صفحه 6 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 67

موضوع: تغییر رشته از رشته های مهندسی به فیزیک

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تغییر رشته از رشته های مهندسی به فیزیک

سلام
    من با دیپلم تجربی سال ها قبل یکی از رشته های تجربی را خوانده ام. الان می خوام فیزیک رو شروع کنم با هدف کیهان. لطفا اگر اطلاع دارین بفرمایین در صورتیکه بتونم کلا فیزیک رو در کشور دیگه ای شروع کنم چونکه فکر کنم اگر از رشته ای فارغ التحصیل بشم دیگه نمی تونم در دانشگاه اینجا پذیرش شیم باید حتما تا مدرک پیش دانشگاهی ریاضی و فیزیک رو داشته باشیم یا با دیپلم ریاضی می شه پذیرش گرفت و اینکه مراحلش چیه؟ ممنون

سلام
    من فارغ التحصیل مهندسی مکانیک هستم
    ایا کشوری وجود داره که برای ارشد برای رشته فیزیک نجومی،بتونم بورسیه بگیرم؟
    منظورم اینه که بدون خوندن فیزیک از کارشناسی،ارشد و دکترا رو فیزیک بخونم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    M.Sc. in Photonics

نقل قول نوشته اصلی توسط shahghaleh نمایش پست ها
    سلام
    من فارغ التحصیل مهندسی مکانیک هستم
    ایا کشوری وجود داره که برای ارشد برای رشته فیزیک نجومی،بتونم بورسیه بگیرم؟
    منظورم اینه که بدون خوندن فیزیک از کارشناسی،ارشد و دکترا رو فیزیک بخونم
    سلام
    خیلی کمه دوره مستر برای فیزیک که پیش زمینه فیزیک نخواد
    چون هر کدوم حداقل چند درس مرتبط با کوانتوم و الکترومغناطیس دارند که پایشون در دوره کارشناسی فیزیک گفته شده
    برای کسی که مدرک مهندسی داره یکی دو جا دیدم که میپذیرند اما در توضیح نوشته بود که 60 70 واحد مرتبط با فیزیک باید پاس کرده باشه

Junior Member phys1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    فیزیک نظری

معمولا یک دوره کوتاه یکساله ی دوساله براتون ارائه میدم بعدش میتونین مقاطع بالاتر رو بگذرونین
    اصولا همش به کشور و قوانین دانشگاهش مربوط میشه

سلام دوستان عزیز.

من ۸ سال هست شیکاگو هستم. سال ۲۰۱۱ برای فوق لیسانس رشته فناوری اطلاعات اومدم شیکاگو... ولی در واقع به دنبال آرزوم یعنی کار کردن روی زمان و عامل هایی که روی زمان تاثیر می گزارند بود.. مثل گرانش... ولی چون لیسانسم رشته مهندسی کامپیتور بود. تنها راه گرفتن پذیرش با کمک استیاری از طریق رشته خودم بود.... خلاصه من ۲۰۱۱ اومدم آمریکا و ۲۰۱۳ فوق لیسانس گرفتم . و به عنوان مهندس شروع به کار کردم و در سال ۲۰۱۶ از طریق کارم گرین کارت گرفتم.. اینارو گفتم تا بگم تمام این مسیر برای این بوده که یک روزی بتونم رو این مساله زمان کار کنم.... الان مهندس ارشد شبکه هستم و درامدم خوبه..... ولی واقعا آرزوم و علاقم فهمیدم بحث فیزیک در مورد زمان هست که واقعا چه مکانیزمی باعث میشه زمان کند و یا سریع بشه در گرانش های مختلف...
    خیلی دوست دارم بتونم رو این ضمینه کار کنم.. ولی خوب کسب دارمد هم مهمه برای زندگی.. اگه بشه کارم رو نگه دارم و در کنارش فیزیک بخونم و یا حتی اگر راهم رو پیدا کردم. بتونم کاملا روی فیزیک تمرکز کنم..
    من دو سال پیش آزمایشگاه سرن در سوییس هم رفتم و تور گروهی اونحا شرکت کردم.. از این که راهی باشه تا بشه اونحا کار کرد ولی باید شهروند آمریکا بود که برای من هنوز دو سال دیگه مونده... آزمایشگاه فرمی لب هم که در سابرب شیگاکو هست چند باری رفتم.

داستان آمریکا اومدن من مفصل هست.... ولی تنها دلیل اومدن به آمریکا همین فهمیدم راجع به زمان و عوامل تاثیر گذار در زمان هست...

