صفحه 1 از 8 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 73

موضوع: PhD هنر

bahman60
    Guest

پیش فرض PhD هنر

آیا کسی در مورد ادامه تحصیل رشته های هنر در مقطع p.h.dچیزی میدونه؟

somayeh Taheri
    Guest

پیش فرض پاسخ : PhD هنر

من رشتم معماری منظره، اطلاعاتم هم در مورد معماری و شهرسازی هم خوبه. خیلی هم مشتاقم اطلاعاتم رو با افراد دیگه درمیان بگذارم تا هرجاش اشتباه فکر می کنم با همفکری جمع و جور شه.
    این سوال خیلی کلیه، ولی اگر بخواهم شروع کنم باید بگم که در آمریکا دانشگاه های میشیگان، برکلی، هاروارد، ایلی نویز، و ویرجینیا تک تنها دانشگاه هایی هستند که هم مطرحند و هم دکترای رشته های مختلف هنری را ارائه می دن.
    چند نکته اقدام در رشته های هنری رو سخت می کنه: 1- تعداد محدود دانشگاه ها برای این مقطع 2- بورس تحصیلی کمی که بهش تعلق می گیره. 3- تنوع موضوعات تخصصی در هر رشته هنر که باعث می شه استادها به بخش های زیاد و با تعداد کم تبدیل بشن.

دانشگاه های اروپایی مثل دانشگاه های آمریکا از تقسیم رشته ای بسیار کمتری برخورداره. مثل رشته خود من که اگر بخواهم اقدام کنم باید از بین استادهای معماری، شهرسازی و یا محیط زیست استاد پیدا کنم.

اگر بشه سوالاته جزئی تری پرسیده بشه خیلی بهتره.

موفق باشین.

Junior Member

سلام
    من اینجا دانشجوی ارشد معماری هستم و می خواستم که برای phd از یک کشور اروپایی اقدام کنم. من تازه شروع کردم و اگر که اطلاعاتی از دانشگاه های اروپایی داری و راهنماییم کنی ممنون می شم.

سلام،
    خوشحالم میبینم بالاخره یک نفر در این گروه پیدا شد که قصد ادامه تحصیل در رشته هنر رو داره. نمیدونم دقیقا دنبال چه رشته ای هستین ولی به طور کلی p.h.d در رشته های هنری دو دسته هستش: تاریخ هنر( و باستان شناسی/و معماری) و هنرهای زیبا که خیلی کمه. یک جایی مثل بارد کالج هم دکترای هنر های تزیینی داره. تعداد دانشگاها هم خیلی زیاده، برای دکترا بالای 70 تا و اگه مثل من دوباره قصد گرفتن یک ارشد دیگه دارید، بالای 120 تا. من سال پیش برای دکترا اقدام کردم و با این که جواب های خیلی خوبیم از استادا گرفتم ولی در نهایت بهم پذیرش ندادن. شاید مقاله خوب لازم داره که خوب در رشته ما کار آسانی نیست. اگه کمکی از من بر میاد در خدمتم.

bahman60
    Guest

سلام من هم فوق لیسانس تصویر سازی از دانشگاه تهران دارم و خیلی علاقه دارم که ادامه بدم ، البته الان عازم سربازی هستم ولی می خوام بعد از اموزشی یه برنامه ریزی 2 ساله بکنم برای گرفتن پذیرش، من هم بیشتر رشته هایی که برای p.h.d دیدم مربوط به تاریخ هنره ،خصوصا در امریکا که خیلی زیاده، به هر حال می خوام بدونم در این مدت چه کارهایی باید انجام بدم ،ممنون می شم از راهنمایی

somayeh Taheri
    Guest

در پذیرش از دانشگاه های اروپایی باید اول از همه استاد از دانشگاهی که می خوای پذیرش بگیری برای تز دکترا پیدا کنی. من ندیدم بشه از طریق دانشگاه ثبت نام کرد، برای اینکه مدت دکترا توی اروپا 2 تا 3 ساله و فقط هم روی تز کار می کنی. درس ارائه نمی شه. بعد از تماس با یک استاد باید ازش برگه پذیرش به عنوان دانشجوی دکترا بگیری. [color=red]این کارو باید تا 3 ماه قبل از شروع هر ترم انجام بدی. بعد از اون ایمیل می زنی به مشاورهایی که توی دانشگاه برای رشته معماری انتخاب شدن و می گی که می خوای با کدوم استاد کار کنی. اون ها هم معمولا به آدرس پستی فرم های ثبت نام رو پست می کنن.

