صفحه 4 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 67

موضوع: تغییر رشته از رشته های مهندسی به فیزیک

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سوال.لطفا جواب بدید

نقل قول نوشته اصلی توسط Sunrise نمایش پست ها
    EROS عزیز:
    در مورد سه درسی که اشاره کردین:
    1- فکر نکنم هیچ دانشجوی فیزیک لیسانسی که اپلای میکنه، از الکترودینامیک زیاد بدونه، چرا که از درسهای ارشده.
    2- ریاضی ای که در رشته فیزیک لیسانس درس داده میشه از ریاضی مهندسی برق و مکانیک بیشتر نیست. مگر در مواردی که استادی به صورت سلیقه‌ای فصلی از یک کتاب رو اضافه یا کم کنه.
    3- فقط کوانتم میمونه. آنچه که تو لیسانس از کوانتوم درس میدند چندان عمیق نیست و میشه تا دو هفته خوندن‌ جمش کرد.
    4- درسهای دیگه‌ای که فیزیکی‌ها میخونند در لیسانس بسیار پراکندس، در آخر 4 سال در هیچ کدوم به مهارت قابل قبولی ندارند. بعضا خیلی هاش هم به درد ارشدشون نمیخوره!

حالا من که رشته‌ام فیزیک نبوده و میخوام فیزیک رو انتخاب کنم با شرایط فوق دلیلی برای عقب موندن از بقیه نمیبینم. نظر شما چیه؟ آیا برای اپلای دانشجوهای لیسانس فیزیک رو ترجیح میدند؟

شما اگه ميتوني كوانتوم مكانيكو( فقط در حد ليسانس) تو 2 هفته جمع كني!!!!!!!!!!!!! نابغه اي. بهتره هرچه زودتر پذيرش بگيري واسه mit!!! به نظر من تا الان هم كه مونديد هرز رفتيد!!!

Banned
    رشته و دانشگاه
    برق-کنترل

پیش فرض پاسخ : تغییر رشته از مهندسی مکانیک و رشته های مهندسی به فیزیک

با سلام.من فوق ليسانس برق-كنترل هستم.علاقه زيادي به فيزيك دارم ولي به دليل شرايط كاري و جو جامعه برق رو انتخاب كردم.اما ميخاستم اگر امكانش باشه تغيير رشته بدم به فيزيك
    1-ايا اين امكان هست؟ يعني احتمالش چقدره وكلا اين كار سخته يا نه؟
    2-براي ms اپلاي كنم يا phd?
    3-ايا فاند ميسه گرفت؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Aerospace Engineering & Physics at Sharif

سلام
    من دانشجوی دو رشته هوافضا و فیزیک در کارشناسی از شریف هستم
    می‌خواستم بپرسم اصولا اینکه من هوافضا هم میخونم می‌تونه در اپلای‌ کردن فیزیک من در آمریکا موثر باشه
    ممنون از راهنمائی

Junior Member pmforlife آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Gravity and Astrophysic, Shahid beheshti university

با سلام.. من الان ترم 8 کارشناسی مهندسی مکانیک رو تو دانشگاه فردوسی مشهد تموم کردم، ولی یک ترم دیگه دارم که میخوام ترم 9 رو مرخصی بگیرم و برای کنکور ارشد بخونم و ترم 10 درسای باقیمونده رو پاس کنم. من همیشه به نجوم علاقه خیلی زیادی داشته و دارم، و تو این 4 سال دانشگاه هم حسابی با گروههای نجومی آماتوری ارتباط داشتم و فعالیت میکردم. ولی نجوم آماتوری نتونسته من رو راضی بکنه و میخوام حرفه ای ادامه اش بدم، سوالم اینه که این مسیری که من برای خودم درنظر گرفتم درسته؟ اینکه الان تو این تابستون و 4 ماه بعدش حسابی درسای کارشناسی فیزیک رو بخونم و ارشد فیزیک امتحان بدم و رتبه خوبی بیارم، ارشدم رو تو یه دانشگاه خوب، (تهران یا زنجان) بخونم و بعد ازون برای دکترا به فکر اپلای گرفتن باشم. نظرتون رو میخواستم راجع به این برنامه های کلیم بدونم.. چه پیشنهادایی میکنین، چه کارایی بکنم که هرچه بیشتر به موفقیتم تو نجوم حرفه ای (اخترفیزیک) کمک کنه؟ درحال حاضر بهترین کار برام، کسب یه رتبه خوب تو ارشده؟؟؟ یکی از دوستان گفته بود برای پذیرش نمرات کارشناسی کسی که رشته غیرفیزیک خونده رو هم نگاه میکنند، من معدلم حدود 15.30 شده..این چقدر تاثیر (منفی؟) داره؟ اگه تو ارشد حسابی تلاشمو بکنم چه قدر شانس برای رفتن به یه دانشگاه خوب دارم؟ پیشاپیش سپاس از راهنمایی هاتون!