از دوستان و بزرگان هر کس بتونه منو راهنمایی کنه که چه رویکردی به این قضیه داشته باشم.. خیلی ممنون میشم...
    ۱- برای اینکه این قضیه رو دنبال کنم باید جی ار ای فیزیک و جنرال بدم... و برای دکتری یا ارشد فیزیک اقدام کنم.. که اون هم سوال اینجاست.. این بحث زمان جزو کدوم رشته فیزیک هست... کوانتم فیزیک؟ و این که کدوم دانشگاه و یا برنامه ای رو می شناسید که رو این قضیه تمرکز کرده باشند....
    ۲- آیا راهی هست که بشه این قضیه رو به صورت منفرد جلو برد؟ یا تنها راهش به صورت آکادمی و سنتی که ارشد و دکتری هست؟..... بهترین دانشگاه ها و موسساتی که رو این قضیه کار می کنند کدامند.

از همه دوستان بابت هر راهنمایی ممنونم..... این واقعا بزرگترین آرزوی منه.. ولی الان نمی دونم واقعا راه حل چی هست.

Junior Member

سلام، امکانش هست دانشگاه هایی که astrochemistry برای مسترینگ(و phd) دارن رو بگین؟
    من الان دانشجوی لیسانس شیمی کاربردی هستم، و به اخترشیمی علاقه مندم، از طرفی هم کشور هدفم رو کانادا قرار دادم.
    راستش گیر کردم.. که برم دنبال اخترشیمی و کشورم رو عوض کنم..
    یا اینکه برم به یه رشته ی دیگه علاقه مند بشم اما همون کانادا رو پیگیر باشم!
    البته اینم بگم که دنبال حداکثر فاند هستم و رزومه ی خیلی خوبی هم خواهم داشت
    ممنون میشم هرکس اطللاعاتی داره بهم بده

پیش فرض پاسخ : سوال.لطفا جواب بدید

دوستان من دانشجوی کارشناسی الکترونیک هستم. اما برای مقطع ارشد علاقه دارم که به فیزیک تغییر رشته بدم. حالا سوالم اینه که برای مقطع ارشد با GRE Physics و نمره های زبان بالا امکان ادامه تحصیل در خارج از ایران همراه با فاند چقدر وجود داره، با توجه به اینکه میخوام تغییر رشته بدم؟ یا اینکه همینجا ارشد فیزیک بخونم و برای دکترا اقدام کنم (همونطور که میدونیم شرایط پذیرش تحصیلی داره سخت تر و سخت تر میشه و تا اون زمان چند سالی قطعا زمان می بره). بورسیه اراسموس هم که شامل گرایش خاصی از فیزیک میشه، و گرایش ذرات بنیادی و یا کیهان شناسی رو نداره.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    M.Sc. in Photonics

نقل قول نوشته اصلی توسط white_dwarf نمایش پست ها
    دوستان من دانشجوی کارشناسی الکترونیک هستم. اما برای مقطع ارشد علاقه دارم که به فیزیک تغییر رشته بدم. حالا سوالم اینه که برای مقطع ارشد با GRE Physics و نمره های زبان بالا امکان ادامه تحصیل در خارج از ایران همراه با فاند چقدر وجود داره، با توجه به اینکه میخوام تغییر رشته بدم؟ یا اینکه همینجا ارشد فیزیک بخونم و برای دکترا اقدام کنم (همونطور که میدونیم شرایط پذیرش تحصیلی داره سخت تر و سخت تر میشه و تا اون زمان چند سالی قطعا زمان می بره). بورسیه اراسموس هم که شامل گرایش خاصی از فیزیک میشه، و گرایش ذرات بنیادی و یا کیهان شناسی رو نداره.
    مباحث مهندسی برق خیلی دور از فیزیک نیست،البته بستگی به گرایش انتخابی هم داره،مثلا برای اپتیک و فوتونیک خیلی از دانشگاه ها قبول می کنن و میتونید پذیرش بگیرید،اما اگر منظورتون برای ذرات بنیادی و کیهان شناسیه شاید یه ارشد ایران بگیرید بهتر باشه

نقل قول نوشته اصلی توسط HTNA نمایش پست ها
    مباحث مهندسی برق خیلی دور از فیزیک نیست،البته بستگی به گرایش انتخابی هم داره،مثلا برای اپتیک و فوتونیک خیلی از دانشگاه ها قبول می کنن و میتونید پذیرش بگیرید،اما اگر منظورتون برای ذرات بنیادی و کیهان شناسیه شاید یه ارشد ایران بگیرید بهتر باشه
    ممنون از پاسخگویی. شما میتونید یه چند تا موضوع مشترک بین الکترونیک و اپتیک یا فوتونیک معرفی کنید برای پروژه کارشناسی؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    M.Sc. in Photonics

نقل قول نوشته اصلی توسط white_dwarf نمایش پست ها
    ممنون از پاسخگویی. شما میتونید یه چند تا موضوع مشترک بین الکترونیک و اپتیک یا فوتونیک معرفی کنید برای پروژه کارشناسی؟
    سلول های خورشیدی، نیمه رسانا ها، LED ها،مدار های مجتمع نوری