نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8

موضوع: رویکرد شما در رابطه با کاهش ارز همراه مسافر به 5000 یورو چیست؟چه راه حلی دارید؟

پیش فرض رویکرد شما در رابطه با کاهش ارز همراه مسافر به 5000 یورو چیست؟چه راه حلی دارید؟

این خبری بود که امروز شوکه ام کرد:
    بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران روز یکشنبه ۲۳ اردیبهشت میزان خروج ارز همراه مسافر از طریق مرز هوایی را از ۱۰ هزار یورو به پنج هزار یورو کاهش داد.
    در تازه‌ترین تصمیم دولت ایران برای کنترل ورود و خروج ارز، بانک مرکزی جمهوری اسلامی اعلام کرد: «خروج ارز، اسناد بانکی و اوراق بهادار بی‌نام همراه مسافر مجموعا تا سقف پنج هزار یورو یا معادل آن به سایر ارزها از مرزهای هوایی و تا سقف مبلغ ۲۰۰۰ یورو یا معادل آن به سایر ارزها از مرزهای زمینی، ریلی و دریایی مجاز است».

حالا کسانی که به قصد توریستی می روند زیاد مشکل پیدا نمی کنند اما کسانی که برای مهاجرت می روند, این 5000 تا چه دردی رو دوا می کند؟؟؟
    میخواستم نظر دوستان رو بدونم .
    آیا راهی هست که بیشتر از این مبلغ رو در لباسها و وسایل پنهان کنیم یا توسط دستگاه های آخرین مدل ایکس ری فرودگاه این مبالغ دیده می شوند؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : رویکرد شما در رابطه با کاهش ارز همراه مسافر به 5000 یورو چیست؟چه راه حلی دارید؟

سلام دوستان
    من اواخر مرداد برای دوره 2 ساله کارشناسی‌ارشد به هلند میروم. حالا با توجه به محدودیت خروج 5000 یورویی چطوری میتونم حداقل 10000 یورو با خودم از فرودگاه امام ببرم؟ هیچکدام از شما دوستان تجربه مشابهی داره در مورد برخورد مامورین فرودگاه. و اینکه راهی هست که بشه مجوزی گرفت برای همراه بردن بیش از 5000 یورو؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : رویکرد شما در رابطه با کاهش ارز همراه مسافر به 5000 یورو چیست؟چه راه حلی دارید؟

نقل قول نوشته اصلی توسط kianjan نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من اواخر مرداد برای دوره 2 ساله کارشناسی‌ارشد به هلند میروم. حالا با توجه به محدودیت خروج 5000 یورویی چطوری میتونم حداقل 10000 یورو با خودم از فرودگاه امام ببرم؟ هیچکدام از شما دوستان تجربه مشابهی داره در مورد برخورد مامورین فرودگاه. و اینکه راهی هست که بشه مجوزی گرفت برای همراه بردن بیش از 5000 یورو؟

درود

من دفعات زیادی از مرز های تهران , قشم , بندرعباس خارج شدم و اکثر پرواز هایی که داشتم از فرودگاه دبی انجام دادم که البته اونجا محدودیت به 100 هزار درهم هست

نمیخوام راه و روش بردن بیشتر از 5 هزار یورو اینجا توضیح بدم اما چند بار به ناچار خودم ریسک کردم و مبلغ چند برابر هم خارج کردم چون راه دیگه ای نداشتم اما توضیحی میدم از شرایط که بهتر متوجه بشید داستان کشور چطور هست

