صفحه 5 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 67

موضوع: تغییر رشته از رشته های مهندسی به فیزیک

Member Irannezhad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.sc. Of Solid State Physics

پیش فرض پاسخ : تغییر رشته از رشته های مهندسی به فیزیک

نقل قول نوشته اصلی توسط homaesm نمایش پست ها
    سلام دوستان لطفا نظر بدید و کمک کنید
    من به تازگی فارغ التحصیل مهندسی شیمی از دانشگاه صنعتی اصفهان شدم با معدل 15.5 . همواره عشق به نجوم داشتم و فعالیت آماتوری هم داشتم . علت انتخاب مهندسی هم شرایط جامعه بود و گرنه از همون اول فیزیک می خواستم . الان از رشته ای که خوندم راضی ام اما اون لذت و درک مطالعه را همواره تو کیهان شناسی دیدم. تا الان هم که دو ماه نیم تا کنکور ارشد مونده واسه مهندسی شیمی خوندم و می خونم . اما الان تردید زیادی دارم و این تردید همواره از زمانی که مهندسی انتخاب کردم بوده باهام .
    می خوام بدونم
    1-آیا امکانش هست که من الان برای لیسانس فیزیک اپلای کنم تو یه دانشگاه معتبر خارجی؟ چه مسیری را باید طی کنم تا بهش برسم ؟ بحث هزینه و فاند و... چه جوریاس؟
    2-یا بهتره که همین جا دوباره کنکور سراسری بدم و لیسانس داخلی بگیرم و از ارشد برم ؟
    3-یا قیدش را واسه همیشه بزنم و همون مهنسی شیمی یا انرژی -تو ارشد - را بخونم ؟
    یا .. اگه راه حل بهتری دارید ؟؟

سوال دیگه ام اینه که اگه تو فروم افرادی هستند که این کار را کردن بگن الان چقدر از تصمیم خودشون راضی اند و احساس موفقیت می کنند .

ممنون
    سلام دوست عزیز.
    اینکه به فیزیک و نجوم علاقه دارید قابل ستایش هست.علاقه ی من به نجوم باعث شد بیام دانشگاه و فیزیک بخونم.اما وقتی فیزیک خوندم و گرایش نجوم رو باهاش آشنا شدم دیدم که زیبایی هایی که توی نجوم آماتوری که سالها کار میکردم فقط واقعا مربوط به کارهای آماتوری هست و خود گرایش اخترفیزیک یا کیهان شناسی صرفا کار کردن با یک مشت معادلات ریاضی زمخت هست و خبری از اون زیبایی های نجوم آماتوری که همه رو مجذوب میکنه نیست.ترجیح دادم نجوم رو فقط آماتوری ادامه بدم برای لذتش و فیلد کاریم رو برای ادامه تحصیل یک موضوع کاربردی انتخاب کنم.

اگه فیزیک بودید بهتون پیشنهاد میکردم که علاقتون رو بشناسید و تصمیم بگیرید با توجه به واقهیت هایی که وجود داره.

اما چون از رشته ی دیگه ای میخواهید بیایید فیزیک و بعدش هم برید سراغ نجوم به عنوان یک دوست که با این مسیر و جوانبش آشنا هستم بهتون اکیدا توصیه میکنم که رشته ی خودتون که مهندسی شیمی یا انرژی هست رو بخونید برای ارشد و بعدش برای دکترا دنبال پذیرش باشید.چون برای لیسانس و فوق لیسانس فاند نمیدن مگر به ندرت که خیلی تاپ باشید.

نجوم آماتوری رو دنبال کنید و ازشش لذت ببرید ولی برای شغل حرفه ای خودتون و ادامه تحصیل همون رشته ی خودتون رو ادامه بدید.

با آرزوی موفقیت.
    LOVE Is All We Need

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکاترونیک

سلام دوستان عزیز.
    من ارشدمکانیک میخونم.علاقه زيادي به نجوم دارم و در مورد فیزیک و نجوم خیلی کتاب خوندم و در حد آماتوری هم فعالیت داشتم.
    ولي به دليل شرايط كاري و جو جامعه مهندسی رفتم.اما ميخاستم اگر امكانش باشه تغيير رشته بدم به فيزيك
    اصن احتمالش وجود داره؟
    اگه نه با توجه به گرایشم که ارتعاشات و کنترله
    رشته بین رشته ای نیست که بشه توی اون با حداقل پیش نیاز ادامه تحصیل داد؟
    ممنونم...

