنن.

سلام . بچه ها امروز اخرین روز انتخاب رشته ارشده . من با توجه به رتبه ام باید انتظار قبولی در شهرستا داشته باشم. من هم هدفم اپلای کردن از یک دانشگاه ( بدم نمیاد از تاپ تن ها باشه ) خوب امریکا در دکتری هست چون رزومه لیسانس قوی ندارم . حالا بشدت به کمک شما ها احتیاج دارم . اینکه من یک سال دیگه بخونم که شریف یا تهران قبول شم؟ یا اگه جایی مثل صنعتی اصفهان یا شیراز قبول شدم برم ( هدفم گرفتن فاند از دانشگاه خیلی خوب امریکا است )؟ یا به کشورهایی مثل نروژ برای مستر فکر کنم ؟ سریعا جواب بدید ممنون میشم. با تشکر.

نقل قول نوشته اصلی توسط hamedelon نمایش پست ها
    سلام . بچه ها امروز اخرین روز انتخاب رشته ارشده . من با توجه به رتبه ام باید انتظار قبولی در شهرستا داشته باشم. من هم هدفم اپلای کردن از یک دانشگاه ( بدم نمیاد از تاپ تن ها باشه ) خوب امریکا در دکتری هست چون رزومه لیسانس قوی ندارم . حالا بشدت به کمک شما ها احتیاج دارم . اینکه من یک سال دیگه بخونم که شریف یا تهران قبول شم؟ یا اگه جایی مثل صنعتی اصفهان یا شیراز قبول شدم برم ( هدفم گرفتن فاند از دانشگاه خیلی خوب امریکا است )؟ یا به کشورهایی مثل نروژ برای مستر فکر کنم ؟ سریعا جواب بدید ممنون میشم. با تشکر.
    اگر میتونید از پس هزینه تحصیل تو کشورهای اروپایی بربیاید خب ارشد از اروپا بگیرید بهتره. نروژ که خیلی گرونه و رنک دانشگاه هاش هم چندان قابل توجه نیست به نظر من آلمان مناسب تره چون هم دانشگاه های خیلی قوی و هم هزینه زندگی دانشجویی معقول ماهانه چیزی در حدود هفتصد یورو داره. فرانسه رو هم میتونید بررسی کنید یا حتی ایتالیا که امکان گرفتن بورس استانی وجود داره و در نهایت ترکیه! البته خیلی ها هم عقیده دارن تو ایران راحت تر میشه رزومه ساخت! کلا موندن پشت کنکور توصیه نمیشه چون هیچ تضمینی نداره و ممکنه فقط باعث اتلاف عمر بشه. تصمیم با خودتونه

Junior Member

سلام
    من امسال کنکور دادم و الان دارم برای انتخاب رشته تحقیق میکنم...به نظر شما اگه هدفم اپلای کردن به یکی از دانشگاه های خوب آمریکا باشه(ام آی تی مثلن ) رشته علوم کامپیوتر مناسب تره یا ای تی ؟؟؟
    با فرض اینکه هر دو رو در شریف بخونم...
    کلن برای گرفتن فول فاند چه توصیه هایی برای من دارید؟
    مرسی پیشاپیش

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)