Senior Member

سلام.من لیسانس عمران دارم.میخوام ارشد نجوم ادامه بدم.خیلی هم کار کردم تو این حوزه و تعداد زیادی مقاله دارم و تو مسابقات کشوری مقام اوردم.با این شرایط میتونم پذیرش برای نجوم بگیرم یا حتما باید از اول شروع کنم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط hossein20 نمایش پست ها
    با سلام.من فوق ليسانس برق-كنترل هستم.علاقه زيادي به فيزيك دارم ولي به دليل شرايط كاري و جو جامعه برق رو انتخاب كردم.اما ميخاستم اگر امكانش باشه تغيير رشته بدم به فيزيك
    1-ايا اين امكان هست؟ يعني احتمالش چقدره وكلا اين كار سخته يا نه؟
    2-براي ms اپلاي كنم يا phd?
    3-ايا فاند ميسه گرفت؟

منم دقیقا همین شرایطو دارم....دارم ارشد برق میخونم...قدرت...ولی شدیدا عزم نمودم راهمو عوض کنم...دو راه دارم...یکی اینکه اینجا برا ارشد بخونم و برم دانشگاه که کلی هم میخاد بم پیش نیاز بخوره...و در گیر نمره بشم که زیاد راغب نیستم....راه دیگه اینه که اپلای کنم...اما نمیدونم با لیسانس برق میشه برای دانشگاه های آلمان یا ایتالی پذیرش گرفت یا نه....چون هم لیسانس مهندسی دارم نه فیزیک هم معدل لیسانسه هم خوب نشده...ولی نمره ارشده نسبتا خوبه...به نظرتون داشتن ارشد برق امتیازی محسوب میشه برای اپلای برای مسترز!
    لطفا راهنماییم کنید که شدیدا به راهنمایی نیاز دارم.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سوال.لطفا جواب بدید

نقل قول نوشته اصلی توسط Sunrise نمایش پست ها
    EROS عزیز بسیار ممنون
    1- مطالبی که در ریاضی اشاره کردین در هر دو رشته هست. با اگاهی کامل میگم چون خودم دارم اینهاییکه گفتین رو درس میدم.
    2- سطح کوانتوم رو در حد بچه‌های لیسانس مقایسه کنین نه یه فیزیکدان . من تازه اول راهم.
    3- کمک شما بسیار میتونه برام مفید باشه، چون تمام دوستای دور و برم هیچکدوم فیزیکی نیستند.
    باسلام
    راستش دوستان منم مهندسی مکانیک سیالات دارم و از همون اول هم فیزیک دوست داشتم منتها به خاطر فشار خانواده و به قول معروف نون در اوردن اومدم مهندسی مکانیک خوندم و الان سر کارم دوست داشتم برم برق بخونم نشد دوست داشتم برم کامپیوتر بخونم بازم نشد تا این که به این نتیجه رسیدم که برگردم سر علاقه ام و همون فیزیک مثل عقده مونده بود تو دلم و حالا که امکانش نیست مهندسی های دیگه بخونم همون فیزیک رو بخونم منتها انلاین و از امریکا نظرتون چیه اصلا قبول من هیچی از فیزیک نمی دونم به نظرتون می تونم به صورت انلاین هر انچه نیاز دارم رو از یک دانشگاه معتبر بخونم و مدرک بگیرم و تحقیق کنم و پیشرفت کنم؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تغییر رشته از رشته های مهندسی به فیزیک