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط amin_pdsh نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز.
    من ارشدمکانیک میخونم.علاقه زيادي به نجوم دارم و در مورد فیزیک و نجوم خیلی کتاب خوندم و در حد آماتوری هم فعالیت داشتم.
    ولي به دليل شرايط كاري و جو جامعه مهندسی رفتم.اما ميخاستم اگر امكانش باشه تغيير رشته بدم به فيزيك
    اصن احتمالش وجود داره؟
    اگه نه با توجه به گرایشم که ارتعاشات و کنترله
    رشته بین رشته ای نیست که بشه توی اون با حداقل پیش نیاز ادامه تحصیل داد؟
    ممنونم...
    سلام دوست عزیز.
    کلا هر انسانی که عاشق زیبایی باشه،به نجوم و آسمان علاقه داره و اونهایی که واقعا عاشق اون هستند اون رو دنبال میکنن و موفق میشن.درست مثل هر رشته ی دیگری که افراد با علاقه و عشق و با هدف اون رو دنبال کنن.
    خوشحالم که به نجوم علاقه دارید.
    اما گفتید "به دلیل شرایط کاری و جو جامعه مهندسی رفتم".سوال من:مگه الان جو جامعه و شرایط کاری تغییر کرده خب؟!

این سوالم رو جواب بدید تا بتونم بهتر راهنماییتون کنم.
    با آرزوی موفقیت.
    LOVE Is All We Need

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکاترونیک

نقل قول نوشته اصلی توسط Irannezhad نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز.
    کلا هر انسانی که عاشق زیبایی باشه،به نجوم و آسمان علاقه داره و اونهایی که واقعا عاشق اون هستند اون رو دنبال میکنن و موفق میشن.درست مثل هر رشته ی دیگری که افراد با علاقه و عشق و با هدف اون رو دنبال کنن.
    خوشحالم که به نجوم علاقه دارید.
    اما گفتید "به دلیل شرایط کاری و جو جامعه مهندسی رفتم".سوال من:مگه الان جو جامعه و شرایط کاری تغییر کرده خب؟!

این سوالم رو جواب بدید تا بتونم بهتر راهنماییتون کنم.
    با آرزوی موفقیت.
    دوست عزیز این شرایطی که گفتم مال ایرانه
    من به فکر اپلای هستم ...
    میخاستم ببینم اگه میشه توی رشته ای که بیشتر بهش علاقه دارم ویا رشته ای که بین رشته ای باشه ادامه بدم
    واسه این گفتم

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط amin_pdsh نمایش پست ها
    دوست عزیز این شرایطی که گفتم مال ایرانه
    من به فکر اپلای هستم ...
    میخاستم ببینم اگه میشه توی رشته ای که بیشتر بهش علاقه دارم ویا رشته ای که بین رشته ای باشه ادامه بدم
    واسه این گفتم
    سلام دوست عزیز.
    بله میتونید این کار رو انجام بدید.اگر رزومه و مطالعه ای در این زمینه داشته باشید میتونه بهتون کمک هم کنه و در SOP میتونید دلایلتون برای خوندن مهندسی و دلیل الان برای خواندن نجوم رو توضیح بدید که اگر قانع بشن مساله ای نداره.
    در ضمن برای مستر میتونید اقدام کنید و بعضی از دانشگاه ها هم بهتون چند واحد پیش نیاز می دهند تا شما که رشتتون چیز دیگری بوده را پوشش میده.
    با آرزوی موفقیت.
    LOVE Is All We Need

سلام به همه apply abroad ي ها
    اميدوارم هرکي اين پست رو خوند، جواب بده.بخاطر اين ميگم چون اين تاپيک خيلي قديمي هستش.
    من کارشناسي مهندسي شيمي هستم. ميخوام ارشد رو اخترفيزيک بخونم. با اينکه هيچ ربطي به هم ندارن. و ميدونم که چقدر سخته... حرف علاقه ظاهري هم نيست. چون ميدونم خيلي از مردم دنيا به ستاره ها و آسمان ها علاقه دارن و اين يه چيز وجوديه.
    با اينکه ميدونم رشته خودم بهترين بازار کارو داره توي ايران ولي ازش لذت نميبرم...
    ممنون ميشم راهنماييم کنين
    اينکه توي اين رشته اي که هيچ پيش زمينه اي ندارم، چطوري ميشه پذيرش گرفت؟
    يه نمره خوب جي ار اي سابجکت کافيه ايا؟ يا نياز به رزومه هم هست؟
    اگه نياز به رزومه هست، مني که پيش زمينه ي اخترفيزيکي ندارم چطوري بايد يه رزومه قوي دست و پا کنم.
    زمان پيش روم تا اقدام براي ارشد، تقريبا 2 ساله. زمان مناسبي هست؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سوال.لطفا جواب بدید

