صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 37

موضوع: تحصیل علوم پزشکی در ونزوئلا

پیش فرض پاسخ : تحصیل علوم پزشکی در ونزوئلا

نقل قول نوشته اصلی توسط Hitman908 نمایش پست ها
    خودتون تو دردسر نیندازید الان حتی کشورهای آمریکای جنوبی مثل برزیل و آرژانتین هم با ونزئولا قطع رابطه کردن
    اونجا دیگه بحث خرج و هزینه نیست بحث قحطیه و عدم امنیت از هر لحاظ هر روز احتساب و درگیری که برای یه خارجی سیار میتونه خطرناک باشه
    اون طوری هم که صداوسیما میگه زیاد بحرانی نیست!
    الان هم که مادورو حاضر به مذاکره با آمریکا شده.
    در کل چون تایید هست میشه بعد دوسال انتقالی گرفت

ضمنا بولیوار ونزوئلا عین ریال ایران روز به روز ضعیف تر میشه!
    این به نفع ماست

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط taha96 نمایش پست ها
    اون طوری هم که صداوسیما میگه زیاد بحرانی نیست!
    الان هم که مادورو حاضر به مذاکره با آمریکا شده.
    در کل چون تایید هست میشه بعد دوسال انتقالی گرفت
    خیلی بدتر از اون چیزی که صدا و سیمای میلی نشون میده چون ونزیولا هم نظر ماست!
    اگر مادورو میکشید کنار باز امیدی بود ولی الان مسلما وضع وخیم تر یشه

بحث قحطیه! مذاکره با امریکا تو این شرایط نتیجه نداره جز جنگ داخلی
    در کل ما بدنبال راه ونزيولائی شدن اقتصاد هستیم چیزی نمونده به اون نقطه برسیم و عملا خودتون از چاله میندازید تو چاه

Moderator
    ummm آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Medicine

من اطلاع نداشتم از وضعیت ارز این کشور برای همین گفتم‌از روسیه،اوکراین بهتر هست،به شدت حرفم رو پس میگیرم!!
    زندگی مثل پانتومیم میمونه حرف دلت رو به زبون بیاری باختی!

با توجه به وضع وخیم اقتصادی و سیاسی این کشور تحصیل کردن تو این کشور واقعا پر ریسک و پرمخاطرس. گزارشی بود که هر چند وقت یکبار ملت بیچارشون صف میکشیدن برای مواد غذایی.دولت این کشور با سختی و بدبختی نون داره به ملتش میده بعد چطور میشه روی تحصیل و زندگیش حساب کرد.فقط ارزون بودن که ملاک نیست.دوستانی که دنبال ارزون بودن زندگی و دانشگاه هستن بد نیست به کشورهای شاخ آفریقا هم نظری بندازن.

Moderator
    ummm آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Medicine

دوستان عزیز،شما به راحتی میتونید با یک سرچ ساده در یوتوب،درباره این کشور اطلاعاتتون رو بالا ببرید
    زندگی مثل پانتومیم میمونه حرف دلت رو به زبون بیاری باختی!

Junior Member

سلام دوستان
    من اطلاعی از پزشکی ندارم، توی آمریکای جنوبی هم تا الان نبودم، کانادا هستم، نمی خوام توصیه به رفتن یا نرفتن به ونزوئلا کنم فقط یک چیزی رو که از دوستانم که اونجا بودن شنیدم رو می خوام اینجا بگم که در تصمیم گیری کسایی که میخوان برن اون رو لحاظ کنند، به هر حال توی تصمیم گیری فاکتورهای زیادی دخیل هست و اینکه هر کس چه وزنی به چه فاکتوری بده با خودش هست.
    من از دوستای ایرانی که در دوره احمدی نژاد برای کار به ونزوئلا رفته بودن شنیدم که مردم اونجا فوق العاده خونگرم هستند و خیلی friendly نسبت به اونها بودن و دوستای ایرانی من خیلی ساده دوست دختر از اونجا پیدا کرده بودن. و به همین خاطر خیلی سریع توی زبان پیشرفت کرده بودن. میگفتن ونزوئلایی ها اونها رو به مهمونی ها دعوت می کردن و مردم شادی بودن و خاطرات خوشی داشتند. به نظرم رفتن به کشوری مثل ونزوئلا یه همچین مزیتی درکنار معایب متعدد داره، توی کانادا که از این صمیمیت ها خصوصا برای پسرهای خارجی خبری نیست

