صفحه 88 از 145 نخستنخست ... 38787980818283848586878889909192939495969798138 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 871 تا 880 , از مجموع 1442

موضوع: معرفی ژورنال های ISI برای رشته های مختلف

Junior Member

پیش فرض پاسخ : معرفی ژورنال های ISI برای رشته های مختلف

سلام دوستان. چند تا ژورنال ISI با IF پایین تو فیلد برق-قدرت که رایگان باشه رو معرفی میکنین؟

خیلی ممنون

Member mech90 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mech. Eng. at IUST

نقل قول نوشته اصلی توسط alii2013 نمایش پست ها
    سلام دوستان. چند تا ژورنال ISI با IF پایین تو فیلد برق-قدرت که رایگان باشه رو معرفی میکنین؟

خیلی ممنون
    از سایت زیر برای پیدا نمودن ژورنال استفاده نمایید:
    http://www.scimagojr.com/journalrank.php
    در این سایت ژورنالها بصورت موضوعی و ترتیب اهمیت طبقه بندی شده اند.
    توقف دائمی فعالیت بنده در اپلای ابرود در پی رسیدگی نادرست به اعتراض دوست خوبم emeliano
    Mech 90 از تاریخ 12 مرداد ماه 1394 مصادف با 3 آگوست 2015 در این سایت هیچ فعالیتی نخواهد داشت... به امید موفقیت تمام دوستان... خداحافظ

Junior Member

با سلام خدمت دوستان. وقتی سایت ژورنال مورد نظرمونو از سایت http://www.scimagojr.com/journalrank.php پیدا کردیم... چطوری میزان IF اون ژورنال پیدا کنیم؟؟؟؟؟؟؟؟ ممنون

Junior Member

سلام. ببخشيد ولي من تا الان كه جستجو كردم تقريبا تمام ژورنالهاي معرفي شده در سايت scimagojr پولي هستند (و هم open access هستند) !!! درست ميگم؟

Member mech90 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mech. Eng. at IUST

نقل قول نوشته اصلی توسط far_nam نمایش پست ها
    سلام. ببخشيد ولي من تا الان كه جستجو كردم تقريبا تمام ژورنالهاي معرفي شده در سايت scimagojr پولي هستند (و هم open access هستند) !!! درست ميگم؟
    نخیر همشون پولی نیستند به ندرت یک مقاله پولی هست (البته تو حوزه مقالات خوب). گرفتن پول برای چاپ مقاله بصورت open access یک گزینه optional هست که نویسنده بنا به میل خودش انتخاب میکنه و پول میده یا انتخاب نمیکنه و پول نمیده. که تو 99.99 مقالات ایرانی ها کسی اون رو انتخاب نمیکنه (یعنی پول نمیدیم و open access نمیشه و برای عموم open نیست مقالاتمان). بنابراین خیر همه پولی نیستند حدود کمتر از 1% ژورنالها پولی اند.
    علت اینکه مقالات ایرانی ها هم کمتر open access بوده این هست که هیچ موسسه ی علمی و یا دانشگاهی حاضر نیست حدودا 3000$ برای مقاله یک نویسنده صرف بکند تا اون open access چاپ بشود. از طرف دیگر مقالاتی که اینگونه چاپ میشوند بنا به دسترسی عموم به مقاله فوق تعداد citation کار بالا رفته و اعتبار نوسندگان و مقاله و حتی ژورنال بالا می رود. یعنی کلا ما اینجوری هستیم که حاضر نیستیم ریالی به حوزه پژوهش هزینه صرف نماییم. ولی همین که مقاله چاپ شد دانشگاه از اعتبار اون مستقیما استفاده میکنه تا در رنکینگ جهانی بالا بیاد. استاد از تشویقی مقاله استفاده میکند. همچنین استاد با کارهای فوق ترفیع یافته و حقوق و مزایای بالایی نیز دریافت میکند. و این وسط تنها به نویسنده اصلی و صاحب اصلی مقاله (دانشجو که معمولا هم اسمش آخر هست) کمترین مزیت نصیبش میشود و آن رزومه خوب هست که اون هم با عدم دریافت ویزا به فنا می پیوندد.
    توقف دائمی فعالیت بنده در اپلای ابرود در پی رسیدگی نادرست به اعتراض دوست خوبم emeliano
    Mech 90 از تاریخ 12 مرداد ماه 1394 مصادف با 3 آگوست 2015 در این سایت هیچ فعالیتی نخواهد داشت... به امید موفقیت تمام دوستان... خداحافظ

Member mech90 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mech. Eng. at IUST

