نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5

موضوع: تغییر شهر و دانشگاه به محض ورود به آلمان

Junior Member

پیش فرض تغییر شهر و دانشگاه به محض ورود به آلمان

بچه ها یه سوال دارم، شاید یکی از شما جوابی واسش داشته باشه 🙂

یکی از دوستان من من واسه تحصیل چند روزه اومده آلمان، پذیرش از دانشگاه هانوفر داره، ولی تا الان نتونسته خونه پیدا کنه... و خوابگاه هم گیرش نیومد , از همدانشگاهیاش شنیده که واسه ثبت نام دانشگاه و بیمه همین که یه آدرس بده کافیه، ( مثلا آدرس من توی فرانکفورت) ، بعد خودش در اصل میخواد واسه و دانشگاه کلن ( ترم بعد) اقدام کنه، حالا اگه بره از همین الان توی کلن خونه پیدا کنه ، بعد چند ماه دیگه که برای اولین بار واسه گرفتن ویزای بلندمدت( یکساله) اقدام میکنه...به مشکل میخوره؟

بعبارتی اگه توی کلن خودش رو ملده کنه، واسه تمدید ویزا ۴ ماه دیگه فک کنم باید بره همون اداره اقامت کلن، در حالی که دانشگاهش هنوز هانوفر هست...این نمی شه...؟
    توی ویزاش هم نوشته، برای "تحصیل در دانشگاه هانوفر
    که تا اواسط سپتامبر اعتبار داره...

خود من فکر می کنم: بار اولی که فرد واسه تمدید اولین ویزا میره، باید همون اداره اقامت شهری بری که ازش پذیرش گرفتی...بعد از اون که عوض کردن شهر و دانشگاه آزادی , ولی یکی از دوستام میگه که از همون اول می تونی بری شهری دیگه...واسه دانشگاه و ملده کردن/

Senior Member VividNed آواتار ها

پیش فرض پاسخ : تغییر شهر و دانشگاه به محض ورود به آلمان

نقل قول نوشته اصلی توسط boy_icelol نمایش پست ها
    بچه ها یه سوال دارم، شاید یکی از شما جوابی واسش داشته باشه ������

یکی از دوستان من من واسه تحصیل چند روزه اومده آلمان، پذیرش از دانشگاه هانوفر داره، ولی تا الان نتونسته خونه پیدا کنه... و خوابگاه هم گیرش نیومد , از همدانشگاهیاش شنیده که واسه ثبت نام دانشگاه و بیمه همین که یه آدرس بده کافیه، ( مثلا آدرس من توی فرانکفورت) ، بعد خودش در اصل میخواد واسه و دانشگاه کلن ( ترم بعد) اقدام کنه، حالا اگه بره از همین الان توی کلن خونه پیدا کنه ، بعد چند ماه دیگه که برای اولین بار واسه گرفتن ویزای بلندمدت( یکساله) اقدام میکنه...به مشکل میخوره؟

بعبارتی اگه توی کلن خودش رو ملده کنه، واسه تمدید ویزا ۴ ماه دیگه فک کنم باید بره همون اداره اقامت کلن، در حالی که دانشگاهش هنوز هانوفر هست...این نمی شه...؟
    توی ویزاش هم نوشته، برای "تحصیل در دانشگاه هانوفر
    که تا اواسط سپتامبر اعتبار داره...

خود من فکر می کنم: بار اولی که فرد واسه تمدید اولین ویزا میره، باید همون اداره اقامت شهری بری که ازش پذیرش گرفتی...بعد از اون که عوض کردن شهر و دانشگاه آزادی , ولی یکی از دوستام میگه که از همون اول می تونی بری شهری دیگه...واسه دانشگاه و ملده کردن/
    من جواب سوالتون رو نمیدونم ولی میتونم تجربه ام رو بگم. منم ویزای هانوفر داشتم ولی دانشگاه اشتوتگارت دیرتر بهم پذیرش داد و من مستقیم رفتم اشتوتگارت جای هانوفر. به مشکلی هم برنخوردم.
    برای تمدید ویزا فکر میکنم که هر شهری که اقدام میکنید باید همون شهر خودتون رو ملده کرده باشید (یعنی ساکن اون شهر باشید)
    من همیشه گفتم و الان هم میگم که بهترین کار اینه که دوستتون بره اداره مهاجرت و مستقیم از اونا سوال کنه.
    ... Stay Hungry ... Stay Foolish

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering/University of Tehran

سلام
    این موضوع، افراد بسیار زیادی را درگیر کرده و خواهد کرد، به خاطر اینکه وقت سفارتت یه موقعی میفته که ممکنه دانشگاه مورد نظرت بهت اوکی نداده یا دیفر نکرده و مجبوری با پذیرش یه دانشگاه دیگه بری آلمان و اونجا بری برای دانشگاه مورد نظرت.
    دوستان دیگه هم اگه تجربه ای دارند هم بفرمان.

پس میشه اینطور نتیجه گیری کرد که اون شهری که میزنه توی ویزا، صوری هست و میتونی مستقیم بری شهر دیگه و بعد با پذیرش دانشگاه دیگه در اداره مهاجرت ثبت نام کنی.
    درسته؟

Junior Member

سلام. من قصد دارم برای ارشد برم آلمان. رشتم ادبیات انگلیسی هست ولی دیپلم تجربی دارم. میخام اونجا به پرستاری تغییر رشته بدم و شنیدم که پرستاری توی آلمان ابتدا به صورت کارآموزی هست و من که ویزای دانشجویی دارم نمیتونم توی این دوره ها شرکت کنم. راهی به جر این هست؟؟ خیلی دوس دارم پرستاری بخونم.

Junior Member

سلام دوستان
    من میخوام برا ارشد برم آلمان ولی نتونستم تا الان ویزا بگیرم. پذیرش یه برنامه ارشد دیگه رو هم دارم که تو سه کشور اروپایی از جمله آلمان برگزار میشه و برای اون باید از طریق سفارت خانه بلژیک اقدام کنم که نسبتا سریع تر ویزا میده. میخواستم بدونم میشه با ویزای بلژیک بعد از رسیدن به اروپا تغییر مسیر بدم و برم آلمان ؟ اگه بتونین راهنماییم کنین ممنونتون میشم ...

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)