صفحه 1 از 7 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 67

موضوع: تغییر رشته از رشته های مهندسی به فیزیک

Member proshuttle آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Delft University of Technology- Particle Physics

Post تغییر رشته از رشته های مهندسی به فیزیک

یه سوال داشتم.من لیسانس مهندسی مکانیکم.می تونم ارشدم رو تو آمریکا یا آلمان یا سوییس تو رشته فیزیک بگیرم؟

Member
    رشته و دانشگاه
    .ATOMIC.MOLECULAR PHYSICS,UNIVERSITY OF TEHRAN

Talking پاسخ : سوال.لطفا جواب بدید

SOMEHOW IT IS DIFFICULT FOR YOU TO GET AN ADMISSION BECAUSE YOU PROBABLY DON'T HAVE
    TAKEN COURSES LIKE QUANTUM MECHANICS,ELECTRODYNAMICS & MATHEMATICAL PHYSICS(CORE & IMPORTANT COURSES IN BS PHYSICS)
    ALSO, IT'S VERY IMPORTANT WHICH FIELD DO U INTEND TO APPLY?
    PARTICLE PHYSICS OR PHOTONICS ?

BUT DON'T GIVE UP!
    WITH ENOUGH KNOWLEDGE OF PHYSICS U CAN GET ADMISSION EVEN FROM MEDICINE DEGREE!
    ( I KNOW SOMEBODY DID THE SAME AND NOW IS PhD STUDENT OF PHYSICS AT U TORONTO
    GOOD LUCK)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    فیزیک

Question چرا همجین تصمیمی گرفتین؟

نقل قول نوشته اصلی توسط proshuttle نمایش پست ها
    یه سوال داشتم.من لیسانس مهندسی مکانیکم.می تونم ارشدم رو تو آمریکا یا آلمان یا سوییس تو رشته فیزیک بگیرم؟
    سلام.می تونم بپرسم چرا می خواین این کارو بکنین؟برام جالبه بدونم چون من تصمیم دارم عکس شما عمل بکنم یعنی برای ارشد از فیزیک برم مکانیک(البته در ایران و هنوز دارم درستی این تصمیم رو بررسی میکنم یا به قولی سبک سنگین میکنم.)
    ممنون می شم اگه دلایلتون رو بگین.مطمئنا می تونه به من کمک بکنه.

ApplyAbroad Guru Sunrise آواتار ها

پیش فرض پاسخ : سوال.لطفا جواب بدید

چه عجب، بالاخره یکی پیدا شد. منم همین تصمیم رو دارم. ارشد مکانیک ام و برای ارشد فیزیک اپلای میکنم.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط EROS نمایش پست ها
    SOMEHOW IT IS DIFFICULT FOR YOU TO GET AN ADMISSION BECAUSE YOU PROBABLY DON'T HAVE
    TAKEN COURSES LIKE QUANTUM MECHANICS,ELECTRODYNAMICS & MATHEMATICAL PHYSICS(CORE & IMPORTANT COURSES IN BS PHYSICS)

BUT DON'T GIVE UP!
    GOOD LUCK)
    میدونم.ولی من خودم تمامی درس های کارشناسی فیزیک رو خوندم و کاملا مسلطم.در هر صورت ممنونم از راهنماییتون

رشته و دانشگاه

پیش فرض پاسخ : چرا همجین تصمیمی گرفتین؟

نقل قول نوشته اصلی توسط ali_hasani نمایش پست ها
    سلام.می تونم بپرسم چرا می خواین این کارو بکنین؟برام جالبه بدونم چون من تصمیم دارم عکس شما عمل بکنم یعنی برای ارشد از فیزیک برم مکانیک(البته در ایران و هنوز دارم درستی این تصمیم رو بررسی میکنم یا به قولی سبک سنگین میکنم.)
    ممنون می شم اگه دلایلتون رو بگین.مطمئنا می تونه به من کمک بکنه.
    من مهم ترین دلیلم علاقه شدید و استعداد زیادم در رشته فیزیکه.مکانیک و کلا همه مهندسی ها منو ارضا نمی کنه.فیزیک یعنی بی نهایت.یعنی درک تمام هستی و طبیعت.یعنی رسیدن به اوج.البته نه تو ایران.اینجا همون آقا مهندس باشی بهتره.

Member
    رشته و دانشگاه

میدونم.ولی من خودم تمامی درس های کارشناسی فیزیک رو خوندم و کاملا مسلطم.در هر صورت ممنونم از راهنماییتون
    IN THIS CASE, I AM SURE U CAN!
    TAKE GRE PHYSICS TEST & WITH HIGH PERCENTAGE YOU WILL BE ADMITTED AT TOP UNIVERSITIES

GOOD LUCK TO U & EVERYBODY WHO FOLLOW THEIR PASSION!!!

