صفحه 3 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 67

موضوع: تغییر رشته از رشته های مهندسی به فیزیک

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تغییر رشته از مهندسی مکانیک و رشته های مهندسی به فیزیک

يه سوالي داشتم ... ميدونم كه اگر دو نفر با هم توافق بكنن امكان تعويش دانشگاه را با يكديگر دارند البته در يك رشته ... ميخواستم بدونم آيا اين امكان براي دو رشته مختلف در دو دانشگاه مختلف وجود دارد ؟!
    من مكانيك خواجه نصير ميخونم و دوست دارم برم فيزيك ... اما فيزيك تهران يا شريف رو ميخوام ... امكانش هست كه دوباره كنكور ندم ؟!!!!!!!! مثلا با كسي كه ميخواد عوض كنم ؟!
    فيزيك خواجه نصير در كل چطوره ؟! براي من كه قابل قبول نبوده !

Junior Member

ميخوام مستر رو خارج از ايران اخترفيزيك و كيهان شناسي بخونم

Senior Member 7para2x آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک(انرژی) - KTH, Sweden

نقل قول نوشته اصلی توسط teymur نمایش پست ها
    يه سوالي داشتم ... ميدونم كه اگر دو نفر با هم توافق بكنن امكان تعويش دانشگاه را با يكديگر دارند البته در يك رشته ... ميخواستم بدونم آيا اين امكان براي دو رشته مختلف در دو دانشگاه مختلف وجود دارد ؟!
    من مكانيك خواجه نصير ميخونم و دوست دارم برم فيزيك ... اما فيزيك تهران يا شريف رو ميخوام ... امكانش هست كه دوباره كنكور ندم ؟!!!!!!!! مثلا با كسي كه ميخواد عوض كنم ؟!
    فيزيك خواجه نصير در كل چطوره ؟! براي من كه قابل قبول نبوده !
    من تا حالا ندیدم دو نفر با 2 تا رشته مختلف جاشون رو با هم عوض کنن
    اما قدیما یک فرمی توی آموزش دانشگاهمون بود با این عنوان : انتقالی توام با تغییر رشته !
    بعدشم به نظر من شما که مکانیک خواجه نصیر قبول شدی احتمال داره فیزیک تهران رو قبول شده باشی
    بهترین راه اینه که بری از آموزش دانشگاهتون مستقیما سوال کنی
    اگر جواب گرفتی نتیجه رو اینجا بنویس برای آیندگان

موفق باشی
    در صورت گرفتن پذیرش لطفاً اطلاعات خودتان را بخش "نتایج پذیرش" وارد کنید
    فرقی نمی كند كه گودال كوچك آبی باشی یا دریای بیكران ، زلال كه باشی ، آسمان در توست

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering-Carleton University

سلام
    من دانشجوی رشته مهندسی مکانیک دانشگاه آزاد واحد پرند هستم
    علاقه زیادی به فیزیک دارم و مطالعات آزاد هم دارم و مستند و... زیاد راجع به فیزیک می بینم...
    اما تو رشته ی خودم زیاد موفق نیستم واسه اینکه انقدر تو فکر فیزیک مدرن هستم که فیزیک کلاسیک
    حالمو بد می کنه... وقتی سر کلاس استادا اسم نیوتونو میارن حالم بد میشه که چرا من باید اینارو بخونم در حالی که
    همه مغزم تو کوانتوم سیر میکنه... راستش واسه همین چیزا زیاد نمرات خوبی تو مکانیک ندارم و تازه درسم رو 11 ترم
    تموم می کنم...
    می خواستم بدونم چه من چیکار می تونم بکنم واسه اینکه به فیزیک تغییر رشته بدم و از ایران برم؟؟؟
    نظر خودم اسپانیاست چون پدرم هم در اونجا خونه خریده و اون هم می خواد بره اونجا واسه عشق و حال :دی
    چطور می تونم در مورد دانشگاه بارسلونا یا مادرید یا مالاگا تحقیق کنم؟؟؟
    حتی حاضرم دوباره فیزیک رو از لیسانس شروع کنم... در ضمن مشکل سربازی هم دارم...
    ممنون می شم اگه راهنماییم کنید...

Lightbulb پاسخ : تغییر رشته از مهندسی مکانیک و رشته های مهندسی به فیزیک

نقل قول نوشته اصلی توسط rajahoomi نمایش پست ها
    سلام
    علاقه زیادی به فیزیک دارم و مطالعات آزاد هم دارم و مستند و... زیاد راجع به فیزیک می بینم...
    اما تو رشته ی خودم زیاد موفق نیستم واسه اینکه انقدر تو فکر فیزیک مدرن هستم که فیزیک کلاسیک
    حالمو بد می کنه... وقتی سر کلاس استادا اسم نیوتونو میارن حالم بد میشه که چرا من باید اینارو بخونم در حالی که
    همه مغزم تو کوانتوم سیر میکنه... راستش واسه همین چیزا زیاد نمرات خوبی تو مکانیک ندارم و تازه درسم رو 11 ترم
    تموم می کنم...
    می خواستم بدونم چه من چیکار می تونم بکنم واسه اینکه به فیزیک تغییر رشته بدم و از ایران برم؟؟؟
    نظر خودم اسپانیاست چون پدرم هم در اونجا خونه خریده و اون هم می خواد بره اونجا واسه عشق و حال :دی