دوست عزیز من الان دانشجوی ترم 7 فیزیکم کوانتم 2 دارم پاس میکنم هنوز گیجم نمیفهمم خیلی وقتا چی ب چیه...وقتی بحث از الکترون ک میشه...الکترونو هیشکس تو تاریخ ندیده نمیدونه اصن چه شکلیه...شما تو کوانتم 2 میای اسپین الکترونو برسسی میکنی ک نمیدونی اصن اسپین چیه چرخش نیس اینم اضافه کنم...یعنی یچیزایی داریم میخونیم که تصورم نمیتونیم بمینیم فقط میخونیم حالا شما چجوری تو دوهفته جمع میکنین به منم بگین این ترم پاس شم دمت گرم

پیش فرض پاسخ : سوال.لطفا جواب بدید

نقل قول نوشته اصلی توسط playback نمایش پست ها
    دوست عزیز من الان دانشجوی ترم 7 فیزیکم کوانتم 2 دارم پاس میکنم هنوز گیجم نمیفهمم خیلی وقتا چی ب چیه...وقتی بحث از الکترون ک میشه...الکترونو هیشکس تو تاریخ ندیده نمیدونه اصن چه شکلیه...شما تو کوانتم 2 میای اسپین الکترونو برسسی میکنی ک نمیدونی اصن اسپین چیه چرخش نیس اینم اضافه کنم...یعنی یچیزایی داریم میخونیم که تصورم نمیتونیم بمینیم فقط میخونیم حالا شما چجوری تو دوهفته جمع میکنین به منم بگین این ترم پاس شم دمت گرم
    سلام دوست من
    خیلی خوب بود متنت ) عالی بود
    ان شاالله که پاسش کنی با یه نمره خوبم.
    والا دو هفته که فکر کنم واسه نگاه کردن جلدشم کافی نباشه
    نوشته بودم 2 سال
    هرچند این دو سال من در مقابل این 4 سال شما ب منزله همون دو هفته باشه! ولی خب تلاشمو میکنم باشد که خداوند راه راست را به ما نشان دهد
    حالا اگه میتونی راهنماییم کنی. درمورد موضوعی ک گفتم ، بحث کنیم...

ApplyAbroad Veteran
    arash-iran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

نقل قول نوشته اصلی توسط sadegh819 نمایش پست ها
    سلام به همه apply abroad ي ها
    اميدوارم هرکي اين پست رو خوند، جواب بده.بخاطر اين ميگم چون اين تاپيک خيلي قديمي هستش.
    من کارشناسي مهندسي شيمي هستم. ميخوام ارشد رو اخترفيزيک بخونم. با اينکه هيچ ربطي به هم ندارن. و ميدونم که چقدر سخته... حرف علاقه ظاهري هم نيست. چون ميدونم خيلي از مردم دنيا به ستاره ها و آسمان ها علاقه دارن و اين يه چيز وجوديه.
    با اينکه ميدونم رشته خودم بهترين بازار کارو داره توي ايران ولي ازش لذت نميبرم...
    ممنون ميشم راهنماييم کنين
    اينکه توي اين رشته اي که هيچ پيش زمينه اي ندارم، چطوري ميشه پذيرش گرفت؟
    يه نمره خوب جي ار اي سابجکت کافيه ايا؟ يا نياز به رزومه هم هست؟
    اگه نياز به رزومه هست، مني که پيش زمينه ي اخترفيزيکي ندارم چطوري بايد يه رزومه قوي دست و پا کنم.
    زمان پيش روم تا اقدام براي ارشد، تقريبا 2 ساله. زمان مناسبي هست؟
    ارشد اخترفیزیک، بدون پیش زمینه کاملا فیزیکی، بخصوص در خارج از کشور یکی از سخت ترین گزینه های موجود هست. من خودم گرایشم همینه، و بسیار هم دوستش دارم، ولی نمیتونم تصور کنم که چطور میشه بدون پیش زمینه کاملا فیزیکی (شامل الکترودینامیک در سطح بالا، کوانتوم مکانیک پیشرفته، نسبیت، فیزیک اتمی و ...) وارد این گرایش شد. این ها فقط "پیش نیازها" ی این گرایش هست. جدا از تمام اینها، مهارت های کامپیوتری خوبی هم باید داشته باشید (البته برای مستر در خارج از ایران).
    طی این پروسه، شاید ساده ترین کار ممکن نمره بالا در جی آر ای سابجکت باشه. ولی واقعیت اینه که نمره بالا در جی آر ای سابجکت اصلا به معنی تسلط بر این مواردی که گفتم نیست.
    به هرحال امیدوارم بتونید موفق بشید. ضمن اینکه راه دیگه رفتن به اخترفیزیک، اینه که وارد رشته شیمی بشید و بعد از اونجا به گرایش هایی مثل astrochemistry برید که مرتبط تر با کار شما هستن.
    از ژرف ترین گودال ها، بلندترین ارتفاعات قله ها بر می خیزد....