نقل قول نوشته اصلی توسط EROS نمایش پست ها

BUT DON'T GIVE UP!
    GOOD LUCK)
    EROS عزیز:
    در مورد سه درسی که اشاره کردین:
    1- فکر نکنم هیچ دانشجوی فیزیک لیسانسی که اپلای میکنه، از الکترودینامیک زیاد بدونه، چرا که از درسهای ارشده.
    2- ریاضی ای که در رشته فیزیک لیسانس درس داده میشه از ریاضی مهندسی برق و مکانیک بیشتر نیست. مگر در مواردی که استادی به صورت سلیقه‌ای فصلی از یک کتاب رو اضافه یا کم کنه.
    3- فقط کوانتم میمونه. آنچه که تو لیسانس از کوانتوم درس میدند چندان عمیق نیست و میشه تا دو هفته خوندن‌ جمش کرد.
    4- درسهای دیگه‌ای که فیزیکی‌ها میخونند در لیسانس بسیار پراکندس، در آخر 4 سال در هیچ کدوم به مهارت قابل قبولی ندارند. بعضا خیلی هاش هم به درد ارشدشون نمیخوره!

حالا من که رشته‌ام فیزیک نبوده و میخوام فیزیک رو انتخاب کنم با شرایط فوق دلیلی برای عقب موندن از بقیه نمیبینم. نظر شما چیه؟ آیا برای اپلای دانشجوهای لیسانس فیزیک رو ترجیح میدند؟

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Sunrise نمایش پست ها
    EROS عزیز:
    در مورد سه درسی که اشاره کردین:
    1- فکر نکنم هیچ دانشجوی فیزیک لیسانسی که اپلای میکنه، از الکترودینامیک زیاد بدونه، چرا که از درسهای ارشده.
    2- ریاضی ای که در رشته فیزیک لیسانس درس داده میشه از ریاضی مهندسی برق و مکانیک بیشتر نیست. مگر در مواردی که استادی به صورت سلیقه‌ای فصلی از یک کتاب رو اضافه یا کم کنه.
    3- فقط کوانتم میمونه. آنچه که تو لیسانس از کوانتوم درس میدند چندان عمیق نیست و میشه تا دو هفته خوندن‌ جمش کرد.
    4- درسهای دیگه‌ای که فیزیکی‌ها میخونند در لیسانس بسیار پراکندس، در آخر 4 سال در هیچ کدوم به مهارت قابل قبولی ندارند. بعضا خیلی هاش هم به درد ارشدشون نمیخوره!

حالا من که رشته‌ام فیزیک نبوده و میخوام فیزیک رو انتخاب کنم با شرایط فوق دلیلی برای عقب موندن از بقیه نمیبینم. نظر شما چیه؟ آیا برای اپلای دانشجوهای لیسانس فیزیک رو ترجیح میدند؟
    HI SUNRISE,
    1. ELECTROMAGNETISM/ELECTRODYNAMICS ARE NOT DIFFERENT! JUST THE LEVEL OF THIS COURSE IS DIFFERENT IN UDERGRAD/GRAD.LIKE OHANIAN/JACKSON
    2.NO, THE LEVEL IS MUCH MORE HIGHER IN PHYSICS.SUBJECTS LIKE HILBERT SPACE,Linear Equations and Eigenvalues,BESSEL FUNCTIONS,DIRAC NOTATIONS ARE NOT COVERED IN ENGINEERING.
    3.YES, NOT IN DEPTH,BUT IN 3 WEEKS!
    SO U COULD READ ENGINEERING COURSES IN 3 SECONDS!
    (EVEN GREAT EINSTEIN DIDN'T COMPREHEND IT COMPLETELY!!!)
    QUANTUM MECHANICS,ELECTRODYNAMICS & MECHANICS ARE THE CORE OF PHYSICS IN EVERY LEVEL

BUT IF U HAVE STUDIED PHYSICS PERSISTENTLY,I KNOW MANY WHO HAVE CHANGED THEIR FIELDS FROM UNRELATED BS'S

I HOPE U THE BEST & IF U NEED ANY HELP REGARDING STUDYING/APPLYING PHYSICS
    DO NOT HESITATE TO CONTACT ME.

EROS عزیز بسیار ممنون
    1- مطالبی که در ریاضی اشاره کردین در هر دو رشته هست. با اگاهی کامل میگم چون خودم دارم اینهاییکه گفتین رو درس میدم.
    2- سطح کوانتوم رو در حد بچه‌های لیسانس مقایسه کنین نه یه فیزیکدان . من تازه اول راهم.
    3- کمک شما بسیار میتونه برام مفید باشه، چون تمام دوستای دور و برم هیچکدوم فیزیکی نیستند.

صفحه 1 از 7 1234567 آخرینآخرین