یک بار در خروج از مرز قشم در هوای گرم نزدیک به 50 درجه تابستون وارد فرودگاه شدم تا وسایل بزارم زیر دستگاه برای بازرسی نیرو انتظامی , ( مامور های نیرو انتظامی به شدت ادم های ناپایداری هستن یعنی منتظر بهونه هستن تا اذیت کنن و کوچکترین احترامی به مسافر نمیزارن ) من روز قبلش عمل دندان هم انجام داده بودم و خلاصه به طور کل خودم هم تحت فشار درد دندانم بودم تا خلاصه بعد از وارد شدن به فرودگاه مامور نیرو انتظامی میگه چرا صورتت عرق کردی ؟ ( هوای بیرون هم نزدیک به 50 درجه با رطوبت 100 درصد ) گذاشتم وسایل زیر دستگاه اکس ری جیب هام خالی کردم گذاشتن داخل سبد وسایل رو تا خودم هم از داخل دستگاه رد کنم , سربازی که اونجا بود بدون اجازه گرفتن کیف پولم برداشت و باز کرد از طرفی که من ایستاده بودم تا مامور بدنی بازرسی کنه کیف پول برداشت برد تحویل یک استواری داد چون داخل کیفم دلار , درهم , دلار سنگاپور , یورو و مقداری واحد پول دیگه ترکیبی بود خلاصه تا وقتی من وسایل از روی اکس ری برداشتم مثل پشه چند تا مامور دورم گرفتن خلاصه کیف پولم دست 2 و 3 نفر جا به جا شد وسایل چمدون اینا هم بازرسی کردن من همه چیز در اوردم نشون دادم , نکته اینجا بود در همین حال من که من کمربند و وسایلم از زیر اکس ری برداشتن حدود 300 درهم ( 3 تا 100 درهمی ) همین مامور های نیرو انتظامی از داخل کیفم برداشتن من زمانی فهمیدم که خودم رسیده بودم دبی و از اونجا با فرودگاه تماس گرفتن توضیح دادم چند وقت بعد برگشتم رفتم پیگیری کردم دیگه خودتون میدونید باقی داستان هیچ خبری نشد و خیلی راحت همین مامور ها پول دزدین بعد از برگشت هم مستقیم رفتم سراغ همون چند نفر مامور همه هم این موضوع انکار کردن !

زمانی که کیف پول هم چک کردن طرف با پر رویی میگه چرا اینقدر پول تو کیفته , کارت چیه , برای کجا کار میکنی و چرا پول چندا تا کشور داری : که منم در جواب گفتم چون پولش دارم سفر زیاد میرم
    ( اگر نتونید جواب درستی بهشون بدید منتظر اکشنی باشید از طرفشون ! مثلا اینکه چند تا واحد پول داشته باشی بگن نه این غیر قانونیه اینا خلاصه طرف همون لحظه بخواد اذیت کنه خودش یه قانونی میسازه به همین راحتی )

نکته : چه قصد دارید سفر داخلی انجام بدید یا خارجی همیشه قبل از وارد شدن به فرودگاه کیف پول خودتون بزارید داخل کوله پشتی و بعد همه وسایل با هم بزارید زیر اکس ری , اگر فرضا پول بیشتری از 5 هزار تا همراه دارید کلش نزارید داخل یک کیف مقداری در کیف و چمدون جا به جا کنید در نظر داشته باشید اگر تصادفی پیدا کنن ضررش سنگینه براتون

توجه : هیچ ماموری چه سپاه چه نیرو انتظامی حق نداره کیف پول شما بدون اجازه شما باز کنه و هر موقع دیدید حتما برخورد کنید اگر کیف پول برداشتن بهشون بگید اجازه بدید خودم محتویات نشون میدم تحت هیچ شرایطی نزارید خودشون باز کنن این حق شماست من هر موردی که دیدم باهاشون برخورد کردم بی برو برگشت اما مواردی هم بوده خود مامور خواسته کیف پولم باز کنم خلاصه همه نوع ادمی این وسط پیدا میشه

من بعد از اون مورد در تمام سفر هام فقط پاسپورت با ساعت چند تا ایتم این چنینی میزارم سر دست باقی قبل از وارد شدن به فرودگاه میزارم داخل کوله پشتیم چون حتی فکرش هم نمیتونید کنید چقدر ممکنه ایتمی این وسط به راحتی دزدیده بشه

در سفر دیگه از فرودگاه امام زمانی که دیدم چک-این پروازم شروع شده ایستادم تو لاین تا رسیدم وسایل گذاشتم رفتم داخل مامور میگه چرا ضربان قلبت تند میزنه ؟ حالا قبلش مثلا چند تا چمدون و کیف سنگین بلند کرده بودم گذاشتم رو دستگاه خلاصه این بار فقط محدود به شک شد که داخل شلوار چیزی جا سازی شده و خلاصه مجبور شدم تحویل بدم بزاره زیر اکس ری که مطمئن بشه داخلش چیزی نیست