نقل قول نوشته اصلی توسط Peyman7293 نمایش پست ها
    شما که می دونی نظر بده! شاید شما وضعت خوب نیست دلیل نمی شه خودت رو با دیگران جمع ببندی و نظریه صادر کنی. بله. بنده زندگی ای که در بالاشهر تهران دارم به مراتب از زندگی ای که ایرانی ها و اکثر افراد متوسط اروپا در 90% کشورها و شهرهای اروپایی دارند بهتر هست. تنها دلیل علاقه ام به پزشکی در خارج از کشور هم رقابت بسیار بسیار شدید کنکور تجربی اینجا و علاقه من به نوروساینس با فرصت کار بالینی هست وگرنه در غیر این صورت هیچ تمایلی به رفتن به اروپا ندارم. از دید من مهاجرت فقط به کشورهایی مثل آمریکا، انگلیس، کانادا، استرالیا معنی داره.

دلار 7000 تومن که هیچی، 70 هزار تومن هم بشه مهم قدرت خرید هست. کجای دنیا شما سراغ داری که چیزی به نام رهن وجود داشته باشه؟ شما پولت رو بذاری پیش صاحب خونه برات 3% روش بهره حساب کنه جای اجاره و پولت سرجاش باقی بمونه؟

شما لطفاً حرف ها، درد دل ها و وراجی های سیاسیت رو ببر در جای مناسبش مطرح کن. اینجا جای راهنمایی به دانشجویانی هست که می خوان آیندشون رو پیدا کنند. نه درد دل سیاسی و اقتصادی و توهین به دیگران.
    میشه بفرمائید بابت چی اروپا رو برای مهاجرت قبول ندارید ؟ والله شما دیگه خیلی عجیب هستید .خیلیها که مریکا یا کاندا یا استرالیا هشتن هم اینطور اروپا رو کم نمیدونن .
    در ضمن شما که سطح زندگیتون از 90 درصد اروپائیها بهتره چرا به فکر ونزوئلا افتادید ؟!!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ریاضی محض - دانشگاه صنعتی شریف

نقل قول نوشته اصلی توسط pouyant نمایش پست ها
    میشه بفرمائید بابت چی اروپا رو برای مهاجرت قبول ندارید ؟ والله شما دیگه خیلی عجیب هستید .خیلیها که مریکا یا کاندا یا استرالیا هشتن هم اینطور اروپا رو کم نمیدونن .
    در ضمن شما که سطح زندگیتون از 90 درصد اروپائیها بهتره چرا به فکر ونزوئلا افتادید ؟!!
    البته انگلستان جزو اروپا هست. و بحث قبول داشتن من نیست. من کی گفتم قبولشون ندارم؟ برخی شهرهای اروپا جای بسیار خوبی هستند برای کسایی که شرایطش رو دارند. نه ما ایرانی ها در حال حاضر. برخی از شهرهای اروپا هستند که از زاهدان ما هم درب و داغون تر هستند. شما یه سر به جنوب ایتالیا بزن به ناپل و باری و اینا بعد بیا با شهرهای خوب ایران مقایسه کن به حرفم می رسی. تازه ایتالیا جزو کشورهای پیشرفته اروپا به حساب میاد.
    پزشکی در اروپا، فرانسه که شرایط بسیار سختی داره و اونطوری که دوستان من پیگیری کردن می گن ایرانی ها باید اول علوم پایه بگیرند بعد برای ادامه پزشکی در فرانسه اقدام کنند. آلمان که گویا باید اول اینجا در کنکور پزشکی قبول بشید بعد اقدام کنید. اسپانیا شرایط سنی زیر 25 سال داره. پرتغال رو نمی دونم اما شنیدم شرایط سنی داره. انگلستان هزینه های پزشکیش لااقل با وضعیت فعلی ارزش پول کشور سالی 600 700 میلیون تومان آب می خوره. می مونه فقط ایتالیا و رومانی و کشورهای این مدلی. تو همونا هم با توجه به شرایط وزارت بهداشت فقط تعداد کمی مدرکشون قابل قبول هست.