نقل قول نوشته اصلی توسط babak_b نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان. وقتی سایت ژورنال مورد نظرمونو از سایت http://www.scimagojr.com/journalrank.php پیدا کردیم... چطوری میزان IF اون ژورنال پیدا کنیم؟؟؟؟؟؟؟؟ ممنون
    تو آخر قسمت aim and scope ژورنال ها در همون سایت یه لینکی به صفحه ژورنال داده می شود که اگر وارد صفحه ژورنال شوید اونجا می تونید IF اون ژورنال رو براحتی پیدا بکنید.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : پرسش در مورد اعتبار ژورنالها و کنفرانس ها

سلام
    دوستان من ی مقاله نوشتم در زمینه امنیت شبکه (شبکه های کامپیوتری ) الان میخوام ثبتش کنم داخل یکی از ژورنال های ای اس ای اما نمیدونم تو کدوم
    ژورنال ثبتش کنم ،اگه امکانش هست کمکم کنین ،تشکر

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : پرسش در مورد اعتبار ژورنالها و کنفرانس ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsanaubi نمایش پست ها
    سلام
    دوستان من ی مقاله نوشتم در زمینه امنیت شبکه (شبکه های کامپیوتری ) الان میخوام ثبتش کنم داخل یکی از ژورنال های ای اس ای اما نمیدونم تو کدوم
    ژورنال ثبتش کنم ،اگه امکانش هست کمکم کنین ،تشکر
    مقاله را ثبت نمیکنند. باید بفرستید برای مجله بررسی و داوری بشه و بعد اگر پذیرفته شد چاپ میشه.
    در زمینه شبکه مجله زیاده. بستگی داره کیفیت مقاله تون در چه حدی باشه. اگر مقاله تون قویه میتونید مثلا IEEE Transactions on Secure and Dependable Computing را در نظر بگیرید (اسمش را روی گوگل سرچ کنید سایتش را پیدا میکنید). اگر ریاضیات سنگین و سطح بالا داره IEEE/ACM Transactions on Networking کلا سطح بالاترین مجله شبکه در دنیا حساب میشه ولی بدلیل متقاضی زیاد زمان پاسخگویی اش طولانیه (تا سه سال هم دیدم). برای مقالات طراحی و عمومی تر شبکه مجله Computer Networks الزویر هم خوب است.

البته اینها که اسم بردم جزو بهترین مجلات در زمینه شبکه هستند. مجلات معمولی تر هم هست. بستگی به زمینه دقیق کار شما و کیفیت مقاله تون داره.

دوستان میشه راهنمایی کنید چندین روزه که واقعا گیج شدم
    لطفا مجله در زمینه materials or mechanical engineering معرفی کنید. یک ژورنال متوسط که حداقل fake نباشه واگر ایندکس های خوب داشته باشه که بهتر و مورد تایید ایران. حتی ایرانی هم باشه به زبان انگلیسی مهم نیست
    هر ژورنالی که دست می گذارم دوستان می گن به درد نمی خوره.اینم بگم من از یک پروژه می خوام مقاله بدم. "6 واحد پروژه کلا"
    وقتی مقایسه می کنم مقاله ام رو در حد isi هم می تونه باشه چون یک کار جدید بوده ولی چند تا نکته هست:
    اول اینکه من دیگه فارغ التحصیل شدم و برگشتم ایران. یک تست رو باید اضافه کنم "ایرادی که باعث شد مقاله ام رد بشه از یک مجله تاپ" و نمی خوام هزینه اش رو خودم بدم . دسترسی هم به آزمایشگاه ها ندارم الان.
    دوم اینکه کلا single author هست یعنی کار خودم بوده استادم که اصلا نظر هم در پروژه نداده چه برسه کمک کنه در edit هر چند اسمشو آوردم.

فقط می خوام چاپ بشه در یک مجله در حد مقاله ام. مجله های درجه 2 یا 3 هم باید باشه که fake هم نباشند. isi هم نیستند.
    میشه بگید من اشتباه می کنم یا هست همچین چیزی.
    عمری دگر بباید بعد از فراق مارا، کاین عمر طی نمودیم اندر امیدواری

Member mech90 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mech. Eng. at IUST