بیشتر زمینه های علاقمندی توی دانشگاه های اروپایی تاریخ هنره ولی دانشگاه هایی پیدا می شن که توی جنبه های دیگه هم کار کنن.

دانشگاه های اروپایی از شما پروپوزال 2000 لغتی می خوان تا مدارک رو بررسی کنن ولی آمریکائی ها و کانادائی ها writing sample میخوان، علاوه بر این در آمریکا و کانادا معمولاً در سال اول یا دوم از شما امتحان زبان در حد خواندن برای 2 زبان دیگه غیر از انگلیسی میگیرن که اگه از عهدش بر نیاید نمیذارن ادامه بدید.
    دانشجوی ایرانی هم در حد انگشت شمار هستند که از اینجا برای ادامه تحصیل تو این رشته رفته باشن که این کار مارو سخت می کنه.

rezvaneh
    Guest

سلام
    آیا کسی می دونه کدام کشورها وکدام دانشگاهها بورس تحصیلی برای رشته هنر ( زیبایی شناسی ، تاریخ هنر غرب یا شرق و فلسفه هنر ) داره ؟ ممنون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Tehran

سلام
    من لیسانس طراحی صنعتی دارم و امسال دارم اقدام می کنم برای 4 تا از دانشگاههای آمریکا. تا جایی که من میدونم دکترای رشته های هنری خیلی کم هست و فقط محدود می شه به چند تا دانشگاه از جمله هاروارد، رد ایلند،کارنگیه ملون و چند تای دیگه . که اين دانشگاهها هم خیلی گرونند و بورس هم نمی کنند و هزینه ها به عهده دانشجوهاست.
    مشکلی هم که برای من وجود داشت همین بود که دانشگاهها به دانشجوهای هنر هزينه تحصيلشون رو نمی دهند و دانشگاههایی که tuition waiver دارند به تعداد انگشتهای دستند.
    من هم خوشحال می شم اگه کسی من رو هم برای ادامه تحصیل در فوق لیسانس طراحی کمک کنه.

Junior Member

تقاضای راهنمایی برای اطمینان از رشته انتخابی

سلام. من لیسانس عمران دارم ولی دوست دارم در رشته معماری منظر ادامه تحصیل بدم. در حال کار توی یک شرکت Irrigation & Landscaping در دوبی هستم و قصد دارم 1-2 سال کار کنم تا همزمان بتونم هم مدرک toefl & gre را بگیرم و هم بتونم یک protfolio برای پذیرش آماده کنم. شرایطمو می نویسم و لطفا بگید امکان پذیرش برای من وجود داره یا دارم وقتمو تلف می کنم.
    لیسانس عمران با معدل 14.36 ، ولی نمره درس های مرتبط با معماری بالای 18 - نقاشی و عکاسی خوب و احساس می کنم در رابطه با معماری منظر اطرافم ایده هایی دارم. در ضمن به همراه استادم روی یک پروژه محیط زیست کار میکنم ولی هنوز مقاله بین المللی ندادم. به مباحث مرتبط به هم در محیط زیست و معماری منظر علاقه مندم.
    اگر از معماری منظر و احتمال پذیرش در این رشته مطمئن بشم ، وقتمو به جای محیط زیست روی این رشته میگزارم.

با تشکر قبلی از همه دوستانی که در این تصمیم مهم به من کمک بدن.
    به کجا چنین شتابان <br />گون از نسیم پرسید

صفحه 1 از 8 12345678 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)