سلام من مکانیک خوندم حتی ارشد هم خوندم ولی کنکور فیزیک دادم (باشرایط خیلی سخت) رتبه ام دو رقمی شد دوستان راهنمایی میخوام در مورد کسایی مثل من که تغییر رشته میدن و لیسانس مهندسی دارن خواستم بدونم می تونم با ارشد فیزیک (بدون لیسانس فیزیک) امیدوار باشم ؟ یعنی لیسانس و ارشد مهندسی که دارم تاثیر منفی داره ؟ وکلا کسایی که پذیرش ها رو بررسی میکنن چه دیدی نسبت به افرادی مثل من دارن؟

Junior Member Issac1990 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    solid state physic of (elmo sanat) IUST

نقل قول نوشته اصلی توسط violet_m نمایش پست ها
    سلام.من لیسانس عمران دارم.میخوام ارشد نجوم ادامه بدم.خیلی هم کار کردم تو این حوزه و تعداد زیادی مقاله دارم و تو مسابقات کشوری مقام اوردم.با این شرایط میتونم پذیرش برای نجوم بگیرم یا حتما باید از اول شروع کنم؟

سلام دوست عزیز این که شما به نجوم علاقه دارید خیلی خوب و قابل ستایشه اما باید بدونید که نجوم رصدی در ایران کاملا آماتوریه و این مسابقات ارزش علمی در حد گرفتن اپلای را ندارد اما سوال بعدی شمایی که برای فیزیک میخواهید اپلای کنید باید علی رغم دور بودن عمران از فیزیک (البته قسمت کمی از مکانیکش مشترکه) امتحانات تافل و GRE subject and general رو بدید که مستلزم خواندن دروس دوره ی لیسانس می باشد به طور حتم در ضمن نجوم و اختر فیزیک جزو گرایش های تؤری محسوب میشه که نیاز به دانش بالایی برای دادن مقاله در حد ISI است در کل کار بسیار مشکلی را در پیش رو دارید اما شدنش غیر ممکن نیست ...موفق باشید

Junior Member homaesm آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Energy Systems En at SUT

پیش فرض پاسخ : تغییر رشته از رشته های مهندسی به فیزیک

سلام دوستان لطفا نظر بدید و کمک کنید
    من به تازگی فارغ التحصیل مهندسی شیمی از دانشگاه صنعتی اصفهان شدم با معدل 15.5 . همواره عشق به نجوم داشتم و فعالیت آماتوری هم داشتم . علت انتخاب مهندسی هم شرایط جامعه بود و گرنه از همون اول فیزیک می خواستم . الان از رشته ای که خوندم راضی ام اما اون لذت و درک مطالعه را همواره تو کیهان شناسی دیدم. تا الان هم که دو ماه نیم تا کنکور ارشد مونده واسه مهندسی شیمی خوندم و می خونم . اما الان تردید زیادی دارم و این تردید همواره از زمانی که مهندسی انتخاب کردم بوده باهام .
    می خوام بدونم
    1-آیا امکانش هست که من الان برای لیسانس فیزیک اپلای کنم تو یه دانشگاه معتبر خارجی؟ چه مسیری را باید طی کنم تا بهش برسم ؟ بحث هزینه و فاند و... چه جوریاس؟
    2-یا بهتره که همین جا دوباره کنکور سراسری بدم و لیسانس داخلی بگیرم و از ارشد برم ؟
    3-یا قیدش را واسه همیشه بزنم و همون مهنسی شیمی یا انرژی -تو ارشد - را بخونم ؟
    یا .. اگه راه حل بهتری دارید ؟؟

سوال دیگه ام اینه که اگه تو فروم افرادی هستند که این کار را کردن بگن الان چقدر از تصمیم خودشون راضی اند و احساس موفقیت می کنند .

ممنون