اینکه وسایل شما جز به جز بگردم خیلی کم پیش میاد بستگی به این داره شما اون لحظه حتی حالت چهرتون چطور باشه همونطور که گفتم پول ها همه یک جا نزارید خودتون هم مشکوک رفتار نکنید داخل کیفتون هم اگر وسیله خاصی هست بزارید مشکلی نیست اما چند تا وسایل خاص کنار هم نزارید چون شانس اینکه همه وسایل بگردن بالا میره چون اینها دنبال کوچکترین بهانه ای هستن

امن ترین پیشنهادی که میتونم بدم اینه اگر کسی میشناسید که مطمئن بشه بخواید پول حواله کنه به شخصی در اونجا و بعد از رسیدن خودتون اونجا تحویل بگیرید چون در سایر روش ها من بیش از 50 بار خروج کردم از مرز های هوایی یک بار هم برام مشکلی پیش نیومده اما چند مورد دیدم که ازتون میخوام به یکی که همراهتون هست بگید ماباقی پول برداره همون موقع یا حتی ممکنه پول های اضافه ای که همراه دارید هم صورت جلسه کنن که مجدد ترخیصش از این داستان خودش یک هزار راه دیگه ای هست و هزاران بهانه میارن که پول بهتون برنگردونن , اگر گفتن چرا بیش از 5 هزار تا همراه دارید فقط انکار کنید که اطلاع نداشتید و سعی کنید یکی هم در فرودگاه همراهتون باشه تا زمانی که پروازتون انجام میشه , حالا محاسبات خودتون انجام بدید و امیدوارم تونسته باشم کمی در این زمینه کمک کرده باشم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Biotechnology Student at Mohawk college

طبق تجربه من بهتره که شما روی بدترین رخداد ممکن حساب باز کنید. ممکنه جریمتون کنند و یا حتی اجازه خروج بهتون ندن که خودش یه ضربه شدید هست دم رفتن. پس پول زیاد با خودتون نبرید. ایمن ترین راه از نظر من حواله هست اما اگر نرخ جابجایی پولتون زیاده و متحمل کارمزد های سنگین میشید بهترین راه همراه بردن اقلام ارزشمند هست.
    مثلا یک انگشتر یا دستبند طلا می‌تونه گزینه مناسبی باشه
    تا وقتی جواهرات همراهتون از حد مصرف شخصی تجاوز نکنه مشکلی نخواهید داشت. ساعت هم گزینه خوبیه. بعضی ساعت ها تا ۱۵ هزار یورو هم ارزش دارند و فروششون هم راحته.
    زعفران هم به مقدار کم مشکلی ایجاد نمیکنه و مارکت های ایرانی اونجا فورا ازتون خریداری میکنند.
    خلاصه اینکه اگر کم تجربه هستید یا دار و ندارتون رو پای همچین سفری گذاشتید روش قمار نکنید.
    با یکم دردسر میشه بدون ریسک اینجور کارا رو جلو برد

Junior Member

سلام دوستان. میزان ارز خروجی از کشور 5000 یورو هست یا دلار؟ چون اگه دلار باشه معادلش کمتر باید ببریم به یورو. میخواستم مطمئن باشم که واحدش یورو هست؟

نقل قول نوشته اصلی توسط pademan نمایش پست ها
    سلام دوستان. میزان ارز خروجی از کشور 5000 یورو هست یا دلار؟ چون اگه دلار باشه معادلش کمتر باید ببریم به یورو. میخواستم مطمئن باشم که واحدش یورو هست؟
    ورود ۱۰ هزار، خروج هوایی ۵، خروج زمینی دریایی ۲ هزار، همه یورو
    سقف مجاز ورود و خروج ارز توسط هر مسافر چقدر است؟ - ایسنا (isna.ir)

عکس امام تا سقف نیم ملیون از هر دو سو
    برای خواندن مقاله به چه گوش دهیم Link

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط dv1397 نمایش پست ها
    ورود ۱۰ هزار، خروج هوایی ۵، خروج زمینی دریایی ۲ هزار، همه یورو
    سقف مجاز ورود و خروج ارز توسط هر مسافر چقدر است؟ - ایسنا (isna.ir)

عکس امام تا سقف نیم ملیون از هر دو سو
    خیلی ممنونم از راهنماییتون

بچه ها شاید ارز دیجیتال به کمک بیاد.
    البته برای کوتاه مدت! ک خدای نکرده ضرر نکنید!
    فقط برای چند روز ک محل سگونت رو جابجا کنید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)