ایتالیا باز گزینه معقولی هست اما شما برای زندگی در ایتالیا در حد یک آدم عادی (یعنی واقعاً زندگی دانشجویی کنی نه اینکه بری گشنگی بکشی) باید لااقل سالی 13000 یورو در نظر بگیری. بعضی می گن با ماهی 800 یورو هم زندگی می کنند اما به نظر من یا بد دارن زندگی می کنند و به روی خودشون نمیارن یا دروغ می گن. الان اگر ارز دانشجویی بگیری ایتالیا گزینه مناسبی هست. خودشون هم 5300 یورو کمک هزینه استانی می دند و معقول هست. اما این رو در نظر بگیر که آیا بعد از پایان تحصیل می تونی در ایتالیا موندگار بشی و کیفیت زندگی ای که مد نظرت هست رو داشته باشی؟ خود ایتالیا درگیر بیکاری شدید هست. مالیات بر حقوق پزشکان بالای 40% هست. یعنی عملاً یک ماه 12 روز رو داری برای دولت مجانی کار می کنی. پر جیب بر هست. پر مهاجرایی هست که ذره ای به قوانین ایتالیا احترام نمی ذارن.

کشورهای دیگه مثل رومانی و ... هم شرایط بهتری از ایران ندارن و چه بسی خیلی هم بدتر هستند. تازه همونا هم الان برای ایرانی ها گرون در میان. مجارستان و ... هم هزار و یک مشکل دیگه دارن. من خودم پسرداییم مجارستان MBA خوند و فامیل های زن داییم اونجا الان دارن دندون پزشکی می خونند. پسرداییم برگشته یکی از اون دو نفری هم که دندون می خوند برگشتند. اگر جای خوبی مثل آمریکا، کانادا، استرالیا یا انگلیس بود موندگار می شدند. غیر از اینه؟

من موردهای بسیار بسیار بسیار زیادی رو در شریف دیدم که طرف رفته اروپا و وقتی برگشته به زمین و زمان فحش می ده. موردی دارم رفته روانپزشک داره قرص می خوره. یکیشون می گه من هر شب کابوس رفتارهایی که باهام در آلمان شد رو می بینم! اون یکی می گه شب ها زیر بالشش چاقو قائم می کرده یا موقعی که خونه نبوده به چارچوب در اتاقش تو خوابگاه نخ می بسته که اگه کسی وارد شد بفهمه!

شما الان با پاسپورت ایرانی کجای اتحادیه اروپا می تونی افتتاح حساب کنی و از خدمات بانکی به طور عادی استفاده کنی؟ می تونی یه debit card بگیری توش پولت رو نگه داری. همین و بس.

ببین بحث خیلی ساده هست. هر چقدر پول بدی همون قدر آش می خوری. من هم گزینه اصلیم تحصیل در رشته Data Science در کانادا، استرالیا یا انگلیس هست و پزشکی رو صرفاً به عنوان یه علاقه پیگیری می کنم و جزو گزینه های آخرم هست. به رفتن به آمریکا بسیار علاقه دارم اما ترجیح می دم برم کانادا چرا که ویزای 5 ساله اقامت می ده در حالیکه آمریکا حتی ایرانی هایی که گرین کارت دارن به مشکل بر می خورن.