نقل قول نوشته اصلی توسط mech90 نمایش پست ها
    از لینک زیر:
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...t=#post1818643
    فایل زیر لیست کل مجلات ISI و اطلاعات مربوط به این ژورنالها می باشد.
    احساس میشه این فایل کاملا ضروری هست تا دوستان خودشون مقالات ISI را شناخته و پارامترهای مهم هر یک را خودشون بتونند استخراج بکنند.
    البته خیلی وقت بود که من دنبال یک همچین فایلی بودم تا نیاز به آپلود لیست های چندین ساله نباشم که خوشبختانه این فایل شامل اطلاعات IF ژورنال در گسترده زمانی 2014-2007 به همراه یک سری اطلاعات جامع غیر تخصصی و تخصصی در مورد ژورنالهای ISI می باشد و فایل کاملا Up to Date شده هست.
    این فایل شامل اطلاعاتی مانند:
    - ISSN ژورنالها (برای راحتی در Search کردن)
    - Abbreviated Journal Title (برای راحتی در Reference نویسی در نوشتن برخی مقالات و راحتی در Search کردن)
    - Full Title (راحتی در Search کردن و یکی از مزایای این فایل نسبت به فایلهای قدیمی)
    - Country (در برخی موارد کاملا مفید است و همچنین دقت نمایید کشور اسر ائیل رو برای ارسال مقاله انتخاب ننمایید چون مورد تایید وزارت علوم نیستند)
    - Total Cites (تعداد کل ارجاعات به مقالات این ژورنال چه خودی و چه غیرخودی را در عرض سال گذشته (کل سال 2013) نشان میدهد که پارامتر مهمی هست و هرچه بالاتر بهتر)
    - Impact Factor (برای هفت سال متوالی از سال 2007 تا سال 2014 داده که بسیار مهم می باشد(نشان میدهد که یک ژورنال در طول زمان اعتبارش چگونه بوده است) و یکی دیگر از مزایای این فایل نسبت به فایلهای گذشته می باشد)
    - Five-Years Impact Factor (پارامتر مهم دیگر که در مقایسه با پارامتر IF، نشانگر بهتری از ژورنال هست)
    - برخی پارامترهای تخصصی دیگر مانند: Cited Half-Life و Eigenfactor Score و Article Influence Score و Immediacy Index

به امید موفقیت تمام دوستان در امر مقاله و پژوهش
    ************************************************** ************************************************** ************************
    یا از لینک زیر:
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...t=#post1819488
    شما می تونید به دوتا لیستی که بنده آپلود میکنم مراجعه نمایید. همچنین اصلیترین مرجع ISC بودن ژورنال هم چک کردن اون ژورنال در سایت زیر هست:
    http://mjl.isc.gov.ir/
    از لحاظ اعتبار هم میشه اینگونه از بالا به پایین طبقه بندی نمود:
    1- ژورنالهای ISC نمایه شده در سایت Scopus (مسلما به زبان انگلیسی) به آدرسهای زیر که برای Editors and Reviewers باز هست:
    http://www.scopus.com/ ویا http://scopees.elsevier.com/ees_login.asp
    2- ژورنالهای ISC غیر نمایه در Scopus به زبان انگلیسی
    "موارد 1 و 2 اگر در فایلهای پیوست جزو ژورنالهای علمی پژوهشی هم باشند چه بهتر. اگر در سایت SJR: http://www.scimagojr.com/journalsearch.php هم نمایه شده باشد که خیلی عالی"
    برای مثال از نمونه ژورنالهای گروه 1 میشه به ژورنالهایی مثل IJE: http://www.ije.ir/ اشاره نمود.
    3- ژورنالهای ISC و علمی ترویجی به زبان انگلیسی
    4- ژورنالهای ISC علمی پژوهشی به زبان فارسی و یا هر زبان دیگر
    5- ژورنالهای ISC علمی ترویجی به زبان فارسی و یا هر زبان دیگر

البته اعتبار دانشگاهی که ژورنال را چاپ میکند و اعتبار و شناخته شدگی ادیتورهای ژورنال و به ویژه تخصصی محسوب شدن
    ژورنال نسبت به مقاله ارسالی مواردی هستند که همواره باید رعایت شوند.

************************************************** ************************************************** ************************
    و یا از لینک زیر در پاسخ به سوال خود شما:
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...t=#post1819499
    این ژورنال یکی از ژورنالهای کشور Poland هست و همچنین یکی از ژورنالهای IC: Index Copernicus است که جزو مستر لیست این حوزه ایندکس میشه.
    نه ژورنال ISI و نه ژورنال ISC هست این بدین معنا نیست که این ژورنال ژورنال بی اعتباری هست. این ژورنال پایین تر از ژورنالهای ISI محسوب میشه
    ولی بالاتر از ژورنالهای ISC ما هست. خصوصا برای کشورهای اروپایی یک ژورنال خوب محسوب میشود. دارای سابقه انتشار بالا و تاثیرگذار و ادیتورهای مطرح می باشد.

موفق باشید
    جواب سوال دوست عزیزمان samba_a:

مطابق با توضیحات کافی داده شده در کامنتهای فوق شما باید خودتان ژورنال مورد نظر خود رو انتخاب بفرمایید.
    این مسیری هست که همه ی کسانی که مقاله چاپ میکنند خود بایستی طی بکنند (انتخاب ژورنال)
    موفق باشید

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)