نقل قول نوشته اصلی توسط arash-iran نمایش پست ها
    ارشد اخترفیزیک، بدون پیش زمینه کاملا فیزیکی، بخصوص در خارج از کشور یکی از سخت ترین گزینه های موجود هست. من خودم گرایشم همینه، و بسیار هم دوستش دارم، ولی نمیتونم تصور کنم که چطور میشه بدون پیش زمینه کاملا فیزیکی (شامل الکترودینامیک در سطح بالا، کوانتوم مکانیک پیشرفته، نسبیت، فیزیک اتمی و ...) وارد این گرایش شد. این ها فقط "پیش نیازها" ی این گرایش هست. جدا از تمام اینها، مهارت های کامپیوتری خوبی هم باید داشته باشید (البته برای مستر در خارج از ایران).
    طی این پروسه، شاید ساده ترین کار ممکن نمره بالا در جی آر ای سابجکت باشه. ولی واقعیت اینه که نمره بالا در جی آر ای سابجکت اصلا به معنی تسلط بر این مواردی که گفتم نیست.
    به هرحال امیدوارم بتونید موفق بشید. ضمن اینکه راه دیگه رفتن به اخترفیزیک، اینه که وارد رشته شیمی بشید و بعد از اونجا به گرایش هایی مثل astrochemistry برید که مرتبط تر با کار شما هستن.
    سلام آرش جان
    ممنون از پاسختون

از همون اولی که سیلابس دروسش رو دیدم هنگ کردم چن لحظه ای یا خدااا ...
    حقیقتش با تمام سختی هاش (واژه ی سخت رو خیلی عاجزانه از طرف من بخون!یعنی اینکه واقعن میدونم که چقدر سخته) برنامه ای برا پا پس کشیدن ندارم، حداقل تا الان...

واقعیت رو بگم، من الان 5 ماهه درگیر این موضوعم و دارم تحقیقاتی میکنم و هنوز اقدامی نکردم.

اوایل اصلا فکر اپلای هم توی این رشته به ذهنم نمیرسید، با خودم میگفتم اصلا امکان نداره منی که هیچ پیش زمینه ای ندارم، بتونم اقدام کنم... پس همش توی ذهنم فکر کنکور ارشد توی ایران رو میکردم. بشینم منابع کنکوریو بخونم و....
    ولی بیشتر تحقیق کردم ، دیدم اول اینکه کشور ما توی علوم پایه خیلی ضعیفه(البته ریاضی رو نمیدونم) و علاوه بر اون، توی گرایش اخترفیزیک که اصلا دیگه حرفشم نباید زد!! دقیقا مصداق ضرب المثل گل بود به سبزه نیز آراسته شد...

حالا همه این چیزا دس ب دس هم داد، منم فکرشو کردم گفتم شاید بشه... چرا که نه
    با اینکه میدونم سخته. کلا سخته. همه چی سخته ولی شدنی...
    البته هنوزم سر در گمم نمیدونم واقعن این مسیر رو چطوری باید طی کرد
    و میدونم که توی این فروما هیچوقت هیشکی صفر تا صد توضیح نداده و فکر نکنم کسی هم پیدا بشه . ولی من فقط در حد راهنمایی، در حد پیدا کردن راه میخوام

ممنون، پیروز و سربلند باشید