ضمناً اگر من روزی برم ونزوئلا می رم اونجا که یه آپارتمان 3 خوابه بگیرم، یه ماشین خوب هم زیر پام باشه و صبح تا شب هم بعد دانشگاه مهمونی برم و مهمونی بندازم و خوش بگذرونم. ترجیحم اینه برم یه جای گدایی ولی مثل پادشاه زندگی کنم تا برم یه جای خوب اما مثل گداها زندگی کنم. شما خودت رو بذار جای یه دختر اروپایی. وقتی یه کارگر ساده تو اروپا ماهی حداقل 1500 تا 2000 یورو درآمدش هست حاضری با یه ایرانی که برنامه زندگیش رو روی ماهی حداکثر 1000 یورو بسته دوست بشی؟ شما اگر یه دختر ایرانی بودی حاضر بودی با یه کارگر افغان که ماهی 900 هزار در میاره دوست بشی؟ باید واقعیت های زندگی رو در نظر بگیری.

اگر سئوال دیگه ای هست درباره پستم بپرسید.
    ویرایش توسط Peyman7293 : May 24th, 2018 در ساعت 08:29 PM

نقل قول نوشته اصلی توسط Peyman7293 نمایش پست ها
    البته انگلستان جزو اروپا هست. و بحث قبول داشتن من نیست. من کی گفتم قبولشون ندارم؟ برخی شهرهای اروپا جای بسیار خوبی هستند برای کسایی که شرایطش رو دارند. نه ما ایرانی ها در حال حاضر. برخی از شهرهای اروپا هستند که از زاهدان ما هم درب و داغون تر هستند. شما یه سر به جنوب ایتالیا بزن به ناپل و باری و اینا بعد بیا با شهرهای خوب ایران مقایسه کن به حرفم می رسی. تازه ایتالیا جزو کشورهای پیشرفته اروپا به حساب میاد.
    پزشکی در اروپا، فرانسه که شرایط بسیار سختی داره و اونطوری که دوستان من پیگیری کردن می گن ایرانی ها باید اول علوم پایه بگیرند بعد برای ادامه پزشکی در فرانسه اقدام کنند. آلمان که گویا باید اول اینجا در کنکور پزشکی قبول بشید بعد اقدام کنید. اسپانیا شرایط سنی زیر 25 سال داره. پرتغال رو نمی دونم اما شنیدم شرایط سنی داره. انگلستان هزینه های پزشکیش لااقل با وضعیت فعلی ارزش پول کشور سالی 600 700 میلیون تومان آب می خوره. می مونه فقط ایتالیا و رومانی و کشورهای این مدلی. تو همونا هم با توجه به شرایط وزارت بهداشت فقط تعداد کمی مدرکشون قابل قبول هست.

ایتالیا باز گزینه معقولی هست اما شما برای زندگی در ایتالیا در حد یک آدم عادی (یعنی واقعاً زندگی دانشجویی کنی نه اینکه بری گشنگی بکشی) باید لااقل سالی 13000 یورو در نظر بگیری. بعضی می گن با ماهی 800 یورو هم زندگی می کنند اما به نظر من یا بد دارن زندگی می کنند و به روی خودشون نمیارن یا دروغ می گن. الان اگر ارز دانشجویی بگیری ایتالیا گزینه مناسبی هست. خودشون هم 5300 یورو کمک هزینه استانی می دند و معقول هست. اما این رو در نظر بگیر که آیا بعد از پایان تحصیل می تونی در ایتالیا موندگار بشی و کیفیت زندگی ای که مد نظرت هست رو داشته باشی؟ خود ایتالیا درگیر بیکاری شدید هست. مالیات بر حقوق پزشکان بالای 40% هست. یعنی عملاً یک ماه 12 روز رو داری برای دولت مجانی کار می کنی. پر جیب بر هست. پر مهاجرایی هست که ذره ای به قوانین ایتالیا احترام نمی ذارن.