.یکی‌ از بهترین سایت‌ها برای پیدا کردن دانشگاه برا مقطأع مستر اینه http://www.mastersportal.eu

Senior Member emperial آواتار ها

شما میتونید مستر رو در ایران بخونید و پس از اون برای phd تو آمریکا یا جای دیگه اقدام کنید. یا اینکه اگر خیلی وقت دارید لیسانسه فیزیک رو تو یک کشوره دیگه مثل اسپانیا با هزنیه شخصی بخونید و بعد برای phd اقدام کنی. ولی راهه اول بهتره چون هم وقت تلف نمیشه و هم کم خرج تره و میتونید معادل کم لیسانس رو هم جبران کنید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering-Carleton University

نقل قول نوشته اصلی توسط emperial نمایش پست ها
    شما میتونید مستر رو در ایران بخونید و پس از اون برای phd تو آمریکا یا جای دیگه اقدام کنید. یا اینکه اگر خیلی وقت دارید لیسانسه فیزیک رو تو یک کشوره دیگه مثل اسپانیا با هزنیه شخصی بخونید و بعد برای phd اقدام کنی. ولی راهه اول بهتره چون هم وقت تلف نمیشه و هم کم خرج تره و میتونید معادل کم لیسانس رو هم جبران کنید.
    ممنون از پاسختون!
    اما من رشته ام مکانیک و می خوام که اگه بشه واسه فوق تغییر رشته بدم...
    یعنی پذیرش برای فوق بگیرم اما تو رشته فیزیک...
    اگه بشه از فوق شروع کنم که عالیه اما اونطوری 4 سال عقبم...

من لیسانس مکانیک هستم و میخوام برای فوق و دکترا توی یکی از رشته های مربوط به مهندسی مکانیک تحصیل کنم اگر کسی از دوستان در مورد رشته مهندسی مکانیک اطلاعات داره لطفا رشته هایی که میشه با داشتن لیسانس مکانیک در اون رشته ها ادامه داد رو معرفی کنه ؟ کسی میدونه با مهندسی مکانیک برای چه رشته هایی که مربوط به مکانیک باشن میشه پذیرش گرفت ؟؟؟؟
    من خودم چند نمونه در آوردم ولی خیلی زیاد نیستن پس لطفا دوستانی که اطلاعات دارن رشته های مرتبط با مهندسی مکانیک رو معرفی کنن.

1) رشته مهندسی هوا فضا
    2)رشته مهندسی نانو تکنولوژی و نانو فیزیک
    3)رشته مهندسی شیمی
    4)رشته مهندسی دریا
    5)رشته مهندسی مگاترونیک
    6)رشته مهندسی انرژی حرارتی
    من فقط همین تعداد رشته رو پیدا کردم اگر اطلاعات کاملتری دارین ممنون میشم تا در اختیارم بزارین

Junior Member

[]Physics understanding is actually beyond what we call the university major.I am an civil engineer but over the past 4 years I've read all crucial physics courses by participating in physics classes in different universities .It really sounds interesting that most of the students I had contact with in these classes were kind of the people who just superficially had been studying physics but they actually didn't have acceptable perception of physical theories encompassed in undergraduate courses.I've finished all decisive undergraduate physics courses and now I'm taking part in graduate physics classes ,simultaneously I've applied for US and Canada universities to be admitted in particle physics.wish the best for all having strong determination to pursue their dreams and ambitions, for all who are dealing with scientific ideas in their lives
    science is frankly what that could make us elegant and brilliant

Member proshuttle آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Delft University of Technology- Particle Physics

نقل قول نوشته اصلی توسط rajahoomi نمایش پست ها
    سلام
    تموم می کنم...

ببخشید اینو میگم.ولی‌ تغییر رشتهٔ شما به فیزیک از نظر من کمی‌ خطر ناکه.به جرات میگم که هیچ فیزیکدان یا دانشجوی فیزیکی‌ نیست که از نیوتن و فیزیک کلاسیک متنفر باشه.چرا که پایهٔ تمام دنیارو فیزیک کلاسیک در مرحله اول تشکیل میده و اگه شما در درک فیزیک کلاسیک مشکل دارید مطمئن باشید در فیزیک جدید چیزی جز ظاهر اون متوجه نمیشید.البته اینم بگما من یکم زیادی نیوتن رو دوست دارم اینو که گفتی‌ همچین خوشم نیومد
    زندگی تنــــها به این درد می خورد كه انـــسان به دو كار مشغـــول شود:
    اول ریاضیـــات بخواند. دوم ریاضیـــات درس بدهد.

The earth turns, but we don't feel its move, and one night, you look up, One spark and sky one fire