کشورهای دیگه مثل رومانی و ... هم شرایط بهتری از ایران ندارن و چه بسی خیلی هم بدتر هستند. تازه همونا هم الان برای ایرانی ها گرون در میان. مجارستان و ... هم هزار و یک مشکل دیگه دارن. من خودم پسرداییم مجارستان MBA خوند و فامیل های زن داییم اونجا الان دارن دندون پزشکی می خونند. پسرداییم برگشته یکی از اون دو نفری هم که دندون می خوند برگشتند. اگر جای خوبی مثل آمریکا، کانادا، استرالیا یا انگلیس بود موندگار می شدند. غیر از اینه؟

من موردهای بسیار بسیار بسیار زیادی رو در شریف دیدم که طرف رفته اروپا و وقتی برگشته به زمین و زمان فحش می ده. موردی دارم رفته روانپزشک داره قرص می خوره. یکیشون می گه من هر شب کابوس رفتارهایی که باهام در آلمان شد رو می بینم! اون یکی می گه شب ها زیر بالشش چاقو قائم می کرده یا موقعی که خونه نبوده به چارچوب در اتاقش تو خوابگاه نخ می بسته که اگه کسی وارد شد بفهمه!

شما الان با پاسپورت ایرانی کجای اتحادیه اروپا می تونی افتتاح حساب کنی و از خدمات بانکی به طور عادی استفاده کنی؟ می تونی یه debit card بگیری توش پولت رو نگه داری. همین و بس.

ببین بحث خیلی ساده هست. هر چقدر پول بدی همون قدر آش می خوری. من هم گزینه اصلیم تحصیل در رشته Data Science در کانادا، استرالیا یا انگلیس هست و پزشکی رو صرفاً به عنوان یه علاقه پیگیری می کنم و جزو گزینه های آخرم هست. به رفتن به آمریکا بسیار علاقه دارم اما ترجیح می دم برم کانادا چرا که ویزای 5 ساله اقامت می ده در حالیکه آمریکا حتی ایرانی هایی که گرین کارت دارن به مشکل بر می خورن.

ضمناً اگر من روزی برم ونزوئلا می رم اونجا که یه آپارتمان 3 خوابه بگیرم، یه ماشین خوب هم زیر پام باشه و صبح تا شب هم بعد دانشگاه مهمونی برم و مهمونی بندازم و خوش بگذرونم. ترجیحم اینه برم یه جای گدایی ولی مثل پادشاه زندگی کنم تا برم یه جای خوب اما مثل گداها زندگی کنم. شما خودت رو بذار جای یه دختر اروپایی. وقتی یه کارگر ساده تو اروپا ماهی حداقل 1500 تا 2000 یورو درآمدش هست حاضری با یه ایرانی که برنامه زندگیش رو روی ماهی حداکثر 1000 یورو بسته دوست بشی؟ شما اگر یه دختر ایرانی بودی حاضر بودی با یه کارگر افغان که ماهی 900 هزار در میاره دوست بشی؟ باید واقعیت های زندگی رو در نظر بگیری.

اگر سئوال دیگه ای هست درباره پستم بپرسید.
    موردی بخوایم بگیم من هم دیدم از بهترین جاهای کالیفرنیا راضی نبودن و برگشتن .اون چیزی که شما درباره ایتالیا از عدم توسعه میگی توی خیلی از ایالت های امریکا هم میگن اینطوره
    در ضمن اروپائیها اگه بخوان خیلی راحت میتونن برای زندگی برن امریکا (پاسپورت معتبر +اعتبار علمی دانشگاه ها و روابط بین دانشگاه ها و صنایع ). پس چرا نمیرن ؟
    در کل یه اصل وجود داره که ما نمیخوایم قبول کنیم .مهاجرت مشکله و عشق و حال مطلق نیست .(حتی 40 سال پیش که شما با پاس ایرانی خیلی جاها می تونستید برید)

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)